Skoči na vsebino

Stre?ni kov?ek - vpra?anja


pagat

Priporočeno sporočilo

Razmi?ljam o nakupu stre?nega kov?ka, vidim pa da vas je tu gor kar nekaj ki ?e imate s tem izku?nje, zato prosim za par mnenj.

 

Kot prvo, trenutno imam M6 hatchback, razmi?ljam pa da bi predvidoma naslednje leto zamenjal za karavana (m6 ali kaj drugega, vsekakor pa stre?ne sani). ?e danes kupim stre?ni nosilec bodo pritrdila za "navadno" streho, ?e kasneje rabim za karavana pa moram zamenjat pritrdila, pre?ni nosilci pa predvidevam da ostanejo? Pa se to sploh spla?a, ker kolikor gledam je ve?ji del cene samo pritrdilo in ne pre?ne palice?

 

?e ve?ji izziv pa mi predstavlja izbira pravega kov?ka. OK, recimo da sem pri znamki ?e nekak odlo?en za Thule, ampak njihov konfigurator mi da na izbiro ve? kufrov (Pacific, Atlantis, Spirit, Excellence), te?ko vidim pravo razliko. Nekako se mi zdi da je bolj?i o?ji in vi?ji (la?je nafila? s torbami ipd), ampak tudi v isti obliki je teh kufrov ve?, tudi cenovno so velike razlike, pa mi sploh ni jasno zakaj...

 

Hvala in lp!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A te smem vpra?ati zakaj bo? menjal? A samo zarad prostora v prtlja?niku?

 

?e ra?una? prostor do police ga je v HB ve? kot v karavanu. Karavan se izka?e le ?e ho?e? nalo?iti do stropa kot recimo tur?ki gastarbajterji. Samo glede, da i??e? kov?ek bo? itak robo tja notri zlo?il.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:P , saj ma? mogo?e prav, mogo?e sem fasal dru?insko/karavanski virus. S prostornino hatchbacka sem sicer zadovoljen, ampak ob?asno zmanjka prostora. In takrat je v pomo? truga, al pa manj robe (ampak prepri?aj deco in ?ensko v to :harhar: )

Sicer pa me karavani privla?ijo zaradi oblike in predvsem zaradi mo?nosti da v pribli?no isto dolg/?irok prtlja?nik stla?im ve? robe, ker pa? po "gastarbarbajtersko" nalo?im na kup do strehe. Je pa res, da se glede novega vozila ?e nisem odlo?il 100%, nekako kar prelagam, sploh dokler obstoje?a M6 ?e dela (tok-tok).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe, o?itno sem pol jaz en tak terorist, ker tak?ne nebrzdane poizkuse selitve celotnega doma?ega okolja na dopust prepre?im ?e v kali. Sicer nobenmu ni? ne manjka na konc je pa bistveno manj stresno, ker manj ko je robe za prpravt manj je nervoze. :danzoman:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ma famiija je familija nima? kaj. Jaz sem imel vedno karavana pa trugo, enako sedaj na CX7. Ko mora? napokati, sanke, vozi?ek, dvoje smu?i...itd itd je truga idealna, vrzes vse not in je mir, prostor ostane za normalne re?i v prtljazniku itd....

 

Ko enkrat das kaj daljsega ali vecjega not je konec s prtljaznikom, in ce hoces do ene stvari moras velikokrat vse ven dat....

 

Vsaj pozimi je truga zakon

 

Boss no?em bit zloben ali nesramen, ampak verjetno nisi imel izku?enj z manj?imi otroci, njihovimi pripomo?ki, igra?ami, plenicami in ostalimi ?eljami.... :D . Ni dopust brez najljub?ega kolesa ali lopate... :bravo:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss no?em bit zloben ali nesramen, ampak verjetno nisi imel izku?enj z manj?imi otroci, njihovimi pripomo?ki, igra?ami, plenicami in ostalimi ?eljami.... :D . Ni dopust brez najljub?ega kolesa ali lopate... :bravo:

 

Sre?a (?e) ne... sem za?el pri ?tirih letih pa se da zelo hitro zmenit kaj gre zraven in kaj ne. Ker ?e bi upo?teval vse ?elje bi bil tud selitveni kombi premajhen, ?al. :harhar:

 

