Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

Najprej kratka predstavitev:

Sem ponosen lastnik Mazde 5, letnik 2005, 1,8 TX. Z avtom sem zelo zadovoljen in zato sem se ga odlo?il vozit do »konca« ( :bravo: ). Najbolj me je motilo pri tem avtu to, da je star 6 let in ima podvozje zelo rjavo (sicer ne vem kaj je prvi lastnik vse delal z njim). Zato sem se odlo?il avto od spodaj o?istit in ponovno za??itit, v ta namen sem naredil nekaj slik, mogo?e bo pa komu prav pri?lo in se bo tudi on odlo?il malo ?asa in truda vlo?it v svoj jekleni konji?ek :mi pijemoo:

 

Slike pred ureditvijo:

post-5606-1315829619_thumb.jpg

post-5606-1315829699_thumb.jpg

post-5606-1315829857_thumb.jpg

post-5606-1315829928_thumb.jpg

 

Slike po premazu (uni?enje rje in prepre?itev nadaljne ?iritve):

post-5606-1315830040_thumb.jpg

post-5606-1315830135_thumb.jpg

post-5606-1315830207_thumb.jpg

 

 

Sliko po barvanju podvozja (?rna barva proti rjavenju):

post-5606-1315830320_thumb.jpg

post-5606-1315830384_thumb.jpg

post-5606-1315830462_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Delal sem sam :bravo:

Na vikendu dve leseni plo??i + dva klocna zapeljal avto gor od zadaj uredil, obrnil avto in ?e uredil sprednji del (slike so nekoliko slabe se opravi?ujem - telefon)

Nasvete je dal tast sam si je avtodom tak restauriral :danzoman:

 

kaj sem uporabljal, pa vam bom pripel slike od teko?in (ne vem na pamet)...poleg tega potrebujete ?i?no krta?o, smirkov papir, dobro voljo, dosti ?asa aja (samo prva teko?ina se su?i 3h) in seveda stara obla?ila (sam sem uni?il kratko majco in hla?e :D )

 

Bom pa probal naredit ?e nekaj slik celotnega avta (sem tudi pomi?na vrata o?isto vodila in podmazal tak kot treba).

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo slike od ?istila za rjo (malo z ?i?nato krta?o nato pa z ?opi?em prema?e?, pusti? 3h, da se su?i nato pa prebarva? - ?e ?eli?):

 

post-5606-1315928774_thumb.jpg

post-5606-1315928836_thumb.jpg

post-5606-1315928880_thumb.jpg

 

noto pa sem pobarval ?e z tem:

 

post-5606-1315928937_thumb.jpg

post-5606-1315928979_thumb.jpg

 

?e nekaj slikic kon?nega izdelka :bravo:

 

post-5606-1315929049_thumb.jpg

post-5606-1315929091_thumb.jpg

post-5606-1315929248_thumb.jpg

post-5606-1315929215_thumb.jpg

post-5606-1315929348_thumb.jpg

 

 

za morebitna vpra?anja sem vam na voljo :mi pijemoo:

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kapo dol, za kok ? zrihta? moj kup rje? :)

 

Dost ?alostno da moramo le?at pod avti, ki so stali 30 in ve? jurjev zaradi fabr?ke ?lamparije. 100 200 ali 300? dra?ji bi bil, pa bi bilo vse lepo in po?timano. Jaz osebno nimam volje, ?asa in ?ivcev tegale delat. Nazadnje ssem to po?el pri Yugu leta 1995. Vsi kasnej?i avti so bili od spodaj dobesedno potopljeni v nekak?no debelo gumijasto farbo. Celo Fiat Stilo je bil kot nov ko sem prodal 6 let starga. Ta ?rot od japanerja pa gnil ko pozabljen jabolk. Obup in ?alost.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kapo dol, za kok ? zrihta? moj kup rje? :)

 

Dost ?alostno da moramo le?at pod avti, ki so stali 30 in ve? jurjev zaradi fabr?ke ?lamparije. 100 200 ali 300? dra?ji bi bil, pa bi bilo vse lepo in po?timano. Jaz osebno nimam volje, ?asa in ?ivcev tegale delat. Nazadnje ssem to po?el pri Yugu leta 1995. Vsi kasnej?i avti so bili od spodaj dobesedno potopljeni v nekak?no debelo gumijasto farbo. Celo Fiat Stilo je bil kot nov ko sem prodal 6 let starga. Ta ?rot od japanerja pa gnil ko pozabljen jabolk. Obup in ?alost.

