Skoči na vsebino

Otrok v avtu


Boss

Priporočeno sporočilo

Glede na to, da folk noro pogosto lima take in podobne nalepke po avtu me zanima cemu so namenjene in kaj sporocajo.

 

Namrec nikjer v nobenem zakonu nic ne pise, da je treba tako nalepko limat na avto, ce se v avtu pelje tudi otrok.

 

Torej, kaj hoce povedat tisti, ki je nalimal to nalepko na avto?

 

1. - a da morajo drugi paziti na njega, ker vozi s sabo otroka :ne vem: - sej vedno pazim, da se ne zaletavam v druge pa ce majo nalepko al pa ne in vozim enako previdno za njimi - no sej edino od zadaj se sploh vidi ta nalepka, nevarne nesrece pa se ponavadi dogajajo s trki v prednji del ali bok, kjer nalepke ni.

 

2. - a hocejo dopovedat, da zato vozijo cudno, ker otrok divja v avtu in nervira voznika? Ne vem zakaj je pol treba druge opozarja, ce je sam problematicen z nevzgojenim otrokom, ki se mu ne da dopovedat, da naj da mir.

 

3. - a je to opomba za samega voznika, da ko se bliza svojemu parkiranemu avtu, da mora bit previden ker vozi s sabo otroka? Tole se mi zdi kar verjetno.

 

4. - a je to credni nagon, ker so pa? videli, da nekateri limajo te nalepke pa morajo zdej sami, tud brez da bi pomislili cemu so jo nalepili? Zelo verjetno ker kar precej ljudi se obnasa credno.

 

5. - a je to le lastnost ljudi, da se radi hvalijo, al z novim avtom, obleko, tehniko in pac tudi otrok je en del takega hvalisanja v stilu glejte me, jaz imam pa froca? Upam, da ni to zadnje ker je zelo sramotno, da imas otroka le za objekt s katerim se hvalis naokoli.

 

6. - pa se zadnja moznost, da se nekaterim svet vrti samo okrog otroka in morajo sporocila in slike svojega otroka limati vse okoli in da svoje poslanstvo na tem svetu pojmujejo v vlogi sluzabnika svojega princa ali princeske in ki drugim razlagajo, da se otrok lahko edino pravilno razvije le v vozicku za 2000? in v oblekah najbolj modnih znamk.

 

 

V glavnem,men ni nic jasno in tud ko sem ene par vprasal zakaj imajo to nalepljeno mi noben ni znal odgovoriti. Se najboljsi odgovor je bil, da jo je dobil zraven daril ob rojstvu otroka pa jo je pac nalepil.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sej od vseh moznih nalepk, ki jih vidis na avtih je ta se najboljsa

pri meni ma efekt taka nalepka, da jim ne trobim, ce "spijo" na semaforju npr.

 

drugace pa nimam nc proti taki nalepki, verjetno zenskam se zdi to "lustno"

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sej od vseh moznih nalepk, ki jih vidis na avtih je ta se najboljsa

pri meni ma efekt taka nalepka, da jim ne trobim, ce "spijo" na semaforju npr.

 

drugace pa nimam nc proti taki nalepki, verjetno zenskam se zdi to "lustno"

 

aha OK :) nisem pomislil na to... :blush:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

na zacetku sem uporabljal to nalepko - magnetno z enim samim namenom, in sicer IMEJ VARNOSTNO RAZDALJO!

 

Ker se me nabijes od zadaj tudi za 20 na uro je lahko to usodno...

 

no kmalu sem obupal...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam to je kr utopija, da verjames, da bo zarad nalepke nekdo zdej kr na lepem drzal varnostno razdaljo - ker ce jo prej ni jo tud pri nalepki ne bo.

 

Ampak Jures a ti osebno drugace vozis, ce vidis pred sabo nekoga s to nalepko? Sicer manj problematicni so tisti zadaj, veliko bolj so tisti spredaj, k ti prpelejo nasproti ali pa cez rdeco v krizisce. Mislim, da tam preti veliko vecja nevarnost kot pa od zadaj.

