Skoči na vsebino

elm-327 (car diagnostic)


Priporočeno sporočilo

Zdravo dru?ba!

 

Rabim malo va?e pomo?i.

 

Imam tale kabel: http://dx.com/p/elm327-usb-vehicle-obd-2-scanner-tool-28528 in se z njim lahko pove?em le na motorno elektroniko.

 

Dajte mi prosim povezavo va?ega kabla, ki preverjeno deluje v navezi s ScanXL tako da lahko dostopa? tudi do drugih sistemov.

 

Hvala!:-)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 137
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Z elm-jem gres lahko samo v elektroniko od motorja, razen pri fiat, lancia in alfa, ki imajo software fiatecuscan in z pomocjo elm327 lahko pregledas cel avto. Za vse ostale avte, pa gres lahko samo v elaktroniko od motorja, ne glede kaksen software uporabljas.

www.gistel.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mayda6 dostopa z njegovim kablom tudi do drugih sistemov, zato mislim da je problem v kablu.. :-P Zdaj pa res ne vem ve?..

 

Potem nima ELM kabel, ker ne more? prit v druge elktronike razen v motor, ker so druga?ni protokoli, ki jih ELM kabel ne ppdpira...

www.gistel.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?koda, me je jxl malo prehitel.

 

Kje pa ste to naro?ali? Gledam ebay.de in ne po?iljajo v Slovenijo.

 

http://www.ebay.de/sch/i.html?_trksid=p519...0&_from=R40

 

Ja iz ebay, potem je pa odvisno od prodajalcev. Kitajci so direkt in najcenej?i ampak ker je zastonj po?tnina se lahko ?aka kak mesec. Pa ?e ko pride se lahko carina usede na zadevo, ?e se jim zdi da bi mogel pla?ati ?e kako carino ali DDV. ?e naro?ujem za koga drugega raje naro?im iz EU, s po?tnino, da vem da bo pri?lo in sem krit. :blush:

Aja www.ebay.co.uk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja iz ebay, potem je pa odvisno od prodajalcev. Kitajci so direkt in najcenej?i ampak ker je zastonj po?tnina se lahko ?aka kak mesec. Pa ?e ko pride se lahko carina usede na zadevo, ?e se jim zdi da bi mogel pla?ati ?e kako carino ali DDV. ?e naro?ujem za koga drugega raje naro?im iz EU, s po?tnino, da vem da bo pri?lo in sem krit. :blush:

Aja www.ebay.co.uk

 

Ne najdem trgovca, ki bi bil pripravljen poslati v Slovenijo. :blush:

 

?e ima? ti kake ute?ene kanale po katerih dobi? to napravico po dobri ceni se priporo?am.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne najdem trgovca, ki bi bil pripravljen poslati v Slovenijo. :blush:

 

?e ima? ti kake ute?ene kanale po katerih dobi? to napravico po dobri ceni se priporo?am.

 

Kaj ste ?ehi po?lite prodajalcu E mail in mu povejte kaj vas zanima in da ima na e bayu ozna?eno da ne po?ilja v slovenijo in v vsaj 90% primerih boste robo dobili brez te?av.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj ste ?ehi po?lite prodajalcu E mail in mu povejte kaj vas zanima in da ima na e bayu ozna?eno da ne po?ilja v slovenijo in v vsaj 90% primerih boste robo dobili brez te?av.

 

Hvala sem ?e naro?il iz Anglije, ker mi Hong Kong ne di?i preve? (?eprav je zelo nizka cena pa ?e po?tnina zastonj).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potem nima ELM kabel, ker ne more? prit v druge elktronike razen v motor, ker so druga?ni protokoli, ki jih ELM kabel ne ppdpira...

 

Tole ne dr?i. S programom ScanXL lahko na dolo?enih Mazdah preko ELM327 bere? in resetira? napake na ABS in airbag. Moja je letnik 2004 in dela dostop tudi do teh dveh komponent.

V ScanXL je potrebno izbrati model Mazde, potem ti ponudi advanced diagnostiko.

 

Problem z "advanced diagnostiko" pa imajo nekateri vmesniki, ki podpirajo samo baudrate 9600 (kot je tisti kovinski z DX).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole ne dr?i. S programom ScanXL lahko na dolo?enih Mazdah preko ELM327 bere? in resetira? napake na ABS in airbag. Moja je letnik 2004 in dela dostop tudi do teh dveh komponent.

V ScanXL je potrebno izbrati model Mazde, potem ti ponudi advanced diagnostiko.

