Skoči na vsebino

Oja?itev signala za kabelsko TV


Boss

Priporočeno sporočilo

Ker nisem glih najbolj doma pri kabelskih sistemih me zanima naslednje. Z dalj?anjem koaksialca pada mo? signala, sploh na kak?nih razdelilcih signala.

 

Kako naj signal oja?am? A dam oja?evalec pred razdelilec ali za oziroma tik predno gre kabel v TV? Kolk dB naj bi bilo oja?eno?

 

?e so motnje bo verjetno s sabo vlekel tudi oja?ano motnjo al je to motnja, ki nastane zaradi ?ibkega signala?

 

?e kdo kej o tem ve bi bil zelo vesel kakr?nekoli informacije, da se ne zaletim brez veza in kupim recimo oja?evalec za 100? pa bo isti k.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Z dalj?anjem koaksialca pada mo? signala, sploh na kak?nih razdelilcih signala.

 

Ok to je res ampak samo pri ve?jih razdaljah. Tistih nekaj 10m po hi?i/stanovanju ne vpliva toliko razen pri stari koax instalaciji (ali slabih konktorjih, razdelilcih, ...). Ampak bistveno vpra?anje je kak?no TV gleda?? A ima? 'navaden' TV ali DVB-C? Ker pri analognem signalu bo? vedno imel motnje, pri digitalnem pa le ?e je res zani? instalacija. Torej DVB-C TV je edina prava opcija.

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Re?itev je ?isto enostavna, na razdelilec(ki ga ima? v hi?i), priklopi? napajalnik in to je to.

Tako delamo pri nas in dela bp.

Sporo?im kaj se rabi.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Super, hvala vsem za info.

 

Ajvar tebe pa ?akam za info.

 

 

 

Rabim pa tako za analogno signal kot za DVB-C. Bom pa priklapljal tri TV-je od tega sta dva LCD-ja in en stari CRT. Tako sem mislil, da bi vzel kar tega http://antene-zupancic.si/trgovina/catalog...products_id/845 sploh, ker bo en TV precej blizu razdelilca ostala dva pa cca 10m kabla dlje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Super, hvala vsem za info.

 

Ajvar tebe pa ?akam za info.

Rabim pa tako za analogno signal kot za DVB-C. Bom pa priklapljal tri TV-je od tega sta dva LCD-ja in en stari CRT. Tako sem mislil, da bi vzel kar tega http://antene-zupancic.si/trgovina/catalog...products_id/845 sploh, ker bo en TV precej blizu razdelilca ostala dva pa cca 10m kabla dlje.

 

Mi imamo tak oja?evalec pa dela odli?no.

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.