Skoči na vsebino

?portni Filter Na 323c...


LooK

Priporočeno sporočilo

Torej..ve? ko berem o tem po forumih, manj vem :huh:

Vsak po svoje..Eni da malo pove?a mo?,eni da zmanj?a, eni da pove?a porabo, eni da zmanj?a..V bistvu mi gre pa samo,da bi avto?k dobil pravi zvok :D

In me zanima a se mi sploh spla?a? 1.5 16v, 89KM? Kar se ti?e mo?i bi si ?elel,da ostane saj ista, poraba prav tako, samo zvok je va?n..?

Da bi npr. pri ka?nem eurotonu,motomatu kupu filter tam do 15k SIT, in ga zamenjal pri mehaniku..A lahko kej uni? motor, ali za to nevarnosti?

Nisem ravno ve?? na tem podro?ju,zato se obra?am na vas..

Torej a ma kdo izku?nje? Ponavljam:gre mi itak predvsem za zvok,pri pospe?kih ne pri?akujem ?ude?ev..Da ali Ne?

 

LP :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

na zvoku bo? pridobil nekaj, bo avto delal, kot bi krave mukale :D

 

na mo?i bo? izgubil predvsem, ?e ne bo? do filtra speljal dovod hladnega zraka in pa mogo?e celo filter izoliral od toplega zraka pri motorju, kar zna biti kar zahtevno :) ampak se da ?e se ho?e.

 

druga?e pa mo?i s filtrom ne bo? pove?al, itak da ne, no mogo?e v idealnih pogojih hladnega zraka, se ti lahko zgodi, da bo avto v vi?jih vrtljajih malenkost bolje potegnil.

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po mojih izku?njah je avto imel manj mo?i in slab?e potegnil, ker nisem imel speljanega dovoda hladnega zraka. Avto sicer lepo poje, zato ga potem ve?krat ti?i? v obrate, da se sli?i, to pa potem pomeni tudi vi?jo porabo.

 

Se pravi ... zvok ok, zmogljivosti enake ali slab?e, ?e ne uredi? dovoda hladnega zraka, poraba ve?ja, ker ga bolj ti?i?. ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridi ti do mene pa ti ga posodim za teden-dva, pa bo? videl-sli?al in ob?util razliko, nejve? bo? imel od tega ?e to preizkusi?.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 7 mesecev kasneje...

Jaz imam notranjega od K&N. :danzoman:

Zvok? Mogo?e malenkost. Pa? kak?en decibel bolj zadoni, ko ga pohodi?. Ampak res samo kak?en dB.

Odzivnost? Bolj?a, jasno. Malenkost hitrej?e potegne.

Mo?? Mah kaj pa jaz vem. ?tudiram, da bi ?el na Dynota. ?e gre ?e kdo, bi dobili popust najbr?. :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bi rad de bo avto delal dolgo pa brez okvar, ti priporo?am originalni filter (mazda je vedla kaj dela :) )

filter je bolj ene vrste ki?...sicer pa, vr? eno nogavico gor, pa bo mukala mazda kot krava :hohoho:

mazda 323 karavan

honda civic 1.6 130hp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Hja teorija pravi, da ima? ve? mo?i v motorju, ko dobi? ve? benza+zraka. Torej, ?e bi napeljal eno cev od odbija?a do filtra, bi direktno filalo zrak noter. Druga?e bi ga vleklo iz okolice motorja, kar naj bi bilo slab?e saj je topel zrak redkej?i in dobi? manj zraka v istem volumnu. ?e je mrzel zrak, je bolj gost (saj ve?, ?e zmrzne voda postane sneg/led in se skr?i) torej ga na isti volumen pride ve?.

