Skoči na vsebino

MAZDA 6 SPORTCOMBI (121 KM)


borisdrei

Priporočeno sporočilo

Najprej en lep pozdrav vsem uporabnikom tega foruma!

 

Prej?nji teden sem kupil mazdo 6 sportcombi (2.0 disesel s 121 KM) in me zanima slede?e:

 

 

1. KATERO OLJE (ZNAMKA OLJA IN OZNAKA) JE NAJPRIMERNEJ?E ZA TE MOTORJE?

 

2. KATERE SVE?KE SO KVALITETNE?

 

3. KATERE ZAVORNE PLO??ICE IN DISKE KUPITI, DA BO EN ?AS MIR?

 

4. ALI SE DA PREVERITI ZGODOVINO VOZILA - ?E SO PREVO?ENI KILOMETRI REALNI (MOJE VOZILO IMA 178.000 KM, JE PA OD 2. LASTNIKA, KI JE VOZILO PRIPELJAL IZ BELGIJE)?

 

5. KATEREGA SERVISERJA PRIPORO?ATE?

 

6. NA VOZILU STA SE MI POJAVILI 2 RUMENI OPOZORILNI LU?KI (1. SIMBOL: KAMERA, KI NAJ BI POMENILA HUDO OKVARO MOTORJA) IN 2. SIMBOL: AVTO IN DVE SLEDI, KAR BI NAJ POMENILO NEKAJ V ZVEZI NADZOROM ZDRSA, ISTO?ASNO PA SEM NA PODVOZJU PRI FILTRU GORIVA OPAZIL, DA JE MASTNO IN DA MI ZELLLO PO?ASI PO DOLGIH INTERVALIH PRIKAPLJA VEN NAFTA, KI SE JO VOHA TUDI V KABINI!!!!

 

ALI BI KDO VEDEL KAJ BI TO LAHKO BILO OZ. IMA KDO KAK?NO IZKU?NJO S TEM?

 

?EL SEM DO AVTOELEKTRI?ARJA IN MI JE VOZILO PRIKLOPIL NA RA?UNALNIK, KJER BI NAJ POKAZALO, DA SE LOPUTE ZA PRETOK ZRAKA NE ODPIRAJO IN JE TO VSE SKUPAJ POVEZANO TER AVTO MALO BOLJ DOLGO RABI DA V?GE!!!!

 

KAJ NARDIT? IMA KDO KAK DOBER NASVET?

 

7. IMAM OB?UTEK DA POTOVALNI RA?UNALNIK NE KA?E DOBRO. ALI GA JE POTREBNO NASTAVITI, RESETIRATI OZ. KAJ PODOBNEGA IN KAK?EN JE POSTOPEK?

 

8. OPAZIL SEM MALO RJE PRI BLATNIKU. ALI JE RES 10 LET GARANCIJE NA PRERJAVENJE IN MI MORAJO TO ODPRAVITI NA POOBLA??ENEM SERVISU V OKVIRU GARANCIJE?

 

9. SE SPLOH SPLA?A AVTO ?E IMET, GLEDE NA NA?TETE POMANJKLIVOSTI ALI GA JE BOLJE PRODAT, GLEDE NA STRO?KE, KI BODO V ZVEZI S TEM NASTALI?

 

10. KAK?NA JE REALNA PORABA TEGA VOZILA (MINIMALNA IN MAKSIMALNA PORABA)?

 

11. KAK?NE SO POMANJKLJIVOSTI TEH VOZIL, NA KAJ JE TREBA BITI POZOREN?

 

 

VSEM ISKRENA HVALA ZA POMO?, NASVETE, ODGOVORE.

 

 

LEP POZDRAV VSEM LASTNIKOV MAZD TER SRE?NO IN VARNO VO?NJO!!!

 

LP, BORIS

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

na nasem forumu pisemo z malimi crkami ker velike pomenijo da kricis. ok? kr se avta tice je pa uporabnik LabiGT pravi za ta avto. mislim da je prevozil nekje 250 000km. tko da bo om kj vec povedal. pa srecno naprej.

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najprej en lep pozdrav vsem uporabnikom tega foruma!

 

Prej?nji teden sem kupil mazdo 6 sportcombi (2.0 disesel s 121 KM) in me zanima slede?e:

1. KATERO OLJE (ZNAMKA OLJA IN OZNAKA) JE NAJPRIMERNEJ?E ZA TE MOTORJE?

5w30, karkol kar ni dexelia...

