Skoči na vsebino

elm-327 (car diagnostic)


Priporočeno sporočilo

Zanima me ?e je ?e imel kdo izku?nje z ELM327 vmesnikom???

( http://www.ebay.com/itm/V1-4-ELM327-OBD2-O...=item230e845811 )

Doma imam namre? ELM327 1.4v vmesnik in se enostavno ne morem connectat na mojo Mazdo 6 -136PS-2.0d-2003 letnik. Za?ne se connectat pol pa napi?e da se ne more s-connectat na ECU.

 

Probal sem se povezat na druge avte in gre brez problema (audi, vw,opel, renault, peugeot, chevrolet,..)

Na mojo mazdo pa enostavno ne gre :) ...v ?em bi lahko bil problem? sem ?e pomislil da je kaj narobe z mojim obd2 priklopom na avtu, vendar se je mehanik z BOSCH-ovim testerjem komot povezal na moj avto. Tako da ta opcija odpade.

 

probal sem pa ?e ve? programov (ScanMaster-ELM, OBD2-spy, moDiag,ProScan,...)

Kateri OBD2 protokol sploh uporablja moja Mazda?

Ali moram nabavit kak drug elm vmesnik?

Mazda 6 CD136 TE

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 137
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Bosch ima vgrajen kodni register ker ga uporabljajo uradni serviserji... Namenjen je pa temu da mi amaterji not ne gledamo kaj avto pocne... Se pa da obiti to z updateom scanmasterja PRO in posebnim patchem ki te kode vsebuje... No vsaj na Tiburonu in Santafeju je zadeva delala ker imata modela zaklenjen ECU...

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bosch ima vgrajen kodni register ker ga uporabljajo uradni serviserji... Namenjen je pa temu da mi amaterji not ne gledamo kaj avto pocne... Se pa da obiti to z updateom scanmasterja PRO in posebnim patchem ki te kode vsebuje... No vsaj na Tiburonu in Santafeju je zadeva delala ker imata modela zaklenjen ECU...

 

ima? kak konkreten link za ta patch? katero verzijo ScanMasterja, bi pa naj uporabljal? ?e ima? te stvari, mi jih lahko senda??

Mazda 6 CD136 TE

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ene mazde 6 imajo nekako "zaklenjen" dostop do ecu-ja. :angry2:

 

a moja tudi? ali moram po?akati da bom videl? ... :angry2:

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vzel sem si dol program ScanXL-Professional v3.2.0 (Build 1692). In sicer z dodatki za Ford, GM in Mazda.

Nato sem ga ?e registriral da je zadeva sedaj aktivna.

Objavljena slika

 

Vendar zadeva ?e vedno ne deluje.

niti mojega tipa Mazde6 ni na seznamu v programu.

Sem probal z drugimi tipi ,ampak zaveda ?e vedno ne deluje.

Z drugimi avtomobili pa deluje, enostavno mi ni jasno ve? ni?.

Objavljena slika

 

In vedno mi izpi?e da ne more izbrat ustreznega OBD-II protokola....

Na katerem protokolu sploh deluje moja mazda 6 ?

Objavljena slika

 

qwerty, kak program uporablja? ti?

Mazda 6 CD136 TE

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vzel sem si dol program ScanXL-Professional v3.2.0 (Build 1692). In sicer z dodatki za Ford, GM in Mazda.

Nato sem ga ?e registriral da je zadeva sedaj aktivna.

Objavljena slika

 

Vendar zadeva ?e vedno ne deluje.

niti mojega tipa Mazde6 ni na seznamu v programu.

Sem probal z drugimi tipi ,ampak zaveda ?e vedno ne deluje.

Z drugimi avtomobili pa deluje, enostavno mi ni jasno ve? ni?.

Objavljena slika

 

In vedno mi izpi?e da ne more izbrat ustreznega OBD-II protokola....

Na katerem protokolu sploh deluje moja mazda 6 ?

Objavljena slika

 

qwerty, kak program uporablja? ti?

 

Mazda 6 2.3L ?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

upspel sem zadevo usposobit :D ...

trebalo je izbrat "Diagnostic System: Engine" :D ...pri vseh drugih avtih sem pa imel na default "Generic OBD-II" ...

Objavljena slika

Sicer kot sem videl so neke napake bile zaznane, vendar danes nisem imel ?asa da bi vse natan?no pregledal :) ...

