Skoči na vsebino

gretje M6 cd 120 letnik 2005


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni ?e enkrat,

Moja M6 cd 120, l.2005 ima te?ave z gretjem.Greje slabo oz po?asi(temp motorja na 90C) pa piha mla?no, nato za?ne pihat mrzlo, ?ele kasneje pa toplo.Ko avto ustavim se sli?i neko ?umenje izpod motorja v predelu webasta(webasto izkljopljen).Ima kdo kako idejo?

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni ?e enkrat,

Moja M6 cd 120, l.2005 ima te?ave z gretjem.Greje slabo oz po?asi(temp motorja na 90C) pa piha mla?no, nato za?ne pihat mrzlo, ?ele kasneje pa toplo.Ko avto ustavim se sli?i neko ?umenje izpod motorja v predelu webasta(webasto izkljopljen).Ima kdo kako idejo?

lp

 

Webasto tudi ko se izklopi dela ?e ventilator minuto ali 2, ?e je avto izklopljen ?e ne pomeni da je tudi takoj Webasto...

 

A ima? dovolj hladilne teko?ine (se lahko tudi webasto pregreva/izklaplja in u?inek gretja manj?i)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Webasto tudi ko se izklopi dela ?e ventilator minuto ali 2, ?e je avto izklopljen ?e ne pomeni da je tudi takoj Webasto...

 

A ima? dovolj hladilne teko?ine (se lahko tudi webasto pregreva/izklaplja in u?inek gretja manj?i)

 

Pozdravljen,

Hvala za tvoj komentar.

Hladilne je dovolj!

Da ponovim: webasta ne uporabljam!Vozilo v?gem in se peljem,se motor zagreje, piha mla?no, nato piha mrzlo in ?ele nato toplo.(vse to se dogaja po naklju?ne modelu, torej v?asi se, v?asi pa je gretje ?isto okej).Ko izklju?im motor ?e pa zmeraj brni/?umi izpod pokrova motorja, izpod avta pa se kadi:isto kod bi delal webasto.

Hvala ti za tvoje mnenje in komentarje.

lp, mazy

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo glede Webasta - ?e je serijski ti ne more? vplivati na to kdaj naj dela ali ne, v tem ?asu se ti bo vedno pri?gal, in je brnenje in dim 100% webasto

 

glede gretja pa nisem tolk ekspert ampak pri meni ko termostat odpre in po?ene teko?ino ?ez hladilnik tudi za?ne kazalec upadati nazaj in ?ez ?as spet raste - sicer pa tega ne ?utim na gretju, ker imam auto stalno in sam uravnava, ma? ti takrat na full?

 

To bi bilo logi?no da upade vmes....ker toploto teko?ine segrete z webastom na hitro prevzame motor....

 

ali je enako ?e da? samo notranje kro?enje?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali ima? webasto odklopljen, saj ga izklopiti ne more??

 

saj to mu pravim, ce je manj kot 5C zunaj ne more ni?, in to mu bren?i :)

 

Tako kot ga z Bossom spra?ujeva - kako greje, ker ?e da? takoj na full je normalno da po?epne vse skupaj, ker se toplota 'vrska' na motor

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo glede Webasta - ?e je serijski ti ne more? vplivati na to kdaj naj dela ali ne, v tem ?asu se ti bo vedno pri?gal, in je brnenje in dim 100% webasto

 

glede gretja pa nisem tolk ekspert ampak pri meni ko termostat odpre in po?ene teko?ino ?ez hladilnik tudi za?ne kazalec upadati nazaj in ?ez ?as spet raste - sicer pa tega ne ?utim na gretju, ker imam auto stalno in sam uravnava, ma? ti takrat na full?

 

To bi bilo logi?no da upade vmes....ker toploto teko?ine segrete z webastom na hitro prevzame motor....

 

ali je enako ?e da? samo notranje kro?enje?

 

Webasto je serijski.Pomeni, da on dela tudi ?e ga jaz ro?no ne klopim??e se avtomatsko pri?iga, zakaj potem piha mrzel zrak?

 

Mazy a ma? ti ro?no klimo ali avtomatsko? ?e je avtomatska kako ima? nastavljeno? Na Auto ali kako druga?e?