 

Meni osebno je najbolj nedojemljivo, ko te agresivno prehiti kaksen s tako nalepko - pustmo al ma takrat otroka al ne - pri tem pa racuna, da bodo zarad nalepke vsi drugi pazili na njegovega otroka sam bo pa se vedno stalo po cestah pocel; ocitno z mislijo sej otrok je varen, ker imam zadi nalimano nalepko :blink:

 

Ce sem malce provokativen bi bile boljse nalepke v stilu:

 

- zacetnik za volanom

- starejsa oseba za volanom

- obcasni alkoholik za volanom

- nedeljski voznik za volanom

- blondinka za volanom

- telefoniram za volanom

- jem za volanom

- kadim za volanom

 

sej se mal hecno slisi sam z napisom o psihofizicni situaciji voznika v avtu pred tabo bi marsikdo lazje ocenil in predvidel nenadne cudne poteze :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, nekak u stilu Labija tut jz to dojemam, da ma pa? folk mal ve? tolerance, ti ne voz za ritjo, blenda, ustrahuje ter da ne pr?akuje da bo? po dirka?ko "zalagal" vse mo?ne krivine in izbokline na cesti! :angry2:<_<:harhar:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak Jures a ti osebno drugace vozis, ce vidis pred sabo nekoga s to nalepko? Sicer manj problematicni so tisti zadaj, veliko bolj so tisti spredaj, k ti prpelejo nasproti ali pa cez rdeco v krizisce. Mislim, da tam preti veliko vecja nevarnost kot pa od zadaj.

 

 

a ves da ja vcasih, sicer ne vozim za ritjo a sem predvsem bolj toleranten do njih. muzko manj na glas na semaforju itd itd.

 

Ampak odprl si neskoncno temo, ker imas pa tudi divjake s to nalepko.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no kar se mene ti?e, ko vidim da ima avto to nalepko, kar dr?im razdaljo tudi ?e se teta pelje 40 kjer je omejitev 90 in bi jo najraj?i s ceste zrinu. nekateri pa res to izkori??ajo kao pusti me ?mam otroka? a ubistvu v avtu niti stol?ka niti otroka ni :D mogo?e bi mogu met nalepko otrok za volanom...

Od nekdaj lep? so Miate slovele,

a lep?e od moje bil? ni nobene.
15195ad9.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

"Otrok v avtu" je ?e OK. "Princeska v avtu" je pa ?e mal,....khm :D ?e posebno, ?e je pod tem napisom tud slika otroka, ki se not voz :D

 

Aha to je potem tista to?ka 6, ki sem jo napisal v za?etnem postu :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Zraven bi bila obvezna nalepka omejitev hitrosti 80km/h. Tako kot na kamionih. Ce ima nalepko otrok v avtu in vozi vec kot 80 avtomatsko kazen 1000 EUR in en mesec brez izpita. Ce se ze tako sekira za svoje potomstvo.

 

Cudno, da nas je sploh za dva miliona, ce so se doseda otroci vozili v avtu brez teh brezveznih nalepk in v bistveno bolj nevarnih avtij. In to celo brez otroskih sedezev.

 

Sedaj pa se vozijo v avtih s petimi zvezdicai za varnost. v varnih otroskih sedezih, ampak brez idiotske nalepke pa ne bodo preziveli do 18 leta. (ko uradno niso vec otroci)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Sedaj pa se vozijo v avtih s petimi zvezdicai za varnost. v varnih otroskih sedezih, ampak brez idiotske nalepke pa ne bodo preziveli do 18 leta. (ko uradno niso vec otroci)

 

Tukaj se ne strinajm, otrok si dokler so tvoji star?i ?ivi.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zraven bi bila obvezna nalepka omejitev hitrosti 80km/h. Tako kot na kamionih. Ce ima nalepko otrok v avtu in vozi vec kot 80 avtomatsko kazen 1000 EUR in en mesec brez izpita. Ce se ze tako sekira za svoje potomstvo.