Druga? pa nisem nasprotnik truge, ?e je treba raznorazne pripomo?ke notr napokat ampak mislim, da na dopustu na morjo bo pa tiste tri tedne ?lo tudi brez bicikla ipd, al ne. V moji mladosti smo se ?tirje peljali z Jugotom brez prikolic in prtlja?nikov na strehi tudi za tri tedne na morje - pa je blo ?ist ok :blush:

 

Mal preve? dana?njo mularijo razvajamo , a ne? :hudicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sre?a (?e) ne... sem za?el pri ?tirih letih pa se da zelo hitro zmenit kaj gre zraven in kaj ne. Ker ?e bi upo?teval vse ?elje bi bil tud selitveni kombi premajhen, ?al. :harhar:

 

Druga? pa nisem nasprotnik truge, ?e je treba raznorazne pripomo?ke notr napokat ampak mislim, da na dopustu na morjo bo pa tiste tri tedne ?lo tudi brez bicikla ipd, al ne. V moji mladosti smo se ?tirje peljali z Jugotom brez prikolic in prtlja?nikov na strehi tudi za tri tedne na morje - pa je blo ?ist ok :blush:

 

Mal preve? dana?njo mularijo razvajamo , a ne? :hudicek:

 

o ve?, jaz prekolesarim s tamalim ogromno....ne gre se samo za mulce....

Pa sej ve? da zame je avto ?ival, oz. samo pripomo?ek in ga nimam da ga gledam..... :jupiii:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:vesel:, dobro sta se razpisala, z ve?ino se strinjam, ampak nekako moram re?it problem prtljage/placa. Bodisi kufer, karavan, oboje al pa doma?e direktive... ampak su nekako dvomim, pa tudi sam sem se razvadil da ?uda stvari vozimo okoli...

 

Back to topic: kak nasvet, izku?nje glede nosilca in kufra?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:vesel:, dobro sta se razpisala, z ve?ino se strinjam, ampak nekako moram re?it problem prtljage/placa. Bodisi kufer, karavan, oboje al pa doma?e direktive... ampak su nekako dvomim, pa tudi sam sem se razvadil da ?uda stvari vozimo okoli...

 

Back to topic: kak nasvet, izku?nje glede nosilca in kufra?

 

odvisno dolge sportne torbe in smucke dolg in ozek, za vse ostalo pa un kvadraten

za kolesa poleg tudi dolg in ozek ala tole (pa litre glej)

http://www.mimovrste.com/artikel/369001563...ule-pacific-700

 

pri meni je vazno da je dolg in dovolj visok, dolg da je za smocke in vec torb, visok pa da se na torbe nalagas malenkosti

 

mas danes veliko firm, ki verjetno niso slabe, jaz sam uporabljam thuleta ze ene 7 let....isti kufer (ocean 600).

ta je naprimer cenejsi,

http://www.mimovrste.com/artikel/369002222...-metallic-black

ista prostornina a je 232x70cx proti 160x100

vecje smucke v krajsega ne gredo....

 

odvisno kaj bos - za kaj bos rabil

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ma famiija je familija nima? kaj. Jaz sem imel vedno karavana pa trugo, enako sedaj na CX7. Ko mora? napokati, sanke, vozi?ek, dvoje smu?i...itd itd je truga idealna, vrzes vse not in je mir, prostor ostane za normalne re?i v prtljazniku itd....

 

Ko enkrat das kaj daljsega ali vecjega not je konec s prtljaznikom, in ce hoces do ene stvari moras velikokrat vse ven dat....

 

Vsaj pozimi je truga zakon

 

Boss no?em bit zloben ali nesramen, ampak verjetno nisi imel izku?enj z manj?imi otroci, njihovimi pripomo?ki, igra?ami, plenicami in ostalimi ?eljami.... :D . Ni dopust brez najljub?ega kolesa ali lopate... :bravo:

 

Kdor je probal,ne more verjet kaj vse gre na dopust z otroci. :aaaaa:

Pozimi rabi? karavana (?e?ka varjanta do stropa,samo luknja v sredini,da vidi? skozi nazaj),truga na strehi pa ?e prikolica bi pri?la prav.

Je ena opcija,da si trugo sposodi?,?e je ne rabi? pogosto (pride od 4-5? /dan od Thule-ja.)

Jaz bi vzel Pacific 600,?e bi kupoval.Je dokaj tih,spravi? ?uda v njega in ni niti toliko drag.

