Skoči na vsebino

Kaj zamanjati pri x km


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

sem lastnik mazde 3 1.6 l. 2006. Pa me zanima kaj je potrebno menjati in kako pogosto (knjigo z navodili o avtu sem na ?alost izgubil). Ker so uradni servisi predragi, sem se odlo?il, da jih bom zaob?el in marsikaj storil sam oz. pri doma?em mojstru. OK olje in filter za olje vsakih 20k. Kaj pa filter za zrak motorja? ?e se ne motim vsakih 40k? Trenutno ima avto 100k pa me zanima ali bi moral menjati tudi jermen ali ne ?e? Zelo bi bil vesel, ?e bi kdo ki ve naredil seznam?ek kaj je potrebno menjati in kako pogosto.

 

Hvala in lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za motorno olje in filter za olje, lahko mirno zmanj?a? interval na npr. 15.000 prevo?enih km, ti bo motor zelo hvale?en! :bravo:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

govorim mislim pi?em na pamet........se pravi Olje + oljni filter+kabinski filter na 20kkm. Zra?ni filter zamenjaj po potrebi(odvisno kok je umazan oz.kje se vozi? ali pa recimo vsak 2. servis)

Na 100kkm polek rednih zadev zamenjaj ?e sve?ke,olje v menjalniku,zavorno olje,po potrebi klinasti jermen(ki poganja alternator...)in pa ves potro?ni materjal po potrebi(plo??ice,kon?niki ipd.)

 

Tako bi naredil jaz,zgornji pdf. pa najprej shrani na PC

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

govorim mislim pi?em na pamet........se pravi Olje + oljni filter+kabinski filter na 20kkm. Zra?ni filter zamenjaj po potrebi(odvisno kok je umazan oz.kje se vozi? ali pa recimo vsak 2. servis)

Na 100kkm polek rednih zadev zamenjaj ?e sve?ke,olje v menjalniku,zavorno olje,po potrebi klinasti jermen(ki poganja alternator...)in pa ves potro?ni materjal po potrebi(plo??ice,kon?niki ipd.)

 

Tako bi naredil jaz,zgornji pdf. pa najprej shrani na PC

 

in pa ?e ?e nisi nikoli ti toplo ?riporo?am zavorno teko?ino.....

EDIT...sem spustu pri uklopkotu - je ?e napisal....:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.