Skoči na vsebino

Bov off ventil


mali_bu

Priporočeno sporočilo

na netu sem zasledil tale bov off ventil in me zanima nekaj stvari v zvezi s tem venti?kom... Kolko je to "zdravo" za ma?ino? kako se ga sploh montira? ali se povi?a kaj poraba goriva? se da to zmontirat na Mazdo 6 2.0 diesel - 136PS - 2003 letnik?

 

Mazda 6 CD136 TE

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Manjka ti ena klju?na kratica MPS :P

Na dizlu BOV ne pride do izraza, nekaterim ma?inam celo ?kodje, ?e ?eli? tunat en kvaliteten remap in bo bolj? kot tole. S ?asoma se tudi naveli?a? tega piskanja BOV-a

 

sestaku bi skodoval al ne? Sej vem, najprej bi mogu met turbino, predn to sprasuj, ampak firbec je firbec :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Blow off valve (v nadaljevanju BOV :D ) na serijski avto je ve? ali manj bedarija, na dizla pa sploh. Sicer pa, ?e bi malo pobrskali bi tule dobili vse odgovore.

Serijsko je vse recirkulirano zaradi bolj?e odzivnosti in zaradi emisij (ker bi od turbine onesna?en zrak ?el v zrak kot pri BOV-u). Dosti avtov je temu primerno sprogramirano in je z dodanim BOV potem samo sranje ker se ra?unalniku me?a in zaznava, da nekaj ne ?tima. Ko se gre? pa tuning je pa v?asih fajn, da se ga montira. In ne, se ga ne naveli?a?. :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

na netu sem zasledil tale bov off ventil in me zanima nekaj stvari v zvezi s tem venti?kom... Kolko je to "zdravo" za ma?ino? kako se ga sploh montira? ali se povi?a kaj poraba goriva? se da to zmontirat na Mazdo 6 2.0 diesel - 136PS - 2003 letnik?

 

 

Js ga mam, sam ma zarad tega vi?jo porabo :D , vsi se za mano obra?ajo :blush: , pa ?e je dober je veliko ?? :harhar: .

 

Kot je ?e Marko povedal....tole je res bolj ali manj za turbo bencince....se pa da tole lepo sli?ati na MPS-ki na kak?nem sre?anju a ne :):bravo:

 

Koga ima? v milih ? :zvizga:

 

Blow off valve (v nadaljevanju BOV :D ) na serijski avto je ve? ali manj bedarija, na dizla pa sploh. Sicer pa, ?e bi malo pobrskali bi tule dobili vse odgovore.

Serijsko je vse recirkulirano zaradi bolj?e odzivnosti in zaradi emisij (ker bi od turbine onesna?en zrak ?el v zrak kot pri BOV-u). Dosti avtov je temu primerno sprogramirano in je z dodanim BOV potem samo sranje ker se ra?unalniku me?a in zaznava, da nekaj ne ?tima. Ko se gre? pa tuning je pa v?asih fajn, da se ga montira. In ne, se ga ne naveli?a?. :P

 

Tega pa ?e js ne razumem, kak?en onesna?en, od ?esa ?

Kar se pa me?anja ra?unalnika ti?e, pa itaq nima veze ker "ven piha" samo ko spusti? gas, takrat je vseeno ?e karkol na motorju ne dela, ko pa da? gas pa je vse po "starem".

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot sem napisal, odvisno od ra?unalnika. Nekdo je to dal na dizla in je ra?unalnik zaznaval boost leak in je ?e se ne motim ?el v safe mode.

 

Onesna?en od oljnih hlapov, ki kro?ijo ponavadi iz glave motorja v sesalni takt. In dostikrat je sesalni del turbine masten od olja, ker se pa? z leti cel sesalni del posvinja od teh hlapov. Kar reci Lu?ki naj pohodi gas in spusti ti pa vohaj kak zrak pride ven iz BOV. :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bi blo kaj na tem, bi verjetno blo pol tudi mastno tam okrog kjer zrak ven spusti pa mi lahko verjeme? ni niti ene same pikice, bov sem mogu namazat, ker je za?el zamujat.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potem je dobro narejeno kaj naj re?em. :D Je pa dostikrat svinjarija (mastno) v sesalnem taktu to ne more? trditi, da ne.

