Skoči na vsebino

Generalka - Mazda 6


Priporočeno sporočilo

Kot sem ?e v eni drugi temi napisal mi je na Mazda 6, 2003 diesel zaribala ma?ina.

Za avto sem dober mesec nazaj dal cca 6000? in sem v mo?ni dilemi ali generalka ali drug motor za katerega se mi bodo tresle gate vsaki? ko se bom vsedel vanj,da nebo tako kot z prvo ma?ino.

Sicer ma?ina ni do konca zaribala, ker se vrti ?e vedno, sli?ijo se le?aji kako ru?ijo.

 

Zanima me, zakaj pri teh ma?inah ni praksa delati generalko ampak le menjat ma?ino? (pri civic vti in bmw E36 ni nobenih problemov po generalki).

Kak?na je okvirna cena delov in dela, ter kateri mehanik naredi generalko kvalitetno in razmeroma tudi ugodno:)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Motorji so od 2500 EUR naprej, seveda ebay.de

Jah, lahko ti tudi motor po generalni ribne, ker da ribne je razlog, noben ne zariba kar tako. A ni bilo nekaj v v povezavi s karterjem in ribanjem motorja pri teh 6tkah?? bodo lastniki le teh povedali.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim da te bo generalno predrago pri?lo, kaj v sloveniji ne najde? nobenega dobrega motorja?

Problem pri teh motorjih je v mazanju, ker se v karterju zama?i sito in prepre?i dovod olja v motor...

Koliko kilometrov je imela preden je zaribala in kak?ni so bili znaki pred tem?

www.gistel.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

cd120 in cd136 sta popolnoma enaka motroja v osnovi, razlika je samo v elektroniki...

 

To mislim, da vemo....tudi CD140 in Cd143 sta enaka osnova le nekaj sprememb, zanima me kaj ima on, namre? CD120 ima zelo zelo problemati?no zgodovino, ne glede na SW...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

cd120 in cd136 sta popolnoma enaka motroja v osnovi, razlika je samo v elektroniki...

 

NI ?isto res, 136 ima nekaj ve? elektro komponent pred menjalnikom, ?esar 120 NIMA.

 

Razlog je tudi, zakaj ne more? 120ke na?ipat tolk 136 ??

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Motor je Cd120 z 170000km in je kot sem ?e povedal zaribal ker niso bile nikoli menjane podlo?ke, kljub temu da mi je mehanik, kjer sem po nakupu avta delal servis rekel, da jih je zamenjal, tako da sem res v dilemi kaj narediti, saj imam namen avto voziti vsaj ?e naslednjih nekaj let.

Ne vem o kak?ni cifri generalke vi govorite saj sem sedaj dobil odgovor Braneta iz Vrhpolja pri kamniku in je rekel da mi narediti za okoli 3000?, pri Avto pelko je pa rekel da ima kar nekaj generalk ?ez in mi naredi za okoli 1500-2000?...

Te?ke so te odlo?itve ...

 

 

 

nikjer nisem zasledil kateri motor imas CD136 Cd120?

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zgrabi tega pocarja za gol?o, najprej pa mu doka?i da ti je lagal in niso bile menjane, res ne vem zakaj bi bil to tvoj stro?ek, ?e si v dobri veri, da so bile podlo?ke menjane, sedaj do?ivel katastrofo! :hudicek:<_<

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To mi je rekel tudi mehanik Brane pri katerem je trenutno avto in bom tega fu?arja v ponedeljek zvlekel v Kamnik do Braneta, ki je rekel da mu bo pokazal, da jih ni zamenjal in je zato dve ?obi pustil nedotaknjeni. Pa ?e razlo?il mu bo zakaj je zaradi njih zaribala.

 

 

 

Zgrabi tega pocarja za gol?o, najprej pa mu doka?i da ti je lagal in niso bile menjane, res ne vem zakaj bi bil to tvoj stro?ek, ?e si v dobri veri, da so bile podlo?ke menjane, sedaj do?ivel katastrofo! :hudicek:<_<

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem pred kratkim iskal menjalnik za ?estko letnik 04 in vem da ima fer?tajn v izlakah dva motorja za ?estko nevem pa ?e so 122 oziroma 136. Iskal je tudi kolega motor za za ?estko fascelift 120, pa ga ni dobil v sloveniji, tako da se je odlo?il prodat avto po delih...ta nova ?estka ima motor od forda, z razliko od ta stare in imajo motorji nasplo?no probleme...

www.gistel.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Doman, Poga?ar je v redu dec, sem bil ?e parkrat pri njemu, pa vem da tudi sam fura dizlco, nekje tvojega letnika! :bravo::danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Doman, Poga?ar je v redu dec, sem bil ?e parkrat pri njemu, pa vem da tudi sam fura dizlco, nekje tvojega letnika! :bravo::danzoman:

 

?e vedno pa nisem dobil odgovora zakaj se ljudje redko odlo?ajo za generalko pri Mazdi 6?

Je kdo na forumu sploh delal generalko? :glare:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim da jo ?e ni delal nobeden generalke ker so deli predragi...Po moje se ti spla?a vsaj odpreti motor da vidi? kaj bi sploh bilo za zamenjati in potem bo? imel to?en stro?ek popravila in se bo? lahko odlo?al med generalno ali nabavo drugega motorja. Druga?e dobi? na ebay-u v angliji dosti delov za motorje po ugodnih cenah, bi bilo malo za pogledat in prera?unat...

www.gistel.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim da jo ?e ni delal nobeden generalke ker so deli predragi...Po moje se ti spla?a vsaj odpreti motor da vidi? kaj bi sploh bilo za zamenjati in potem bo? imel to?en stro?ek popravila in se bo? lahko odlo?al med generalno ali nabavo drugega motorja. Druga?e dobi? na ebay-u v angliji dosti delov za motorje po ugodnih cenah, bi bilo malo za pogledat in prera?unat...

 

Deli predragi? Kak?na je cena teh delov (le?aji, glavna gred... )

Nih?e ne govori o konkretnih cifrah in primerjave z npr. Honda, Bmw, VW...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem bolj malo stvari menjaval na moji mazdi, ampak ?e stane natezalec mikrojermena 300 eurov, pri ostslih avtomobilih pa okrog 60 do 150 eurov, si lahko predstavljam kak?na je cena gredi, batov, ventilov....

www.gistel.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz, ?e bi se moral odlo?at med drugim motorjem in generalko, bi se odlo?il za generalko, tudi ?e bi cena enega in drugega bila podobna.

Saj ne ve? kak?en motor dobi?, pri generalki pa ma? nove dele not in si vsaj v te stvari lahko siguren.

Pa tisti, ki ti to dela, ti mora garantirat, da je storitev dobro opravil.

Pri menjavi motorja pa se lahko mehanik zgovarja na slab motor.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam s tabo adormi11, prvo je treba motor odpreti da se sploh vidi kaj je ?lo in to?en vzrok. Potem lahko prera?unamo pribli?en stro?ek generalne in primerjamo ceno z drugim rabljenim motorjem...koliko sem zasledil na forumu, jih ve?ina gre v nakup drugega motorja ?e preden svojega odprejo in pogledajo dejanske stro?ke popravila...

www.gistel.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne morem da nebi vpra?al, a ne prihrani? z dizlom, ker ima nizko porabo ? ?zmeden?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.