Skoči na vsebino

m6- bel dim


Priporočeno sporočilo

Imam m6 2004 letnik, dizel 136 ,z 175.000 kilometri ki najbr? niso realni,ker je iz uvoza. Skrajno zadovoljna z vo?njo in udobjem , pi?em in hkrati spra?ujem, zakaj pa vedno vsako leto preseneti z visoko ceno popravila, torej ta za?etek leta se je za?el z belim dimom, ki naredi dimno zaveso dolgo kak slab kilometer, da se ?e pti?i med sabo zaletavajo- smrdi pa po za?ganem olju. Ponavadi se to dogaja ko je motor ogret, in ni nujno da vsak dan, pa? ko se ji zljubi. na zadnjih vratih je celo o?pricana od olja in tudi kar popije ga pol litra na 50 km. peljala sm jo k dvema serviserjoma, prvi je zamenjal dihtunge na dizah, po priporo?ilu iz a-cosmosa, o?istil karter ki je bil poln nekih ostru?kov, a stanje ni ni? bolj?e. dve leti nazaj smo menjali turbino, zato je drugi serviser komentiral da bi znali biti batni obro?ki, ali sami bati, da pa to ugotovimo pa je treba razdreti motor , ker ra?unalnik ne javlja nobenih napak. kompresije ne zgublja, mo?i tudi ne, zato sm res v dvomih komu verjeti in kaj sploh zamenjati. Prosim za kak pameten nasvet, sama sem bolj laik , sem pa zasledila da hvalite serviserja iz medvod, pa bi prosila za telefonsko. hvala lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam m6 2004 letnik, dizel 136 ,z 175.000 kilometri ki najbr? niso realni,ker je iz uvoza. Skrajno zadovoljna z vo?njo in udobjem , pi?em in hkrati spra?ujem, zakaj pa vedno vsako leto preseneti z visoko ceno popravila, torej ta za?etek leta se je za?el z belim dimom, ki naredi dimno zaveso dolgo kak slab kilometer, da se ?e pti?i med sabo zaletavajo- smrdi pa po za?ganem olju. Ponavadi se to dogaja ko je motor ogret, in ni nujno da vsak dan, pa? ko se ji zljubi. na zadnjih vratih je celo o?pricana od olja in tudi kar popije ga pol litra na 50 km. peljala sm jo k dvema serviserjoma, prvi je zamenjal dihtunge na dizah, po priporo?ilu iz a-cosmosa, o?istil karter ki je bil poln nekih ostru?kov, a stanje ni ni? bolj?e. dve leti nazaj smo menjali turbino, zato je drugi serviser komentiral da bi znali biti batni obro?ki, ali sami bati, da pa to ugotovimo pa je treba razdreti motor , ker ra?unalnik ne javlja nobenih napak. kompresije ne zgublja, mo?i tudi ne, zato sm res v dvomih komu verjeti in kaj sploh zamenjati. Prosim za kak pameten nasvet, sama sem bolj laik , sem pa zasledila da hvalite serviserja iz medvod, pa bi prosila za telefonsko. hvala lp

 

?e ene podlo?ke?

Preberi si to temo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Turbina je ?la ?vi?gat drugam in sicer na odpad.

 

041 667 335 -Simon

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Turbina je ?la ?vi?gat drugam in sicer na odpad.

 

041 667 335 -Simon

 

pol so lahko bile tud podlozke...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

od podlozk ni belega dima

turbo kot je ajvar reku, mogoce se injektorji in v najslabsem primeru (kot pri meni) pocen bat...

 

madona samo Labi opazam, da v vsaki temi si imel podobne probleme, saj si imel potem v bistvu kar nekaj problemov.... :ne vem:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sej se ve kaj je slo pri men, lahk se enkrat napisem:

 

-takoj na zacetku je sla visokotlacna pumpa

-dva sencnika

-pocen bat

-menjalnik

-zamaseno cedilo+podlozka

-senzor aribaga desni

-motorcek za dvig luci

-motorcek za voznikovo sipo

-LMM

 

bat, menjalnik in pumpa je blo zaradi napake v materialu, ostalo pa smola in standardne napake pri 6-kah

zahvaljujoc servisu (btc) je blo vse reseno, vecina v garanciji ali so stel kot garancija, ceprav se je iztekla, ostalo pa smo se zmenili...

