Skoči na vsebino

Menjava vztrajnika in sklopke


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

glede na uradni servis (A Cosmos) bo treba zamenjat vztrajnik in sklopko na moji mazdi6.

 

Je ?e kdo po?el kaj takega? Kje bi dobil to, mogo?e tudi neoriginal del, da ne bo tako drago, kot so na servisu rekli (1.600 ? samo za material)

 

Na motomat sem ?e klical in je vztrajnik naprimer prakti?no iste cene kot na uradnem servisu..

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 50
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Tudi jaz sem na moji ?estici pred dobrim mesecem dni menjal vztrajnik & sklopko pri 216.000km. Verjemi, da pod 1200? skupaj z delom ne bo ?lo :glare:

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak verjamem, da je to problem slovenskih servisov...stari dobri e-bay je 6x ceneje + Slovenci v vse ve?jem ?tevilu hodijo v Avstrijo.

 

Poznam celo nekoga, ki je za servis 60.000 na Mazdi 6 CD129 v Nem?iji (bil slu?beno 4 dni) dal 190?!!!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A zdej boste rekl, da je vztrajnik plus sklopka v avstriji pol ceneje kot pri nas?

 

Jaz na ebayu, ko sem enkrat gledal, ok ni bil komplet 1200 ampak je bil pa vseen ene 700-800? se mi zdi. Mal bolj? je :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A zdej boste rekl, da je vztrajnik plus sklopka v avstriji pol ceneje kot pri nas?

 

Jaz na ebayu, ko sem enkrat gledal, ok ni bil komplet 1200 ampak je bil pa vseen ene 700-800? se mi zdi. Mal bolj? je :)

 

?ist simpl mazda.de - servisi kontakt mal povpra?at....

 

Sklopka 100?

http://cgi.ebay.de/Kupplung-Satz-Mazda-6-2...=item2557da488e

 

http://shop.ebay.de/i.html?_from=R40&_...-All-Categories

 

Vztrajnik

od 100 rabljen do 700 nov

http://shop.ebay.de/i.html?_nkw=Schwungrad...6.c0.m270.l1313

 

Kar pomeni da za 300? dobi? ve? kot ?eli? in ima? ?e za delo in nafto za celo leto

ali 790? za nove dele - je menjava 500???

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz sem na moji ?estici pred dobrim mesecem dni menjal vztrajnik & sklopko pri 216.000km. Verjemi, da pod 1200? skupaj z delom ne bo ?lo :glare:

 

Bonus ki ga dobi? "brezpla?no" z dizlom pri?para? pri vzdr?evanju pa te za?tihajo do KONCA !

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bonus ki ga dobi? "brezpla?no" z dizlom pri?para? pri vzdr?evanju pa te za?tihajo do KONCA !

 

Ne razume? z nafto pri?para? ...... :hudicek:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz pri 272000km nisem menjal sklopke/vztrajnika, pa avta se tud ni sparal...tko da NE ?PARAT AVTA :glare:

 

:)

 

Sicer se pa tebi pozna relacija...takrat sklopka najmanj trpi...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz pri 272000km nisem menjal sklopke/vztrajnika, pa avta se tud ni sparal...tko da :glare:

 

Ja samo ti si vozil ve?inoma relacije. ?e ima? pa 70-80% mestne vo?nje pa sklopka pri dizlu te?ko zdr?i 200kkm (pa? slaba stran navora). Ko ti re?ejo, da je samo materijal 1600? ja pa zame tko kot bi se u kolen ustrelu!

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kdaj paje sklopka najmanj obremenjena? Pa vztrajnik.

 

Ko speljuje? brez gasa, ?e mora? po?asi se premaknit. Ali s ful gasa in po?asno/hitro spu??anje sklopke?

 

definitivno, ko v klanec rikverca? s polno prkolico peska :bravo:

 

Druga?e pa povsode, kjer jo mora? dr?ati dlje in se ve?a te?a (klanec, mesto, tovor...itd itd)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ist simpl mazda.de - servisi kontakt mal povpra?at....

 

Sklopka 100?

http://cgi.ebay.de/Kupplung-Satz-Mazda-6-2...=item2557da488e

 

http://shop.ebay.de/i.html?_from=R40&_...-All-Categories

 

Vztrajnik

od 100 rabljen do 700 nov

http://shop.ebay.de/i.html?_nkw=Schwungrad...6.c0.m270.l1313

 

Kar pomeni da za 300? dobi? ve? kot ?eli? in ima? ?e za delo in nafto za celo leto

ali 790? za nove dele - je menjava 500???

 

Na ebayu vse samo za bencinarke (razen enega novega vztrajnika, ki me pride skoraj tolk kot pri nas..). Predvidevam, da vztrajnik ni isti za dizle?

 

Sicer pa ne bi rabljenega vztrajnika kupoval, nimam pojma kako naj bi zgledal, da bo dober, tudi prek slikc je malo te?ko ocenjevat, da ne bom na koncu pristal z istim, kar imam..

 

lp

 

//EDIT sovra?im iskat dele na ebayu za mazdo 6, saj je ta "6" taka sedemstoumna oznaka, da vr?e vn vse od golfov, bmwjev in vsega, kar ima serijo 6 (pa ?eprav ozna?i? da ?eli? mazdo..)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.