Skoči na vsebino

CAI


uklopko

Priporočeno sporočilo

Na sre?anju smo imeli tudi debato o samem CAI sistemu in '' preverjeno '' v poletnem ?asu ima velik vpliv ta sistem,kaj pa vpliv zime na to.

Zdaj pa me pa? zanima va?e mnenje ,ugotovitve (v praksi) mi?lenja + in - ,oz. zamnejati komplet nazaj v original zra?ni filter ali ne?

 

Res da je za motor bol?e hladnej?i zrak (ve? kisika s tem ve? mo?i in vse kar je povezano s tem) verjetno to velja tam do 5°c :ne vem:

 

Kaj pa ko so dnevne temp pod 0°c potem se zrak niti ne ogreje do njegove idealne temp.za motor oz.traja dlje in posledi?no temu avto dlje ?asa dela pod zavgom! Se motim :ne vem:

lp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja eni pravijo, da ni dobro, da se kasneje ogreje itd... Samo glede na to kak?ne eksplozije se dogajajo v motorju res dvomim, da se ful pozna, ?e ima zrak, ki prihaja v motor 5°C ali pa -5°C. Druga stvar je to, da saj, ?e ima? navaden sistem v motor isto pride mrzel zrak, mogo?e par stopinj ve? ampak OK.

 

Je pa bistven minus (po moje), ?e ima? filter nekje v koloteku saj je pozimi zaradi snega tam vse mokro, da plundre ne omenjam. Pri prej?njem avtu (100NX) dal pozimi navaden sistem tu imam pa filter itak v boxu in nima kaj priti notri. Aja pa ?e original airbox sem prodal. :vskalo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti a bo? potem zdajle spotoma zrihtal FMIC? :zvizga:

 

Pa ?e kaj. :zvizga:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti a bo? potem zdajle spotoma zrihtal FMIC? :zvizga:

 

To?no tega ravno ne rabim, ker sem po?tudiral neko bolj simpl zadevo, ki mi vzame 5 minut, predno jo rabim, stro?ka pa ni. :danzoman:

Sem pa gledal nekaj od unichip-a. :blush:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avto gre pozimi 2x bolj kot poleti. Se posebej V6 motor, ki mu je ze tako in tako vroce pod havbo.

Sedaj vrti kolesa v prazno v drugi prestavi po suhem asfaltu pri prehitevanju. Zadnjic sem ze mislil, da je crknila sklopka...

 

Zajem hladnega zraka ugodno vpliva na moc, malo manj ugodno na porabo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lih sm razmi?lov ?e je mo?no da je men poraba posko?ila,, kr precej odkar mam CAI gor? kr sm na polovici tanka pa sm naredu 150 km kr pomen da bom meu porabo cca 4 litre vi?jo se pravi okoli 12-13 je to mo?no?a lahko motor s CAI-om dobiva preve? zraka? danes so mi namre? ko sem stal na semaforju in sem dal v ler, spustil sklopko obrati padl skor na mejo, da bi avto crknu pol so se pa dvignl na normalno raven. ko sem se pa parkiral in pustil te?t mal je blo pa vse normalno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lih sm razmi?lov ?e je mo?no da je men poraba posko?ila,, kr precej odkar mam CAI gor? kr sm na polovici tanka pa sm naredu 150 km kr pomen da bom meu porabo cca 4 litre vi?jo se pravi okoli 12-13 je to mo?no?a lahko motor s CAI-om dobiva preve? zraka? danes so mi namre? ko sem stal na semaforju in sem dal v ler, spustil sklopko obrati padl skor na mejo, da bi avto crknu pol so se pa dvignl na normalno raven. ko sem se pa parkiral in pustil te?t mal je blo pa vse normalno.

 

Ja lej, ?e bo? ti??al, da se dere normalno da bo ve?ja poraba, ?e se bo? pa normalno vozu, pa nebi smel bit ve?je spremembe ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

N? dost ve? ga ne ti??im, mogo?e da sm parkat potegnu ampak se mi zdi da nikakor ne bi smel bit tok ob?utne razlike na ?eji. Je lahko avto ?ejnej?i zaradi ?esa drugega?

 

npr. men se je zarad filtra in 17" gum (vse ob enem) poznal tut do 3 litrov.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nism en exper pa tud no?m pametovat al pa kej .. nekje sm zasledil (neko? nekda) .. da ?e ni cai sistem kao pozimi za??iten pred vlago in pa seveda soljo da zna posledi?no neugodno vplivat na motor ne samo na filter ...

 

sedaj ?e je to res nimam pojma .. jst sm mel na mx kar originalni sistem gor .. :blush:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

res je, rece se mu intercooler :D

 

ma sam gre direktno na zra?ni filter, intercooler ma svoj fridge.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.