Skoči na vsebino

Mazda 6, CD140, hrup pri menjavi prestav


Priporočeno sporočilo

imam Mazdo6, CD140, letnik 2008. Avto ima 50.000 km, sicer (skoraj) vse dela b.p., a se je pojavil problem, ki ga mehaniki niso uspeli razvozlati - pri menjavi prestav se iz motorja sli?i nek zvok, kot neko "?lobodranje", prihaja iz levega dela motorja nekje (tam, kjer je zra?ni filter), predvsem med prvo in drugo ter drugo in tretjo, kasneje tudi ampak manj, ko menja? dol tega ne opazi?. Vztrajnik pravijo, da ni, neki so gledali ?e zra?ni filter?? ampak do sedaj ni? konkretnega odkritega. Mo?i ne izgublja, turbina dela, samo neprijeten zvok ob prestavljanju (ko pritisne? na sklopko), ni ?krtanje v menjalniku, prestave lepo te?ejo, res pa bi si tudi ?elel morda kako bolj?e olje, da bi bil menjalnik bolj teko? in "mehak"... kak?en nasvet, podobna izku?nja?

 

hvala!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

v bistvu vsakic, ko pritisnem sklopko, zaslisim kot neko ropotanje, kot bi se kaj razlahljalo, ne sumenje iz motorja... ce naprimer med prestavljem pritisnem sklopko in se vedno malo zadrzim nogo na plinu potem je bolje...potem ko sklopko spuatim in dodam plin je vse ok..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

v bistvu vsakic, ko pritisnem sklopko, zaslisim kot neko ropotanje, kot bi se kaj razlahljalo, ne sumenje iz motorja... ce naprimer med prestavljem pritisnem sklopko in se vedno malo zadrzim nogo na plinu potem je bolje...potem ko sklopko spuatim in dodam plin je vse ok..

 

samo ko je sklopka odvojena? Mislim da imam podobno te?avo, potisni le?aj je postal glasen. Baje da ni ni? narobe..
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja, samo takrat, in bolj se sli?i pri prviin drugi prestavi, ko je avto najbolj obremenjen, v vi?jih prestavah bistveno manj...tudi meni pravijo, da ni ni? narobe, a vseeno bi rad to odpravil ;)

 

ko bo? imel ve? kilometrov in bo sklopka hin, takrat zamenja? itak ?e potisni le?aj in ne bo ve? zvoka :)
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...res pa bi si tudi ?elel morda kako bolj?e olje, da bi bil menjalnik bolj teko? in "mehak"... kak?en nasvet, podobna izku?nja?

 

hvala!!

 

Za bolj?e delovanje menjalnika ne rabi? spremembo proizvajalca menjalni?kega olja. Veliko bolj?o re?itev najde? TU.

 

Glede zvoka pri menjavi brzin pa je najverjetnej?i vzrok v ?e navedenem potisnem le?aju. ?al pa je najbolje, da vozi? dokler traja sklopka, ali pa sam le?aj. Ponavadi zdr?i dokler traja sklopka, ker ti se zaradi njega ne spla?a menjati sklopke, le odmisliti mora? tisto metalno ro?ljanje pri pretikanju.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja, verjetno bo najbolje tako, bom dal radio bolj naglas in poskusil odmisliti zvok, potem pa ko se sklopka menja, se pa? tudi to uredi.

 

Imam pa ?e eno vpra?anje: kdaj pa kdaj se sli?i tudi "zrak" iz intercoolerja turbine, ni ravno preve? mote?e, a baje, da je to normalno pri mazdah, da se intercooler sli?i. Ima kdo podobne izku?nje in morda kako idejo kako to odpraviti?

 

hvala za nasvete!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Tud moja grgra, ko pospe?ujem, nekako sm se navadil, ne bi bil pa ni? jezen, ?e se bi zadevo mal uti?alo. Sam ker je ponavadi vedno odgovor enak - potisni le?aj - bomo pa? po?akal do takrat ko bo zadevo treba metat narazen, zdej mam tko al tko dela z injektorji dost... :)

ab183946.gif
^^ klikni me za mojo temo :) ^^
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

50 jurjev km, pa potisni le?aj? Men se to zdi zelo ?udno. Mogo?e vsaj pribli?no vem, kaj sli?i?, to kar ti ropota mislim. Vozil sem 2 mazdi (prej?nji model) pa je bilo povsod isto. Nek zvok ob prestavljanju..pomoje n? takega.

 

Lahko da je tam pri filtru kaj, kar pride v resonanco ali kaj podobnega. Skratka ni? kar bi te pomoje lahko skrbelo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men je tako ropotalo ko se mi je zjebala leva polosovina. In vsaki? ko sem prestavu, prva, druga, tretja, tist kur?ev ropot... V ?etrti in peti je zvok zginu. Smo zamenjal polosovino, ropota ni ve? in naprej se peljem kot gospod...

 

Je blo pa to pri 180.000km, Mazda6, letnik 2003, 120 konjska dizelca. Sam lepo vozim, po?as ?ez grbine, polcaje, se izogibam luknam, itd... Nekaterim je to ?lo baje ?e pri 60.000km, ko bolj po gozdarsko vozjo...

 

Probaj tko... Sklopko prtisni do konca in daj v prvo prestavo. Potem pa sklopko malce hitreje spu??aj in pritiskaj nazaj, da bo avto vsaki? ko bo? spustu mi?ken cuknu (na meji speljevanja). ?e ti vsaki? zaropota, ko bo avto hotu speljat, pol je skor sigurno polosovina...

 

?e se ti pa pa? to zgodi ?e v momentu ko skolpko pritisne? notr, ne prestavi? v prestavo in ropota dokler ne doda? gasa ali spusti? sklopke, pol je pa tko kot so ?e zgor opisal...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.