Skoči na vsebino

Poraba goriva-Mazda 6 diesel


Priporočeno sporočilo

od 7 do 7.3 v?asih 7.5, glavni krivec je 1 ura webasta dnevno :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kolk vam kaj porabi mazdica zdej ko je bolj hladno?

 

meni zdej pije 0,3-0,4l ve? kot poleti... ca. 7l... mislim pa da je krivec tudi staro olje in filtri <_<

 

Meni pije pozimi enako, ali pa kak deci manj kot poleti.

Razlogi:

-o?je gume

-megla

-mokra cesta

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zadnji tank 6,6 L / 100km, s tem da je bilo polovica km narejenih po mestu, ostalo pa prete?no avtocesta. Zadovoljen s tako porabo, z avtom pa ?e bolj. :bravo:

 

Za 3 litre ve?, se peljem kot ?lovek. :blush:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A on se pa s tremi litri manj kot ?ival? :-)) :bravo:

 

Ne kot oseba.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zadnji tank 6,6 L / 100km, s tem da je bilo polovica km narejenih po mestu, ostalo pa prete?no avtocesta. Zadovoljen s tako porabo, z avtom pa ?e bolj. :bravo:

 

Odli?no, upam da ko se ?e malo ulaufa, da poraba ?e celo pade (nekateri so govorili o tak?ni izku?nji). :bravo:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A on se pa s tremi litri manj kot ?ival? :-)) :bravo:

 

Sicer nekje morte pri?parat za rezervne dele. :hudicek::hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

True, true :-) Ve? kaj bo?ti...Upam, da ma? jajca da bo? napisal, ?e ti bo kaj crknilo :danzoman:

 

ali ?e ti je ?e kaj crknilo :D ? no, 3 litre na 100km, to je3*1,320 ? =3,96?/100km, na 1000km je 39,6?, na 10000 je 396? na 100000 je 3960?. Ne mi re?t, da kljub ?e ti kaj crkne v 100000 km, da je 3960? ?kode?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

True, true :-) Ve? kaj bo?ti...Upam, da ma? jajca da bo? napisal, ?e ti bo kaj crknilo :danzoman:

 

zamudu si jih ?e par :) crknilo ne - le japonske mehanske cvetke :blush:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

True, true :-) Ve? kaj bo?ti...Upam, da ma? jajca da bo? napisal, ?e ti bo kaj crknilo :danzoman:

 

Lej ko bo crknilo, kot crknilo bom 100% napisal.

Ne bom pa pisal o potro?nem materijalu, ki ga menja vsak(zavore, ?arnice,....)

Do sedaj v 1,5 leta in 22kkm, sem zamenjal, ?e ni?, bo pa verjetno po?asi kak nosilec diferencijala, al pa kaka roka, samo to NI okvara, to je pa? obraba materiala, sam ima preko 100 kkm.

Mogo?e bo ?e kaj :ne vem: .

 

Morte pa ?e 1 stvar upo?tevat, vi mate do max 160 KM, js jih mam krepkih 100 ve?(navora ne bom omenjal :hudicek: ), teza je cca+350 kil poraba pa cca 3 litre ve?ja, prej?nja je mela samo 2 litra ve?, pa NOBENIH te?av v skor 40 kkm.

Matematiki na plan.

 

ali ?e ti je ?e kaj crknilo :D ? no, 3 litre na 100km, to je3*1,320 ? =3,96?/100km, na 1000km je 39,6?, na 10000 je 396? na 100000 je 3960?. Ne mi re?t, da kljub ?e ti kaj crkne v 100000 km, da je 3960? ?kode?

 

Je nekaj takih junakov na forumu ki so PREKORA?ILI ta znesek pri manj kot 100 kkm, pri dizlu seveda.

 

Pa ?e nekaj ne pozabi, bencinarji NIMAJO zobatega jermena, pri velikem servisu se menja samo v?igalne sve?ke in olje v menjalniku+reden servis.

 

Pa prosim preveri kolk je reden servis za dizla in kolk za bencinarja, pa bo? videl kam izpuhti vsa razlika.

 

Zdej pa takoj ra?unat.

 

 

 

PS. do novega leta ga zalaufam na LPG, pol smo pa na istem. :blush:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je nekaj takih junakov na forumu ki so PREKORA?ILI ta znesek pri manj kot 100 kkm, pri dizlu seveda.

 

A pri novem? :ne vem: Do 100kkm je ?e garancija. Pri rabljenem je pa ve? ali manj stvar sre?e pa morebiti ?e tega, da nisi bil nategnjen s ?tevilom kilometrov in zbitimi ?tevci.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A pri novem? :ne vem: Do 100kkm je ?e garancija. Pri rabljenem je pa ve? ali manj stvar sre?e pa morebiti ?e tega, da nisi bil nategnjen s ?tevilom kilometrov in zbitimi ?tevci.

 

garancija je 100 kkm ali 3 leta, kar nastopi prej, ?e se ne motim.

