Skoči na vsebino

Freza za zidove?


Gustav

Priporočeno sporočilo

Verjetno vas je tukaj ?e precej zidalo, pa me zanima, a obstaja kak?na elektri?na freza, s katero bi po?agal oz izdolbel v zidovih kanale za kable. ?temanje se mi zdi nekako preve? destruktivno ..... Pa sem zadnji? sli?al, da se menda dobijo nekak?ni ro?ni cirkularji, ki naredijo cca 5 mm ?lic, kamor spravi?p kabel...

 

Thnx

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno vas je tukaj ?e precej zidalo, pa me zanima, a obstaja kak?na elektri?na freza, s katero bi po?agal oz izdolbel v zidovih kanale za kable. ?temanje se mi zdi nekako preve? destruktivno ..... Pa sem zadnji? sli?al, da se menda dobijo nekak?ni ro?ni cirkularji, ki naredijo cca 5 mm ?lic, kamor spravi?p kabel...

 

Thnx

 

ka pa ma? - cegu? al sploh ne bi cez omete hodil? drugac pa ja rocni cirkularcek s ?ajbo za beton, samo glej da ima lovilec prahu....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ka pa ma? - cegu? al sploh ne bi cez omete hodil? drugac pa ja rocni cirkularcek s ?ajbo za beton, samo glej da ima lovilec prahu....

 

 

Cegu - zaenkrat se brez ometa, en konc je pa siporeksa. Gasmaska je pa obvezn zraven itak....

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jst sm se enkrat neki igral z fleksarco pa ti povem da se to tako kadi da je nemogo?e rezati cegel ve? kot minuto naenkrat....gre pa zeelo hitro napram ?temanju in je tudi lep?e za vidt, je pa kot sem rekel zelo veeelik minus to da potem ?e dva dni pluva? rde? prah <_<

bi pa to bi eventuelno ?e ?lo ?e bi imel zraven ?e kak u?inkovit sistem za sesanje prahu...nisem pa ?e tak?ne fleksarce nikjer videl (mogo?e ker jo roko na srce niti nisem iskal) :ne vem:

veliko sre?e pri iskanju!

 

Gasmaska je pa obvezn zraven itak....

 

aja, pa pozabu sm oment da ni najve?ji problem vdihavanje prahu...ampak to da enostavno ni? ne vidi?, kaj in kako re?e?....tako da ti gasmaska bolj malo pomaga....na?alost. :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz sem nekaj delal z tem

HILTI

 

seveda z sesalcem poleg ampak bi rekel, da je malo preslab za cigel (mo?no da sem imel preslabo elektriko).

V siporeks pa gre brez problema, zaradi sesalca se tudi kadi bolj malo.

 

Amoak ve?ino kablov in in?talcij (kanalizacija, voda centralna, zrak) sem pa vseeno za?temal :D na roko.

 

pri kablih ni problem ker ponavadi sploh ne rabi? velikega utora in gre? v ciglu lahko samo po enem kanalu, doze je vseeno fajn da jih zvrta?, mora? pa vseeno malo ?e ?temat okoli, da jo dobi? noter zaradi nastavkov za sestavo.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno vas je tukaj ?e precej zidalo, pa me zanima, a obstaja kak?na elektri?na freza, s katero bi po?agal oz izdolbel v zidovih kanale za kable. ?temanje se mi zdi nekako preve? destruktivno ..... Pa sem zadnji? sli?al, da se menda dobijo nekak?ni ro?ni cirkularji, ki naredijo cca 5 mm ?lic, kamor spravi?p kabel...

 

Thnx

 

namesto izraza "?temanje" lohk uporabi? "elektri?ne in?talacije" :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

namesto izraza "?temanje" lohk uporabi? "elektri?ne in?talacije" :D

 

 

hja z elektri?nim in?talacijam ?e ne pove?, da je treba ?temati. ;)

 

Pravilneje bi bilo kaj jaz vem. ?temanje, kurc ;) je dolbljenje zidov za polaganje kabov bolj posre?eno?

 

jaz sem nekaj delal z tem

HILTI

 

seveda z sesalcem poleg ampak bi rekel, da je malo preslab za cigel (mo?no da sem imel preslabo elektriko).

V siporeks pa gre brez problema, zaradi sesalca se tudi kadi bolj malo.

 

Amoak ve?ino kablov in in?talcij (kanalizacija, voda centralna, zrak) sem pa vseeno za?temal :D na roko.

 

pri kablih ni problem ker ponavadi sploh ne rabi? velikega utora in gre? v ciglu lahko samo po enem kanalu, doze je vseeno fajn da jih zvrta?, mora? pa vseeno malo ?e ?temat okoli, da jo dobi? noter zaradi nastavkov za sestavo.

