Skoči na vsebino

elm-327 (car diagnostic)


Priporočeno sporočilo

Koreninc, a js sem zate ?eh v ?lapah k gre na triglav al kaj ajga ? :hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 137
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Sj te vse pi?e, kaj misli? da ?ez obd kar napi?e kaj je crknilo, malo morgen, old skul je ?e VEDNO zkon, obd je samo pripomo?ek, ki v?asih malo pomaga, tisti ki mislojo da je vsemogo?en se KREPKO motijo.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, to je meni ?isto jasno da ne pi?e. Saj zato pa pravim, najbr? se da marsikaj ugotoviti, ?e seveda ve? kaj gledat pa ?e pozna? paramtre, vrednosti pa to.

 

No pa si sam najdu odgovor. :bravo:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

pozdravljeni,

no, pa sm tudi jaz nabavil ELM. Ali mi lahko kdo opi?e postopek in kak uporaben program kako se povezati z avtom.(bluetooth). So potrebni kaki driverji? Vtakne? v konektor v avtu, nastavitve?Nekje nazaj sem zasledil nek program, samo stran ne dela ve?. Hvala

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam BT elm327 OBD konektor?ek in Torque PRO nalo?en... Dela ko med... ?e par mesecev skos zraven lavfa ko se furam, ker ni da ni v programu nastavitev... Jz nimam potovalnega ra?unalnika pa mam zdej mo?nost trenutne in povpre?ne porabe... Uporabljam pa Galaxy S z 2.3.7 androidom... ?e kdo rabi lahko po?ljem polno razli?ico Torque PRO na mail... Druga?e je zadeva pla?ljiva...

 

?e te kej zanima pa na dan z vpra?anji... Definitivno je vredno nakupa... Jz sm ?e enga naro?il za v avtodom ker prek telefona lahk napake motorja pogleda? ?e se ti lu?ka pr?ge za motor... Lahk vidi? al lahko nadaljuje? pot in kak?en je obseg napake / okvare...

 

Kakor vem pa uporabljava to jaz na Celjskem in Symon na 01 koncu Slovenije... ?e kdo ho?e lahk pride pogledat zadevo ;)

 

dpicul: ScanMaster ELM si dol potegni oz mi na PM daj mail pa te dodam na Dropbox pa si dol cukne?... ;)

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Querty: kateri vmesnik dejansko uporablja?? Za Scanmaster se pa tudi jaz priporo?am.

 

Mene zanima malce manj?i vendar so verjetno 1.5 verzije kar je fake in so 1.2.

http://www.ebay.de/itm/Newest-Bluetooth-CA...=item1c246e04b8

 

Drugace mi deluje ta 1.4 velik za Mazdo 6.

http://www.ebay.de/itm/Bluetooth-OBD2-OBD-...=item337280238d

 

Va?e mnenje?

 

Verjetno naro?im enega od teh dveh.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm... a mi lahko nekdo da direkt link do OBDII bluetooth vmesnika ki preizku?eno deluje na M6 ter z Scanmaster ELM ter Torque?

 

scanmaster sem te dodal na dropbox... sam dol cukn... ma? na mailu...

 

elm vzem pa un iz drugega linka... modro-oran?na nalepka more bit...

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
  • 8 mesecev kasneje...

Dru?ba zdravo!

 

Danes sem preizkusu na moji Mazdici ScanMaster ELM v navezi z USB ELM 327. Lahko dostopam do motorne elektronike, ne morem pa do Air bag ra?unalnika.. Mogo?e kdo ve re?itev? Gori mi lu?ka in bi rad na?u vzrok.. Najvrjetneje je konektro pod enim od sede?ev sam vseen..

 

Hvala!

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dru?ba zdravo!

 

Danes sem preizkusu na moji Mazdici ScanMaster ELM v navezi z USB ELM 327. Lahko dostopam do motorne elektronike, ne morem pa do Air bag ra?unalnika.. Mogo?e kdo ve re?itev? Gori mi lu?ka in bi rad na?u vzrok.. Najvrjetneje je konektro pod enim od sede?ev sam vseen..

 

Hvala!

 

Lp

 

OBD je standard za motorno elektoniko, za airbage, ABS in podobne zadeve rabi? kako drugo elektroniko.

 

PS: a bi kdo tole spet vzel, ?e se nas nekaj nabere ga na ra?un cenej?e po?tnine za ve? komadov dobim za cca 20? po komadu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OBD je standard za motorno elektoniko, za airbage, ABS in podobne zadeve rabi? kako drugo elektroniko.

 

PS: a bi kdo tole spet vzel, ?e se nas nekaj nabere ga na ra?un cenej?e po?tnine za ve? komadov dobim za cca 20? po komadu.

 

 

Tole ne bo ?isto dr?alo, ker do vseh sistemov v avtu dostopa? preko tega konektorja. Pri FLAR koncernu je potrebno narediti le eno mosti?enje kontaktov in zadeva deluje - preverjeno. Zato me zanima ?e pri Mazdi tudi obataja kak?na "finta".

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole ne bo ?isto dr?alo, ker do vseh sistemov v avtu dostopa? preko tega konektorja. Pri FLAR koncernu je potrebno narediti le eno mosti?enje kontaktov in zadeva deluje - preverjeno. Zato me zanima ?e pri Mazdi tudi obataja kak?na "finta".

 

Ja kontakt je isti, saj imam tudi jaz en bolj specializiran vmesnik in dostopam do ABS in Airbag ra?nalnika pri Cliu. Ampak kot si sam napisal je potrebno mosti?enje kontaktov.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No,pa ravn to me zanima! ?e kdo ve s ?im pa kak dostopat do teh dveh ra?unalnikov.. :)

 

 

Kater model in letnik ima??

Na moji ?estki, bencinar, letnik 2004 pridem tudi do ABS in airbag.

?e ?e rabi? pravi program za elm pa sporo?i pod ZS.

 

http://www.palmerperformance.com/store/pro...;products_id=42

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
    • Golob je kriv... aja sej to ni pr nas. Mah sej je vseeno pod pernatim Taubijem, sem slišal, da mamo najdražji bencin. Tko pravijo tud na forumih in TikToku.
    • Dražji kot pri nas. 202 RDS, to google pravi 1.72€.   2 leti nazaj sem poleti v Italiji (Elba in Firenze) tankal po 2.1€. V Grčiji pa lani poleti poleti okoli 1.8€.   Imam kr srečo s ceno.
    • Sigurno je pa poceni🤣, bil v IT in sem bil primoran tankat na AC, imajo kar drag bencin (2.30 mislim da...oz.tak nekje).....je pa res da imajo pa večino ostalih zadev bistveno cenejših kot mi....v bistvu je severni del IT krepko pred nami....ne samo cene, tudi ponudba, odnos gostincev, cene v gostilnah, trgovinah (da o raznovrstnosti v neki navadni trgovini supermarketu ne govorim, dvomim da ima kaka aleja v lj na 10x vecji povrsini tako ponudbo)....se vidi da se italijancki znajo it biznis😉🤣
    • https://www.avto.net/Ads/media.asp?ID=19557553
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.