Skoči na vsebino

Kampiranje


mazdaman

Priporočeno sporočilo

Do zdaj sva z ?eno vedno hodil v apartmaje ker je bolj komot, sedaj pa sta otroka 1,5 in 5 let pa mislima. da bi morda probali it kampirati. ?elja je Avtokamp San marino RAB, je dale? plitva voda in te zadeve kar je bilo ta prvemu v?e? ko je bil ?e manj?i. Sedaj pa nekaj vpra?anj:

-Da ne grem takoj v investicijo (?otor in oprema) se da kje ?otore primerne za dru?ino kje sposodit?

-A je stalno topla voda v tem kampu?

-Kak?ne so velikosti parcel (oz. kako velik ?otor lahko postavi??)

 

Ali je moj izra?un cene na dan pravilen

http://camping.imperial.hr/hr/autokamp-san-marino/cijene

 

Dva odrasla 14?, dva otroka 4,4?, Parcela u zoni A(auto, ?ator, struja)16,1?, Hladilnik 2,4?, TT 1?

Skupaj torej 37,9? (ali je treba ra?unat ?e Kamp mjesto sa strujom z 11,8??)

 

- ?e postavi? ?e paviljon je to ?e dodaten ?otor?

-Kaj llahko priklju?i? natisto elektriko, ki ti jo dajo?

 

To je zaenkrat nekaj vpra?anj prosim za nasvete

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mi kampiramo (ne mislim samo prikolice) 1x-2x letno gremo ?e s ?otorom, ker to je pa? zakon.

 

Imamo en dru?inski ?otor, ki je star ?e 10 let vendar ga na 2 leti fajn spucam in prema?em z impregnatorjem za moto opremo :), dr?i nalive.

Zraven mam pa ?e od prej en iglu za 4, ki je lani v Toskani z istim premazom pre?ivel monsum.

 

Izposojen ?otor je vedno rizik, ker ga ne pozna?, lahko kaj manjka, itd itd, po drugi strani so pa dragi ?e gre? 1x letno.

 

Pri ?otoru je va?no:

- vodni stolpec vsaj 3000mm, varjeni ?ivi

- da ima dober podenj

- fajn je da ima nekaj vi?ine, da ne fenta? hrbet

- vedno je pametno dati pod njega ?e ?otorsko krilo zaradi vlage, svinjarije (pa robove not zaviha? da ne rata bazen)

 

?otor je priporo?ljivo za dolga bivanja prekriti ?e s kako ponjavo, mene je tudi to re?ilo, ker stik palice s ?ivi ali platnom je najbolj krizen:

post-2637-1327656703_thumb.jpg

Pazi vodo zadaj, avto pa ?otor pa niti kapljice not :)

 

Kampi pa tako. Voda je vedno, pri nas imajo celo posebne kopalnice za otroke (tu?i, banje, umivalniki, skreti vse miniaturno)

Pametno pa je iti izven ?pice, da dobi? lepo parcelo, za na?e pojme je najbolje junij ali september - ?e jih ?e nima? v ?oli je junij za?etek bomba.

 

Na? kamp je en bolj?ih (?e ne najbolj?i) v istri za otroke, lahko pridete na vikend test :)

 

Paviljon - je dober za senco, a ?e je veter ma? takoj probleme, bolje je napeti kako sen?no plahto, navsezadnje pa ?e je kamp v senci tega sploh ne rabi?.

Elektrika - ?to ti srce po?eli....:) Le pazi ker je moder industrijski priklju?ek, a vsak kemp na recepciji ali v trgovini ima adapter na ?uko - dobil pa bo? eno vti?nico, tako da kak trazdelilec je fajn met, ?e bolje kolut s kablom ki ima 4 vti?nice, s tem ?e razdalje premaga? do omaric.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem kje bi se dalo ?otor sposodit, ampak ?e kupuje? ?otor se to po?ne v posezoni, ko so na kamp opremo znatna zni?anja. Mogo?e ?e bolj?a varianta je nakup rabljenega ?otora, seveda v primeru, da je ?otor dokaj nov letnik - nekateri ga prodajajo rabljenega eno sezono ker so ugotovili, da kampiranje ni za njih. Sam naprimer ?e 10 let uporabljam ?otor ki sem ga kupil rabljenega od znanca, kateri ga je v Patagoniji uporabljal za skladi??e plezalne opreme.

