Skoči na vsebino

Poraba goriva-Mazda 6 diesel


Priporočeno sporočilo

Evo avto bil v?eraj na diagnostiki. Ugotovitve: nobene!!!! Blindiral mi je EGR in pregledal vse parametre tudi med vo?njo. Vse BP. Injektorji pa najverjetneje drugi teden, ker Ar?on iz Bosch servisa nima ?asa. MOgo?e je ?e to zadnja ?ansa za kaj ugotoviti, druge je ni ve?. ?e so pa ?e injektorji v redu, potem se je pa? avto rodil tak. No danes ga grem iskat in vidim rezultate EGR-ja in o?i??enih senzorjev.

 

Blokada EGR na dolgi rok ni najbolj?a re?itev, ker povratni plini zni?ujejo delovno temperaturo v izgorevalni komori, pri hladnem motorju pa pomagajo k hitrej?emu ogrevanju. Tako podalj?ujejo ?ivljenjsko dobo motorja. Najbolje je, ?e EGR deluje tako kot je predpisano, zato je potrebno tiste ventile, ki nimajo samo?istilno funkcijo, ob?asno o?istiti. Seveda pa je, ?e je ventil blokiran v neki poziciji in ne "diha", s ?i??enjem pa ga ne moremo pripraviti do pravilnega delovanja, bolj?a re?itev blokada povratnih plinov.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Blokada EGR na dolgi rok ni najbolj?a re?itev, ker povratni plini zni?ujejo delovno temperaturo v izgorevalni komori, pri hladnem motorju pa pomagajo k hitrej?emu ogrevanju. Tako podalj?ujejo ?ivljenjsko dobo motorja. Najbolje je, ?e EGR deluje tako kot je predpisano, zato je potrebno tiste ventile, ki nimajo samo?istilno funkcijo, ob?asno o?istiti. Seveda pa je, ?e je ventil blokiran v neki poziciji in ne "diha", s ?i??enjem pa ga ne moremo pripraviti do pravilnega delovanja, bolj?a re?itev blokada povratnih plinov.

 

Sej to se tudi dogaja pri na?ih 6-kah-da blokira in se s ?i??enjem ni? ne dose?e.Edino menjava pride v po?tev ali blokada. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja sam stiskanje gasa na avtocesti ni sportna voznja...vsaj zame ne

recimo to kar simon dela z renoldom je zame sportna voznja...in dizla v takem scenariju sploh ne predstavljam, tudi ce ima RS 180 dizelskih konjev ne...

 

na avtocesti pa je res, dizl je zakon

 

ne vem, ?e se bodo s tabo strinjali pri Seatu, kjer so kar nekaj let njihovi TDI-ji krojili vrh WTCC prvenstva. O?itno je pa res, da car racing pa diesel ne gredo skup oziroma so bili predobri zato so tako spremenili pravila, da diesel ne pride ve? zraven, ker so omejil pa? na 1600ccm turbo na 2,5 bara plus ?e neke restriktorje in zmanj?anje volumna, da si ne bi kdo verjetno omislil, kako posodo, kjer bi kompresiral zrak med zaviranjem :hudicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa pravite na Audija, zmagovalca Le Mansa? :harhar:

 

Kar se pa zmogjlivosti ti?e, pa trdim, da ?e sta 2 avta z istimi konji (benz in dizel), da pospe?uje ?e vedno bolje bencinc, kon?no ima prav tako bolj?o. ?e se pomerita v breg, pa garantirano ostane zadaj, verjamem.

 

Mojo trditev bi pa sicer znala demantirat primerjava 1.gen. Mazde 6 benz 1.8 120 KM in pa dizel 2.0 120 KM :blush:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mnjah... to da imajo dizli slab?e pospe?ke kot bencinarji ne odgovarja ravno resnici... Dajte pogledat malo kataloge tako pri Mazdi, Volvu, Fordu, Oplu... imajo vsi dizli v primerjavi z bencinarji z isto kubika?o in kilovati hitrej?e pospe?ke... ?al, ampak turbina dela svoje B)

 

Druga?e pa, kot je ?e bilo re?eno, ga ni ve?jega u?itka pogledat v zadnji ?pegu, ko ti ena peder?ina v klancu leze v rit in stisne? po gasu.... in njegov avto postaja vedno bolj mali... ahjej :blush:

 

 

Pa da ne bom ?isto off topic: danes ugotovil da se da povpre?na poraba v BC-ju tudi resetirat in zdej kon?no merilec deluje kot je treba sramezljiv:zvizga:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Druga?e pa, kot je ?e bilo re?eno, ga ni ve?jega u?itka pogledat v zadnji ?pegu, ko ti ena peder?ina v klancu leze v rit in stisne? po gasu.... in njegov avto postaja vedno bolj mali... ahjej :blush:

 

 

Hehe, jap to vedno pa?e... ?koda, da ne more? videt faco tistega ritopika. :hudicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ni panike :jupiii:

 

glavno je, da take norce/tezake spustis predse...jaz se vedno umaknem, pa tud ce je cist mal placa oz. tud ce moram bremzat se vrinem med kamionom, pa naj me prehiti....vecinoma so tezaki, ampak vcasih se lahko zgodi da ima zraven koga k ga mora nujno peljat na urgenco al kaj tazga...tko da najboljs take spustit

 

zadnja stvar ki jo rabim, da mi gre pulz na 200 zaradi enga tezaka...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ni panike :jupiii:

 

glavno je, da take norce/tezake spustis predse...jaz se vedno umaknem, pa tud ce je cist mal placa oz. tud ce moram bremzat se vrinem med kamionom, pa naj me prehiti....vecinoma so tezaki, ampak vcasih se lahko zgodi da ima zraven koga k ga mora nujno peljat na urgenco al kaj tazga...tko da najboljs take spustit

 

zadnja stvar ki jo rabim, da mi gre pulz na 200 zaradi enga tezaka...

 

Jaz se isto - hitrej?im z veseljem umaknem, a na ?alost me v?asih nekdo tako ziritira, da pohodim do dile, pa naj se kasneje on umika (to v primeru, da peljem neko solidno hitrost in sem v koloni na prehitevalnem, se pravi ne morem nikogar presko?it, halooo, no un zadaj hupa, blenda, ti jebe vse ?ivo) :hudicek::rolleyes:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa vi traktoristi ne razumete. Ko z benzom dose?e? neko hitrost jo mora? vzdr?evati ne glede na posledice in ko se traktorist postavi pred tebe pomeni izgubo vse hitrosti, ki si jo tako dolgo pridobival. Zato tudi taka jeza in panika :vskalo:

 

Primejava becin in dizel bi pa morala biti isti avto isto konjev in isti navor ker z samo istimi konji je je dizel z precej ve?jim navorom pri pospe?evanjih stalno hitrej?i. Z isto konji pa imata tako ali tako isto kon?no hitrost (teoreti?no)

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jao cem se ukvarjate...

 

tipicna slo scena voznje....zdravljenje kompleksov

 

kak?ne komplekse pa ti zdravi?, da mora? met povpre?no hitrost obvezno preko 100km/h :P

 

ni panike :jupiii:

 

glavno je, da take norce/tezake spustis predse...jaz se vedno umaknem, pa tud ce je cist mal placa oz. tud ce moram bremzat se vrinem med kamionom, pa naj me prehiti....vecinoma so tezaki, ampak vcasih se lahko zgodi da ima zraven koga k ga mora nujno peljat na urgenco al kaj tazga...tko da najboljs take spustit

 

zadnja stvar ki jo rabim, da mi gre pulz na 200 zaradi enga tezaka...

 

kam se pa umakne?? pod kamion, ki vozi zraven tebe in si v fazi prehitevanja? Sicer pa ne vem v ?em je problem, k nimam pred seboj gu?ve mu tud ne morem biti v napoto, ker vozim po voznem pasu in se spravim prehitevat tako, da nikomur ni treba zavirat.

 

?e pa sva ?e oba v zama?ku med prehitevanjem zaradi nekoga tretjega in ko se ta zama?ek odpre pa sem itak hitrej?i pri pospe?evanju tko, da verjetno mu nisem v napoto, al bi moral naresti kaj drugega bolj ekstremnega :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj ti bo dizel ?e si skoz na pumpi..... :P

zadnji tank 140 pod Tutorjem in I just wanna be home soon po SLO

http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=11885

 

Druga?e pa svaka ?ast italijanom za tale tutor, voznja v ITA je ratala spet uzitek, cel cas 140 brez problema, ker je vse teko?e in obenem umiorjeno, zna biti da tudi me?ka?e lovi.... :closedeyes:

 

Mazdica je bila pa v bistvu doma....150k je nabila Verona - Milano, kupljena v Brescii....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo moje statistike kot sem zgoraj obljubil.... Torej naredu sem analiti?nih lepih in grdih 1400 km s takimi dejstvi:

 

Ljubljana Linz Ljubljana 900 km:

 

najprej 250 km, pred tem nekaj mestne vo?nje povpre?je realno 7,2. Tankanje v ?entilju (?al Petrol)

Prevo?eno 780 km, poraba po BC 7,2, realno 6,4. Tankal na Shellu v Framu. Hitrosti so bile v Linz 120 km/h ker je obupno scalo in celo sne?ilo, nazaj grede pa je bilo suho, vo?nja med 130 in 145(nala?? ne ve?) BC ka?e povpre?no hitrost 111 km/h

 

Potem ?e 280 dosti hitrej?ih km (Lj - Murska - Lj), ve?inoma nad 150 km/h pa do max 180, najve? pa okoli 165km/h, tankam na Petrolu 21 l, poraba torej 7,6 realna in pazi tudi BC ka?e 7,6, WTF??? BC ka?e povpre?no hitrost 88 km/h zaradi mestne fure po Murski. Torej BC ne la?e linearno, edino ?e so spet Petrolove mahinacije vmes z litra?o.