 

Klima je avtomatska, gretje in pihanje pa nastavljam ro?no!

 

Ali ima? webasto odklopljen, saj ga izklopiti ne more??

 

webasto je prikljopljen.vklapljam ga ro?no oz. nastavljam timer.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

saj to mu pravim, ce je manj kot 5C zunaj ne more ni?, in to mu bren?i :)

 

Tako kot ga z Bossom spra?ujeva - kako greje, ker ?e da? takoj na full je normalno da po?epne vse skupaj, ker se toplota 'vrska' na motor

 

torej ?e je zunaj manj kot 5C webasto torej greje(se vklopli)?

gretje postopno izvi?ujem, seveda mi ja logi?no, da tudi ?e je avto mrzel, ne bom nastavil temp na 29C, ker ne more gret na tolik?no temp.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

torej ?e je zunaj manj kot 5C webasto torej greje(se vklopli)?

gretje postopno izvi?ujem, seveda mi ja logi?no, da tudi ?e je avto mrzel, ne bom nastavil temp na 29C, ker ne more gret na tolik?no temp.

 

Gretja ne rabi? ni? vi?at, ker ravno to je smisel avtomatike. Nastavi na 21°C in zadevo bo ?imprej spravila temperaturo na to vrednost. Tudi, ?e zvi?uje? na 25, 26 ali ve? ne bo ni? pomagalo, da bo prej pri?lo na ?eleno temperaturo 21°C.

 

nastavi na avtomatiko, nastavi ?eleno temperaturo (glede na to, da notri ne sedi? v kratkih hla?ah in kratkih rokavih ve? kot 22°C ni smiselno) in preveri ali bo kaj bolje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gretja ne rabi? ni? vi?at, ker ravno to je smisel avtomatike. Nastavi na 21°C in zadevo bo ?imprej spravila temperaturo na to vrednost. Tudi, ?e zvi?uje? na 25, 26 ali ve? ne bo ni? pomagalo, da bo prej pri?lo na ?eleno temperaturo 21°C.

 

nastavi na avtomatiko, nastavi ?eleno temperaturo (glede na to, da notri ne sedi? v kratkih hla?ah in kratkih rokavih ve? kot 22°C ni smiselno) in preveri ali bo kaj bolje.

 

Boss-hvala za komentar.Pri meni je tak, da ko dam na avtomatiko, se zraven vklopi klima(ne bi?elel da mi klima laufa), se da kak naredit, da ima? avtomatiko brez klime?meni piha na avtomatiko samo ?e dam na gretje ?ipe(se vklopi klima)nato je izklopim in mipiha avtomatsko glede na temp, ki jo imam nastavljeno.

Kaj pa ti pravi? na webasto?more laufat oz se mora vkljapljat kar sam tudi ko motor laufa(je ogret)?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Webasto je serijski.Pomeni, da on dela tudi ?e ga jaz ro?no ne klopim??e se avtomatsko pri?iga, zakaj potem piha mrzel zrak?

Klima je avtomatska, gretje in pihanje pa nastavljam ro?no!

webasto je prikljopljen.vklapljam ga ro?no oz. nastavljam timer.

 

Ja serijski, sam dela vse ko je zunaj pod 5C, vzig + temperaturni senzor, ti ne mores ni?....

 

2. Popravi me ampak ?e enkrat prestavi? ro?no gretje se automatika izklopi.....i could be wrong

 

3. kot sem rekel webasto dokaj hitro segreje teko?ino a ko ta teko?ina gre ?ez motor ga v bistvu segreva, kasneje pa hladi, zato 'odcep' proti kabini izgubi mo?, probaj vse imeti na auto in se zna zadeva sama uravnovesiti

 

 

Razlika je edino pihanje na ?ipo tisti znak za prednjo ?ipo, tam vedno dela na ful na ?ipo ne glede na karkoli....

 

Boss-hvala za komentar.Pri meni je tak, da ko dam na avtomatiko, se zraven vklopi klima(ne bi?elel da mi klima laufa), se da kak naredit, da ima? avtomatiko brez klime?meni piha na avtomatiko samo ?e dam na gretje ?ipe(se vklopi klima)nato je izklopim in mipiha avtomatsko glede na temp, ki jo imam nastavljeno.