 

Velikost ?otora je pomembna - dru?inski ?otor za 5 ali 6 oseb z dimenzijami 5m ali ve? ne pa?e na vsako parcelo. Logika ti pove da manj?i ko je ?otor hitreje ga postavi? in la?je ga stiska? v morebitno senco. Kuhanje v ?otoru v primeru de?ja je problemati?no, ker je ?e brez tega preve? vlage.

 

Za paviljon ne vem ?e ga zara?unajo posebej, itak je na?in izra?una cene povsem razli?en, praviloma glede na to, a so lastniki kampa neka kao podjetja ali so to manj?i privat kampi. V prvem primeru ti zara?unajo ?isto vsako postavko, t.j. osebe posebej, ?otor posebej pri ?emer celo razlikujejo med malim in velikim ?otorom, potem posebej avto na parceli (glupo, zakaj potem ime avtokamp), posebej hladilnik, posebej psa..., medtem ko man?i privatniki ra?unajo le ?tevilo oseb in je zato slednje lahko 50% ceneje.

 

Kaj lahko priklju?i? na ?trom v kampu pa v?asih ?e lastik oz upravljalec kampa ne ve. Npr. v Bovcu v kampu so imeli 6A varovalke, kar pomeni maksimom 1,3 KW porabnik in tako kak?na indukcijska plo??a za kuhanje ali pa elektri?ni grelnik (vr?) za vodo odpade. Na Hvaru v privat kampu nam el. priklju?ka niso ra?unal, ker smo imeli le eno ?parovno ?arnico.

 

Lp

M

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem kje bi se dalo ?otor sposodit, ampak ?e kupuje? ?otor se to po?ne v posezoni, ko so na kamp opremo znatna zni?anja. Mogo?e ?e bolj?a varianta je nakup rabljenega ?otora, seveda v primeru, da je ?otor dokaj nov letnik - nekateri ga prodajajo rabljenega eno sezono ker so ugotovili, da kampiranje ni za njih. Sam naprimer ?e 10 let uporabljam ?otor ki sem ga kupil rabljenega od znanca, kateri ga je v Patagoniji uporabljal za skladi??e plezalne opreme.

 

Velikost ?otora je pomembna - dru?inski ?otor za 5 ali 6 oseb z dimenzijami 5m ali ve? ne pa?e na vsako parcelo. Logika ti pove da manj?i ko je ?otor hitreje ga postavi? in la?je ga stiska? v morebitno senco. Kuhanje v ?otoru v primeru de?ja je problemati?no, ker je ?e brez tega preve? vlage.

 

Za paviljon ne vem ?e ga zara?unajo posebej, itak je na?in izra?una cene povsem razli?en, praviloma glede na to, a so lastniki kampa neka kao podjetja ali so to manj?i privat kampi. V prvem primeru ti zara?unajo ?isto vsako postavko, t.j. osebe posebej, ?otor posebej pri ?emer celo razlikujejo med malim in velikim ?otorom, potem posebej avto na parceli (glupo, zakaj potem ime avtokamp), posebej hladilnik, posebej psa..., medtem ko man?i privatniki ra?unajo le ?tevilo oseb in je zato slednje lahko 50% ceneje.