 

Pokli?i ?lana Mazda 2(lepega mitkota) in ga povpra?aj kako je blo, ko je pri 80 kkm odpeljal z servisa, pa ?e par jih imam na rezervi(mazda 5, z 73kkm(kolega kupu od kolega, tako da je zgodovina znana),....), z manj kot 100 kkm,pol pa lahko diskutiramo naprej.

 

Lahko tud tist s preko 100 kkm, recimo ga kupi pred temi kilometri, pol pa je sranje, ?e pa kupi? novega pa ima? na?eloma manj?e mo?nosti dabo sranje.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, to ima ajvar prav. ?e kupi? dizla z recimo ve? kot 150k km bo vzdr?evanje najbr? dra?je kot pri bencinarju. Sploh atmosferskem.

 

Turbina je turbina, pri obeh lahko shodi (v mislih imam MPS-ko).

 

JE pa po drugi strani tudi res, koliko je M6 dizlc pa koliko je M6 MPS-k v Slo? Pa ?e nekaj. O?itno je prva generacija M6 dizls slaba. Govorim za motor. ?e bi vsi dizl motorji bili taki, jih ne bi noben ve? kupoval. :-)

 

Ajvar, ampak ?e gleda? novonabavno vrednost tvoje MPS-ke, pa dizcle pa ne vem no. KOlk je MPSka taka nova? 35?

 

Se pravi ?e v ?tartu da? za avto najmanj 5k ve??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, to ima ajvar prav. ?e kupi? dizla z recimo ve? kot 150k km bo vzdr?evanje najbr? dra?je kot pri bencinarju. Sploh atmosferskem.

 

Turbina je turbina, pri obeh lahko shodi (v mislih imam MPS-ko).

 

JE pa po drugi strani tudi res, koliko je M6 dizlc pa koliko je M6 MPS-k v Slo? Pa ?e nekaj. O?itno je prva generacija M6 dizls slaba. Govorim za motor. ?e bi vsi dizl motorji bili taki, jih ne bi noben ve? kupoval. :-)

 

Ajvar, ampak ?e gleda? novonabavno vrednost tvoje MPS-ke, pa dizcle pa ne vem no. KOlk je MPSka taka nova? 35?

 

Se pravi ?e v ?tartu da? za avto najmanj 5k ve??

 

Mojo vzemejo pri kasu 38k?. :blush:

Samo za ta denar dobi? kar nekaj dragega cukra, pa nebi o detajlih, najbolj o?iten pa je togost karoserije, nobenega zvijanja in ?kripanja, glede na klasiko, terja pa to svoj davek na te?i celote + 4x4, ki tudi ne vaga samo 5 kil.

 

Ej primerjaj pol z mazdo 6 dizl ki je vsaj 4x4(kolikor vem ga ni), ga ni zato vzemi za merilo 2.3 benz, ki je isto sranje samo ni pol?a in 4x4 in je najbli?je dizlu, al pa 2.0 benz ma? ?e iste kubike, pa pol glej ceno vzdr?evanja, bo bolj realno, je pa res da tam pa navor ?epa. :blush:

 

Mogo?e dajmo gledat samo motor, ker edino ta del je "enak". :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

garancija je 100 kkm ali 3 leta, kar nastopi prej, ?e se ne motim.

 

garancija je pri moji 5 let oz 150.000km

 

ze s prejsnjo, ki je imela kar nekaj popravil sem prisel bistveno ceneje skozi kot ce bi fural 4 batno bencinsko konzervo :P

 

r-sport: sicer ne gledam vec porabe, ampak po 25000km prevozenih in nobenga reseta, mi avg kaze 6.2 na bc-ju

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz vem,da bi mi z podobno vo?njo kot z dieslom popila MPS-ka kak?nih 12 litrov/100.To bo bolj to?na primerjava,ker je preverjeno na MPS 3-ki,i jo je imel kolega in sem vozil iste relacije in pribli?no ista hitrost. ;)

No,skoraj. :zvizga:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
    • Golob je kriv... aja sej to ni pr nas. Mah sej je vseeno pod pernatim Taubijem, sem slišal, da mamo najdražji bencin. Tko pravijo tud na forumih in TikToku.
    • Dražji kot pri nas. 202 RDS, to google pravi 1.72€.   2 leti nazaj sem poleti v Italiji (Elba in Firenze) tankal po 2.1€. V Grčiji pa lani poleti poleti okoli 1.8€.   Imam kr srečo s ceno.
    • Sigurno je pa poceni🤣, bil v IT in sem bil primoran tankat na AC, imajo kar drag bencin (2.30 mislim da...oz.tak nekje).....je pa res da imajo pa večino ostalih zadev bistveno cenejših kot mi....v bistvu je severni del IT krepko pred nami....ne samo cene, tudi ponudba, odnos gostincev, cene v gostilnah, trgovinah (da o raznovrstnosti v neki navadni trgovini supermarketu ne govorim, dvomim da ima kaka aleja v lj na 10x vecji povrsini tako ponudbo)....se vidi da se italijancki znajo it biznis😉🤣
    • https://www.avto.net/Ads/media.asp?ID=19557553
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.