Skoči na vsebino

projekt mazda6 webasto upgrade


jures

Priporočeno sporočilo

Za nenavornike to tud obstaja :blush: ?

 

from scratch :) - to pomeni da rabis v osnovi pecko :D Ajvare obvlada

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mal z zavistj prebiram kako se usede? v topel avto, pa se mi zdi da je to vredno unih par deci bencina sploh ko bo - orng na Gorenjsko u?gau. Seveda me pa tud sitnica zanima ker nalednjih 5 let dokler je kreda, so izdatki zelo limitirani :blush:

 

hja sedajle ni cas za ugoden nakup....jaz sem poleti celoten komplet dobil z daljincem za 500 ojro...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

malo spremljaj

 

http://www.ebay.de/itm/WEBASTO-STANDHEIZUN...8#ht_500wt_1156

 

http://www.ebay.de/itm/Standheizung-Webast...1#ht_726wt_1187

 

thermo top E je dovolj sem ga imel v Exeu (C je mocnejsi malo)

 

tole so pa novi modeli, nisem nikoli instaliral, ampak huda cena

http://www.ebay.de/itm/Standheizung-Webast...d#ht_1837wt_954

 

se ena pametna cena

http://www.ebay.de/itm/Standheizung-Webast...#ht_4824wt_1002

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

V?eraj z icemanom ugotovila da M6 mk2 pri isti 2.0 ma?ini nima enake vezave webasta kot Mk1 :hudicek:

Japonci - danes nadaljujeva, vsaj HW je ves in?taliran samo zapalit ga ?e morava

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Interesting, je potem kupil daljinca, al bo urcA?

 

daljinc - pa to v bistvu nima veze - ukazi iz ure ali daljinca so isti. bova zdele premerla vse. Namre? pin 1 na Mk2 je ?e prisoten na mk1 pa ne.....o?itno se druga?e aktivira, spet mal se pohecat

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

daljinc - pa to v bistvu nima veze - ukazi iz ure ali daljinca so isti. bova zdele premerla vse. Namre? pin 1 na Mk2 je ?e prisoten na mk1 pa ne.....o?itno se druga?e aktivira, spet mal se pohecat

 

Sem jaz in?taliral na MK1 in priklopi? urco oziroma daljinca na pin 1 in dela 100%.

www.gistel.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem jaz in?taliral na MK1 in priklopi? urco oziroma daljinca na pin 1 in dela 100%.

 

Smo ze 4 x Mk1 naredili in delalo v prvo, Mk2 - no way ze 2 uri se zaje...o?itno bo treba na diagnozo in odklenit webasto :hudicek:

 

pa urco mors predelat ker mora W-bus gor na pin 1 - tukaj v 3 pm no?e o?itno servisno zaklenjen da dela samo integrirano

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tole

http://www.techwebasto.com/heater_main/the...stics_V2.08.pdf

 

pa tole

Menu: Control (depending on heater version) Heater-specific diagnosis

26

2.6. Menu: Control (depending on heater version)

2.6.1. Off

To switch off the heater select menu command Control/Off, function key

F4, or click the button .

2.6.2. On

To switch on the heater select menu command Control/On, or click the

button .

2.6.3. Auxilliary heating

If you wish to use auxiliary heating mode, select menu command

Control/Auxiliary heating, or click the button .

2.6.4. Additional heating

If you wish to use additional heating mode select menu

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no way, ni ?lo to je nekaj na grelcu, sva naredila do konca z W-BUSoma na pin 1, daljinec pali pumpo in vse ostalo, webasto pa bo ?el ta teden na tester, pol pa bomo videli.

 

sem si pa jaz potem dodal daljinca ?e poleg urce brez problema :bravo:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no way, ni ?lo to je nekaj na grelcu, sva naredila do konca z W-BUSoma na pin 1, daljinec pali pumpo in vse ostalo, webasto pa bo ?el ta teden na tester, pol pa bomo videli.

