Skoči na vsebino

Poraba goriva-Mazda 6 diesel


Priporočeno sporočilo

Pa kaj se ?udite?, Vsi cvikate, da vam kapsi zarubijo avto, pa vozite kot penzionerji! :hohoho::hohoho:

 

Kaj nisem napisal,da sem imel dosti hitrih kilometrov.Edino kak nabildan olimpijec je ?el mimo,drugo pa ne. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ena zgodba - ki ni glih moja.

Od sodelouca kolega je kupu Mazdo 6 2.0 dizel letnik 2008. Pri enem prodajalcu rabljenih avtov v LJ. Na ?tevcu cca 70.000km.

Poraba okrog 9l/100km :o Je pelov na servis mal na kontrolo in so v tisti "digitalni servisni knjigi" ugotovil da ima avto 150.000km!

 

In se je odlo?u da bo avto pelou nazaj kjer ga je kupu!

28811_2.png

l.jpg.png28811_2.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker sem ?tartal malo prej, da ne padem v pop. ?pico sem do benetk peljal s tempomatom 120 po GPS...poraba 5,2L :jupiii:

 

Pa ?e enkrat nisem se cjazu, za cestninskimi, vklju?evanja itd gas do 4k rpm! Pol pa kruzanje s potovalno

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To moj nikoli ne zmore. O?itno je kaka luknja v tanku :) Pri 120 po GPS-u (kar je cca 130 po ?tevcu) mi lepo pije okroglih 7l. Pri 150km/h (po ?tevcu) pa 7,2l. Tak, da se mi ga zdi brezveze ?parat, ker pod 7 ?e nikoli ni ?el :vino:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne verjemi BC-ju in raje spremljaj kazal?ek za gorivo. Jaz sem namre? obstal na AC, pa je BC kazal ?e za 111km dosega.

Tole ni normalno niti pod razno, edino ?e si se ves ?as vozil v gu?vah po mestu. Bi rekel, da ti je crknil kak?en senzor pretoka zraka ali pa je kje kaka cevka po?ila in so informacije napa?ne pa dozira prebogato me?anico nafte in zraka.

 

A se ti zadaj mo?neje ?rno kadi kot je po navadi, ko je bila poraba normalna?

 

Tudi jaz to zadnje ?ase opa?am, s tem da meni ?e cuka na nizkih obratih.

tudi jaz ko sem jo kupil sem naredil 850 km sedaj pa dobrih 600km.

aha pa ?e to da po ra?unalniku frajer ka?e presenetljivih 6.0 l/100km, ni mi jasno kaj mu je.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To moj nikoli ne zmore. O?itno je kaka luknja v tanku :) Pri 120 po GPS-u (kar je cca 130 po ?tevcu) mi lepo pije okroglih 7l. Pri 150km/h (po ?tevcu) pa 7,2l. Tak, da se mi ga zdi brezveze ?parat, ker pod 7 ?e nikoli ni ?el :vino:

 

Pa ne sekiraj se saj nisi edini;tisti s porabo 5,2 :zvizga: so al fenomeni al pa penzioneri, pa vse spuste vozjo v leru,pa pred semaforji prav tako ?e 3km prej dajo v prosti tek, da je zadaj cela kolona.. :vskalo:

Poznamo to, videno vsa dan...samo da slu?ajno ne gre povpre?je ?ez 6l.. :harhar:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To moj nikoli ne zmore. O?itno je kaka luknja v tanku :) Pri 120 po GPS-u (kar je cca 130 po ?tevcu) mi lepo pije okroglih 7l. Pri 150km/h (po ?tevcu) pa 7,2l. Tak, da se mi ga zdi brezveze ?parat, ker pod 7 ?e nikoli ni ?el :vino:

 

tole bi rad verjel :)

da je pri 150km/h razlika napram 120km/h samo 0.2l/100km...

aerodinamika pri takih hitrostnih razlikah je najbolj pomemben faktor

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz to zadnje ?ase opa?am, s tem da meni ?e cuka na nizkih obratih.

tudi jaz ko sem jo kupil sem naredil 850 km sedaj pa dobrih 600km.

aha pa ?e to da po ra?unalniku frajer ka?e presenetljivih 6.0 l/100km, ni mi jasno kaj mu je.

 

Tole zna bit te?ava na merilcu pretoka zraka. Na?eloma tudi tam pobira informacijo glede pretoka goriva. Zdej, ?e merilec prikazuje narobe avto dozira prebogato me?anico s tem posledi?no povzro?i slabo izgorevanje in cukanje posebej v nizkih obratih. Pri tem prikazuje na BC-ju neko cifro, ki si jo narobe izra?una resnica je pa ?ist druga?na, ampak sistem za vbrizg pa misli, da je vse OK.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole zna bit te?ava na merilcu pretoka zraka. Na?eloma tudi tam pobira informacijo glede pretoka goriva. Zdej, ?e merilec prikazuje narobe avto dozira prebogato me?anico s tem posledi?no povzro?i slabo izgorevanje in cukanje posebej v nizkih obratih. Pri tem prikazuje na BC-ju neko cifro, ki si jo narobe izra?una resnica je pa ?ist druga?na, ampak sistem za vbrizg pa misli, da je vse OK.