2. KATERE SVE?KE SO KVALITETNE?

jaz sem mojo prodal pri 272.000km, sveck do takrat nisem najdel :D

3. KATERE ZAVORNE PLO??ICE IN DISKE KUPITI, DA BO EN ?AS MIR?

plsocice: ferodo ali niparts ali ate ali pa original, diski nikakor ne original, jaz sem mel brembo nazdanje

4. ALI SE DA PREVERITI ZGODOVINO VOZILA - ?E SO PREVO?ENI KILOMETRI REALNI (MOJE VOZILO IMA 178.000 KM, JE PA OD 2. LASTNIKA, KI JE VOZILO PRIPELJAL IZ BELGIJE)?

probaj kaksen mazda servis

 

5. KATEREGA SERVISERJA PRIPORO?ATE?

uradni: cosmos BTC, privat:pelko medvode

 

6. NA VOZILU STA SE MI POJAVILI 2 RUMENI OPOZORILNI LU?KI (1. SIMBOL: KAMERA, KI NAJ BI POMENILA HUDO OKVARO MOTORJA) IN 2. SIMBOL: AVTO IN DVE SLEDI, KAR BI NAJ POMENILO NEKAJ V ZVEZI NADZOROM ZDRSA, ISTO?ASNO PA SEM NA PODVOZJU PRI FILTRU GORIVA OPAZIL, DA JE MASTNO IN DA MI ZELLLO PO?ASI PO DOLGIH INTERVALIH PRIKAPLJA VEN NAFTA, KI SE JO VOHA TUDI V KABINI!!!!

 

ALI BI KDO VEDEL KAJ BI TO LAHKO BILO OZ. IMA KDO KAK?NO IZKU?NJO S TEM?

 

?EL SEM DO AVTOELEKTRI?ARJA IN MI JE VOZILO PRIKLOPIL NA RA?UNALNIK, KJER BI NAJ POKAZALO, DA SE LOPUTE ZA PRETOK ZRAKA NE ODPIRAJO IN JE TO VSE SKUPAJ POVEZANO TER AVTO MALO BOLJ DOLGO RABI DA V?GE!!!!

 

KAJ NARDIT? IMA KDO KAK DOBER NASVET?

mozno da visokotlacna crpalka zajebava...moras na servis

 

7. IMAM OB?UTEK DA POTOVALNI RA?UNALNIK NE KA?E DOBRO. ALI GA JE POTREBNO NASTAVITI, RESETIRATI OZ. KAJ PODOBNEGA IN KAK?EN JE POSTOPEK?

s tem se moras sprijazniti, da laze :)

8. OPAZIL SEM MALO RJE PRI BLATNIKU. ALI JE RES 10 LET GARANCIJE NA PRERJAVENJE IN MI MORAJO TO ODPRAVITI NA POOBLA??ENEM SERVISU V OKVIRU GARANCIJE?

serijska napaka, dvomim pa da bo slo cez garancijo ce nimas vse stampiljke uradnega servisa...lahko pa probas

 

9. SE SPLOH SPLA?A AVTO ?E IMET, GLEDE NA NA?TETE POMANJKLIVOSTI ALI GA JE BOLJE PRODAT, GLEDE NA STRO?KE, KI BODO V ZVEZI S TEM NASTALI?

mal pozno si se spomnil na to :)...a ne bi blo bolj najprej preveriti potem kupiti...v vsakem primeru bos mel izgube

 

10. KAK?NA JE REALNA PORABA TEGA VOZILA (MINIMALNA IN MAKSIMALNA PORABA)?

min 5.4, max okol 10...prvo pomeni lepa voznja pri okoli 100-120km/h, druga pa dolgotrajno tiscanje gasa pri 180-200km/h

 

11. KAK?NE SO POMANJKLJIVOSTI TEH VOZIL, NA KAJ JE TREBA BITI POZOREN?

razen rje, ki si jo omenjal, poglej se sobe....drugega pa se ne spomnin za zdaj

VSEM ISKRENA HVALA ZA POMO?, NASVETE, ODGOVORE.

LEP POZDRAV VSEM LASTNIKOV MAZD TER SRE?NO IN VARNO VO?NJO!!!

 

LP, BORIS

 

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

6. NA VOZILU STA SE MI POJAVILI 2 RUMENI OPOZORILNI LU?KI (1. SIMBOL: KAMERA, KI NAJ BI POMENILA HUDO OKVARO MOTORJA) IN 2. SIMBOL: AVTO IN DVE SLEDI, KAR BI NAJ POMENILO NEKAJ V ZVEZI NADZOROM ZDRSA, ISTO?ASNO PA SEM NA PODVOZJU PRI FILTRU GORIVA OPAZIL, DA JE MASTNO IN DA MI ZELLLO PO?ASI PO DOLGIH INTERVALIH PRIKAPLJA VEN NAFTA, KI SE JO VOHA TUDI V KABINI!!!!

 

?e slu?ajno misli? na check engine + DCS lu?ko, pomeni samo da je bil akomulator odklopljne - pri?gi avto dvakrat daj volan do konca levo in do konca desno na mestu in spelji.