 

sem si pa jaz potem dodal daljinca ?e poleg urce brez problema :bravo:

 

potem je nekaj narobe z webastom, jaz sem danes v ljubljani in imam tester v avtu, ce hoces se lahko dobimo da pogledamo kaj je narobe.

www.gistel.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

potem je nekaj narobe z webastom, jaz sem danes v ljubljani in imam tester v avtu, ce hoces se lahko dobimo da pogledamo kaj je narobe.

 

dajmo se v sredo zmeniti - bi ?lo?

Ali pa pri tebi saj slovenija je mala :)

 

Ja ni narobe ampak samo ena butasta nastavitev, ker webasto lepo dela na klju? (preko pina 3) pin 2 je diagnoza ki je vezana na obd - a ma? obd ali tistega na krokodil?ka?

?E ma? krokodila bi jaz naredil kabel da bo hitreje s pina 2

 

druga?e pa vsa ?ast za webasto pozicijo v mk2 - NI? ?ravfanja, webasto je prost pred tabo, samo pumpo not in gas, medtem ko v mk1 pol avta ven :P

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dajmo se v sredo zmeniti - bi ?lo?

Ali pa pri tebi saj slovenija je mala :)

 

Ja ni narobe ampak samo ena butasta nastavitev, ker webasto lepo dela na klju? (preko pina 3) pin 2 je diagnoza ki je vezana na obd - a ma? obd ali tistega na krokodil?ka?

?E ma? krokodila bi jaz naredil kabel da bo hitreje s pina 2

 

druga?e pa vsa ?ast za webasto pozicijo v mk2 - NI? ?ravfanja, webasto je prost pred tabo, samo pumpo not in gas, medtem ko v mk1 pol avta ven :P

 

Meni ni problem, lahko se dobimo v sredo samo takrat bom v kopru...jaz imam sicer univerzalni tester samo gre v elektroniko od webasta preko glavne elektronike od avta in bere oziroma bri?e napake na webastu in ka?e podatke kaj se trenutno z webastom dogaja.

Kaj se zgodi ?e priklopi? na pin3 uro, bi moglo vseeno zalaufat?

www.gistel.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A on je dal naknadno webasto v svojo mazdo?

 

naknadno ni popolnoma nobenega problema.....ker je vse plug and play

 

Meni ni problem, lahko se dobimo v sredo samo takrat bom v kopru...jaz imam sicer univerzalni tester samo gre v elektroniko od webasta preko glavne elektronike od avta in bere oziroma bri?e napake na webastu in ka?e podatke kaj se trenutno z webastom dogaja.

Kaj se zgodi ?e priklopi? na pin3 uro, bi moglo vseeno zalaufat?

 

popolnoma vse sva probala w-bus in ON iz daljinca in ure na pin 1 in 3 - popolnoma ni?. Pin 3 ima ?isto druge ukaze sva merila z voltmetrom. Dala sva tudi drug 12V kabel direktno na akomulator ?e bi slu?ajno ne dobil ?troma...itd itd - zaklenjen je ni druge.

 

Sicer sem pod tu?om mal gruntal kaj pa ?e....iceman ima chipan avto preko OBD, samo tezko verjamem da bi to vplivalo na pe?ko...mo?no pa je....

 

Meni ni problem, lahko se dobimo v sredo samo takrat bom v kopru...jaz imam sicer univerzalni tester samo gre v elektroniko od webasta preko glavne elektronike od avta in bere oziroma bri?e napake na webastu in ka?e podatke kaj se trenutno z webastom dogaja.

Kaj se zgodi ?e priklopi? na pin3 uro, bi moglo vseeno zalaufat?

 

jaz sem 3x na teden dol, med drugim torek 19:30 priletim na benetke. Ice?