 

Cudno, da nas je sploh za dva miliona, ce so se doseda otroci vozili v avtu brez teh brezveznih nalepk in v bistveno bolj nevarnih avtij. In to celo brez otroskih sedezev.

 

Sedaj pa se vozijo v avtih s petimi zvezdicai za varnost. v varnih otroskih sedezih, ampak brez idiotske nalepke pa ne bodo preziveli do 18 leta. (ko uradno niso vec otroci)

 

Brez zamere, mislim da bi bilo glih teh 80[/u] nejbolj nevarnih, zlasti govorim po AC, halooo! <_<:whatever:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nalepka je mnogim tudi utvara, vozijo otroka spredaj brez pasu, v naro?ju zadaj, v?asih ?tirje mahajo ?ez zadnjo ?ipo....a ker imajo nalepko so varni pred ostalimi, medtem ko sam lahko ubije celo nasledstvo.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tkole bom reku, vozjo se po cestah tak?ni in - tak?ni, nekateri majo raj?i z, nekateri pa "brez" :P

 

Dejstvo je da neka nalepka ne spremeni bistva, da je na cesti potrebno biti previden, pa zelo budno opazovat kaj se dogaja okrog tebe in s tem lahko marsikatero neprijetnost, predvidi?, prepre?i? al pa se ji izogne?! :danzoman::bravo:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nalepka je mnogim tudi utvara, vozijo otroka spredaj brez pasu, v naro?ju zadaj, v?asih ?tirje mahajo ?ez zadnjo ?ipo....a ker imajo nalepko so varni pred ostalimi, medtem ko sam lahko ubije celo nasledstvo.

 

To?no to... kaj ti pomaga cel oblepljen avto z ne vem kakimi nalepkami o princeskah in princih v avtu, ?e ti nato ta princeska ska?e neprivezana gor in dol po avtu medtem, ko princ visi na sredini med obema zicema in navija za atija, ki tako hitro vozi ter prehiteva in zmerja ostale voznike, ?e se mu ne umaknejo.

 

V sloveniji se lahko pohvalimo s tem, da pri nas umre najmanj otrok v prometu znotraj EU, ?e so izven avta (se pravi kot pe?ci, kolesarji itd) a ?al procentualna statistika za otroke v avtu pa ni ve? tako briljantna - pa verjemte, da nalepka na avtu ?isto ni? ne prispeva k izbolj?avi take ?voh statistike, ker otrok, ko gre ?ez cesto ali pa s kolesom tudi ne nosi nalepke na sebi pa ve?ina voznikov kar dobro pazi na njih.

 

Tkole bom reku, vozjo se po cestah tak?ni in - tak?ni, nekateri majo raj?i z, nekateri pa "brez" :P

 

Dejstvo je da neka nalepka ne spremeni bistva, da je na cesti potrebno biti previden, pa zelo budno opazovat kaj se dogaja okrog tebe in s tem lahko marsikatero neprijetnost, predvidi?, prepre?i? al pa se ji izogne?! :danzoman::bravo:

 

ja bravo... to?no to in kje je potem smisel in logika limanja takih butastih nalepk? Verjetno torej samo v 5. ali 6. to?ki prvega posta v tej temi. :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men so te nalepke le zato, da se mladi atiji pa mamice pohvalijo. Osebno jih sploh ve? ne opazim.

 

Kot prvo ma? lohka ti deco ali ne, jaz se nimam namena zaletet v nobenga, in to z edinim razlogom, ke no?em po?kodovoti sebe in svoj avto, za njihovo deco me malo briga.

 

Po lestvici prioritet:

1. Jaz

.

.

.

.(*dolga pauza*)

.

.

.

.

Prjatli

.

(*?e ve?ja pauza*)

.

Ostali

.

.