 

to pa res isto sem jaz rekel, ko sem videl to pod avtom! Pravzaprav sem bil povr?en pri nakupu in niti podvozja nisem pogledal, sem si mislil Mazda pa to ja ne more bit ni? rjavo, potem pa na servisu vidim kaj je spodaj (?ok)! ?e bi to videl pri nakupu bi morda premislil ?e bi vzel M5, v opiciji je bila tudi Toyota Corolla Verso, samo mi sedaj ni ?al saj je super avto, moti me samo motor 1,8 je premalo navit :(

Jaz sem pred tem avto vozil Renault Megan star 7 let in je od spodaj, ko nov!

 

Meni je vzelo to cca. 10h ?asa :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to pa res isto sem jaz rekel, ko sem videl to pod avtom! Pravzaprav sem bil povr?en pri nakupu in niti podvozja nisem pogledal, sem si mislil Mazda pa to ja ne more bit ni? rjavo, potem pa na servisu vidim kaj je spodaj (?ok)! ?e bi to videl pri nakupu bi morda premislil ?e bi vzel M5, v opiciji je bila tudi Toyota Corolla Verso, samo mi sedaj ni ?al saj je super avto, moti me samo motor 1,8 je premalo navit :(

Jaz sem pred tem avto vozil Renault Megan star 7 let in je od spodaj, ko nov!

 

Meni je vzelo to cca. 10h ?asa :)

 

Toyota ma neke tur?ke motorje. Na? sosed ima 2.2 D4D in pri 50.000 km ?e tretji motor notr tko da.....

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to pa res isto sem jaz rekel, ko sem videl to pod avtom! Pravzaprav sem bil povr?en pri nakupu in niti podvozja nisem pogledal, sem si mislil Mazda pa to ja ne more bit ni? rjavo, potem pa na servisu vidim kaj je spodaj (?ok)! ?e bi to videl pri nakupu bi morda premislil ?e bi vzel M5, v opiciji je bila tudi Toyota Corolla Verso, samo mi sedaj ni ?al saj je super avto, moti me samo motor 1,8 je premalo navit :(

Jaz sem pred tem avto vozil Renault Megan star 7 let in je od spodaj, ko nov!

 

Meni je vzelo to cca. 10h ?asa :)

 

Kam ti ga lahko prpelem, bo? ?e sakerja po trebu??ku po?ohal in pomalal?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst sm dons mal na brzino pesta zadnjih diskov k so bla total rjava pihnu s 600 stopinjskim sprejem.. sm firb?en, ?e bo ostal gor, seveda sem predhodno fino z vrtalnikom in krta?o gor vse prebrusil. Zraven pa ?e tisto rjvao truplo od ?eljusti. Sem malo s pogledom o?inil podvozje in me je urno minilo karkoli ?arat naprej :)

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Da si sposodim temo, sem ?el v wuerth slovenija - in lahko jemljem na S.P. direktno pri njih z 25% rabata :bravo:

 

?e bo kdo rabil - sem vzel za prikolico od ?olna, pa bo tudi ve? kot za 2 mazde ostalo (2L) za na penzelj.

?e koga zanima naj pove - zadeva je 'magic', prikola bo ko nova, ker je en kreten ?el cinkano prikolo farbat.... :huh:

 

vzel sem ?e cink v spraju, ?istila, itd itd - ni da ni tam za avto.

Za 2L rust converterja, 2 cinka v spraju in 1 ?istilo sem dal 70?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.