 

Ne trdim, samo zaenkrat o?itno ?e vse dihta. :danzoman:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Priporo?ljivo ga je imeti, ?e posebej ker bo? imel popolnoma custom zadevo. Se pa da dobiti tudi tihe zadeve, ki recirkulirajo boost, da ni tolk glasn.

 

no?em tihe zadeve, ker ta zvok "psssssss" more bit :D pa thx za odgovor ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

sestaku bi skodoval al ne? Sej vem, najprej bi mogu met turbino, predn to sprasuj, ampak firbec je firbec :P

 

?estaku z neserijsko turbino nebi ?kodvau ker naloga tega ventila je da ti razbremeni turbino torej z tem ventilom pove?a? ?ivlensko dobo turbine. ker sem glih opazu da nisi dobiu ?e odgovora :P kar se pa ti?e serijskih turbo dizlou se pa z simonom strinjam da ti avto uporabi safe mode.

concept.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mnja, te aftermarket dizel BOV so tko...?minka, sam nekako nerealni... Ko poslu?a? nekaj 100-konjsko stvar, ko kiha po spustu gasa, ve? zakaj kiha, ko se pa mimo tebe pelje passat v 1. prestavi in pr 1200rpm spusti gas, BOV pa za?i?ga, ko da bi ga spustil pri ne vem kakem boostu... ni nekega 'realizma'.

Kar pa se ti?e naveli?anja...mislim, da se ga ne ;)

Rabi? pa pomoje v vsakem primeru pol?ka, ?e ?e?, da kej vriska tole, mislm da atmosferski motor brez turbine s tem ventilom... nima haska no :)

ab183946.gif
^^ klikni me za mojo temo :) ^^
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?estaku z neserijsko turbino nebi ?kodvau ker naloga tega ventila je da ti razbremeni turbino torej z tem ventilom pove?a? ?ivlensko dobo turbine. ker sem glih opazu da nisi dobiu ?e odgovora :P kar se pa ti?e serijskih turbo dizlou se pa z simonom strinjam da ti avto uporabi safe mode.

 

Malo te bom popravil, ker razbremeni vse za turbino, cevi, interkuler, in nenazadnje loputo plina

 

Pa prosim za opis zadnjega ker resni?no ne razumem. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

verjetno je hotu povedat, da avto rado vr?e v zasilni program. ko pade pritisk, ra?unalnik zazna boost failure in se preventivno vr?e tja... sej vemo vsi, kaj ho?e povedat ;)

 

Kaj bo zaznal, ko nima? gasa?

 

Majstori BOV ima VSAK turbak, samo enim se sli?i drugim pa ne.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V bistvu imajo nekateri recirc valve in zrak zaokro?i po sistemu. ?e da? aftermarket BOV ra?unalnik najbr? zazna izubo pritiska in gre zato v safe mode. Sem ?e sli?al, da se dogaja.

 

Sicer pa, zakaj za vraga bi dajal BOV na dizla ker je sli?ati sme?no. Najprej po mo?nosti un traktorski dizel zvok potem pa BOV kot, da bi imel ne vem kak stroj. Zadeva je zame pribli?no tako nesmiselna kot "?portni" lonec na 1,0. Ropotalo bo ?lo ne bo nikamor, na koncu bo? pa ?e ?rtev posmehovanja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tud js imam ?e vedno recilkuliran zrak, v bistvu dela bov da se ga sli?i - seka ven samo nad dolo?enim tlakom, cirkulira pa se ?e prej, pri ni?jem tlaku, samo se ?e vedno sli?i. :blush:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer pa, zakaj za vraga bi dajal BOV na dizla ker je sli?ati sme?no. Najprej po mo?nosti un traktorski dizel zvok potem pa BOV kot, da bi imel ne vem kak stroj. Zadeva je zame pribli?no tako nesmiselna kot "?portni" lonec na 1,0. Ropotalo bo ?lo ne bo nikamor, na koncu bo? pa ?e ?rtev posmehovanja.