 

Da ne bo mareta strah ko to bere, naj te ne bo. tud prva nadgradnja mk1 je trajala nekaj dni, sedaj pa serijsko po traku :P

Bo pa zanimivo ?e bo tvoja palila takoj, pol pa zna biti kaj na SWru icemana, ker webasti so vsi isti in nimajo veze z japonci, le nastavitve v njem so lahko spremenjene.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

naknadno ni popolnoma nobenega problema.....ker je vse plug and play

popolnoma vse sva probala w-bus in ON iz daljinca in ure na pin 1 in 3 - popolnoma ni?. Pin 3 ima ?isto druge ukaze sva merila z voltmetrom. Dala sva tudi drug 12V kabel direktno na akomulator ?e bi slu?ajno ne dobil ?troma...itd itd - zaklenjen je ni druge.

 

Sicer sem pod tu?om mal gruntal kaj pa ?e....iceman ima chipan avto preko OBD, samo tezko verjamem da bi to vplivalo na pe?ko...mo?no pa je....

jaz sem 3x na teden dol, med drugim torek 19:30 priletim na benetke. Ice?

 

Meni ni problem, samo mi javi dan prej pa si bom vzel ?as....gara?a je velika in osvetljena tako da ni panike :bravo:

 

Pa ?e mojo home made predelavo za vklop preko gsm-ja ti bom pokazal :P

Ti bom poslal mojo telefonsko na ZS da se bovo kontaktirala...

www.gistel.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni ni problem, samo mi javi dan prej pa si bom vzel ?as....gara?a je velika in osvetljena tako da ni panike :bravo:

 

Pa ?e mojo home made predelavo za vklop preko gsm-ja ti bom pokazal :P

Ti bom poslal mojo telefonsko na ZS da se bovo kontaktirala...

 

e ravno to sem te hotel vpra?ati sem gledal te predelave na yutubu - ma? tudi iphone aplikacijo, v avtu pa en kvazi star telefon ki vklaplja - sva?ta.

 

iceman tvoj avto v bistvu rabmo moj dela :D - torej?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej sestavljam zdaj navodila in slike...

 

V bistvu mora bit v avtu en star telefon "najbolj?e da ima android ali windows mobile"

Predelal sem aplikacijo za android da deluje na slovenska omre?ja...webasto lahko pa poleg te aplikacije aktiviramo preko sms-ja ali z klicem na ?tevilko...

?e ki sem namestil telefon v avto sem si ?e tracking avta na?timal :D

www.gistel.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej sestavljam zdaj navodila in slike...

 

V bistvu mora bit v avtu en star telefon "najbolj?e da ima android ali windows mobile"

Predelal sem aplikacijo za android da deluje na slovenska omre?ja...webasto lahko pa poleg te aplikacije aktiviramo preko sms-ja ali z klicem na ?tevilko...

?e ki sem namestil telefon v avto sem si ?e tracking avta na?timal :D

 

?e bere tole nata?a pirc musar

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

e ravno to sem te hotel vpra?ati sem gledal te predelave na yutubu - ma? tudi iphone aplikacijo, v avtu pa en kvazi star telefon ki vklaplja - sva?ta.

 

iceman tvoj avto v bistvu rabmo moj dela :D - torej?

 

Glej zaradi mene ni panike. Lahko gremo kamor hoces. V radijo 250km. To se pravi celo slovenijo pa se hrvasko, madzarsko avstrija in italija:) ampak v popoldanskem casu. Ker dopoldan delam.

 

Jures dj ti uprasi se unega k dela pri beji kaj bi blo lahko narobe.

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
    • Focus za družinsko kočije se mi zdi ravno prav z 182 konji. ST je pač brutaln. Pa se je prodajal samo 1.5 leta. V Sloveniji so najbolj redka mašina.
    • Plastike na CX30 me ne motijo ,če je siva barva avtomobila..,če pa je bela me pa motijo preveč in bele ravno zaradi teh plastik nebi imel..,Ko bi lahko dal motor od fokusa v CX30 😃
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.