Skoči na vsebino

Mazda 5 - uni?eni ventili (zaradi plina?) - servis?


Priporočeno sporočilo

Imam Mazdo 5, 1.8 bencinar, letnik 2005 z nekaj ve? kot 170.000km in dodatno ima vgrajeno plinsko napravo.

Avto vozi ?ena in pred kratkim se ji je pri?gala kontrolna lu?ka motorja. Ker sem bil rahlo za?uden, mi je rekla,

da je imela ob?utek, da zadnje ?ase malce "slab?e te?e", ampak je mislila, da se ji samo dozdeva in ni dala prevelike pozornosti. Ni? ni opazno, ni? ne ropota pravi, najbolj se vidi ker avto slab?e v?iga. No, poklical sem na Mazdin servis in vpra?al, ?e je varno, da se pripeljem na ogled in so rekli, da ni problema. Serviser se je najprej peljal kratek krog in takoj podal zaklju?ek, da so ventili fu? - in krivdo dal na plin. Potem so ga ?e

priklopili na tester, kateri je pokazal slab?o kompresijo na enem od cilindrov. Zaradi tega pride do slab?ih izpu?nih plinov in posledi?no se je pri?gala opozorilna lu?ka. Pravi, da imajo ?e podobne izku?nje in da je zagotovo kriv plin. Stro?ek popravila - cca.1500EUR!!! Podjetje, ki je plinsko napeljavo vgradilo pa pravi, da

sigurno ni kriv plin, da so sicer ?e imeli podobne primere ampak se je vedno izkazalo, da je bila krivda drugje in ne v plinu. Pravi tudi, da se lahko po?lje ventile na analizo v laboratorij, kjer ugotovijo vzrok in so prepri?ani, da ne bo zaradi plina.

 

Zanima me, ?e ima kdo podobne izku?nje z obrabo ventilov (v povezavi s plinom ali pa brez)? Spomnil sem se namre? prijatelja, ki mi je ?e pred nakupom odsvetoval Mazde, saj pozna kar nekaj ljudi, katerim so ?li ventili v maloro prav tam krog 150-160.000km. Seveda ga takrat nisem poslu?al oz. ga nisem upo?teval.

 

Kar pa bolj nujno potrebujem je nasvet, kje najugodneje popraviti motor? Prijatelji, ki so imeli podobne servise na avtomobilih pravijo, da se jim zdi ta stro?ek, ki so mi ga podali na uradnem servisu odlo?no previsok.

Kaj se pa vam zdi?

 

Hvala vsem za nasvete in pomo?!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 70
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Tester ki bi pokazal napako pri kompresiji na ?alost NE obstaja, pa da kar tako na uho dolo?i? da so ventili "hin" tud ne gre, ?e bi bli ventili, pol avto nebi delal na VSE cilindre, na mestu bi ga treslo.

Kompresijo mora? pomerit direktno na cilindru to je EDINI test ki da prave podatke, pri kompresiji.

 

Ima? ti vgrajeno dodatno "mazanje ventilov", zaradi uporabe LPG sistema ?

?e ga nima? potem je mo?no da so se ti obrabila vodila ventilov, ni pa nujno, ti ?re kaj olja ?

 

Prosim ?e ime servisa, da vidim kaj bi pri mojem avtu na?li. :hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tester ki bi pokazal napako pri kompresiji na ?alost NE obstaja, pa da kar tako na uho dolo?i? da so ventili "hin" tud ne gre, ?e bi bli ventili, pol avto nebi delal na VSE cilindre, na mestu bi ga treslo.

Kompresijo mora? pomerit direktno na cilindru to je EDINI test ki da prave podatke, pri kompresiji.

 

Ima? ti vgrajeno dodatno "mazanje ventilov", zaradi uporabe LPG sistema ?

?e ga nima? potem je mo?no da so se ti obrabila vodila ventilov, ni pa nujno, ti ?re kaj olja ?

 

Prosim ?e ime servisa, da vidim kaj bi pri mojem avtu na?li. :hudicek:

 

Tester je pokazal napako na cilindru, nimam s sabo izpiska iz testerja ampak bom pogledal kaj to?no pi?e.

Avto pa na mestu trese. Kot bi delal na "tri cilindre in pol" se je izrazil serviser.

Za dodatno mazanje pa so rekli, da pri tem tipu motorja ni potrebno. Olje se redno kontrolira in ga ne ?re.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e so ugotovili, da je nekaj narobe na enem cilindru potem ne morejo za to krivit ventile! Najprej naj preverijo kaj je s tem cilindron narobe!

Koliko km je narejenih na plin? Ne bom trdil ampak mislim, da se na tem motorju da nastavljat ventile.

Pri plinu je po cca 50 kkm dobro preveriti nastavitve ventilov (?e niso samonastavljivi).

Drga? pa stare mazde so delale na plin ?ez 200kkm brez problemov...

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e so ugotovili, da je nekaj narobe na enem cilindru potem ne morejo za to krivit ventile! Najprej naj preverijo kaj je s tem cilindron narobe!

Koliko km je narejenih na plin? Ne bom trdil ampak mislim, da se na tem motorju da nastavljat ventile.