 

Js sm glih vcerej pucal ta merilec. Pucal sm ga pa z cistilo za bremze WURTH po priporocilu avtomehanika. se mi zdi da avto ne cuka vec.

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spucal v?eraj, ampak je isto. ?eprav pri meni mislim da ni cukanje, ampak bolj neke vibracije okoli 1200 obratov. Ravno ?tudiram, ?e ni kak nosilec za motor.

 

Ker zadnje ?ase mi ob v?igu , sploh mrzlem nekaj zavibrira, kot da bi se nekaj v nekaj butalo. Pa ni izpuh...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tole bi rad verjel :)

da je pri 150km/h razlika napram 120km/h samo 0.2l/100km...

aerodinamika pri takih hitrostnih razlikah je najbolj pomemben faktor

 

Ni ravno 30km/h razlike, kakih 20 pa ?e (eno je meritev po ?tevcu, druga po GPS). Zdaj, ?e verjame? ali pa ne, ampak v izra?unu pri tankanju se nisem zmotil :unsure:

 

Pa ne sekiraj se saj nisi edini;tisti s porabo 5,2 :zvizga: so al fenomeni al pa penzioneri, pa vse spuste vozjo v leru,pa pred semaforji prav tako ?e 3km prej dajo v prosti tek, da je zadaj cela kolona.. :vskalo:

Poznamo to, videno vsa dan...samo da slu?ajno ne gre povpre?je ?ez 6l.. :harhar:

 

Eh, sej se ne sekiram. Stoi?no prena?am gostilni?ke debate, kjer se znajdem kot ?rna ovca :jupiii:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tole bi rad verjel :)

da je pri 150km/h razlika napram 120km/h samo 0.2l/100km...

aerodinamika pri takih hitrostnih razlikah je najbolj pomemben faktor

 

Pa kako je ?e tista o hitrosti?Nekaj o kvadratu se mi zdi. :whatever:

V glavnem strmo nara??a in ne po?asi.

 

Pa ne sekiraj se saj nisi edini;tisti s porabo 5,2 :zvizga: so al fenomeni al pa penzioneri, pa vse spuste vozjo v leru,pa pred semaforji prav tako ?e 3km prej dajo v prosti tek, da je zadaj cela kolona.. :vskalo:

Poznamo to, videno vsa dan...samo da slu?ajno ne gre povpre?je ?ez 6l.. :harhar:

 

Sej,?e da? v prosti tek,ti pije ve?,kakor da gre? v brzini brez gasa.Vsaj ?e je klan?ek navzdol je tako.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa kako je ?e tista o hitrosti?Nekaj o kvadratu se mi zdi. :whatever:

V glavnem strmo nara??a in ne po?asi.

 

Ja, tukaj se teorija in praksa spet razideta. Mogo?e velja za tiste, ki jim pri 120km/h avto pokuri 5,5l...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, tukaj se teorija in praksa spet razideta. Mogo?e velja za tiste, ki jim pri 120km/h avto pokuri 5,5l...

 

Spet smo tam.Koliko ti pokuri,ko gre? iz Kopra proti Kozini v hrib pri 120 km/uro?

In koliko,ko se spu??a? proti kopru pri hitrosti 140 na uro? :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spet smo tam.Koliko ti pokuri,ko gre? iz Kopra proti Kozini v hrib pri 120 km/uro?

In koliko,ko se spu??a? proti kopru pri hitrosti 140 na uro? :P

 

Relacija Ra?e - Ljubljana v obe smeri, polni tank do konca izpraznitve. Da re?im dilemo :rolleyes:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
    • Golob je kriv... aja sej to ni pr nas. Mah sej je vseeno pod pernatim Taubijem, sem slišal, da mamo najdražji bencin. Tko pravijo tud na forumih in TikToku.
    • Dražji kot pri nas. 202 RDS, to google pravi 1.72€.   2 leti nazaj sem poleti v Italiji (Elba in Firenze) tankal po 2.1€. V Grčiji pa lani poleti poleti okoli 1.8€.   Imam kr srečo s ceno.
    • Sigurno je pa poceni🤣, bil v IT in sem bil primoran tankat na AC, imajo kar drag bencin (2.30 mislim da...oz.tak nekje).....je pa res da imajo pa večino ostalih zadev bistveno cenejših kot mi....v bistvu je severni del IT krepko pred nami....ne samo cene, tudi ponudba, odnos gostincev, cene v gostilnah, trgovinah (da o raznovrstnosti v neki navadni trgovini supermarketu ne govorim, dvomim da ima kaka aleja v lj na 10x vecji povrsini tako ponudbo)....se vidi da se italijancki znajo it biznis😉🤣
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.