 

no videti je super. Upam, da ne ko?ta jurja, glede na firmo ;) je pa res bedarija, najprej zidamo, potem pa za elektriko pol bajte podre? in pogipsa? :)

 

Thnx

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja lahko bi pa tam ko bodo in?talacije zidal z tanj?imi cigli pa nebi rabil ?temat :vskalo:

Samo pol bi te zidar verjetno :whatever:

 

Tudi ko je ometano se lahko zgodi da mora? ?e kaj ?temat sramezljiv

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hja z elektri?nim in?talacijam ?e ne pove?, da je treba ?temati. ;)

 

Eh, js sm prebral "fraza" namest "freza" pardon :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja lahko bi pa tam ko bodo in?talacije zidal z tanj?imi cigli pa nebi rabil ?temat :vskalo:

Samo pol bi te zidar verjetno :whatever:

 

Tudi ko je ometano se lahko zgodi da mora? ?e kaj ?temat sramezljiv

 

 

Itak. Sem pa videl zanimivo idejo, sosed je kopalnico znotraj oblo?il z 2 cm siporeksom in pustil prostor za vodovodne cevi. Domiselno ali neumno. Kakor vzame?.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja, kaj ti sploh misli? 'vle?t'? ?trom, zvok...?

 

Offtopic, ampak a ne bi blo ?e ?as da izumimo wireless 220V :) (kako bi te pa to pol stresl? :rolleyes::hohoho: )

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej je Tesla ?e pogruntal neko podobno zadevo :P

 

To?no tak, smo se ?e u sql u?il o teslovem transormatorju, zadeva je sicer delovala, ampak bi ble ogromne izgube elektrike.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Itak. Sem pa videl zanimivo idejo, sosed je kopalnico znotraj oblo?il z 2 cm siporeksom in pustil prostor za vodovodne cevi. Domiselno ali neumno. Kakor vzame?.

 

V nem?iji in avstriji v kopalnicah ponavadi ni? ne ?temajo ampak naredijo na zid in ga potem oble?ejo z cigli ali gipsom (seveda pol morajo biti podometni elementi za gips).

 

Kako pa z kabli delajo v "evropi" pa ne vem.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja, kaj ti sploh misli? 'vle?t'? ?trom, zvok...?

 

Offtopic, ampak a ne bi blo ?e ?as da izumimo wireless 220V :) (kako bi te pa to pol stresl? :rolleyes::hohoho: )

 

?trom in zvok. Oboje. Ampak ?e nisem ?ist tam, bo ?e mal trajalo.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Drži-vsa čast👍...nisem šel še bolj v detajle,ker je pač tema elektromobilnost,in ker za mehanski sistem,kot je na Fiatih nimam izpita in ne vem natančno. Za hidravlični pa imam celo izpit za starega Jembaha serija 732😅 dela na foro...podobno kot torque converter oz. hydro-coupling pri klasičnih avtomatskih menjalnikih...samo,da je stvar veliko večja....sistem dveh vetrnic z razmakom cca. 1 mm premer je pa mislim da celo več kot 1m...ne vem več točno...je dolgo tega,od kar smo te lok. vozili na SŽ. Je pa stvar genialna,ker omogoča maksimalno vleko na kavlju pri nični hitrosti...le z direktno zavoro držiš na meji,da ne zakoplje...ima namreč tri vlečne osi fiksno-kardansko vezane,in če zakoplje ena,zakopljejo vse,in seveda izgubiš vleko. Je neverjetno efektivna lokomotiva v smislu premaknitve zelo težkih vlakov...npr. na tov. postaji Moste,si z tem "majhnim strojem" potehnil cel naložen kontejnerski vlak,ki ti ga ni ratalo niti z t.i.đuro (642/643 serija-diesel-elektro premikalka).   Tukaj se navezuje tudi prednost tehnično podobnih klasičnih avtomatskih menjalnikov,kateri so ravno zaradi hydro-couplinga v torque converterju idealni za vleko prikolice.
    • Tak glasnih ogledal kot na Mazdi 2 (de) 2010 letnik pa nisem še slišl nikjer. Tak da ti dam prav.   Niso pa nikoli crknili.
    • Hmmm nekaj si ven izpustil. Obstajajo 3 vrste dizl pogona pri lokomotivah: - mehanski ( v Sloveniji stari potniški vlaki - Fiati), - hidravlični prenos, - električni prenos. Kakšen je prenos moči iz dizelmotorja do koles, pove prva cifra v številčni oznaki serije: 6 - dizelelektrično vozilo (npr. 661, ...) 7 - dizelhidravlično vozilo (npr. 711, ...) 8 - dizelmehanično vozilo (npr. 813, ...)   Je pa res, da je tvoj opisan v totalni prevladi.   No tolko sem jaz študiral vlake, pred časom.   Ladje tudi. Elektro generator zagotavljal elektriko celi ladji in vijaku. Odzivnost na elektro vijaku je dosti boljša.
    • Meni je pa všeč to, da ljudje lepo grejo med avti in ne butajo ogledal😉 Aja, pa še točno vidim, če je avto zaklenjen ali ne.... 
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.