Skoči na vsebino

Poraba goriva-Mazda 6 diesel


Priporočeno sporočilo

Mater cel teden me ni blo, dons morm pa tankat, o?itno parkiran saker porab tolk kot ?e se vozim. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem prav to?no. Ker je vse pregledal in kar mu je bilo sumljivo je o?istil malo potisnil. Je pa blindiral EGR ventil. Mislim da je bil on tisti glavni krivec za mojo slabo voljo. ko sem z avtom izpeljal iz dvori??a ga nisem ve? spoznal. Imel bistveno ve? mo?i,....... Mislim da je bil EGR ki ni deloval kot bi moral, po moje ni odpiral lopute in je jeb... cel sistem.

 

Dobro ,da vem.Ga bom tudi sam "zaplombiral"na mojem avtu,da ne bo ve? sra?kal. :hudicek:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

v?eraj smo ?li v treh, slu?beno iz Vrtojbe v Bosno, od Reke do Senja po magistrali, potem pa v Senju gor na AC in vozili do ne vem katerega izhoda naprej od Splita, nato ?e enih 20 km po magistrali. Dor in nazaj 1100km. Po AC tempomat na 160,z reke do Senja ?ponanje, s Senja do avtoceste ?ponanje, skratka ve? ?as ?ponanje. Klima stalno pri?gana. Mazda 6 karavan, letnik 2004, 240000 km. Ga pra?am za probleme, ki jih je mogo?e kdaj mel,ne ni? posebnega, razen diskov in teh malenkosti. Pogledam porabo 6,4l :o Sode? kako avto vle?e sem predvideval da jih ima 143. Odgovori mi da jih ima 143, samo da je neka serija motorjev ki so bili narejeni za am. trg in da majo v originalu 180, ampak da so depotencirani. Jst se ?udim porabi, skoraj nemogo?a. Moja, ki jih ima 120 bi pri takem tempu vo?nje pila 8, 8.5 litra. Je pa tudi to zanimivo, sicer se nisem nikoli vozil v kaki drugi mazdi, razen te in moje, da ko ga je stisnil so mu ?li obrati brez kakega mu?enja do 4000. Moj vle?e do 3000-3200, potem je samo preganjanje. Ko se je njemu pri?gala klima, ko smo bili na mestu, sploh ni bilo razlike v delovanju motorja, meni pa za?ne po?teno klenkat, tako da predvidevam da je hin kak injektor al pa dva.... :angry2:

 

a je kaj res glede motorja, ko je rekel da je serija za am. trg ali??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja to ?e, samo ?e je res da imajo tam motoji 180KS?

 

Ne, nimajo ga. Ta tipo te je mal nasankal oz. kar precej. 180KM diesel se je pojavil le v motorju 2.2 in to konec 2008 v Mk. II razli?ici ?estke.

 

V ameriki so proizvajal in prodajal le Mazde 6 Mk. I z motorjema 2.3 (163KM) in 3.0 V6 s cca 220KM in to je to. Ameri se do zdaj niso kaj dosti zanimali za diesle tako, da bo Mazda za?ela v USA prodajati dieselske ?estice ?ele z naslednjim letom in sicer naj bi to bil nov motor tehnologije imenovane sky-d.

 

Pa da se vrnemo nazaj na tvoj primer: mazda 6 letnik 2004 ima 136KM in ne 143. 143KM motor je dobila ?ele v letu 2005 in to z DPF filtrom. Je pa nekaj res in sicer to, da 136KM motor v obratih nad 3.000 vle?e kar ob?utno bolje od 121KM. Do teh obratov sta nekako podobna nad temi obrati pa se vidi razlika tistih 15KM.

 

Kar se pa porabe ti?e pa tudi tvoja pri takem tempu (160km/h po ?tevcu) ne bi smela piti kaj dosti ?ez 7 litrov - da si pa videl na BC-ju porabo 6,4 pa lahko mirne du?e doda? kakih 0,7 - 0,8 litra saj ene tolk la?e BC glede na realno porabo v tem letniku z dieselskim motorjem.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa da se vrnemo nazaj na tvoj primer: mazda 6 letnik 2004 ima 136KM in ne 143. 143KM motor je dobila ?ele v letu 2005 in to z DPF filtrom. Je pa nekaj res in sicer to, da 136KM motor v obratih nad 3.000 vle?e kar ob?utno bolje od 121KM. Do teh obratov sta nekako podobna nad temi obrati pa se vidi razlika tistih 15KM.