 

mogoce sem se kaj pozabil, ampak v 8mih letih in 265.000km je to to. avta pa nisem nikol sparal, to je tud res :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sej se ve kaj je slo pri men, lahk se enkrat napisem:

 

-takoj na zacetku je sla visokotlacna pumpa

-dva sencnika

-pocen bat

-menjalnik

-zamaseno cedilo+podlozka

-senzor aribaga desni

-motorcek za dvig luci

-motorcek za voznikovo sipo

-LMM

 

bat, menjalnik in pumpa je blo zaradi napake v materialu, ostalo pa smola in standardne napake pri 6-kah

zahvaljujoc servisu (btc) je blo vse reseno, vecina v garanciji ali so stel kot garancija, ceprav se je iztekla, ostalo pa smo se zmenili...

 

mogoce sem se kaj pozabil, ampak v 8mih letih in 265.000km je to to. avta pa nisem nikol sparal, to je tud res :)

 

+ smetarske kante :bravo:

 

P.S. Ajvar bo rekel....kako pa to, saj ima? ja navor.. :hudicek:

 

No romar75 - upam da se ti na koncu izka?e da ni turbina....vseeno ka?e slabo. Ima? ta avto ti dve leti?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

+ smetarske kante :bravo:

 

aja teh je milijon :)

 

kante (rezultat: nova sprednja vrata, celotno pobarvana leva stran + ogledalo)

 

parking praske x 1000000

 

fasal toyoto odzadi (je sla vezna stena + odbijac)

 

kio s strani (adijo pesto+feltna+spet odbijac)

 

sipa spredaj

 

pa se plastikaza kolotek spredaj (zaradi prevec snega)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ko sem sedaj prestavljala avto, sem ?e preverila nivo olja med delovanjem motorja in ko sem potegnila ?ibko za olje, se kadi tudi iz te cevi. hm le kaj je to? ali je to normalno?

 

NI normalno, lahko da je tudi tebi po?il bat, se da enostavno preverit, samo treba je imet orodje.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj bi pa nekdo preverjal nivo olja, med delovanjem motorja?

 

Zakaj pa nekateri tankajo avto pri v?ganem motorju, pa to NI dovoljeno.

 

Normalno je da je tam kjer je pal?ka za merjenje olja vakuum, lahko da je zama?en oddu?ek iz glave motorja, ker normalno se tam ven kadi samo pri zelo vro?em ugasnjenem motorju.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

avto imam ?e 4 leta. Prvi dve leti ?ist ok delal, sedaj pa kar ni konca te?av. Sem klicala Simona, sva dogovorjena da pogleda avto. Tudi on pravi, da je mo?no, da je po?il bat. Koliko nanese tako popravilo. JureS ti ve?, ker vidim, da si obnovil ?e skoraj cel avto:-) A pa ?e zaupa? vanj? Jaz sem na ?ase tolk jezna da bi ga v graben porinla. Zadnji dve leti delam sam ?e za ta k.... avto. Pred kratkim sem menjala diske spredi in zadi plus plo??ice, akumulator, ki je bil menjan ?e takrat kot turbina. Je zdr?al slabi 2 leti. Ja sej vem to je pa? potro?ni material, sam vseeno. Grozi ?e menjava sklopke, ki ima tudi lepo ?tevilko, ko vpra?am za menjavo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

avto imam ?e 4 leta. Prvi dve leti ?ist ok delal, sedaj pa kar ni konca te?av. Sem klicala Simona, sva dogovorjena da pogleda avto. Tudi on pravi, da je mo?no, da je po?il bat. Koliko nanese tako popravilo. JureS ti ve?, ker vidim, da si obnovil ?e skoraj cel avto:-) A pa ?e zaupa? vanj? Jaz sem na ?ase tolk jezna da bi ga v graben porinla. Zadnji dve leti delam sam ?e za ta k.... avto. Pred kratkim sem menjala diske spredi in zadi plus plo??ice, akumulator, ki je bil menjan ?e takrat kot turbina. Je zdr?al slabi 2 leti. Ja sej vem to je pa? potro?ni material, sam vseeno. Grozi ?e menjava sklopke, ki ima tudi lepo ?tevilko, ko vpra?am za menjavo.