So pa nosilci za karavana original Mazda nekje od 80-90? (izdeluje jih Thule).

 

http://www.extremevital.com/thule/index.php/cPath/52

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja kot je rekel alex nakup ni vedno edina sansa, so tudi rabljeni na bolhi za pol cene s kako mini prasko, pa so isti (se zal ti ni ko ga nalagas da bos kej unicil) :)

 

Ce pa kdo rabi 1x na leto mu tudi jaz posodim....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja kot je rekel alex nakup ni vedno edina sansa, so tudi rabljeni na bolhi za pol cene s kako mini prasko, pa so isti (se zal ti ni ko ga nalagas da bos kej unicil) :)

 

Ce pa kdo rabi 1x na leto mu tudi jaz posodim....

 

Mislim, da ti jo tud na AMZS posodijo. Sicer imam pa jaz novo Thule, po 10 letih sem staro Thule ?enkal sestri in ?e vedno je OK, samo pante so zamenjali na Zalo?ki v FUXu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Da ne otpiram nove teme si bom mal tolo sposodu.

 

Zanima me kaki stresni nosilci pasejo na mazdo 6 2004 karavan in kje se jih da kupit da jih imaja na zalogi ker cez 4 dni jih ze rabm

 

Ce ima kdo kake viska rabljene se tut priporocam hvala

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Katerekoli za karavana, ki ima sanke... :) ... Tudi tisti, ki jih imajo obcasno v Lidlu ali Hoferju za nekje 30 do 40? do menda cist OK ...

 

Jaz imam se ene stare od Fapa ... samo te firme menda ni vec...

 

Ce imas dovolj denarja, pa lahko kupis tudi na Mazda servisu... in na njih pise Mazda... so pa brandani Thule ... so pa nekje okoli 140? :( ....

 

http://www.mazda.si/owning_mazda/accessories/

 

http://www.mimovrste.com/katalog/1542/stresni-prtljazniki

 

http://www.enaa.com/oddelki/mojAvto/dept.asp?dept_id=3821

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz ima Thule nosilce, ki pa?ejo na ve? vozil probano na 626, maz6, Premacy, Toyoto Previo, Peug. 307SW,....

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma jaz tega od thule sploh ne zastopm mors vsak del posebi kupt :ne vem:

Bom se v ponedeljek vprasu v mazda prodajalni pa da vidm

 

Ce imas nosilce (sani), potem je itak najbolj univerzalen ...

 

Recimo tole

 

http://www.bolha.com/stresni-kovcki/stresn...57-oglas3361144

 

Objavljena slika

 

 

http://www.bolha.com/stresni-nosilci/thule...oglas1275704486

 

Objavljena slika

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce imas nosilce (sani), potem je itak najbolj univerzalen ...

 

Recimo tole

 

http://www.bolha.com/stresni-kovcki/stresn...57-oglas3361144

 

Objavljena slika

http://www.bolha.com/stresni-nosilci/thule...oglas1275704486

 

Objavljena slika

 

 

Ja pa pri tem mors pol se precne palce kupt al kako gre to?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri Thule se sestavi prtljaznik - noga je univerzalna, dokupis pa palico glede na ?irino avta, obstaja pravokotna ?rna ?tanga in srebrna aeropalica....Mazda6 ima 120cm palice.

 

Jaz imam M6 2006 karavan in prtljaznik mi pase od Exea - isti sistem, pa moram re?i da vsekakor aerobari - zaradi oblike ne sli?i? prtljaznika, poleg tega ima notri utor za 1,2,3 montazo kolesnih nosilcev, truge...itd brez sravfanja.

 

A ga rabis samo za eno pot? Lahko posodim.....(prtljaznik....mazde ne dam :P )

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vidim da mas KP registracijo, a sva slucajno mi2 danes skoraj celo avtocesto skupaj peljala okol pol osmih? Pa poprav si podpis nimas TDIja :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vidim da mas KP registracijo, a sva slucajno mi2 danes skoraj celo avtocesto skupaj peljala okol pol osmih? Pa poprav si podpis nimas TDIja :)

 

 

Ja mam KP Ne vem mozno da sem jaz sm vozu iz Trojan proti Ljubljani? :bravo:

 

Za nosilce pa hvala sem dubu komplet z kovckom tko da ze mam :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.