 

Problem z "advanced diagnostiko" pa imajo nekateri vmesniki, ki podpirajo samo baudrate 9600 (kot je tisti kovinski z DX).

 

Kateri pa so tisti, ki podpirajo advanced.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kateri pa so tisti, ki podpirajo advanced.

 

Prakti?no vsi ostali, razen tistega kovinskega, podpiraj baud rate 38400.

Recimo ta tudi:

http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=6835376

 

Ampak pazi, ScanXL je ameri?ki sw, torej niso pokrite vse na?e Mazde.

Jaz recimo za mojo ?estko izberem model bencinar 2.3L (oz. nekaj takega), pa se pove?e ?isto OK na engine, ABS in airbag.

 

@Bo?kobuha: Pripelji se enkrat do Celja, pa bova preverila, ?e se pove?e moj kabel s tvojo mazdo (ABS, airbag).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 11 mesecev kasneje...

Imam elm327 bluetooth adapter in je dobro delal na android telefonu prek programa Torque. Moti me edino to, da je elm adapter precej velik in pride dokaj nizko proti stopalkam. Zato je to bolj uporabno za od?itavanje morebitnih napak, med samo vo?njo pa zna biti malo mote?e.

 

Sedaj pa imam iphone in tega vmesnika ne prepozna. Iphone ne dela prek bluetootha ampak prek WiFi ja.

http://www.ebay.com/itm/ELM327-OBDII-OBD2-...774&vxp=mtr

 

Ti novi, ki pa bi bili bolj primerni, ker so manj?i so pa dra?ji:

http://www.ebay.com/itm/iOBD2-Bluetooth-OB...358&vxp=mtr

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam elm327 bluetooth adapter in je dobro delal na android telefonu prek programa Torque. Moti me edino to, da je elm adapter precej velik in pride dokaj nizko proti stopalkam. Zato je to bolj uporabno za od?itavanje morebitnih napak, med samo vo?njo pa zna biti malo mote?e.

 

Sedaj pa imam iphone in tega vmesnika ne prepozna. Iphone ne dela prek bluetootha ampak prek WiFi ja.

http://www.ebay.com/itm/ELM327-OBDII-OBD2-...774&vxp=mtr

 

Ti novi, ki pa bi bili bolj primerni, ker so manj?i so pa dra?ji:

http://www.ebay.com/itm/iOBD2-Bluetooth-OB...358&vxp=mtr

 

Mislm da mam se wifi adapter nekje ce rabis

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam elm327 bluetooth adapter in je dobro delal na android telefonu prek programa Torque. Moti me edino to, da je elm adapter precej velik in pride dokaj nizko proti stopalkam. Zato je to bolj uporabno za od?itavanje morebitnih napak, med samo vo?njo pa zna biti malo mote?e.

 

Sedaj pa imam iphone in tega vmesnika ne prepozna. Iphone ne dela prek bluetootha ampak prek WiFi ja.

http://www.ebay.com/itm/ELM327-OBDII-OBD2-...774&vxp=mtr

 

Ti novi, ki pa bi bili bolj primerni, ker so manj?i so pa dra?ji:

http://www.ebay.com/itm/iOBD2-Bluetooth-OB...358&vxp=mtr

 

 

Sem pred kratkim nabavil tegale za okoli 40? (34 GBP) s postnino vred... >> http://www.ebay.de/itm/221188848048 ... Imam pa viska takega na kablu... In ga dam za ene 20?

 

Objavljena slika

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
    • Golob je kriv... aja sej to ni pr nas. Mah sej je vseeno pod pernatim Taubijem, sem slišal, da mamo najdražji bencin. Tko pravijo tud na forumih in TikToku.
    • Dražji kot pri nas. 202 RDS, to google pravi 1.72€.   2 leti nazaj sem poleti v Italiji (Elba in Firenze) tankal po 2.1€. V Grčiji pa lani poleti poleti okoli 1.8€.   Imam kr srečo s ceno.
    • Sigurno je pa poceni🤣, bil v IT in sem bil primoran tankat na AC, imajo kar drag bencin (2.30 mislim da...oz.tak nekje).....je pa res da imajo pa večino ostalih zadev bistveno cenejših kot mi....v bistvu je severni del IT krepko pred nami....ne samo cene, tudi ponudba, odnos gostincev, cene v gostilnah, trgovinah (da o raznovrstnosti v neki navadni trgovini supermarketu ne govorim, dvomim da ima kaka aleja v lj na 10x vecji povrsini tako ponudbo)....se vidi da se italijancki znajo it biznis😉🤣
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.