 

Bilo bi pa zanimivo vedet realne Km, po moje jih ima x2 mogo?e x3 in so taka popravila recimo"normalna" :(
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

avto imam ?e 4 leta. Prvi dve leti ?ist ok delal, sedaj pa kar ni konca te?av. Sem klicala Simona, sva dogovorjena da pogleda avto. Tudi on pravi, da je mo?no, da je po?il bat. Koliko nanese tako popravilo. JureS ti ve?, ker vidim, da si obnovil ?e skoraj cel avto:-) A pa ?e zaupa? vanj? Jaz sem na ?ase tolk jezna da bi ga v graben porinla. Zadnji dve leti delam sam ?e za ta k.... avto. Pred kratkim sem menjala diske spredi in zadi plus plo??ice, akumulator, ki je bil menjan ?e takrat kot turbina. Je zdr?al slabi 2 leti. Ja sej vem to je pa? potro?ni material, sam vseeno. Grozi ?e menjava sklopke, ki ima tudi lepo ?tevilko, ko vpra?am za menjavo.

 

nisem jaz Labi...:) jaz mam raje bencinarje :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ce bi takrat kupil bencinarja, sem preprican, da zdaj ga ne bi mel vec...ze zdavni ne

 

meni se je splacalo met dizla, z vsemi temi nepredvidljvimi stroski (ki zahvaljujoc gami btc so se znizal na minimum) sem se vedno cenej prisel skoz (in bolj udobno) kot bi z bencinarjem...

 

no zdaj pa tko: meni je pocil bat 2 leti nazaj pri 180.000km, noter so mi dali rabljen bat in ostalih niso menjali (kar je drugace normalni postopek), vseen je bil strosek velik (4 mestne stevilke)

 

od takrat sem naredil 85.000km pa je vse ok

avtu zaupam, je pa tud res, ce se jutr pokvari ne bom slabe volje, ker itak odsluzil svoje (vseeno ima 265000 tezkih km)

 

akumulator je zdaj v 8mih letih tretji noter

 

moja sklopka ze ene 100.000km je kao "uboga" ampak se vedno ni crknila...za 265000km in 310Nm pa se prva sklopka je to odlicen rezultat...

 

se moras odlocit, ce hoces popravt in upat, da bo pol delal avto (tko kot sem jaz naredil, ker kmalu potem, ko mi je pocil bat je sel menjalnik...leto 2009 ni blo dobro za mazdo :D )

ampak od takrat naprej pa bp

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ce bi takrat kupil bencinarja, sem preprican, da zdaj ga ne bi mel vec...ze zdavni ne

 

meni se je splacalo met dizla, z vsemi temi nepredvidljvimi stroski (ki zahvaljujoc gami btc so se znizal na minimum) sem se vedno cenej prisel skoz (in bolj udobno) kot bi z bencinarjem...

 

no zdaj pa tko: meni je pocil bat 2 leti nazaj pri 180.000km, noter so mi dali rabljen bat in ostalih niso menjali (kar je drugace normalni postopek), vseen je bil strosek velik (4 mestne stevilke)

 

od takrat sem naredil 85.000km pa je vse ok

avtu zaupam, je pa tud res, ce se jutr pokvari ne bom slabe volje, ker itak odsluzil svoje (vseeno ima 265000 tezkih km)

 

akumulator je zdaj v 8mih letih tretji noter

 

moja sklopka ze ene 100.000km je kao "uboga" ampak se vedno ni crknila...za 265000km in 310Nm pa se prva sklopka je to odlicen rezultat...

 

se moras odlocit, ce hoces popravt in upat, da bo pol delal avto (tko kot sem jaz naredil, ker kmalu potem, ko mi je pocil bat je sel menjalnik...leto 2009 ni blo dobro za mazdo :D )

ampak od takrat naprej pa bp

 

zakaj mi pa 17 letni bencinar Xedos6 dela (pri prijatlu, ki sedja vozi le v LJ-Medvode) bolje kot njegov nov Volvo, Opel Vivaro.....avto se samo v?iga in pelje, in tanka....

Pa ?e V6 je....260.000km

 

Meni slu?ba narekuje navor, in s tem se ?isto strinjam, ?e bi bilo po moje bi pa raje hlape :hudicek:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sori JureS, sem mislila Labija. Ja avto ma zih ve? km kot je na ?tevcu,to so mi takoj povedali ko sem jo prvi? peljala v BTc na servis. Jz sem ga kupila pri 97.000 in takoj naredila ta velik servis. Od kar je v mojih rokah se redno servisira tko kot je treba. Sam kot sem ?e rekla prej je blo vse super, zdej pa kr ?trajka. Res je, da nisem delala neki ful veliko km, bolj kratke relacije, 2-3x na leto pa mal dalj?e. Bom videla kaj bo rekel zdej mehanik pa se pol odlo?im al popravit al ne. Za sklopko pa tut meni pravi mehanik ?e ene 50.000km da je slaba pa ?e dela za 1x:-)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Ponovila se je Labi-jeva napaka.