Ampak to je seveda teorija, toliko zraka kot ga na?i avtomobili potegnejo se ne pozna veliko oziroma ni?. Saj sem napisal, da je na Imprezi na tak na?in par konjev se celo zadu?ilo.:lol:

Ostalo pa ?e vse pi?e v temi, ?e te zanimajo odzivi in izku?nje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne, mrzel je ?e bolj stisnjen. Saj pozna? uno poizkus, ko odprto fla?o (plasti?no ali pa celo za bencin- ?elezno) poliva? z vro?o vodo potem pa zapre? in jo da? po potrebi celo v skrinjo. Zleze skupaj, ker je imel segret zrak ve?jo prostornino, mrzel pa zleze skupaj. Ali pa pivo, ?e ga ima? v skrinji preve? ?asa, ko fla?a po?i ker skupaj zleze. :hohoho:

Tut turbopolnilniki imajo intercooler zato, da ko turbina zrak stisne, se segreje in ga potem ohladi in dodatno skr?i. No neki takega, v glavnem. Nekak?en zakon je tudi, da za vsakih 10 stopinj hladnej?i zrak v motorju se mo? pove?a za nekaj odstotkov. Zato resni tunerji dajejo na turbo avtomobile ve?je in bolj preto?ne intercoolerje. Da se bolj ohladi ter ima bolj?i pretok kar lahko prinese do 20 konjev. Sploh na Imprezah in GTI-Rih (Sunny), ki imajo intercooler nad motorjem in se ne hladi optimalno, saj jih motor greje. Ko ga dajo spredaj je ta te?ava re?ena in ima? prec par konjev ve?.

 

Fizika (komi naredu v srednji pa imam vseeno dovolj pojma, ko se gre za avte). B)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Moje izku?nje na tem podro?ju so tak?ne. Na Hondi sem sprav imel ?portni filter, brez dovoda mrzlega zraka. Zvok je bil :bravo: ampak po petih minutah, ko se je okoli motorja ?e malo segrelo, se je poznalo na performansah, na slab?e... filter sem kupil v A3M, nato sem kupil ?e neko izolacijo, ki ni bila vredna pol k...a tople vode, nato sem sam speljal dovod hladnega zraka, bilo je malo bolj?e, samo vseeno ne tako, kot z original filtrom. Vrgel sem vse skupaj ven in kupil ?portni vlo?ni filter od K&N, ki se ga da v airbox namesto originala. Spremembe zvoka nisem opazil, mogo?e malenkost bolj?a odzivnost, sem pa bil zelo razo?aran nad kon?no hitrostjo, ki je bila kar za ene 15km/h manj?a kot z originalom. Pa sem tudi to vrgel ven. Nato mi je kolega nabavil CAI, s?portni filter se je nahajala v odbija?u, spredaj desno in je imel sve?ega zraka koliko si ga je za?elel. Zvok je bil spet :bravo: ... odzivnost tudi malenkost bolj?a, kon?na hitrost enaka kot z originalnim filtrom. Torej z tem sem bil zadovoljen. Preko zime tega nisem montiral dol, niti ne vem, zakaj to po?nete, edino kar je pri tem potrebno paziti je to, da ne zapelje? v kako res globoko lu?o, v katero bi se tudi filter potopil. Potem v motor potegne vodo, sicer pa sem se iz Ljubljane vozil za Maribor po takem nalivu, da sem samo gledal kako pada in ni bilo problemov.

 

Jaz sem tudi recimo gledal teste, ko so na Hondo RSX namontirali Injenov CAI in je zadeva pridobila nekih 5-7 PS, na 200 osnove... samo vse skupaj je potrebno narediti tako kot se ?ika, druga?e so res samo izgube, lahko pa si sre?en, ?e performan?no ostane? na istem, zvok pa je ubijalski...