 

Kaj lahko priklju?i? na ?trom v kampu pa v?asih ?e lastik oz upravljalec kampa ne ve. Npr. v Bovcu v kampu so imeli 6A varovalke, kar pomeni maksimom 1,3 KW porabnik in tako kak?na indukcijska plo??a za kuhanje ali pa elektri?ni grelnik (vr?) za vodo odpade. Na Hvaru v privat kampu nam el. priklju?ka niso ra?unal, ker smo imeli le eno ?parovno ?arnico.

 

Lp

M

 

to je res, glede elektrike ?e gre? v kak bolj obljuden kamp, kjer znajo imeti probleme s porabo. Pri nas ker smo pa? del celine ni problema (mamo TV, Hifi, klimo, 3 x el. plato) :P - pa ko ajvar pride priklopi ene 20A gadgetov...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

- vedno je pametno dati pod njega ?e ?otorsko krilo zaradi vlage, svinjarije (pa robove not zaviha? da ne rata bazen)

:bravo:

Pod mojega Ferinota zunanjih dimenzij 4m X 4,2m krasno pa?e navaden polivinil ki ga prodajajo v gradbenih ?tacunah in je povsem zadosti mo?an, da ??iti dno ?otora, pa ?e na sredinskem prehodu med spalnicama, kjer sicer ?otor nima podna, potem ni svinjarije. Po kon?anem kampiranju polivinil v kampu vr?e? v smeti.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pozabu si povedati, "meni je zakon"

 

ker meni recimo niti priblizno ni :)

 

Ti si prefin za kaj takega :harhar: , itak pa 100 ljudi 200 ?udi....mene osebno te?ko spravi? v bajto, hotel.... poleti, ?e novembra na elbi smo ?li raje v kontejner hi?ko v kempu, pa ni poanta v denarju - no navsezadnje tudi veliko manj pla?a?, ampak izku?nja je zakon.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ga bom ?e kupil bi kaj takega:

 

http://www.nazraku.si/sotorspazio5-p-329.html

 

ali pa tale

 

http://www.enaa.com/oddelki/sport/izd_1629...tegriranim_dnom

 

a je to dovolj dobro?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ga bom ?e kupil bi kaj takega:

 

http://www.nazraku.si/sotorspazio5-p-329.html

 

ali pa tale

 

http://www.enaa.com/oddelki/sport/izd_1629...tegriranim_dnom

 

a je to dovolj dobro?

 

Od teh 2h bi dal prednost spaziu....un ma ?e malo preve? oken in ?ivov...res pa da je bolj zra?en, ampak ?ez dan nisi not.

 

Mogo?e se ti spla?a v kak hervis ali podobno dokler so razprodaje - tole so redne cene

 

Da pa ne daje? ne vem koliko denarja, je pa tole ?ist dovolj za 4

http://www.nazraku.si/sotortibet4-p-324.html

 

tale je videt super - cena, velikost, predprostor in stolpec 4000mm!

http://www.nazraku.si/sotorhayling4-p-434.html

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pozor zdaj bom vpra?al vpra?anje.

namre? resno me zanima kako vi ki kampirate naredite da vam ne poberejo gat in ke?a iz ?otora? kolk se kej krade v kampih?

Kakor ima? sre?o, meni so do sedaj sunli edino petzlovo ?elko, ampak domnevam, da sem jo pozabil na kak?nem vidnem mestu, lahko tud na sekretu. Ko sem kampiral s tamalim ?otorom je bil ponavadi na dosegu o?i (in rok) Primusov tadrag kuhalnik, pa el, hladilna torba...

 

pa kok se sli? ljudi ki porivajo?