Po?en bat na 1. colindru. :blush:

 

romarju ali labiju???

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Ne razumem...  V čem je poanta, da mora met avto 200 konjev in več? Zakaj jih rabiš? Za normalno vožnjo iz Hrastnika čez Litijo v Ljubljano? Za 130 po AC? Oziroma za vožnjo v koloni in v zastojih? Za prehitevanje? Koga boš prehitel? Kolesarja? Kosilnico? Tipičen primer nestrpnosti. Za vožnjo po omejitvah imajo vsi avti dovolj konjev. Kaj bi pol lahko rekli vozniki tovornjakov? Od 410 do 780 konjev za isto skupno težo... Zakaj že? Zaradi prestiža... Ja... Imam toliko konjev, pa čeprav je samo napis gor.  To je MOJE mnenje. 
    • In kaj si pričakoval drugega? Eno je prodaja, drugo pa je psihologija ter ostale zadeve. Danes se ego žal bilda prego značk in izdelkov, ne pa več kdo s kom in kako manipulira. Dovolj jasno? Pa danes nisi ''in'' če nisi LGBT, kardašiant, eko, bio in podobne nebuloze.
    • X2 strmo? Pol rabiš pa dereze in cepin ne pa kolesa.
    • Še 2x toliko pa bi že drugega Forda, ups Mazdo dobil 😁
    • hmmmm, kako vse to veš :), vozim že 9.let Hondin N/A 2.0 motor 156km (ali koliko točno jih ima niti ne vem več, v glavnem premalo), torej je isto sranje kot Mazdinih 165KM..... (čeprav sem prepričan, da je Hondin motor še vedno boljši od Mazde, tako da...)....vozil sem mazdo 6 2.0 z N/A 145 KM (totalni shit....kr neki) in vozil sem se mazdo 2 (116km), ki je OK in ql avto.....iz vsega tega, imaš prav nisem vozil mazde 3 g120, ker me res ne zanima, ker je šhit :).....je motor verjetno podoben kot v mazdi 2, ki ji pritiče, ker je majhen avto....mazda 3 je pa konkretno večji in zagotovo vsaj 150kg težji in lej, 120km je kr neki....sori.....Še to, vozil sem tudi Toyoto s CVT in Hondo s CVT (v bistvu Honda nima več t.i CVT, ampak nek neskončni menjalnik) in tukaj je Honda svetlobna leta pred Toyoto....ni deroče kot pri Toyoti....naj mogoče @scania uleti v to zgodbo z menjalniki....   Ne takoj pisat na pamet :).....dejstvo pa je da verjetno bi bil v mazdi 3 poleg X186 najboljši res dinozaver 2.5 in 194km....(to je pa raketa verjetno in optimalni paket - sicer zelo drag ampak dober....   Pa ne se preveč razburjat, ne glede na vse tvoje razlage mazde 3 g120 ne bom ne kupil, ne priporočal komu.....   Aja, če želiš, da še malo prilijem olja na ogenj :), za vikend sem se imel možnost voziti s Škodo Supert Sport 2.0.tdi 200km avtomatik 4x4, hmmmmm, dvomim da je katera Mazda 6 ne tem nivoju, z vidika voznih lastnosti težko rečem, pa imate lahko 1000 argumentov za in proti.....(pustimo sedaj vzdržjivost, serisiranje, itd.), tudi zunanji look z 19inčnimi feltnami je povsem spodoben.....   in še en podatek 🤣, vozil sem tudi Hondo 2.4 z 190km (torej enako kot mazda 2.5) in ni nek presežek proti 2.0, ter začuda tudi hondo 2.0 dizel 140km/150km (kar je enako mazdi dizl 150km) in če bi izbiral med vsemi motorji je dizl se najboljsi in najbolj prijeten za vozit...heh, samo izbral bi Hondinega dizla in ne Mazdinega (zal so pa že v letih...)...   Na koncu pa, sej je samo forum, da ne bo kake zamere zaradi debate levo in desno🤣....
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.