Skoči na vsebino

Dyno day


mazda_mx

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 73
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

No?em pametovati ampak potem sumim, da je problem prevro? zrak? Impreza, ?e je kolikor toliko OK mavita tut ne bi smela zakuhati ali karkoli se je zgodilo. Me res zanima koliko bi zdaj stock Mazda 3 GTA pomerila.

 

Pa ponavadi se je merilo v 4. prestavi tako, da to mi tudi ni ?isto jasno. Saj nima veze, ?e rabi malo ve? ?asa, da se zavrti. Ali ima, zaradi morebitnih ?voh ventilatorjev, da ne bi kaj zakuhalo? :unsure:

 

?e so bili pa prej?nji valjarji nenatan?ni zato, da so bile stranke zadovoljne pa grdo od vas. Sploh glede na to, da ste trdili, da so to?ni. Bolje biti razo?aran kot imeti neke ?alabajzarske rezultate. :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dosedaj ni se noben avto zakuhal :-) Niti pri 35 stopinj poleti. Se najmanj pa Impreza. Zrak je bil res vroc, celih 10 stopinj je imel. To je edina dyno delavnica tu naokoli z zunanjim zajemom zraka. Vecina jih ima ventilator kar v samem prostoru. Tako da ventilator samo mesa ze segret zrak.

 

Meri se v prestavi v kateri je avto dovolj obremenjen. V tretji je cisto dovolj. Za turbo avtomobile pa v cetrti. Nato smo merili se eno Imprezo v cetrti in kot zanimivost se v tretji , obakrat je pokazalo enako.

Tudi ni razloga da bi pokazalo drugace. Tudi ce bi meril v drugi ali v peti prestavi. Ce so valji prav narejeni mora pokazati zmeraj enako konjev.

 

 

Aha, ze obracas besede :-) Seveda so bili valjani zanalasc sfrizirani, da so kazali vec :-) 5% odstopanja od valjev do valjev ni nic nenavadnega.

 

Tukaj imas zelo zanimiv clanek kako razlicno valji pokazejo. Upam, da bos tiste, ki imajo valje ki pokazejo vec, posteno okaral

 

http://chapeltech.net/SCCDyno.pdf

 

In ce to ni dovolj imam se eno primerjavo na zalogi

 

http://www.turbomagazine.com/tech/0306tur_...dash/index.html

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V glavnem men je blo ql, mam celih 5 konjev manj, kot ro-bi, z stock interkulerjem, stock cevjo med MAF in turbo inlet, stock auspuh. :blush:

Zamenjan je zra?ni filter, in nekaj malega v ECU-ju, pa tankal sem ga v petek. :D

Dejansko mi pa manjka vsaj 0,25 bara tlaka od turbine. :ne vem:

 

Meni je pokazalo celih 280 km, kar je 20 ve? od stock sramezljiv

 

Na sre?o sem snemal, kaj se je dogajalo z boostom in doma vidim, da je pri 6500 padel pod 1 bar (0.9 bara).

Vzrok je lahko v pregretem zraku ali kje, kaj vem, sem pa ziher, da tisti ventilator piha bolj za ?alo kot zares. Sem z roko sprobal pred hladilnikom in niti pod razno ni pihalo ?ez 60 km/h kar za meritev v 4., ki malo potraje, ni dovolj (pred mano je "skuhalo" eno imprezo in vzrok je verjetno v istem ventilatorju ki-ne-piha).

 

Prilagam posnetek, kjer se vidi boost, kako je ?el navzdol. Ali je vzrok samo v toplem boost zraku ali je ?e kje drugje, pa ne vem. Na cesti avto leti kot metek, ga pa nikdar ne ti??im ?ez 5000 ker se mi ne zdi potrebno:

 

Men jso tile grafi prav ?udno skregani z logiko, predv?iga ima? skozi manj ? :ne vem:

Al pa jaz ne znam brati grafov. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V glavnem men je blo ql, mam celih 5 konjev manj, kot ro-bi, z stock interkulerjem, stock cevjo med MAF in turbo inlet, stock auspuh. :blush:

Zamenjan je zra?ni filter, in nekaj malega v ECU-ju, pa tankal sem ga v petek. :D

Dejansko mi pa manjka vsaj 0,25 bara tlaka od turbine. :ne vem:

Men jso tile grafi prav ?udno skregani z logiko, predv?iga ima? skozi manj ? :ne vem:

Al pa jaz ne znam brati grafov. :ne vem:

 

Grafi so o.k., predv?ig gre navzgor.