 

To?no tako... ?ista bedarija.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Temu se re?e radical tuning...pa res ni? ne zastopte, pismo :)

Mene je mel to, ? ena prej?njem avtu sm sanjal o tem (tud dizel sramezljiv ), potem sm pa mel prilo?nost zadevo sli?at v realnosti in... mnja, me je mal minil... lahko je un tip mel ?udnega, samo to ni blo to.

 

Avjar, a dizli ga tud majo druga? vsi? Ker jest sm nekako ?ivel v prepri?anju da majo mal druga?e re?eno z loputo oz. je nimajo sploh in potem, ko spusti? gas, tlak ne vseka tok nazaj, da bi moral bov turbini pomagat se ne pokvarit... spra?ujem zgolj, ne pametujem. Nism mehankar in res mal tipam v temi na tem podro?ju :)

ab183946.gif
^^ klikni me za mojo temo :) ^^
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Temu se re?e radical tuning...pa res ni? ne zastopte, pismo :)

Mene je mel to, ? ena prej?njem avtu sm sanjal o tem (tud dizel sramezljiv ), potem sm pa mel prilo?nost zadevo sli?at v realnosti in... mnja, me je mal minil... lahko je un tip mel ?udnega, samo to ni blo to.

 

Avjar, a dizli ga tud majo druga? vsi? Ker jest sm nekako ?ivel v prepri?anju da majo mal druga?e re?eno z loputo oz. je nimajo sploh in potem, ko spusti? gas, tlak ne vseka tok nazaj, da bi moral bov turbini pomagat se ne pokvarit... spra?ujem zgolj, ne pametujem. Nism mehankar in res mal tipam v temi na tem podro?ju :)

 

To je show off ventil.... <_<

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no?em tihe zadeve, ker ta zvok "psssssss" more bit :D pa thx za odgovor ;)

 

Hja ko bo? pa spet ob cesti brez tblc ti pa ne bo preve? v?e? ve?... 03 policaji so fukjeni... Dober da mene ?e zarad dnevnih na Getzu ne jebejo... <_<

 

Temu se re?e radical tuning...pa res ni? ne zastopte, pismo :)

Mene je mel to, ? ena prej?njem avtu sm sanjal o tem (tud dizel sramezljiv ), potem sm pa mel prilo?nost zadevo sli?at v realnosti in... mnja, me je mal minil... lahko je un tip mel ?udnega, samo to ni blo to.

 

Avjar, a dizli ga tud majo druga? vsi? Ker jest sm nekako ?ivel v prepri?anju da majo mal druga?e re?eno z loputo oz. je nimajo sploh in potem, ko spusti? gas, tlak ne vseka tok nazaj, da bi moral bov turbini pomagat se ne pokvarit... spra?ujem zgolj, ne pametujem. Nism mehankar in res mal tipam v temi na tem podro?ju :)

 

Audiji imajo nekak?en BOV na dizlih samo to ni THE BOV ampak pa? neka razli?ica ki reciklira luft... Se pa ?e vseen po mal ve?jim gasom ?uje PSSS ?e DOBRO poslu?a?... ;)

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ne me?ate vi to z wastegate ventilom? Ko turbina dose?e dolo?en tlak med vo?njo se odve?en zrak sprosti direkt v avspuh in zato je sli?ati uno sssssssss pri polnem plinu. Poleg turbine seveda. Se pa da tut wastegate spimpati. Namesto, da gre zrak iz wastegate v avspuh se ga spusti direkt ven. Ko pride avto na poln tlak se loputa odpre in se na polno dere, skoraj tako kot VTEC samo huje. :P V UK je marsikaj dovoljeno ampak tudi tam je tako imenovan

. Tako hudo je. :hudicek: ?eprav pod boostom je tih ampak je pa potem druga skrajnost.

 

Wastegate speljan v turbino (sicer aftermarket izvedba kar je jasno):

Objavljena slika

Screamer pipe napeljan direktno v tla (una cev ob avspuhu):

Objavljena slika

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.