Mazda 6 CD136 TE

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tukaj je ?e link, kjer si lahko snamete program za diagnosticiranje, ScanXL-Professional v3.2.0 z dodatki za Mazdo, Form in GM.

http://hotfile.com/dl/142363531/e63ffcd/Sc...mplete.rar.html

 

preizku?eno s kablom ELM327 v1.4 :)

 

 

Imam pa tudi na zalogi originalni program "Mazda Eletronic Parts Catalog", ki ga uporabljajo na mazda servisih :) ... v njega enostavno vpi?emo ?asijo in dobimo nekatere podatke o vozilu, ter lahko brskamo po rezervnih delih :) ... Tudi za ta program bom objavil link, vendar moram najt in?talacijske datoteke :)

Mazda 6 CD136 TE

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem zadevo ponovno priklju?il in stvar deluje :) ...na njem sem na?el ?e nekaj starih shranjenih napak...tako da bi prosil enega "strokovnjaka" ?e prosim analizira napako :) ...sedaj sicer ne sveti nobena lu?ka v avtu in niti prej ni svetila.

 

Objavljena slika

Mazda 6 CD136 TE

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ivjo,

 

Napaka P0098 se je pojavljala meni. Problem je bil v ?icah ki gredo na senzor. Ta senzor je lociran v intercoolerju.

?ice pa gredo skupaj ?e od abs in ?migavca,... Bila je po?kodovana izolacija in mi je v mokrem prebivalo. Na armaturki se je pojavla ?e lu?ka Check engine, lu?ka od ABS in zdrsa. Kabel sem izoliral in sedaj je ok.

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aja, pa ?e to vpra?anje se mi pojavlja, mal gledam po eBayu in vidm, da se pojavljajo razli?ne verzije tega modula... 1.4, 1.4b, celo 1.5 sm zasledil ?e... Je pametno potem iskat ?imvi?jo verzijo, al je dolo?ena verzija kompatibilna samo z dolo?eno serijo ECUjev?

ab183946.gif
^^ klikni me za mojo temo :) ^^
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aja, pa ?e to vpra?anje se mi pojavlja, mal gledam po eBayu in vidm, da se pojavljajo razli?ne verzije tega modula... 1.4, 1.4b, celo 1.5 sm zasledil ?e... Je pametno potem iskat ?imvi?jo verzijo, al je dolo?ena verzija kompatibilna samo z dolo?eno serijo ECUjev?

 

priklop se ti nahaja tukaj :)

Objavljena slika

 

jaz imam verzijo 1.4b, ampak po moje lahko vzame? 1.5 verzijo...to bi moralo 100% tudi delat...

Mazda 6 CD136 TE

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, k vidm, da se bluetooth 1.5 prodaja za 10?... =)

Zdej sam zanesljivost BT prenosa na prenosnik je vpra?ljiva...sam pomoje ne bi smel bit problem...sej zadeva itak nain?talira 27 COM portov spet, ko se spaira, in pol je to to :)

ab183946.gif
^^ klikni me za mojo temo :) ^^
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, k vidm, da se bluetooth 1.5 prodaja za 10?... =)

Zdej sam zanesljivost BT prenosa na prenosnik je vpra?ljiva...sam pomoje ne bi smel bit problem...sej zadeva itak nain?talira 27 COM portov spet, ko se spaira, in pol je to to :)

 

prednost v bluetooth vmesniku ti je ?e to, ?e ima? kak pameten telefon(android), se lahko z njim pove?e? preko razli?nih programov na avto :)

 

a je pol mo?no, da ga men ne grabi zarad verzije? Namre? mam 1.3a :blush:

 

nebi rekel da je to problem...kaj ti pa to?no ne dela?

ne pove?e se ti?

Pri izbiri avtomobila mora? izbrat:

Make: "Mazda"

Model: "Mazda6"

Type: "2.3L"

(seveda ?e ima? ?estko :) )

ker druga?e ne dela, ?e sam vpi?e? kak drug tip motorja... pol pa pri izbiri povezave izbere? "Engine" ...

Mazda 6 CD136 TE

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moj bluetooth sam zazna avto. Nobenih te?av ?e nisem imel tako, da ne bi rekel, da je kvaliteta vpra?ljiva. Prednost je, da ni kabla, lahko ima? kar priklopljeno. In ja, ?e z mobitelom ima? dobesedno dodatne ?tev?ke, podatke o avtu in spotoma pogleda?, ?e bi se ti pri?gala kaka lu?ka. Prenosnika pa? nima vsak v avtu ves ?as.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.