Skoči na vsebino

Poraba goriva-Mazda 6 diesel


Priporočeno sporočilo

?iv!

 

V?eraj sem imel dve vo?nji: Kamnik-Ljubljana-Kozina-Kamnik. Skupaj cca 500 km.

Vozil sem hitro (&varno), kolikor so dovoljevale razmere. Poraba: 8,3 l/100 km

 

Moram re? da se res lepo pelje. M6 mi vsaki? privabi nasme?ek na obraz. ?koda, da nisem vzel vsaj tiste z 160 KM ali celo 180 KM.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V novem Avto foto marketu je test Mazde 6 CD129 Combi. Testno povpre?je porabe goriva je bilo 6,5 litra/100km kar mislim, da je odli?en rezultat. Normni krog (min. poraba) je celo zna?al 4,4 litra! :bravo: Samo za primerjavo (sicer slaba primerjava pa vendar): Renault Kangooju 1.5 dci 90km (?parovc motor kao) so v isti reviji namerili 7,3 litra/100km (testno povpre?je) oz. 5,5 litra (normni krog).

 

Kot zanimivost so pri M6 izmerili tudi bolj?e pospe?ke kot jih obljublja tovarna in sicer 10,5 s do 100 km/h (tovarna: 10,9 s). Bolj kot pospe?ki 0-100 km/h pa je sploh pri dizlih merodajnej?a pro?nost, ki je pri karavanski ?estici slede?a:

50-90 km/h: 8,1 s (4. prestava)

90-130 km/h: 10,6/12,8 s (5./6. prestava).

 

Zopet odli?ni rezultati glede na konje in te?o avta. Npr. 150 konjska Laguna 2.0 dizel ima zelo podobno pro?nost (v 6. prestavi je celo malenkost za Mazdo!). :jupiii:

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

poglej tole, bos se boljse volje

Zame bo tole ve? kot zadost. V zdaj?njem avtu mi je 140 konjev na momente ?e celo preve?, pred tem sem imel pa staro M6 1.8 bencin (120KM) pa se mi sploh ni zdel tako podhranjen motor, kot se govori. Kroni?no je manjkala le 6. prestava (in posledi?no ?ivahnej?a 5.). Stare M6 cd120 pa nisem vozil tako, da ni panike. :)

 

P.S. Mogo?e se pa mora pri novi motor ?e malo bolje ulavfat (min. 30.000 km), da bo ?ivahnej?a? Vem, da si neko? testiral tudi precej "sve?o", faceliftano M6 cd120 pa enako ni ?la tako dobro kot tvoja - mogo?e je pa v tem catch? :ne vem:

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja mazda je pa na bolni?ki :(

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Vpra?anje:

 

Ali je kombi imel name??eno kljuko? :D

 

Na zavarovalnci so rekl toj totalka..No pol po kolobocijah so dali mejo popravila na 5200?. Zdej pa upamo, da pridemo skozi.

pod vpra?ajem so sam senzorji za parking (spredaj), ker jih v opremi ni...v nobeni slovenski :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na zavarovalnci so rekl toj totalka..No pol po kolobocijah so dali mejo popravila na 5200?. Zdej pa upamo, da pridemo skozi.

pod vpra?ajem so sam senzorji za parking (spredaj), ker jih v opremi ni...v nobeni slovenski :)

 

Ce rabis pomo? Anzeta povej, ima sedaj tudi kleparijo. Naredi enakovredno za ceneje pa bi ti lahko bilo lazje.

roba prihaja drugac :P

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravilen odgovor.

 

Ja, moja je mela mal smole, jebi ga. Se zgodi. Hvala bogu, ni? vitalnega ni po?kodovanega. U bistvu prvih 20, 30 cm se vse se?raufa dol in na?raufa nove stvari gor.

 

Havba, obe lu?i, odija?, oba kilerja, prednji nosilec,...hvala bogu za kasko :)

 

Ne zavidam. Upam, da resis zadevo s cim manj zivcev in financne izgube.

 

LP

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na zavarovalnci so rekl toj totalka..No pol po kolobocijah so dali mejo popravila na 5200?. Zdej pa upamo, da pridemo skozi.

pod vpra?ajem so sam senzorji za parking (spredaj), ker jih v opremi ni...v nobeni slovenski :)

 

To mora? zavarovat POSEBEJ in je mir.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V novem Avto foto marketu je test Mazde 6 CD129 Combi. Testno povpre?je porabe goriva je bilo 6,5 litra/100km kar mislim, da je odli?en rezultat. Normni krog (min. poraba) je celo zna?al 4,4 litra! :bravo: Samo za primerjavo (sicer slaba primerjava pa vendar): Renault Kangooju 1.5 dci 90km (?parovc motor kao) so v isti reviji namerili 7,3 litra/100km (testno povpre?je) oz. 5,5 litra (normni krog).

 

Kot zanimivost so pri M6 izmerili tudi bolj?e pospe?ke kot jih obljublja tovarna in sicer 10,5 s do 100 km/h (tovarna: 10,9 s). Bolj kot pospe?ki 0-100 km/h pa je sploh pri dizlih merodajnej?a pro?nost, ki je pri karavanski ?estici slede?a:

50-90 km/h: 8,1 s (4. prestava)

90-130 km/h: 10,6/12,8 s (5./6. prestava).