 

Tankal sem vedno ?ist do vrha, da se je nafta videla.

 

Zaklju?ek: smiseln bi bil ?e en test s tankanjem na isti pumpi. BC je poden in tud nastavljanje nima smisla, saj enkrat ka?e prav enkrat pa narobe. Poraba je s 6,4 zelo pohvalna, ?al pa se takoj sfi?i, ko nisi v idealnih pogojih vo?nje, torej ?im zavije? dol z AC je konec. Precej dober rezultat, res pa je treba mo?no pazit, da se jo dose?e (pri drugh avtih bi s toliko pozornosti porabo ?e zni?al). V bistvu sem bil do sedaj vajen pri drugih avtih, da ni tolik?nih odstopanj pri porabi ob razli?nih pogojih vo?nje. To naj bi tudi bil smisel dizlov..... Od kje poraba 10 l na morje in nazaj, mi je ?e vedno uganka, s katero se ne bom ve? ukvarjal. 6,4 je poraba s katero se da ?iveti, a ?im je zraven vsaj malo mestne vo?nje, je takoj liter zraven. (le kdo ?ivi tik ob AC ??).... :P

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

Druga?e pa, kot je ?e bilo re?eno, ga ni ve?jega u?itka pogledat v zadnji ?pegu, ko ti ena peder?ina v klancu leze v rit in stisne? po gasu.... in njegov avto postaja vedno bolj mali... ahjej :blush:

 

 

Greva probat ? :hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ok se pravi zdaj je poraba ti se obesis na bc?

vedno neki ni prav...bc je sam gadget, realna poraba pa se mi zdi cisto ok (sploh pri ta visjih hitrostih ko si reku 150-180km/h in 7.6l/100km, je to cist ok)

 

Ne ne vse je v redu, samo vidim, da nima smisla BC nastavljat ker bo verjetn spet kazu narobe. S porabo sem na?eloma zadovoljen, moti me le, da je potrebno ves ?as tuhtat in zlo pazit da se jo dose?e, takoj pa posko?i, ?e ima? malo mesta. Seveda sem pozabil ?e napisat, da tempomata nisem ni? ?latal.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda 6 Combi tole ti je ?ist Ok poraba, ?e bi mel limuzino bi bla ?e kaka dva deci manj tako, da za moje pojme s tvojim avtom ni ni? narobe.

 

Mestna vo?nja je pa vedno tko tko za ocenjevat. Mestna je lahko teko?a, ?e se vozi? izven konic in mal obvlada? zeleni val, lahko je pa eno samo ?akanje in razlika med tema dvema situacijama je lahko svetlobna leta narazen.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda 6 Combi tole ti je ?ist Ok poraba, ?e bi mel limuzino bi bla ?e kaka dva deci manj tako, da za moje pojme s tvojim avtom ni ni? narobe.

 

Mestna vo?nja je pa vedno tko tko za ocenjevat. Mestna je lahko teko?a, ?e se vozi? izven konic in mal obvlada? zeleni val, lahko je pa eno samo ?akanje in razlika med tema dvema situacijama je lahko svetlobna leta narazen.

 

Se strinjam z napisanim. ampak da poraba ne zbezlja, mora? biti hudo pri stvari in to ves ?as. V mestu je pa to te?je, ker so stvari,na katere nima? vpliva.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vceri je bla zanimiva scena (sicer ne mores primerjat ampak vseen)

 

ceprav sem reku, da ne merim vec porabe sem hotu narest ta "pimerjalni" test

 

 

mx5 v. mazda6 Lj-baska voda, 563km

 

tempo na avtocesti je bil vecinoma 120-130km/h

oba sta tankala polno v LJ

 

no tak tempo za mx5 je kar precej naporen (streha je bla dol), medtem ko za mazdo6 s takim tempom se ti zdi, da ne gres nikamor

 

mx5 je blo treba tankat bliz zadra, pa sem meril na roke in je pokazalo 8.4l/100km,

mazda 6 ni blo treba tankat (no shit) sem pa resetiral bc v Lj in je na koncu pokazal 5.3l/100km

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam z napisanim. ampak da poraba ne zbezlja, mora? biti hudo pri stvari in to ves ?as. V mestu je pa to te?je, ker so stvari,na katere nima? vpliva.

 

ja sej dizli niso ravno predvideni za mesta... mislim da ima? ?ist ql porabo in ni razloga za tarnanje :cheers:

 

Druga?e pa pri meni, zdej ko sem resetiral BC, ka?e povpre?no porabo u nulo... 6,6l za tako te?ek avto in moj na?in vo?nje je to odli?no :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni so zadnji? na novo nalo?ili software in mi za?uda BC ka?e prav. Vsaj zdi se mi. Pri AC vo?nji in okoli 130km/h je poraba 6,7l na 100km. Nazadnje, ko sem ?el s takim re?imom vo?nje tankat, sem izmeril isto, ?eprav je BC kazal 6,2l na 100km. Preverim, ko grem naslednji? na pumpo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.