Pri plinu je po cca 50 kkm dobro preveriti nastavitve ventilov (?e niso samonastavljivi).

Drga? pa stare mazde so delale na plin ?ez 200kkm brez problemov...

 

Novej?e prav tako (npr. moja je 2003 letnik in ohoho cajta na LPG laufa). :ljubezen:

 

Kot servis priporo?am; Avto Pelko! :jupiii:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tester je pokazal napako na cilindru, nimam s sabo izpiska iz testerja ampak bom pogledal kaj to?no pi?e.

Avto pa na mestu trese. Kot bi delal na "tri cilindre in pol" se je izrazil serviser.

Za dodatno mazanje pa so rekli, da pri tem tipu motorja ni potrebno. Olje se redno kontrolira in ga ne ?re.

 

Lahko je pokazal samo napako na v?igu(lahko je samo sve?ka,v?igalna tuljava, kabel), NE MORE pokazat napake zaradi PRENIZKE kompresije!

Ob?utek imam da te ho?ejo krepko .......

 

Po 31 letih ?raufanja se mi vsaj zdi da nekaj pa vseeno vem. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OK samo pra?anje. Tester pokazal padec kompresije na cilindru?

Hmmmm le kam na valj,bat ali ventil bi lahko pritrdil senzor???? Pa ponavadi tester prika?e napako ali vsaj okolico kjer bi lahko ta bila ki pa jo zabele?i eam name??en senzor tam okoli ki je najbli?je.

 

Da je kriv plin,torej bi moral biti problem na vseh ventilih saj v vse valje brizga enako koli?ino zmesi..mar ne?

 

Lahko se ti je ventil enostavno razletel ali odlomil ipd.(?e bil pri?a takemu primeru)

 

Druga?e pa ti ?elim ?imugodnej?o re?itev ;)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To, da bo tester pokazal slab?o kompresijo je bila bolj lai?na razlaga serviserja. Sam je ?e preden so avto priklopili na tester rekel, da so ventili fu? in posledi?no tudi kompresija in da bo to tester tudi pokazal.

Kaj to?no je na izpisku moram ?e enkrat pogledat, vendar ?al ne najdem lista, ker sem ga verjetno pustil v drugem avtu. Tudi po moji teoriji bi morali biti vsi ventili fu? ?e je krivec plin. Definitivno bi bilo treba glavo razdreti in videti kak?no je dejansko stanje.

Kateri servis mi priporo?ate? Nekje na relaciji primorska-LJ?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kateri servis, to sem pa ?e odgovoril, nisem edini tak?nega mnenja! Majstr se nahaja v Medvodah! :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To, da bo tester pokazal slab?o kompresijo je bila bolj lai?na razlaga serviserja. Sam je ?e preden so avto priklopili na tester rekel, da so ventili fu? in posledi?no tudi kompresija in da bo to tester tudi pokazal.

Kaj to?no je na izpisku moram ?e enkrat pogledat, vendar ?al ne najdem lista, ker sem ga verjetno pustil v drugem avtu. Tudi po moji teoriji bi morali biti vsi ventili fu? ?e je krivec plin. Definitivno bi bilo treba glavo razdreti in videti kak?no je dejansko stanje.

Kateri servis mi priporo?ate? Nekje na relaciji primorska-LJ?

 

Ve? stavri je potrebno prej preverit in premerit, predno se karkoli podira, da ne bo potem kak?nega galvobola.

?e avto ne porablja olja dvomim v ventile-vodila ventilov.

 

Tebi nagaja samo na LPG al tudi ko je na samona bencin?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ve? stavri je potrebno prej preverit in premerit, predno se karkoli podira, da ne bo potem kak?nega galvobola.

?e avto ne porablja olja dvomim v ventile-vodila ventilov.

 

Tebi nagaja samo na LPG al tudi ko je na samona bencin?

 

Olja ne porablja zato tudi sam mislim, da so vodila ok.

Avto pa zadnje ?ase laufa skoraj izklju?no na bencin ker ?ena enostavno no?e tankat LPG-ja.

Na za?etku sem parkrat tankal plin, pol pa ni? ve?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ti nagaja na bencin, pol je napaka drugje. Moja CX7 (res da specifi?en vbrizg) in Mazda MX5 nimata mazanja ker mazdini motorji o?itno to res ne potrebujejo. Potrdila SIGAS in G1.

 

Torej bi rekel, da samo izkori??ajo tvoj plin da te j....oz. so na?li razlog da ra?unajo.

Ker letnik pa je tvoja? PA ker servis si ?el, samo ne reci gorenjski

 

Pa ?e eno vpra?anje - ima? samo check engine ali ?e kako lu?ko poleg? ?e si kje blizu LJ, ti lahko mi preberemo napako ko bo lu?ka.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ti nagaja na bencin, pol je napaka drugje. Moja CX7 (res da specifi?en vbrizg) in Mazda MX5 nimata mazanja ker mazdini motorji o?itno to res ne potrebujejo. Potrdila SIGAS in G1.

 

Torej bi rekel, da samo izkori??ajo tvoj plin da te j....oz. so na?li razlog da ra?unajo.