Kaj pa ti pravi? na webasto?more laufat oz se mora vkljapljat kar sam tudi ko motor laufa(je ogret)?

 

Ko teko?ina dose?e tam okoli 70C se webasto izklopi - ozirom ?e pade pod spet vklopi je ve? teh sistemov, ne samo zunanja temperatura, a ravno zato ker se ti motor jhitreje ogreje zaradi webasta v bistvu pri?para? benz in varuje? motor, ker mrzel je smrt...

 

?e vklopi? Auto ti bo pisalo AC/ECO - to pomeni da me?a zrak z zunanjim klimo pa podaja po potrebi, pa AC je ?ist cool ker ti 2x hitreje odrosi ?ipe kot navaden zrak

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja serijski, sam dela vse ko je zunaj pod 5C, vzig + temperaturni senzor, ti ne mores ni?....

 

2. Popravi me ampak ?e enkrat prestavi? ro?no gretje se automatika izklopi.....i could be wrong

 

3. kot sem rekel webasto dokaj hitro segreje teko?ino a ko ta teko?ina gre ?ez motor ga v bistvu segreva, kasneje pa hladi, zato 'odcep' proti kabini izgubi mo?, probaj vse imeti na auto in se zna zadeva sama uravnovesiti

Razlika je edino pihanje na ?ipo tisti znak za prednjo ?ipo, tam vedno dela na ful na ?ipo ne glede na karkoli....

Ko teko?ina dose?e tam okoli 70C se webasto izklopi - ozirom ?e pade pod spet vklopi je ve? teh sistemov, ne samo zunanja temperatura, a ravno zato ker se ti motor jhitreje ogreje zaradi webasta v bistvu pri?para? benz in varuje? motor, ker mrzel je smrt...

 

?e vklopi? Auto ti bo pisalo AC/ECO - to pomeni da me?a zrak z zunanjim klimo pa podaja po potrebi, pa AC je ?ist cool ker ti 2x hitreje odrosi ?ipe kot navaden zrak

 

Jures-hvala za odgovor.

Torej:webasto dela na dva na?ina:

1.manualno, ?e ga jaz sprogramiram ali

2.avtomatsko dodano greje hladilno teko?ino, ko motor ?e te?e, da se hitreje ogreje

razumem prav?

 

Ne uporabljam avtomatike za gretje, ker se mi vklopi klima, ?e pa ga in preklopim na manualno, se automatika seveda izklopi.

Bom poskusil za AC/ECO in automatiko, pa da vidim ?e bo kak?na razlika-ti javim

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A je kak?en poseben razlog, da izklaplja? klimo? Vse je avtomatika in tudi klima se temu prilagaja pa al je zunaj vro?e al pa je minus. Jaz imam klimo tako polet kot pozim vedno na auto in to se mi zdi ?e najbolj?a re?itev.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jures-hvala za odgovor.

Torej:webasto dela na dva na?ina:

1.manualno, ?e ga jaz sprogramiram ali

2.avtomatsko dodano greje hladilno teko?ino, ko motor ?e te?e, da se hitreje ogreje

razumem prav?

 

Ne uporabljam avtomatike za gretje, ker se mi vklopi klima, ?e pa ga in preklopim na manualno, se automatika seveda izklopi.

Bom poskusil za AC/ECO in automatiko, pa da vidim ?e bo kak?na razlika-ti javim

 

2. odgovor YES

 

Pogoji:

 

1- v?ig avta

2 - senzor zunanje temperature 5C in manj

3 - notranji senzor webasta - do cca 70C (hladilna teko?ina)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A je kak?en poseben razlog, da izklaplja? klimo? Vse je avtomatika in tudi klima se temu prilagaja pa al je zunaj vro?e al pa je minus. Jaz imam klimo tako polet kot pozim vedno na auto in to se mi zdi ?e najbolj?a re?itev.

