Skoči na vsebino

Zadnji Amortizerji


Priporočeno sporočilo

Zdravo, zanima me kaj mi svetujete za popravilo/zamenjavo zadnjih amortizerjev na 323F 1.6i, l.90, 250kKm. Ali so obnovljeni amortizerji dobri? Koliko stane obnovitev in koliko nov? A obstaja kak dober servis za to V LJ? Lep pozdrav

post-11-1115116175_thumb.jpg

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

obnovitev v NG - Vuga baje zelo dobro dela...

ne ne baje...dela res dobro....

jaz sem dal za 4 obnovit in strsat 24k SIT....skupaj z demontazo in montazo...ce se ne motim ti da 3 leta oz. 80k km garancije...pol rabis se optiko...

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne ne baje...dela res dobro....

jaz sem dal za 4 obnovit in strsat 24k SIT....skupaj z demontazo in montazo...ce se ne motim ti da 3 leta oz. 80k km garancije...pol rabis se optiko...

in kolko trdo je zdaj to...oz. na kak trdo si si jih dal nardit...?

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem dal k Vugi obnovit vse 4, lahko sam re?em da majster obvlada delo ki ga opravlja, men je naredil full dobro,prej se mi je avto kr pozibaval, zdej je pa ?vrst in stabilen, ga priporo?am,pa ?e na novo ti jih pofarba. ;)

Mazda 6 CD 136
Audi A8 3.0TDI Quattro

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne ne baje...dela res dobro....

jaz sem dal za 4 obnovit in strsat 24k SIT....skupaj z demontazo in montazo...ce se ne motim ti da 3 leta oz. 80k km garancije...pol rabis se optiko...

in kolko trdo je zdaj to...oz. na kak trdo si si jih dal nardit...?
njegova trditev je, da je samo z amortizerji avtek 15% do 25% trsi...da se razumemo, tukaj ni menjanih fedrov, avto ni spuscen prakticno nic...on obnovi amortizer, ga strsa in skrajsa menda 1 cm ampak tega se ne pozna na zunaj...obcutek voznje pa je cisto neki drugega..

 

....... ?e smo ?e pri amortizerjih..........

 

kolko bi pri?li recimo vsi ?tirje ?portni za 323f l.97, da si ga spustim za kakih 5 centi?

 

brez in z delom?

 

Tnx

Sej pravim, cena je okoli 24, mogoce je sedaj ze 26k (samo demontaza, obnova in montaza), nabavit pa moras se fedre...oz. ti jih nabavi on, mislim da je zastopnik za FK in eibach...sam nisem siguren.

Najboljse, da poklices in vprasas... Miran Vuga

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se pravi da ?e je obnova amortizerjev 26 jurjev , tole so pa fedri Eibach:

http://www.as-velenje.com/shop_index.php?cid=2_2_5_37

 

pa se?teje?, pa 15 jurjev za homologacijo ... pa je to to

oz. se pozanimaj pri prodajalcu vzmeti, kako je s homologacijo... pa optiko ne pozabit

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tukaj bo? izvedel vse kar rabi? - pokli?i in vpra?aj jih ...

 

AMORTIZER TURN?EK DRAGO S.P.

VIDEM 10 D (01) 563 80 31

info@amortizer-sp.si

 

 

TURN?EK DRAGO AMORTIZER

http://www.amortizer-sp.si

VIDEM 10 D (01) 563 80 31

(01) 564 77 82

(01) 564 77 82

 

Pa veliko sre?e.

user posted image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem jih ?e za Clarusa dal obnovit pri Amortizerju in so mi naredili tako, kot se ?ika. Ob?utki v vo?nji po posegu so bili super ne glede na to, da je mojster ko je probal stare amortizerje dejal, da sploh ?e ni krize. Je pa takoj vedel kaj narediti, ko sem mu povedal, da ga rad mal prtisnem :D po ovinkih in je str?al amortizerje za cca 25% glede na original.

 

To sem dal pri 120.000 km in pri 160.000, ko sem ga prodal je bil ob?utek enak. V glavnem jaz sem dal 60 jurjev za vse ?tiri in mi nikoli ni bilo ?al tega denarja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bo? karkoli delal na podvozju, ti zelo priporo?am eibache + obnova in utrditev amortizerjev pri vugi!

 

Majster res ve kaj dela! Men je utrdil amortizerje tako, da se najlep?e ujamejo z trdoto fedre!

 

Jaz sem se iz ?tajerske peljal v NG pa mi ni ?al!

 

Stro?ki!

 

Eibachi 37500 AS Velenje

Vuga 28000

-----------------------------------

65500

 

 

Za to kar sem dobil se mi zdi sme?na cena. Lahk pa kdo tud poizkusi ?e ho?e!

 

Pri Amortizerju ho?ejo met za isto zadevo 120 jurjev!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se z vsem popolnoma strinjam s ?tajercem, jaz sem se tudi pelu iz posavja v NG pa se mi je obrestovalo in sm ful zadovoln. Sam men je Vuga reku za ene druge fedre (ne spomnem se zdele znamke), ki so baje bolj?i (32000SIT pri njemu). On ?e ve kaj govori, pa ?e garancija je 3leta oz. 80000km, jaz sem mu v popolnosti zaupal. ;)

Mazda 6 CD 136
Audi A8 3.0TDI Quattro

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

FK???