Valji so po moje o.k., bom dal danes gor log od popravljene mape- zdaj mi dr?i tlak do rde?ega polja :)

 

Da si imel 5 km manj od mojega, ki je imel 0.9 bara boosta- to govori v prid mojim "dihalnim" pripomo?kom in od oka je spet vse tam nekje, kot mora biti. Mogo?e grem v petek spet v Lj......

 

lp

Robi

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Od kje teb 0,9 bara ?

 

Poglej sliko, ki sem jo pripel- snemal sem 4 podatke med meritvijo in en je bil boost. 90 KPa je 0,9 bara in lahko vidi? na desni strani kotirano pri 6500 rpm.

V mapi sem imel napako in jo ?e odpravljam :)

Prvi sliki je pull v tretji isti dan, ko sem meril in se vidi, da je boost ?el na 1 bar cca. Na drugi sliki je pull od danes, ki sicer ni dovolj visoko po obratih, ampak karakteristika boosta se vidi, da se dr?i krepko bolje tam zgoraj- in tudi ?utit je tako.

post-6198-1318186394_thumb.jpg

post-6198-1318186541_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako pa da pod 3k rpm pr teb nkol ni grafa ?

Al je avto tam "neuporaben" - ni u?inka ?

Me resno zanima, to spra?ujem resno, ker mi ni jasno zakaj do tam nima? grafa. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za za?etek: Dol?an sem opravi?ilo Mazdi mx. ?tevilke so bile res slabe in je izpadlo ?udno, da bi imel avto lahko po ?portnem izpu?nem kolektorju in odstranitvi katalizatorja manj konjev. Vendar nama z Uro?om firbec ni dal miru in sva dala tudi prej?nje rezultate v excel ter bila presene?ena. Po rezultatih sode? je motor pridobil v dolo?enem obmo?ju blizu 20 Nm in hp. Ve?inoma je najve?ji prirastek med 3000 in dobrih 6000 obratih. Sama krivulja v srednjem obmo?ju je bila pri?akovana ampak zanimivo je, da na vrhu ni nobenega prirastka, je pa vsaj maksimalna mo? do blokade.

 

V glavnem zelo zanimivi rezultati. Uro? je bil ?e 3x na meritvah zato so njegovi rezultati o?tevil?eni. hp so onjenica, tq je torque (navor). Se pa vidi, da bi zdaj Uro?ova Mazda kar lepo uhajala serijski (oziroma tudi Gregetovi)

Objavljena slika

Torej:

Mazda mx ali se da vstopiti v Mazdin ECU in preveriti (z wideband?), ?e mogo?e enostavno nad to konjeco no?e ker je mapa ?e ?isto mimo v primerjavi z original motorjem? Da se je pretok tako spremenil, da ECU ne more ve? korigirati. Ker pri 2. meritvi je mo? ravno na vrhu ?e posko?ila, zdaj pa v istem obmo?ju bistveno slab?e raste, oziroma se po?asi izravna. Predvidevam, da bi z mapiranjem glede na trenutne predelave lahko pridobil ?e nekaj konjev in navora.

 

 

Tule je pa za foro primerjava z mojim biv?im 100NX GTi (merjeno na va?ih prej?njih valjarjih kot Mazde prej) in meritev od Clia na drugih valjarjih. Slu?ajno imam kar nekaj grafov doma. Zanimivo je, da je Cliotov motor do 5000 primerljiv z Mazdinim, potem pa se mu pri 5000 obratih za?ne dogajati.

Objavljena slika

 

Se opravi?ujem za velikost grafov ampak so vsaj bolj razlo?ni.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Seveda se da vtaknit lambdo v izpuh in pogledat kaksno je stanje z gorivom.

V njegovem programu je shranjeno koliko bencina mora dati pri dolocenem pretoku zraka v motor. Z nastavitvami tega programa se lahko kolicina bencina in kot predvziga popravi.

 

Ta racunalnik, tako kot racunalnik v ostalih Mazdah se da "chipat" in izvlect se kaj konjev ven.

 

Rezerve so se v celotnem izpusnem sistemu. Za tako konjazo bi ustrezalo kaj premera 60mm skoz in skoz ter s pretocnimi lonci. Razlika je med 5 in 10KM. Odvisno koliko je restriktiven serijski izpuh.

 

 

 

 

 

Za za?etek: Dol?an sem opravi?ilo Mazdi mx. ?tevilke so bile res slabe in je izpadlo ?udno, da bi imel avto lahko po ?portnem izpu?nem kolektorju in odstranitvi katalizatorja manj konjev. Vendar nama z Uro?om firbec ni dal miru in sva dala tudi prej?nje rezultate v excel ter bila presene?ena. Po rezultatih sode? je motor pridobil v dolo?enem obmo?ju blizu 20 Nm in hp. Ve?inoma je najve?ji prirastek med 3000 in dobrih 6000 obratih. Sama krivulja v srednjem obmo?ju je bila pri?akovana ampak zanimivo je, da na vrhu ni nobenega prirastka, je pa vsaj maksimalna mo? do blokade.

