Skoči na vsebino

Alko alko, ja te volim a ti me baca?


Mraušk Mčk

Priporočeno sporočilo

Zanimiv rezultat testov - ?enske trezne s slab?im reakcijskim ?asom, kot mo?ki z litrom v riti. Pri tem da so organizatorji, razo?arani nad premajhnim vplivom alkota, za?eli med testom goljufati in enolitra?em ukinili tretjo zavorno lu?:

http://www.siol.net/avtomoto/nasveti/alkoh...cijski_cas.aspx

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej se heca? a ne, s tisto pripombo o kao premajhnem vplivu alkota?

 

?al tale preizkus ne pove veliko ali pa zelo veliko. Gre namre? zato, da se dokazano reakcijski ?as zmanj?uje, ko alkoholiziranost nara??a.

 

Po drugi strani pa je preizkus alkoholiziranosti narejen slabo saj bi morali meriti dejansko alkoholiziranost s pihanjem in preveriti ali stanje alkohola v izdihanem zraku ali pa stanje alkohola v krvi.

 

Velika razlika je ali ima dedec 100kg lastne te?e bejba pa recimo dobrih 50kg tako, da je tak?no navajanje podatkov bolj tko tko. Bistven podatek je tudi kolik?na je vsebnosta alkohola v tem vinu pa v kak?nih presledkih so to pili. Ker po tem, da so za vsak preizkus porabili nekaj minut samo za pripravo in da so nekaj minut verjetno tudi "vozili" predno so naredili 5 meritev je pa? od prvega pitja alkohola do zadnjega minilo kar nekaj ur in precej alkohola se je ?e odstranilo iz telesa.

 

Bistveno pri vsem tem pa je to, da to niso realne situacije saj je ?lo za mirujo?a vozila in vsi udele?enci so to?no vedeli, da se bo nekaj zgodilo in so bili maksimalno skoncentrirani samo na zavorne lu?i sprednjega vozila. To je v normalnem prometu ?isto nemogo?a sistuacija saj je treba procesirat ?e na desetine drugih dogodkov med vo?njo. To je tudi gospa proti koncu videa zelo lepo razlo?ila, da je ?lo tukaj le za enostaven reakcijski ?as, ki ne pove prav dosti ali pa skoraj ni? in da je veliko bolj pomemben reakciski ?as odlo?anja, kaj bomo naredili ob zaznavi spremembe v prometu - ali zavirali, ali obvozili oviro na levi, na desni strani ipd.

 

Men osebno je bil tale test kr neki in ?koda ?asa, ki so ga porabili zanj saj bi ga veliko bolje izkoristili tako kot so alkoholiziranost testirali pri Mythbusterjih med vo?njo po poligonu, da se simulira realno dogajanje v prometu, pri slab?i vidljivosti (tema), a bodo videli pe?ce, ali bodo vozili naravnost po sredi pasu, ali bodo znali zvoziti ovinek, ustavili pri stop znaku, pa da ne na?tevam naprej. To bi na vranskem lahko naredili in bi bil test res lahko referen?en tko pa je ?al na nivoju nabijanja in pametovanja za ?ankom :(

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam, tale test je bolj tako tako. Saj po litru vina imam ?e jaz mal slab?e reflekse pa sem ga vajen. :vino:

 

Da so s testom ustrelili mimo so pogruntali tudi organizatorji, zato spreminjanje pogojev testiranja med samim potekom in posledi?no ?e ve?je razvrednotenje testa.

 

Koliko je kdo v alkoholiziranem stanju nevaren, ni odvisno samo od vpliva opojne substance na motoriko, pa? pa tudi na psiho. Nekateri ?e po enem piru dobijo krila :cheers:

 

Sam osebno poznam ljudi, ki so trezni za volanom bistveno nevarnej?i od nekoga z litrom v riti. Pa ne mislit, da odobravam prekomerno pitje pred vo?njo, pa? pa bi odobraval periodi?ni preizkus psihofizi?nih sposobnost vseh udele?encev v cestnem prometu. Uglavnem, avtu na tehni?nem sondo v auspuh, lastnika pa ta?as na tipke testerja motorike.

 

Pa na zdravje :pepsi:

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nisem bral vsega kar si napisal ampak je test v nekaj delih

 

se ta: http://www.siol.net/Avtomoto/Nasveti/Alkoh.../Alkotesti.aspx

 

Hvala Labi... in to?no tole potrjuje kar sem napisal - deci majo precej ni?jo stopnjo alkota v krvi tako, da direktna primerjava ni mo?na. Se pa izka?e, da po dveh kozarcih vina je to kar zgornja meja, ?e ima? vsaj 70kg lastne te?e po litru so pa ?e vsi kar lepo potrjeni.

 

 

 

p.s.: najbolj sme?na je una de?va s tisto butasto kapo, kako ima v videu ?e krepko rde? nos - policaju ?e za pihat ne bi blo treba dat pa bi vidu, da je pijana :lol:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Nisi mi še odgovoril na prejšnje vprašanje...
    • To se lahko zgodi samo ženskam...   Prišla sem iz nakupovalnega centra in iskala ključe od avtomobila v torbici. Tam so dokumenti, mobilni telefon in ličila. Ni ključev. Pogledam v vse nakupovalne vrečke,...Ključev ni! Vrnem se v nakupovalni center in še enkrat obiščem vse trgovine, kjer sem bila,... A ključev ni bilo! Potem se spomnim! Pozabila sem jih v avtu. Omg! Pohitela sem na parkirišče in upala, da ni kdo izkoristil mojo pozabljivost in avta ukradel. In točno to se je zgodilo! Nikjer na parkirišču ni bilo mojega avta! Pokličem policijo in prijavim tatvino. Kaj naj drugega. Razložila sem jim, kje sem, in priznala, da sem pozabila ključ v avtu in so ga nepridipravi odpeljali. Ko sem to storila, sem poklicala še moža. To je bil že malo težji klic kot prejšnji. Nisem vedela, kako naj mu povem, saj ima ta avto zelo rad....zato sem lepo priliznjeno, kot znam le jaz rekla: - "Dragi, ljubim te! Veš, hitela sem z nakupi, da se čimprej vrnem k tebi in v vsej ihti sem pozabila ključ v avtu in so ga ukradli." Nastala je mučna tišina.... Potem sem slišala njegov glas, kričal je name! "Jaz sem te odpeljal v nakupovalni center in te tam odložil" Zdaj sem bila jaz tiho od šoka, a sem si hitro opomogla.... Potem sem ga veselo vprašala, če lahko pride pome? Spet je zavpil: - "Ne, jebemti ne morem, na policiji sem. Ko jih bom prepričal, da nisem ukradel avta, bom videl, če te lahko poberem!"
    • Danes sem naložil radio in TV pa ju bom peljal k župniku na spoved, ker prasca tako lažeta, da to ni več za nikamor...
    • Ah to da so vsi isti, je vedno isti izgovor svečkarjev. Zakaj ga pol obkrožate, če je isti kot vsi? 🤔
    • Španije pa ni gor, res čudno???   Objavili seznam 20 najlepših držav na svetu: na katerem mestu je Slovenija - N1 N1INFO.SI Rough Guides je tudi letos pripravil seznam 20 najlepših držav na svetu, ki so vredne obiska. Med njimi je...  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.