 

Lp

 

P.S. ali ima kdo mogo?e CAI namoniran na V6 motorju. ?isto me zanima, kak?en zvok da, da vidim, ?e se spla?a dat tisti denar za to...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kdor bi hotu met neki GT zvok, se mi zdi da je mogo?e celo bol? kokr filtr, dat kak?en fajn glasen auspuh, v stilu Pavrful al kej tacga, v tem primeru, ?e bo avspuh primeren mo?i motorja, ne bo zihr nobene izgube mo?i, zvok pa bo verjetn ?e zmerom mo?nej?i kokr ob samo "filter efektu". ?e cenej?a (in preverjena iz 1. roke) pa je varianta da se "kati?a" ven vr?e, sam pol pa bodo tehni?ni mal bl jajc, sam v tem primeru pa dejansko neki na mo?i pridobi?. Sicer pa tut v a3Mju majo Powerfulle kr dost pocen, razli?nih oblik in dimenzij! <_<

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moje izku?nje na tem podro?ju so tak?ne. Na Hondi sem sprav imel ?portni filter, brez dovoda mrzlega zraka. Zvok je bil :bravo: ampak po petih minutah, ko se je okoli motorja ?e malo segrelo, se je poznalo na performansah, na slab?e... filter sem kupil v A3M, nato sem kupil ?e neko izolacijo, ki ni bila vredna pol k...a tople vode, nato sem sam speljal dovod hladnega zraka, bilo je malo bolj?e, samo vseeno ne tako, kot z original filtrom. Vrgel sem vse skupaj ven in kupil ?portni vlo?ni filter od K&N, ki se ga da v airbox namesto originala. Spremembe zvoka nisem opazil, mogo?e malenkost bolj?a odzivnost, sem pa bil zelo razo?aran nad kon?no hitrostjo, ki je bila kar za ene 15km/h manj?a kot z originalom. Pa sem tudi to vrgel ven. Nato mi je kolega nabavil CAI, s?portni filter se je nahajala v odbija?u, spredaj desno in je imel sve?ega zraka koliko si ga je za?elel. Zvok je bil spet :bravo: ... odzivnost tudi malenkost bolj?a, kon?na hitrost enaka kot z originalnim filtrom. Torej z tem sem bil zadovoljen. Preko zime tega nisem montiral dol, niti ne vem, zakaj to po?nete, edino kar je pri tem potrebno paziti je to, da ne zapelje? v kako res globoko lu?o, v katero bi se tudi filter potopil. Potem v motor potegne vodo, sicer pa sem se iz Ljubljane vozil za Maribor po takem nalivu, da sem samo gledal kako pada in ni bilo problemov.

 

Jaz sem tudi recimo gledal teste, ko so na Hondo RSX namontirali Injenov CAI in je zadeva pridobila nekih 5-7 PS, na 200 osnove... samo vse skupaj je potrebno narediti tako kot se ?ika, druga?e so res samo izgube, lahko pa si sre?en, ?e performan?no ostane? na istem, zvok pa je ubijalski...

 

Lp

 

P.S. ali ima kdo mogo?e CAI namoniran na V6 motorju. ?isto me zanima, kak?en zvok da, da vidim, ?e se spla?a dat tisti denar za to...

 

 

V6(vsaj 2.0) nima nobenga glasu, tudi ?e ga laufa? brez filtra.Tako da bi bil potreben ?ude?, da izvabi? kak zvok iz sesalne strani motorja.Vsa kar se naredi je, ko spusti? gas malo "zapiha", kot blow off ventil od turbine.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V6(vsaj 2.0) nima nobenga glasu, tudi ?e ga laufa? brez filtra.Tako da bi bil potreben ?ude?, da izvabi? kak zvok iz sesalne strani motorja.Vsa kar se naredi je, ko spusti? gas malo "zapiha", kot blow off ventil od turbine.

 

A pravi? da V6 nima nobenga glasu, prid v La?k, pa bo? vidu kok se zadere mazda s ?portnim filtrom. :policaj:

 

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=1109

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa pravite na tisti filter ki ga imajo v a3m-u za V6 motorje je pa kar dosti dra?ji kokr navadni.

Pomojem da je to isto sr**je. <_<

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.