Skoči na vsebino

VELIKI SERVIS PRI MAZDI 6


borisdrei

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni!

 

Pred kratkim sem kupil vozilo mazda 6 (2.0 z 89 kw, letnik 2006) od ene avtohi?e. Vozilo ima 178.000 km, na nalepki motorja (kjer je slika jermena, pi?e da je bil menjan na 133.000 km), pa tudi karton?ek sem na?el kjer tudi pi?e, da so bil jermeni menjani na 133.000. Avtohi?a mi je dala sicer ?tevilko od prej?njega lastnika, ki sem ga kontaktiral in mi je zagotovil da je jermen res bil na 133.000 km menjan.

 

Ali naj verjamem, da je bil zagotovo menjan? Se da po ?em videt, ?e je jermen ?e dober oz. da je bil menjan?

 

Bi bilo sploh mo?no da bi pri zdaj?njih 178.000 km ?e bil prvi jermen? ?e se ne motim ima mazda 6 na 120.000 km veliki servis, torej po moji logiki bi jermene ?e zdavnaj vtrgalo ?e jih ne bi do sedaj menjali?

 

 

Lp, Boris

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljen!

 

Ne vem zakaj se ti zdi tako nemogo?e, da so jermene dejansko menjali (saj je res veliko lopov??ine in la?i na tem svetu, ampak ?ist vsaka stvar pa tudi ni nategancija, madona).

 

Nekateri majstri pravijo, da se da jermen videt v kak?nem stanju je - oz. ?e bi bil ?e prvotni se absolutno mora videt razliko, gleda na tak?nega ki naj bi bil menjan.

 

PAZI - pri menjavi jermenov oz. kdaj je ?as zanjo niso klju?ni le prevo?eni kilometri, pa? pa tudi starost jermena (mislim da naj bi se menjalo na 5 ali 6 let)! Ampak pri tebi niti avto ?e ni toliko star! :P

 

Preberi si zlasti par zadev okrog DPF filtra, s katerim imajo nekateri te?ave, da ne bo? kasneje debelo gledal, ko ti bo lu?ka utripala ali pa gorela!

 

Pa obilo u?itkov v vo?nji!

 

LP!

 

B.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako ti povem, moja ima sedaj 174.000 in dokazano narejen veliki servis pri 120. Ravno 1 teden nazaj sem sam menjal jermen alternatorja ker je malo cvilil, in razlika je ocitna, trsi daljsi....

Jermen stane 20 ojro, ce si mal maherja ni tezko zamenjat...tako da po 50.000km ni neumno to menjati ne glede. Ce pa ti vse dela kot mora dont fix it, its not broken :)

 

Kdo naj bi delal ta servis? Ce je avtohisa potem preveri tam ali povprasaj ce je avto vpisan v DSR, mazdino elektronsko servisno mrezo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljen!

 

Ne vem zakaj se ti zdi tako nemogo?e, da so jermene dejansko menjali (saj je res veliko lopov??ine in la?i na tem svetu, ampak ?ist vsaka stvar pa tudi ni nategancija, madona).

 

Nekateri majstri pravijo, da se da jermen videt v kak?nem stanju je - oz. ?e bi bil ?e prvotni se absolutno mora videt razliko, gleda na tak?nega ki naj bi bil menjan.

 

PAZI - pri menjavi jermenov oz. kdaj je ?as zanjo niso klju?ni le prevo?eni kilometri, pa? pa tudi starost jermena (mislim da naj bi se menjalo na 5 ali 6 let)! Ampak pri tebi niti avto ?e ni toliko star! :P

 

Preberi si zlasti par zadev okrog DPF filtra, s katerim imajo nekateri te?ave, da ne bo? kasneje debelo gledal, ko ti bo lu?ka utripala ali pa gorela!

 

Pa obilo u?itkov v vo?nji!

 

LP!

 

B.

 

mislim da so stvari glede okrog DPF filtra re?ene z nalaganjem novej?ega programa v ra?unalnik, ?e je narejeno na uradnem servisu, lahko pogleda? ?t. karoserije in pokli?e? na mazdo ter preveri? vse opravljene servise..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mislim da so stvari glede okrog DPF filtra re?ene z nalaganjem novej?ega programa v ra?unalnik, ?e je narejeno na uradnem servisu, lahko pogleda? ?t. karoserije in pokli?e? na mazdo ter preveri? vse opravljene servise..

 

Se strinjam, zadnje ?ase skoraj ni primerov, da bi kdo imel te?ave z DPF.. ?e pa ?e kaka lu?ka od DPF-ja me?ika je pa to vzrok v tem, da ni bil resetiran servisni interval, kar nima niti najmanj?e veze s te?avami z DPF-jem, ki so bile kake 5-6 let nazaj s prvimi DPF sistemi v Mazdi 5 in Mazdi 6.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Ha, ha, sem se res zatipkal La Sportiva so. 
    • Kar se tiče prostočasnih športnih copat sem trenutno extremno zadovoljen z znamko On. Copati so res udobni, podplat opravi svoje delo cel dan. Če kdo kupuje naj sproba to znamko.
    • Jaz sem že vsa leta na La Sportiva visokih, pa na salewa nizkih gojzarjih.
    • A si kupu La Sportiva, al pa Scarpa, La Scarpa pa sigurno ne 😁 Je pa oboje pro liga in nisi mogu nič zajebat.     Vibram je kar v vrhu, če ne vodilni kar se tiče te scene, imaš pa različne Vibram podplate, glede na lastnosti oz. potrebe uporabnika. Sam imam dvoje La Sportiva plezalke in ene imajo Vibram Grip, to je zelo mehak podplat, ki se hitro obrabi, se precej upogiba in je bolj primeren za kake gladke skale, plate, medtem, ko imam druge plezalke z Vibram Edge podplatom, ki je precej trši in posledično tud cela plezalka je tko narjena, da ma trdi in oster rob in je precej neudobna, to maš pa potem za stopat na mikro špičke, robove in reže v skali. Pojasnilo Alpine glede degradacije ali hidrolize materiala je ubistvu na nek način zelo na mestu, to se dogaja tudi drugje. Ne poznam pa Alpininega načina/kvalitete proizvodnje. To je vse na nek način performance obutev in da vam bo držala 15 let nikol ni bil njen glavni namen. Ni problem v podplatu, pač pa materialu ''midsole-a'', tistga dela med podplatom in samim čevljem in pa tudi vrste lepila. Kot ljubitelj in zbiratelj, sem to vidu tut pri supergah, ko ima nekdo v kolekciji kak starejši nenošen par, na polički ali v vitrini, po možnosti še mal sonček gor posije dnevno... Na pogled zgleda čist ok superga, ampak midsole rata kot biskvit in razpade, če začneš karkol prčkati po njem, ali nosit. Zgleda pa nekako tkole. Jordan 4 Crumbling | Just enjoy your sneakers! 📸 by IG:... WWW.FACEBOOK.COM Just enjoy your sneakers! 📸 by IG: paging_dr.sole Isto je z vašimi pohodnimi čevlji, če jih ne nosite in ležijo nekje v kaki rahlo vlažni garaži, kleti 10 let... Tuki podplat ni kriv nič, konc koncev podplat ne razpade, ampak odpade.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.