 

Fukat v zatohlem ?otoru? Pa sej se da. Ampak, zakaj pa ti hodi? na morje? Je pa ja 1000x bolje to po?et na pla?i v prijetnem ambientu. Ble??anje morja, butanje valov ob obalo, bo?anje son?nih ?arkov... :bravo:

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jah to je res sam so tut velik bolj udobni nacini kot it na morje kot pa s sotorom...tko da ce si ze prpravljen v grmovju spat pol fookarija neb smela bit problem :D

 

Halo grem zaradi otrok v ?otor

pa daj se dr?ati teme niso problem ena ?ala ne pa debatirati za to je druga tema

 

PS (upam da ne vidi VID ker potem bo spet vojna)

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ejej! Ne kli? VID-a ker ?e sam prererad pride :hudicek:

 

tale je videt super - cena, velikost, predprostor in stolpec 4000mm!

http://www.nazraku.si/sotorhayling4-p-434.html

 

Okusi so razli?ni ampak tak ?otor mi malenkost preve? na toplo gredo vle?e. Itak sedi? na luftu (pomo?nosti v senci), ker je pod katerimkoli nadstre?kom prevro?e.

 

Najbolj?e za na morje je ?otor z enim glavnim in enim pomo?nim vhodom na nasprotni strani tako da lahko veter vle?e skozi ?otor. Seveda morata biti oba vhoda opremljena z mre?o proti komarjem. En primer tak?nega ?otora : http://www.ferrino.it/en/homepage/products...18/komi_4_ss12_ (vhoda ozna?ena s pu??ico) Ampak opa?am da je dva vhoda pri mnogih proizvaja?cih odpihnila recesija.

 

Kot sem ?e napisal, v ?otoru se ne kuha, zadostuje ?e toliko predprostora, da se pred de?jem pospravijo kamp stoli.

 

Do sedaj sicer samo izku?nja z ne?akom, ampak kampiranje je zakon za otroke. Ne samo kot dogodiv??ina, tudi ali predvsem kot dru?abni dogodek - v momentu imajo otroci cel kamp dru??ine. ?e so nekateri star?i prefini, da bi to otrokom privo??ili, potem pa :(

 

Lp

M

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsak ?otor je vro? ?ez dan, tle nima? kaj, zato (je vsaj meni) va?neje za vodo, ker ko je sonce si zunaj :D

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Preden karkoli drugega napi?em, eno vpra?anje:

Ima? mogo?e kljuko za prikolico?

 

Jaz ja :P .

mu bo? predlagal ?otor prikolico? :D

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej Jures jo ima sam, da bi pa vsaki? vla?il s sabo tist kontejner pa tud ne gre in ga ?ist razumem, da je takrat ?otor najbolj prakti?en. Razen ?e si Nizozemc, takrat je pa bivalna prikolica "must have" od dodatne opreme pri nakupu avta.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jah, vsak po svoje. Mu dovolim, da ima tako mnenje. Jaz pa brez prikolice nikamor ve?. Je pa? moje mnenje. Upam, da mi ga dovolite.

 

Moja prikolica je bolj mikro. ?e se prav spomnim, je 2 metra x 2,6 metra. Vseeno je bilo za na?o ?tiri?lansko dru?inico vedno dovolj prostora. Je dovolj majhna, da jo je enostavno vozit (tudi nazaj), ni potrebna E-kategorija, notri je kuhinja, umivalnik, le?i??a in miza. Ve? ?e nismo potrebovali. In ker je majhna in lahka (370 kg), ne dviga porabo v neskon?nost. S pripeto prikolico nikoli nismo skurili ve? kot 7,7 litrov bencina na 100 km. Me pa nikoli ne skrbi, ?e je kdaj kak naliv, da bi mi kaj zamakalo (tudi "poto?ki", ki nastanejo v de?ju in te?ejo, kjer ne bi pri?akoval), ne skrbi me veter, in ko se odlo?imo za odhod, samo prikljukam in gremo. Pospravljamo potem doma. Sicer je zadeva ?e pravi starodobnik (letnik 1978), kotali se pa ?e vedno. Poljaki so o?itno vedeli, kako se dela prikolice...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej Jures jo ima sam, da bi pa vsaki? vla?il s sabo tist kontejner pa tud ne gre in ga ?ist razumem, da je takrat ?otor najbolj prakti?en. Razen ?e si Nizozemc, takrat je pa bivalna prikolica "must have" od dodatne opreme pri nakupu avta.