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Guest BrainLess

..... po malem razmisleku - zakaj bi splih menjaval amortizerje komletne?

Fedre kupim pa ga spustim pa je! ??

 

Al ne?

 

Pa ?e ga - za kolko bi blo npr. 4 cm spredaj pa 3 zadaj?

 

Druga?e se pa v NG iz Mb ne mislim vozit samo zaradi tega, se pol bol spla?a ?portne nabavit pa ma? nove!

 

..... bi blo kaj narobe ?e samo fedre menjam?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najprej, hvala za vse odgovore. Sem se pozanimal pri Vugi - zadnja amortizerja 18kSIT, vsi stirje 26kSIT. Pri Amortizerju pa - zadnja 32KSIT, vsi - HVALA, ADIJO.

Prav' Vuga, da ma jutri ob 7.00 luknjo, pa ga picm v NG. Pol pa povem kak bo feeling.

?ez prvomajske praznike sem sel na Korculo pa mi je nazaj grede zadnji desni amortizer zacel skripat. Na AC jo nisem spuscu pod 150-160. Sej sem ze prej vedu, da so amortizerji zanic k se je avto zibu k ameriska limuzina. Ja tko je to ce mas 15 let star avto za 200 jurjev z 250kKm pa se stevec verjetno nazaj obrnjen. Moram pa pohvali mojo mazdo, sem v dveh letih naredu skor 40kKm brez ene same okvare! Kje je kaksen Mazda servis sploh ne vem. Sam olje, svecke pa filtre letno zamenjam in to je to. OK priznam pa zadnji lonec sem tud zamenu.

Pa se tole:

Tale Mazda forum mi je ful vsec. Sem si hotu kupit Toyoto MR2 (bo se par let pocakala), ampak mi je moja 323F tolk prirasla k srcu, da je ne dam nubenmu! Jo bom posliku pa dal na predstavitev clanov. Res sem jo revco zanemarju :( , tud tolarja nisem dal nanjo ona mi je pa tako zvesto sluzila. Ampak zdej bo druga?e. Jutr greva po nove ceveljcke :D !

Lep pozdrav,

zivel Felix Wankel.

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lepo to.Druga?e pa ?e menja? samo fedre bo tudi ok, samo ?portni amortizerji z ?portnimi fedri je ?isto nekaj drugega.Vredu so tudi monroe reflex amotizerji z ?portnimi fedri, se lepo obnesejo.

Powered by MAZDA MR racing & VICS-Variable Intake Charging System

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

AS avtomobili Skorn?ek v Velenju-EIBACH vzmeti - zni?anje za 35 mm, cena pa 37.665,00 SIT :D + monta?a + optika = malo pod 60.000,00 SIT. :P

Mislim, da dobro delajo?!? :whatever:

 

Papa, Tomi

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja men je Vuga reku, da so dobre tud Voghland ali nekaj takega!

 

Kdor misli da bo samo z fedri pridobil na legi se moti! No saj pri meni je blo tak.

 

Ko sem najprej zamenjal samo fedre je bla lega mal bolj?a, sedaj v kombinaciji z str?animi amortizerji pa je veliko bolj?a!

 

?e misli? delat na legi daj ?e amortizerje zrihtaj, ?e bi rad mel pa sam ni?jega pa sam fedre menjaj pa bo!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo VUGA mi je zrihtu zadnja amortizerja. Naj povem kako je to blo. Zmenjeni smo bli ob 7.00. Prsu sem ob pol sedmih pa sem sel se na kafe. Mal pred sedmo sm bil v delavnici. Pa me je Vuga uprasu: a sam zadnje al' vse? Pa sm reku naj pogleda prve ce so se dobri. Je gledu avto pet minut od dalec :blink: . Pol je prsu se en mlad mehankar. Pa je Vuga reku, da so prvi se dobri. Pol smo pa vsi gledal avto se 15 minut. Ni mi blo jasn zakaj :ne vem: (avto ze ni tok lep). Pa prav Vuga unmu drugmu: kej cmo zacet? Um drugi prav: ja sami se ne bojo zamenjal. Vuga: oh, pa dejva. In sta zacela 20 cez 7. In kdaj sta koncala? Ob 12.00. Ob pol 11 je bil narocen en iz Celja. Je mogu kar cakat. Amortizerja sta bla se prva originalna. Ko je po glavi udaru se je kar razpadla, tok je bla rjasta. Je reku Vuga da to noben drug na svetu ne bi obnavlu, ker nebi znal! Ampak je zrihtu ni da ni. Skupaj: delo 17 kSIT + izdelava novih glav 3kSIT. Full pocen :D !

No zdej avto ne plava vec kot american. Ni revolucionarna sprememba, ampak je res boljsi feeling se zdej vozit. Bom verjetno cez cas opazu se druge lastnosti.

Lep pozdrav vsem

post-11-1115385595_thumb.jpg

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.