 

 

No ja, kaj pa ?e jo je nabildal, mislim da 136KM ima krepko ?ez 143 konjev, menda okoli 160..... ;)
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No ja, kaj pa ?e jo je nabildal, mislim da 136KM ima krepko ?ez 143 konjev, menda okoli 160..... ;)

 

Uradno je 136. Jih je pa na meritvah na?eloma nekaj ve? sam 160KM pa ziher ne, je pa res, da je lahko ?ipana pol pa je preko 160. Sicer se pa obeta en dyno day pa se lahko sproba, kolk je uradna specifikacija to?na. :bravo:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

v?eraj smo ?li v treh, slu?beno iz Vrtojbe v Bosno, od Reke do Senja po magistrali, potem pa v Senju gor na AC in vozili do ne vem katerega izhoda naprej od Splita, nato ?e enih 20 km po magistrali. Dor in nazaj 1100km. Po AC tempomat na 160,z reke do Senja ?ponanje, s Senja do avtoceste ?ponanje, skratka ve? ?as ?ponanje. Klima stalno pri?gana. Mazda 6 karavan, letnik 2004, 240000 km. Ga pra?am za probleme, ki jih je mogo?e kdaj mel,ne ni? posebnega, razen diskov in teh malenkosti. Pogledam porabo 6,4l :o Sode? kako avto vle?e sem predvideval da jih ima 143.Odgovori mi da jih ima 143, samo da je neka serija motorjev ki so bili narejeni za am. trg in da majo v originalu 180, ampak da so depotencirani . Jst se ?udim porabi, skoraj nemogo?a. Moja, ki jih ima 120 bi pri takem tempu vo?nje pila 8, 8.5 litra. Je pa tudi to zanimivo, sicer se nisem nikoli vozil v kaki drugi mazdi, razen te in moje, da ko ga je stisnil so mu ?li obrati brez kakega mu?enja do 4000. Moj vle?e do 3000-3200, potem je samo preganjanje. Ko se je njemu pri?gala klima, ko smo bili na mestu, sploh ni bilo razlike v delovanju motorja, meni pa za?ne po?teno klenkat, tako da predvidevam da je hin kak injektor al pa dva.... :angry2:

 

a je kaj res glede motorja, ko je rekel da je serija za am. trg ali??

 

Kere bu?e. :jupiii::jupiii:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No ja, kaj pa ?e jo je nabildal, mislim da 136KM ima krepko ?ez 143 konjev, menda okoli 160..... ;)

 

ni je ?ipal, original vse. No, ?eprav BC la?e, bi mu pilo 7 l, lahko kaj ve?. Meni bi s tako vo?njo pilo 8 ?e ne ve?, sem 100%. Nekaj ne bo vredu z mojo ma?ino...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravilen odgovor.

 

Ja, moja je mela mal smole, jebi ga. Se zgodi. Hvala bogu, ni? vitalnega ni po?kodovanega. U bistvu prvih 20, 30 cm se vse se?raufa dol in na?raufa nove stvari gor.

 

Havba, obe lu?i, odija?, oba kilerja, prednji nosilec,...hvala bogu za kasko :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja mazda je pa na bolni?ki :(

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Vpra?anje:

 

Ali je kombi imel name??eno kljuko? :D

 

ajoj............

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sj za webasto upgrade ?e velja :D

 

Racunaj na ta vikend, roba prihaja, zena pizdi pa kaj je to spet za avto vsak dan na vratih..... :P

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
    • Golob je kriv... aja sej to ni pr nas. Mah sej je vseeno pod pernatim Taubijem, sem slišal, da mamo najdražji bencin. Tko pravijo tud na forumih in TikToku.
    • Dražji kot pri nas. 202 RDS, to google pravi 1.72€.   2 leti nazaj sem poleti v Italiji (Elba in Firenze) tankal po 2.1€. V Grčiji pa lani poleti poleti okoli 1.8€.   Imam kr srečo s ceno.
    • Sigurno je pa poceni🤣, bil v IT in sem bil primoran tankat na AC, imajo kar drag bencin (2.30 mislim da...oz.tak nekje).....je pa res da imajo pa večino ostalih zadev bistveno cenejših kot mi....v bistvu je severni del IT krepko pred nami....ne samo cene, tudi ponudba, odnos gostincev, cene v gostilnah, trgovinah (da o raznovrstnosti v neki navadni trgovini supermarketu ne govorim, dvomim da ima kaka aleja v lj na 10x vecji povrsini tako ponudbo)....se vidi da se italijancki znajo it biznis😉🤣
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.