 

Ni posebnega razloga.Moje mnenje je klima poleti,jeseni in pozimi pa za odrositev ?ip.Tako jaz gledam.Bom poskusil na tvoj na?in, pa da vidim in javim.Hvala za odgovor in mnenje.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2. odgovor YES

 

Pogoji:

 

1- v?ig avta

2 - senzor zunanje temperature 5C in manj

3 - notranji senzor webasta - do cca 70C (hladilna teko?ina)

 

Pri mazdi 6 je to 7°C in manj (+-1 stopinja). ;)

 

Ni posebnega razloga.Moje mnenje je klima poleti,jeseni in pozimi pa za odrositev ?ip.Tako jaz gledam.Bom poskusil na tvoj na?in, pa da vidim in javim.Hvala za odgovor in mnenje.

 

Samo res ne vem,zakaj ni klima dobra pozimi?Mi se ?e doma celo zimo grejemo z klimo,ne pa par kvadratov v avtu.Ti lepo nastavi na avtomatsko in ni? skrbet.Udobje in dobro po?utje zagotovljeno. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri mazdi 6 je to 7°C in manj (+-1 stopinja). ;)

Samo res ne vem,zakaj ni klima dobra pozimi?Mi se ?e doma celo zimo grejemo z klimo,ne pa par kvadratov v avtu.Ti lepo nastavi na avtomatsko in ni? skrbet.Udobje in dobro po?utje zagotovljeno. ;)

 

Fantje pozdravljeni!

?ez vikend poskusil vse mogo?e nastavitve, z klimo ali brez, pihanje na ?ipo, noge v telo in notranje kro?enje, pa ni?.Avto je v soboto zjutraj od Ptuja do table Mb pihal mrzel zrak, nato je komaj za?el gret, pa ?e to bolj ?voh.Skratka 25 km za topel zrak v kabino, mi je absolutno preve? in ne vem kaj ?e naj naredim.Blizu poobla??enca sploh ne upam, ker me bojo spekli kot norca!!!

Sem pa opazil, da preden ko za?ne pihat mrzlo ali toplo v notranjem delu armaturke nekaj poka in ru?i kot da bi se nakaj lomilo oz. zataknilo, kratka kot v yugotu, samo, da je yugo grel 100na uro.?e malo pa mi bo zmanjkalo potrplenja in ?ivcev!Razo?aran nad Mazdo.

Vseeno prosim za dodatno strokovno pomo?.Lp mazy

 

2. odgovor YES

 

Pogoji:

 

1- v?ig avta

2 - senzor zunanje temperature 5C in manj

3 - notranji senzor webasta - do cca 70C (hladilna teko?ina)

 

Fantje pozdravljeni!

?ez vikend poskusil vse mogo?e nastavitve, z klimo ali brez, pihanje na ?ipo, noge v telo in notranje kro?enje, pa ni?.Avto je v soboto zjutraj od Ptuja do table Mb pihal mrzel zrak, nato je komaj za?el gret, pa ?e to bolj ?voh.Skratka 25 km za topel zrak v kabino, mi je absolutno preve? in ne vem kaj ?e naj naredim.Blizu poobla??enca sploh ne upam, ker me bojo spekli kot norca!!!

Sem pa opazil, da preden ko za?ne pihat mrzlo ali toplo v notranjem delu armaturke nekaj poka in ru?i kot da bi se nakaj lomilo oz. zataknilo, kratka kot v yugotu, samo, da je yugo grel 100na uro.?e malo pa mi bo zmanjkalo potrplenja in ?ivcev!Razo?aran nad Mazdo.

Vseeno prosim za dodatno strokovno pomo?.Lp mazy

 

A je kak?en poseben razlog, da izklaplja? klimo? Vse je avtomatika in tudi klima se temu prilagaja pa al je zunaj vro?e al pa je minus. Jaz imam klimo tako polet kot pozim vedno na auto in to se mi zdi ?e najbolj?a re?itev.

 

Fantje pozdravljeni!

?ez vikend poskusil vse mogo?e nastavitve, z klimo ali brez, pihanje na ?ipo, noge v telo in notranje kro?enje, pa ni?.Avto je v soboto zjutraj od Ptuja do table Mb pihal mrzel zrak, nato je komaj za?el gret, pa ?e to bolj ?voh.Skratka 25 km za topel zrak v kabino, mi je absolutno preve? in ne vem kaj ?e naj naredim.Blizu poobla??enca sploh ne upam, ker me bojo spekli kot norca!!!