 

Zopet odli?ni rezultati glede na konje in te?o avta. Npr. 150 konjska Laguna 2.0 dizel ima zelo podobno pro?nost (v 6. prestavi je celo malenkost za Mazdo!). :jupiii:

 

?e koga zanima, kaj so namerili drugje na testih...... :whatever:

http://www.siol.net/avtomoto/avtomoto_plus...tnem_krogu.aspx

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zadnji tank (merjeno pe?) 6,8/100,kar mislim,da je super.Ve?ino vo?eno po mestu in kar je avtoceste

brzina "nadlojzova",tako da sem res presene?en nad majhno porabo.Ni bilo pa ni? cincanja in oviranja prometa. :hudicek:

Smo pa naredili zanimiv test;?li smo do Tolmina in sicer ena Kia sportage 1,6 diesel,olimpijec A4,2,0 ,quatro,

in moja malenkost z Mazdo 6.V vseh avtih so bila 2 odrasla in dva otroka.

Smo pa vsi tankali polno v Kp in na koncu,ko smo se vrnili smo tankali spet do vrha.Potovanje je bilo zelo "?ivo"(Kp-Tolmin 1 ura 25 min).In rezultati?

Kia-povpre?je ----7,4l/100,olimpijec A4----7,9l/100 in zmagovalec Mazda 6---7,1l/100. :danzoman:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zadnji tank (merjeno pe?) 6,8/100,kar mislim,da je super.Ve?ino vo?eno po mestu in kar je avtoceste

brzina "nadlojzova",tako da sem res presene?en nad majhno porabo.Ni bilo pa ni? cincanja in oviranja prometa. :hudicek:

Smo pa naredili zanimiv test;?li smo do Tolmina in sicer ena Kia sportage 1,6 diesel,olimpijec A4,2,0 ,quatro,

in moja malenkost z Mazdo 6.V vseh avtih so bila 2 odrasla in dva otroka.

Smo pa vsi tankali polno v Kp in na koncu,ko smo se vrnili smo tankali spet do vrha.Potovanje je bilo zelo "?ivo"(Kp-Tolmin 1 ura 25 min).In rezultati?

Kia-povpre?je ----7,4l/100,olimpijec A4----7,9l/100 in zmagovalec Mazda 6---7,1l/100. :danzoman:

 

jaz pa 707km, pa tankal 53,17l in sem zelooooo zadovoljen, :danzoman: :mi pijemoo: :harhar:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ve? kot 700km na?eloma tudi meni ne znese. Ga pa skoraj nikoli ne matram do rezerve, ker... plava po dizlu vse ?ivo, razen Manko?a.

 

?e koga zanima, kaj so namerili drugje na testih...... :whatever:

http://www.siol.net/avtomoto/avtomoto_plus...tnem_krogu.aspx

 

Meni je najmanj pokuril rentan Volvo V50 (1.6D). Zadeva je odli?no letela, poraba pa je bila pri dinami?ni vo?nji 4,6 litra :o Ne bi verjel nikomur, ?e se ne bi prepri?al na lastne o?i...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zadnji tanki so bili lovlenje cajta, a vseeno bomba za ta vreme in mraz + webasto vsako jutro

 

http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=11885

Danes pa kaze 6,2 po 400km, in caka v Benetkah na letaliscu poleg srebrne CX7 CE registracije, potem je se zraven temno siva nova M3, in crna italijanska nova M6....najbolje pa je da je nad njimi tabla TOP CARS....(s puscico, ker za vogalom parkirajo maseratiji in cayeni...)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po prevo?enih 250km (nekaj malega mestne vo?nje, ve? pa avtoceste cca. 120 km/h) BC pri novi M6 ka?e 5,5 l porabe, porabil sem pa pribli?no ?etrt tanka. :bravo: Zanima me, koliko je kaj BC pri novih ?esticah natan?en? Sicer bom itak izvedel sam, ko bom spraznil tank, vseeno me pa zanima koliko vam ostalim pri novi M6 dejanska poraba odstopa od porabe po BC-ju, ?e je kdo ra?unal?

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

in kot sem ?e napisal zgoraj,sem prevozil 855 km in tankal noter 54 litr?kov,kar znese natan?no 6,315 l/100. ?zmeden?

Na Bc-ju mi je kazalo 6,2,kar je zanimivo zelo to?no.Mi ni pa jasno,zakaj mi pije sedaj tako malo,ker stila vo?nje nisem spremenu,pa tudi dosti hitrih avtocestnih kilometrov sem imel. :whatever:

Edino kar sem spremenil je to,da sem sedaj tankal na OMW.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Odvisno, kje tankaš. Na avtocestah je res tudi 2€ in več,na kakih navadnih cestah pa ga dobiš tudi za 1,6€. Res je kar praviš. Hoteli so tudi do 50% cenejši kot pri nas. Aperol spritz v Veroni 4,5€,v Kopru od 6-8€, pizza v centru Milana od 7-10€, pri nas že krepko nad 10€. Skratka, naši so šli s cenami v nebo. Lep primer je Bovec, kjer so dobili en kup odpovedi. Moj znanec dela tam kot vodnik splavov in je več doma kot gor v Bovcu. Ne ve, kako bo s to sezono. 
    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
    • Golob je kriv... aja sej to ni pr nas. Mah sej je vseeno pod pernatim Taubijem, sem slišal, da mamo najdražji bencin. Tko pravijo tud na forumih in TikToku.
    • Dražji kot pri nas. 202 RDS, to google pravi 1.72€.   2 leti nazaj sem poleti v Italiji (Elba in Firenze) tankal po 2.1€. V Grčiji pa lani poleti poleti okoli 1.8€.   Imam kr srečo s ceno.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.