 

V glavnem zelo zanimivi rezultati. Uro? je bil ?e 3x na meritvah zato so njegovi rezultati o?tevil?eni. hp so onjenica, tq je torque (navor). Se pa vidi, da bi zdaj Uro?ova Mazda kar lepo uhajala serijski (oziroma tudi Gregetovi)

Objavljena slika

Torej:

Mazda mx ali se da vstopiti v Mazdin ECU in preveriti (z wideband?), ?e mogo?e enostavno nad to konjeco no?e ker je mapa ?e ?isto mimo v primerjavi z original motorjem? Da se je pretok tako spremenil, da ECU ne more ve? korigirati. Ker pri 2. meritvi je mo? ravno na vrhu ?e posko?ila, zdaj pa v istem obmo?ju bistveno slab?e raste, oziroma se po?asi izravna. Predvidevam, da bi z mapiranjem glede na trenutne predelave lahko pridobil ?e nekaj konjev in navora.

Tule je pa za foro primerjava z mojim biv?im 100NX GTi (merjeno na va?ih prej?njih valjarjih kot Mazde prej) in meritev od Clia na drugih valjarjih. Slu?ajno imam kar nekaj grafov doma. Zanimivo je, da je Cliotov motor do 5000 primerljiv z Mazdinim, potem pa se mu pri 5000 obratih za?ne dogajati.

Objavljena slika

 

Se opravi?ujem za velikost grafov ampak so vsaj bolj razlo?ni.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kar se ti?e izpuha ni drugega kot 1x resonan?ni lonec in pa samo ?e zadni srebringov ;) je ?e ve?ji fi od serijske,zato verjetno pride samo ?e mapiranje upo?tev.

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kdo bi vedel. :ne vem: A si ti sploh pogledal prirastek v primerjavi s tvojim avtom? Oziroma tudi njegova prej?nja meritev brez kolektorja je bistveno slab?a. Avto ima ?ez celo obmo?je bistveno ve? konjev in navora edino zgoraj ni nobenega prirastka. Vseeno pa avto vle?e do blokade ker tako la?je diha pri maksimalnih obratih. Tako, da kar hitro zmontiraj, ne bo ti ?al. ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kdo bi vedel. :ne vem: A si ti sploh pogledal prirastek v primerjavi s tvojim avtom? Oziroma tudi njegova prej?nja meritev brez kolektorja je bistveno slab?a. Avto ima ?ez celo obmo?je bistveno ve? konjev in navora edino zgoraj ni nobenega prirastka. Vseeno pa avto vle?e do blokade ker tako la?je diha pri maksimalnih obratih. Tako, da kar hitro zmontiraj, ne bo ti ?al. ;)

 

Ti raje poglej sliko dneva na RTV :hudicek:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tisti moj graf, ki je pokazal 160hp je ?e s CAI...brez sploh nisem meril. Uklopkotovo sem peljal en krog na sre?anju in itak da sem ?util razliko, ker avtomobilu se dejankso "utrga" od 3000rpm naprej....zato mi je tudi ?udno da tako malo poka?e na valarjih.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti raje poglej sliko dneva na RTV :hudicek:

 

Pa ti si za svetom, to sem ?e jaz tule objavil. Pa Rider verzija bo za UK, na?a bo imela ime Angels & Demons.

 

Tisti moj graf, ki je pokazal 160hp je ?e s CAI...brez sploh nisem meril. Uklopkotovo sem peljal en krog na sre?anju in itak da sem ?util razliko, ker avtomobilu se dejankso "utrga" od 3000rpm naprej....zato mi je tudi ?udno da tako malo poka?e na valarjih.

 

Vem, da si imel CAI. In to, da se avtu "utrga" v primerjavi s tvojim se vidi iz grafa, ko krivulja mo?i in navora fajn posko?ita. Kar poglej kako gre tvoja krivulja pri 3500 obratih in kako aktualna Uro?eva.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

kako pa on ta pere??ek ustavi????

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kako pa on ta pere??ek ustavi????

 

Pri svojih 800 kg ni tak problem. Tale je ?e kar dostikrat bil na drag raceu ?e se ne motim. Najbolj je bila fora ko se je pripeljal pa jaz njemu "tole je pa turbo a?" Pa on presene?en kako vem. Hja ?udno, saj se sli?i, da nekaj ne ?tima. :hudicek:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.