 

Ustavi, ugasni in prizgi in lu?ke ne bi smelo biti ve? - gre za izgubo spomina kota volanov...pi?e v navodilih.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

6. NA VOZILU STA SE MI POJAVILI 2 RUMENI OPOZORILNI LU?KI (1. SIMBOL: KAMERA, KI NAJ BI POMENILA HUDO OKVARO MOTORJA) IN 2. SIMBOL: AVTO IN DVE SLEDI, KAR BI NAJ POMENILO NEKAJ V ZVEZI NADZOROM ZDRSA, ISTO?ASNO PA SEM NA PODVOZJU PRI FILTRU GORIVA OPAZIL, DA JE MASTNO IN DA MI ZELLLO PO?ASI PO DOLGIH INTERVALIH PRIKAPLJA VEN NAFTA, KI SE JO VOHA TUDI V KABINI!!!!

 

?e slu?ajno misli? na check engine + DCS lu?ko, pomeni samo da je bil akomulator odklopljne - pri?gi avto dvakrat daj volan do konca levo in do konca desno na mestu in spelji.

 

Ustavi, ugasni in prizgi in lu?ke ne bi smelo biti ve? - gre za izgubo spomina kota volanov...pi?e v navodilih.

 

Lahko pa je EGR, ima isti lajt?ov.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko pa je EGR, ima isti lajt?ov.

 

To bo verjetno to,ja. ;)

Z delom pride okoli 400 evri?ev ali pa se vozi? naprej, kot da teh lu?k ni.

S ?asom se sicer same od sebe ugasnejo (verjetno od hudega) ampak se po kratkem ?asu spet upalijo.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne razumem kako lahko spravite porabo na 5,5 l/100km. Na avtocesti s tempomatom pri 120km/h mi porabi 6,5 litra? Drugo vpra?anje: Imam problem z EGR ventilom, vendar mi ne utripa nobena lu?ka.. na avtocesti mi vr?e v safe mode? ali je tudi to mo?en vzrok?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz lahko mirno re?em po prvih 700km za Mazdo6 CD143:

 

vsakodnevne vo?nje po Medvodah ter vrtec 8,5-9.0L /100

 

Prva relacija do Udin in nazaj 4je v avtu 5,3L/100 - po omejitvah s hitrim pospe?evanjem do potovalnih hitrosti, nazaj v hudem de?ju in vetru.

 

Trenutno kombinirana poraba po BC 7,4L, BC pravi da bom naredil okoli 850km - je pa to prvi tank ne vem kako to?en je BC

 

to imam z dodatkom na cca 170KM

 

Priznam da sem pozitivno presene?en - je pa ta avto zvo?en na relacijah

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Še 2x toliko pa bi že drugega Forda, ups Mazdo dobil 😁
    • hmmmm, kako vse to veš :), vozim že 9.let Hondin N/A 2.0 motor 156km (ali koliko točno jih ima niti ne vem več, v glavnem premalo), torej je isto sranje kot Mazdinih 165KM..... (čeprav sem prepričan, da je Hondin motor še vedno boljši od Mazde, tako da...)....vozil sem mazdo 6 2.0 z N/A 145 KM (totalni shit....kr neki) in vozil sem se mazdo 2 (116km), ki je OK in ql avto.....iz vsega tega, imaš prav nisem vozil mazde 3 g120, ker me res ne zanima, ker je šhit :).....je motor verjetno podoben kot v mazdi 2, ki ji pritiče, ker je majhen avto....mazda 3 je pa konkretno večji in zagotovo vsaj 150kg težji in lej, 120km je kr neki....sori.....Še to, vozil sem tudi Toyoto s CVT in Hondo s CVT (v bistvu Honda nima več t.i CVT, ampak nek neskončni menjalnik) in tukaj je Honda svetlobna leta pred Toyoto....ni deroče kot pri Toyoti....naj mogoče @scania uleti v to zgodbo z menjalniki....   Ne takoj pisat na pamet :).....dejstvo pa je da verjetno bi bil v mazdi 3 poleg X186 najboljši res dinozaver 2.5 in 194km....(to je pa raketa verjetno in optimalni paket - sicer zelo drag ampak dober....   Pa ne se preveč razburjat, ne glede na vse tvoje razlage mazde 3 g120 ne bom ne kupil, ne priporočal komu.....   Aja, če želiš, da še malo prilijem olja na ogenj :), za vikend sem se imel možnost voziti s Škodo Supert Sport 2.0.tdi 200km avtomatik 4x4, hmmmmm, dvomim da je katera Mazda 6 ne tem nivoju, z vidika voznih lastnosti težko rečem, pa imate lahko 1000 argumentov za in proti.....(pustimo sedaj vzdržjivost, serisiranje, itd.), tudi zunanji look z 19inčnimi feltnami je povsem spodoben.....   in še en podatek 🤣, vozil sem tudi Hondo 2.4 z 190km (torej enako kot mazda 2.5) in ni nek presežek proti 2.0, ter začuda tudi hondo 2.0 dizel 140km/150km (kar je enako mazdi dizl 150km) in če bi izbiral med vsemi motorji je dizl se najboljsi in najbolj prijeten za vozit...heh, samo izbral bi Hondinega dizla in ne Mazdinega (zal so pa že v letih...)...
    • Da ne omenjamo lastnikov Škodilakov.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.