Ker letnik pa je tvoja? PA ker servis si ?el, samo ne reci gorenjski

 

Pa ?e eno vpra?anje - ima? samo check engine ali ?e kako lu?ko poleg? ?e si kje blizu LJ, ti lahko mi preberemo napako ko bo lu?ka.

 

Nagaja na plin in na bencin. Druga?e prakti?no ni razlike v delovanju med plinom in bencinom, samo ta, da na plin motor ?e bolj mirno te?e in ima mogo?e za par procentov manj mo?i.

Letnik je 2005, druga?e sem pa na servisu bil na Mazdi v BTC-ju.

Sveti samo lu?ka za motor - no zdaj ne ve?, ker so jo resetirali.

Ko najdem tisti list z izpiskom bom napisal kaj je javil tester.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nagaja na plin in na bencin. Druga?e prakti?no ni razlike v delovanju med plinom in bencinom, samo ta, da na plin motor ?e bolj mirno te?e in ima mogo?e za par procentov manj mo?i.

Letnik je 2005, druga?e sem pa na servisu bil na Mazdi v BTC-ju.

Sveti samo lu?ka za motor - no zdaj ne ve?, ker so jo resetirali.

Ko najdem tisti list z izpiskom bom napisal kaj je javil tester.

 

kaj teb pol sploh nagaja - samo v?ig, in pa? ta lu?ka?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja zdaj sploh ko je bolj mraz slab?e v?iga (kmalu po v?igu tudi rad crkne), v nizkih obratih (na mestu) se trese

in opozorilna lu?ka motorja se je pri?gala (dokler je pa? niso resetirali).

 

sam ?e se ne motim v?iga na benz. kok ma? km, kdaj so ble sve?ke kaj menjane?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e je samo kak?na te?ava povezana z elektriko (kabli, v?igalne sve?ke), morda "luftmesser", skratka jaz bi majstra Simona poklical, pa bo konec ?ivciranja in ugibanja. Dr?im pesti, da te popravilo ne bo preve? udarilo po ?epu, pa izogibaj se mehankarjev, ki bi menjala vse po spisku (te?ava pa bi po mo?nosti ostala, jao). <_<:hudicek:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, tole je izpisek iz testerja:

 

Objavljena slika

 

Pi?e samo: Zaznan je bil nepravilen v?ig v valju 1 - tole je pa lahko marsikaj, ane?

Z mojstrom Simonom sem govoril (je zelo prijazen) in se bova zmenila za termin.

Druga?e pa ni nih?e komentiral cene 1500 eur za popravilo (?e so recimo res ventili).

Je to "normalna" cena? Tako, iz firbca me zanima.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, tole je izpisek iz testerja:

 

Pi?e samo: Zaznan je bil nepravilen v?ig v valju 1 - tole je pa lahko marsikaj, ane?

Z mojstrom Simonom sem govoril (je zelo prijazen) in se bova zmenila za termin.

Druga?e pa ni nih?e komentiral cene 1500 eur za popravilo (?e so recimo res ventili).

Je to "normalna" cena? Tako, iz firbca me zanima.

 

Ja madona pa sej ni diesel, da se bo takoj na kompresijo gledalo ob nepravilnem v?igu ... iskro rab na sve?ki

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko je v?igalna tuljava, kabel,sve?ka, al pa kak luknja v sesalnem kolektorju kot je 1X blo pri guliko?i.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • No pa je že izgleda da prodan. Hitro povejte kdo ga je kupil pa če je za kej... 😋😁
    • Glej... Torej... Se pravi... Začnem takole: moja najmlajša sestra se nekaj ukvarja z borilnimi veščinami. Ni ravno na najvišjem nivoju, vseeno je ne bi izzival. In ona išče karavana. Zdaj pa ti njej razloži, da je že starejša frikinja, ki ni dovzetna za spremembe ampak le tera svoje. Jaz ji tega ne grem razlagat. Niti, če imam lopato v roki...
    • Potencialni kupec avtomobilov je oseba, moškega ali ženskega spola (ali po novem tudi  nedoločenega) , ki pride v določeno trgovino z avtomobili, se razgleda, povpraša in se odpelje (ali pa tudi ne) z njemu všečnemu avtomobilu.  Če avtomobila, ki bi mu bil všeč ali mu bilo na kakšen način ne ustreza oziroma ga v prvi trgovini  ne najde, se odpravi v drugo, tretjo in tako naprej. Če ga ne najde v nobeni trgovini, pomeni, da je z njim nekaj narobe in išče avto, ki ni bil še narejen oziroma je že nek dinozaver od avta ali ima dinozaverski motor.  Brez skrbi, izdelovalci avtomobilov so že ugotovili, kaj se najbolje prodaja in kaj je večini folka oziroma kupcem všeč.  Temu tudi prilagodijo svoje modele.  Ne morejo izdelovati recimo karavanov, če se mogoče le 2% kupcev odloči zanj.  Pa še tej so neki nostalgični starejši friki, ki na splošno niso dovzetni za spremembe, ampak le terajo svoje. 😉
    • Ena v pričakovanju lepšega dne... 🤔
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.