.(*Ne vem ?e mi forum pusti talko dolg post... ampak dale? spodaj*) deca v avtu pred mano.

 

BTW: Ena nalepka, ki pa me nasmejala je bila: Ne hupaj, ?minkam se zate.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Daskan, mal ORNG egoisti?no (al pa ?e kej druzga) se sli? tole, da ti je gladko vseeno za osebo (v tem primeru pa? otroka) pred teboj, ?e se ji kej zgodi! <_<:blush::whatever:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sevede, da je egoisi?no. Prncip je simpl: NE mislim se zaradi SVOJEGA "zdravja" zaletavati v nobenega. In ?e se ne zaletava? v nobenega, ni potrebe po takih nalepkah. In iz tega, da se ne mislim zaletavat, tudi sledi da ne vozim kot majmun.

 

Kdo je bolj egoiti?en, prepotenten agresivne? na cesti, ki se mogo?e zamisli nad nalepko (dvomim,da taki obstajajo), ali jaz? Tisti, ki pa po?mirglajo te nalepke, se pa tko al tko ?e merkajo kako vozijo.

 

?e pa voznik vozi malo previdneje samo zaradi te nalepke, potem pa teksas naprej, je pa nekaj hudo narobe. Potem lahko vse obstoje?e znake zamenjamo z Otroci v avtu, na avtobusu, ob cesti,..... ?e je ta sistem edino efektiven.

 

In ko se bom peljal domov, se bom vozil mimo cca.1000 ljudi zaradi katerih mi je popolnoma vseeno in popolnoma enako za deco, ki jo bodo nekateri preva?ali.

 

Ve?ina teh, ki imajo nalepke, naj se PRVO zamislijo in UREDIJO svojo vo?njo, in naj potem "pridigajo" z nalepkami drugim.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Daskan, mal ORNG egoisti?no (al pa ?e kej druzga) se sli? tole, da ti je gladko vseeno za osebo (v tem primeru pa? otroka) pred teboj, ?e se ji kej zgodi! <_<:blush::whatever:

 

Ta nalepka ni nevidni ??it, da bo zavarovala tvojega otroka. Najve? bo? moral narediti sam in ne samo nalepko nalimat in si ogledat mojstrovino ter zadovoljen oditi z mislijo v glavi, da si naredil vse za svojega otroka in za njegovo varnost.

 

Kot naro?eno sem danes opazil enega takega pacienta, ki je v Clarusu karavan lepo vozil dva froca v prtlja?niku, da sta lepo gledala zadaj skozi steklo in se nasmihala ostalim voznikom. Tudi predstavljati si ne upam, kaj bi se zgodilo, ?e bi bil slu?ajno nalet od zadaj ali pa od spredaj, da bi letela skozi ce? avto in v ?ipo.

 

No ja, nalepke otrok v avtu sicer ni imel ampak takim debilom bi pa morala policija oreng stopit na prste, ker ?e kdo ogro?a ?ivljenje teh otrok ni nih?e drug kot lastna star?a in to definitivno ne zaradi manjkajo?e nalepke zadaj.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz ponavadi niti nimam ?asa da bi med vo?njo polagal pozornost na tak?ne in druga?ne nalepke...je veliko drugih stvari pomembnej?ih ki zahtevajo mojo pozornost...tako da zarad mene naj jih imajo...ne spremenijo pa ?isto ni?esar pri moji vo?nji za njimi.

 

Je pa to tudi po mojem mnenju nekak?na samohvala....glejte jst mam pa froca! :vskalo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz ponavadi niti nimam ?asa da bi med vo?njo polagal pozornost na tak?ne in druga?ne nalepke...je veliko drugih stvari pomembnej?ih ki zahtevajo mojo pozornost...tako da zarad mene naj jih imajo...ne spremenijo pa ?isto ni?esar pri moji vo?nji za njimi.

 

Je pa to tudi po mojem mnenju nekak?na samohvala....glejte jst mam pa froca! :vskalo:

 

Ekzektli!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.