Sem pa opazil, da preden ko za?ne pihat mrzlo ali toplo v notranjem delu armaturke nekaj poka in ru?i kot da bi se nakaj lomilo oz. zataknilo, kratka kot v yugotu, samo, da je yugo grel 100na uro.?e malo pa mi bo zmanjkalo potrplenja in ?ivcev!Razo?aran nad Mazdo.

Vseeno prosim za dodatno strokovno pomo?.Lp mazy

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V bistvu se tole lahko enostavno locira

 

Ko bo avto segret, daj na ful gretje in po?lataj 2 cevi ki gresta v kabino iz motornega dela, 2 gumijasti mehki cevi cca 3-4cm premera za hladilno teko?ino

 

Ali sta OBE topli (ena je dovod, odvod pa rata topel ko je potreba po gretju v kabini in se vklopi kro?enje) - skorajda vro?i, ?e ne je v okvari ali kontrolna enota gretja, oziroma enota ki vklaplja pretok tople vode iz motorja preko kabine

 

Tukaj to?no ne vem katera zadeva krmili ta pretok, ker ?e ti ventilacija dela na vseh stopnjah potem s samimi senzorji in ventilatorji ni problem, le to kar pripelje toploto do kabine preko teh 2h cevi....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V bistvu se tole lahko enostavno locira

 

Ko bo avto segret, daj na ful gretje in po?lataj 2 cevi ki gresta v kabino iz motornega dela, 2 gumijasti mehki cevi cca 3-4cm premera za hladilno teko?ino

 

Ali sta OBE topli (ena je dovod, odvod pa rata topel ko je potreba po gretju v kabini in se vklopi kro?enje) - skorajda vro?i, ?e ne je v okvari ali kontrolna enota gretja, oziroma enota ki vklaplja pretok tople vode iz motorja preko kabine

 

Tukaj to?no ne vem katera zadeva krmili ta pretok, ker ?e ti ventilacija dela na vseh stopnjah potem s samimi senzorji in ventilatorji ni problem, le to kar pripelje toploto do kabine preko teh 2h cevi....

 

Jures, hvala.Ventilacija dela bp.

Kaj se ti?e cevi:torej cevi: ?latam cevi iz hladilne teko?ine (prednjio del motorja) in gredo proti kabini'

Nekaj sem ?e posku?al ?latat cevi za motorjem, pa ne vem ?e sem pravi dve?Torej cevi spredaj pri hladilni teko?ini?

Hvala za nadljne in?trukcije!

Aja kaj se ti?e:kontrolna enota gretja, oziroma enota ki vklaplja pretok tople vode

-kak vem katera enota je crknila in kje jo nabavim

-ima? kako idejo o cenah?

Hvala ti ?e v naprej in lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jures, hvala.Ventilacija dela bp.

Kaj se ti?e cevi:torej cevi: ?latam cevi iz hladilne teko?ine (prednjio del motorja) in gredo proti kabini'

Nekaj sem ?e posku?al ?latat cevi za motorjem, pa ne vem ?e sem pravi dve?Torej cevi spredaj pri hladilni teko?ini?

Hvala za nadljne in?trukcije!

Aja kaj se ti?e:kontrolna enota gretja, oziroma enota ki vklaplja pretok tople vode

-kak vem katera enota je crknila in kje jo nabavim

-ima? kako idejo o cenah?

Hvala ti ?e v naprej in lp

 

te cevi so za motorjem in gredo direktno v 'steno' pod vetrobranskim steklom proti kabini nekje tukaj, ponavadi 2 enaki vzporedni ?rni gumijasti cevi

 

post-2637-1292259881_thumb.jpg

 

zdaj je malo prekmalo tako diagnozo postaviti ampak bi kar bilo, pa ?e enkrat ne vem to?no katera zadeva je to - sej mamo maherje tukaj. Cena...hja pri mazdi je takoj 100? ampak je dovolj zbitih na avto.net + nekateri imajo veze :)

 

 

Evo ti moj avto (ignnoriraj tiste tri ?rke :P ) pa moja premium znamka ima 2 steni med motorjem in kabino, mazda ima samo eno :blush:

 

Pa vsaj pri meni imajo vse cevi hladilne teko?ine primeren znak - tiste 2 pu??ice obrnjene ena v drugo....

post-2637-1292260428_thumb.jpg

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

te cevi so za motorjem in gredo direktno v 'steno' pod vetrobranskim steklom proti kabini nekje tukaj, ponavadi 2 enaki vzporedni ?rni gumijasti cevi

 

post-2637-1292259881_thumb.jpg

 

zdaj je malo prekmalo tako diagnozo postaviti ampak bi kar bilo, pa ?e enkrat ne vem to?no katera zadeva je to - sej mamo maherje tukaj. Cena...hja pri mazdi je takoj 100? ampak je dovolj zbitih na avto.net + nekateri imajo veze :)

Evo ti moj avto (ignnoriraj tiste tri ?rke :P ) pa moja premium znamka ima 2 steni med motorjem in kabino, mazda ima samo eno :blush:

 

Pa vsaj pri meni imajo vse cevi hladilne teko?ine primeren znak - tiste 2 pu??ice obrnjene ena v drugo....

 

okej, torej sem prav tipal.Zadeva je slede?a:

-danes ko sem se peljal domov je pa za?uda bilo vse okey:avto je normalno grel,temp nast na 22,5C, doma sem ga pustil laufat in gretje dal na full-rezultat obe cevi sta bili topli, tako da mislim, da je to okey-topla voda pride v kabino

Malo sem brskal po Mazda's manual: kaj misli? da imam te?ave s air intake actuator ali air mix actuator-jem?

Kako naj to ugotovim, da ?e kon?no zadevo s tvojo pomo?ju(upam) in pomo?jo drugih ?lanov tega foruma ?im ceneje saniram.

Reci t meni juras, pravi? da ima? veze na in da mi lahko pomoga???e v naprej se ti zahvaljujem!lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Preden karkoli kupi? spremljaj in probaj ko bo nagajalo, sam sem imel v mislih nekoga drugega pri popravilu :)

 

Ajvar - katera zadeva je ?e to v 3pm, v bistvu notranji 'termostat'.....in ali bi to tester pokazal - dvomim....

 

Sicer pa so Mazde znane po tem, da se same popravijo ko za?ne? rukat zadeve :P

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Itak. Za vse kar gre na slabše je kriv Robi, za vse, kar gre na boljše je zaslužen Ivan. Ali je mogoče kaj vmes?   Moje mnenje je, da je velika težava tudi in predvsem v nas samih, naši balkanski mentaliteti, dvojnih merilih. Kdo od "normalnih" bi recimo kljub jasnim pravilom odrezal DPF filter in zaradi nekaj 100 € koristi ogrožal zdravje drugih udeležencev v prometu? Danec, Šved, ... ?   Mimogrede, v četrtek sem v Sevnici videl premijsko rdečo Mazdo s KP tablico ...
    • Aja, pa tudi inflacijo imamo trenutno med najvišjimi v evro območju. Slučaj? Ne - golobnjakova druščina  na delu oziroma nedelu. 😉
    • Ne razumem...  V čem je poanta, da mora met avto 200 konjev in več? Zakaj jih rabiš? Za normalno vožnjo iz Hrastnika čez Litijo v Ljubljano? Za 130 po AC? Oziroma za vožnjo v koloni in v zastojih? Za prehitevanje? Koga boš prehitel? Kolesarja? Kosilnico? Tipičen primer nestrpnosti. Za vožnjo po omejitvah imajo vsi avti dovolj konjev. Kaj bi pol lahko rekli vozniki tovornjakov? Od 410 do 780 konjev za isto skupno težo... Zakaj že? Zaradi prestiža... Ja... Imam toliko konjev, pa čeprav je samo napis gor.  To je MOJE mnenje. 
    • In kaj si pričakoval drugega? Eno je prodaja, drugo pa je psihologija ter ostale zadeve. Danes se ego žal bilda prego značk in izdelkov, ne pa več kdo s kom in kako manipulira. Dovolj jasno? Pa danes nisi ''in'' če nisi LGBT, kardašiant, eko, bio in podobne nebuloze.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.