 

Prikolica je zakon ( ZAME). Vedno, pa v vrhuncu sezone okoli 15.8 pobegnemo s ?otorom v kake hribe (bovec, KG), in pa izven pav?alne sezone na morje - vikend ali vikend + prazniki varianta.

 

Pa za take trip poti ala motor in provansa lani je ?otor neprimerno bolj?i, ko je pa? ?as se ustavi? in zakoli?i?. Prikolico vle?ti je pa tako, da bi ?el vsaj za 14 dni nekam, in to ne v sezoni....je idealna da nekje stoji in dr?i kramo :D , ti se pa samo pripelje? tja.

 

Sicer bomo pa letos prvi? na preizku?nji, ker imamo ?olarja, ni? ve? toliko svobode junija in septembra :glare: . Jeba je to, zgolj vikendi, tako da glede na cene pav?ala znamo tudi nazaj v ?otoriranje iti, kar bo te?ko saj smo res vezani nanjo in morje.

 

Ko smo ?e na tej temi, jaz sem zbulu o?i ko sem videl cene pav?ala v Ankaranu, Strunjanu, Portoro?u....PA NAJ ?E KDO RE?E DA SO HRVATI DRAGI!!!!

 

http://www.avtokampi.si/kamp.asp?drzava=1&...ID=51#tab3_kamp

http://www.avtokampi.si/kamp.asp?drzava=1&...ID=42#tab3_kamp

http://www.avtokampi.si/kamp.asp?drzava=1&...ID=84#tab3_kamp

 

kliknte cenik in dol na pav?al :ne vem: , za to travo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Za kaj jih rabiš? Za višjo premijo pri zavarovanju.   Resno, to se tudi jaz sprašujem. Imam Mazdo BT-50. Kar je ta avto do zdaj prevlekel, ni noben na tem forumu. In nikoli ni zmanjkalo moči, čeprav ima "samo" 105 kW. Imeli smo Mazdo 5. Enoprostorec s sedmimi sedeži. Ravno tako "samo" 105 kW. Pa je bilo dovolj moči za normalno vožnjo tudi, ko smo šli na počitnice in smo s seboj vlekli 1300 kg težko počitniško prikolico, v avtu pa nas je sedelo sedem. In me res zanima, zakaj rabite 150 kW za eno povprečno pet sedežno vozilo, ki (najverjetneje) niti vlečne kljuke nima...
    • ampak roko na srce... samo potrošni materjal, ki pač spada k vzdrževanju avta... nimaš kej avto neki stane, razen @dvorjan EV, kjer ne rabiš servisirat, samo v graben zapelješ, ko je nekaj narobe. Do takrat, ko bo nekaj narobe pa samo upaš, da bo čim dlje šel. 😄     ps. ne me preveč resmo jemat, ker je samo mal heca. 😜
    • Na zdaj ga pa konkretno biksaš. Exeo, če se ne motim ne obstaja že več kot desetletje. Kot drugo pa sploh ne sodi v ta segment, ampak enega nižje. Tam kjer so VW Jetta/VW Golf variant, Škoda Octavia, Audi A4, Mazda 3 limo itd.
    • Nisu sve budale iste...neke su diplomirane. 
    • Ne, ne.    No, ko je bil že tam, so še olje v motorju zamenjali. Pa filter olja. Pa filter zraka. Pa filter nafte. Pa oba jermena za alternator. Ja, pa jermen za klimo.   Bo pa treba pri naslednjem servisu malo bolj odpret takwin. Pride menjava zobatega jermena, menjava olja v sprednjem diferencialu, menjava olja v reduktorju, menjava olja v menjalniku, menjava olja v zadnjem diferencialu (9,5 litra hipoidnega olja za vse skupaj), menjava olja v motorju, menjava oljnega filtra, pa zavore so že proti koncu tako sprednje kot zadnje, ...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.