Skoči na vsebino

Homologacija


Guest modicc

Priporočeno sporočilo

Mene pa zanima koliko je kazen, ?e imam na plati??ih dimenzije gum 215/50/17 ....

gume sem dobil zraven in jih nemislim menjati. Me pa tut zadima ?e se da homologirat te gume ? in koliko stane ?

 

hvala, lp :danzoman:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 52
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Nism ?ist sigurn - ampak za vsako stvar ki ni homologirana je 500? kazni, pla?a? izredni tehni?ni pregled in tablce ti poberejo - dokler ne uredi? zadeve. Lohk je pa ?e kak?na avtovleka zravn.

Tako je lansko leto reku policaj kolegu - ko ga je ustavu z motorjem. :vskalo::vskalo::vskalo:

28811_2.png

l.jpg.png28811_2.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja dej, sam nimam jest 20 col ampam mam 17 k mam homologiran ane, sam k so gume 50 namest 45 .....

Sej je tut so?olca ustavl z peđojam k nima homologiran: ?portn filtr, komplet izpu?ni sistem, feltne 16, pa ga niso nikol upra?al za homologacijo (k niso vedl vrjetn) .... sej ?e ti slu?ajn res kej zate?i pol re?? da neve?, da si tazga kupu.... s tem se jest tola?m :cheers:

sej sam to sezono da jih znucam pol pa kupm 45 :angry2:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene pa zanima koliko je kazen, ?e imam na plati??ih dimenzije gum 215/50/17 ....

gume sem dobil zraven in jih nemislim menjati. Me pa tut zadima ?e se da homologirat te gume ? in koliko stane ?

 

hvala, lp :danzoman:

 

js vozm ze 3 sezono z gumami 40 namesto 45..pa nobenih tezav...

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za tola?ilo..... edin ?e en problem?k mam -_- . ...... ker mam mortizerje ?e mal mehke in ?e gremo 5folka not pa u k?n ovink mal hitrej se mi guma u desn blatnik drajsa :vskalo:

jao kaj bom obolu :(

 

 

Ja, hudo, me sam zanima, ?e so te kdaj polcaji ustavl pa ?e si mogu kej homologacijo pokazat, pa ?e si mev k?no prometno nesre?o z temi gumami???? Ker jest sm nekje prebrav, da k ma? ti prometno nesre?o preverjo gume in ?e nima? homologiran pol ti dajo potrdilo, da tvoj avto ni izpravn in ti zavarovalnca neda tut centa...... to me najbl jebe !!!! :vskalo::vskalo::vskalo::vskalo::vskalo: k zdej res nevem kaj bi naredu. Al bi s temi gumami furov do novembra pa jih pol stran vr?em pa pol spomlad kupm 45 al bi dav homologirat te 215/50/17 al bi kupu nove gume 215/45/17 ... :vskalo: jaoooooo :( (prosim k?n nasvet)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kero mazdo mas ti tocno in ker letnik?

ce ti drajsa to pomeni, da nimas original feltne in je ET prevelik

 

 

Mazda 6 limuzina, legnik 2003, ne niso original ... sam to mi ker mam ze tko mal mehke fedre, pa se gumo previsoko :closedeyes:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kaj ET ?!?!?! (sory k nevem)

 

to sem jaz tudi rabil da mi je bilo jasno! :(

 

ET je odmik plati??a od mesta kjer je privita.

Se pravi ima? original ET 53 in guma pride za blatnikom (za robom)

Potem da? plati??e z ET 45 kar pomeni da jo prestavi? bol ven (zdaj bo guma poravnana z robom blatnika-recimo -pri meni je tako)

 

To je tako kot bi dal distan?nik vmes !

Pomagaj si s tem

http://www.rimsntires.com/specs.jsp

je pa res najbolje da fizi?no to sproba? -bo? najbolje videl kaj pomeni ;)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to sem jaz tudi rabil da mi je bilo jasno! :(

 

ET je odmik plati??a od mesta kjer je privita.

Se pravi ima? original ET 53 in guma pride za blatnikom (za robom)

Potem da? plati??e z ET 45 kar pomeni da jo prestavi? bol ven (zdaj bo guma poravnana z robom blatnika-recimo -pri meni je tako)

 

To je tako kot bi dal distan?nik vmes !

Pomagaj si s tem

http://www.rimsntires.com/specs.jsp

je pa res najbolje da fizi?no to sproba? -bo? najbolje videl kaj pomeni ;)

 

 

aha.... ja jest mam feltne bl vn ja.... ker avto od uzad zgleda k iz need for speed-a :D

Ja bom mogu jest mal use testirat kok mi kej prjemle.... a obstaja drga? k?na re?itev razn te da z macolo razbijem cev avto in grem do tizga k mi je feltne prodav in ?e enka mal poklepam ???? :vskalo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

fedre pa amortizerje pusti pri miru, prodaj feltne skupi z gumami in kupi prave feltne in gume...

aja original ET za 16/17 col pri mazdi 6 je 55 in 53 uklopko ti k mas mazdo 3 ane :)

 

Ja :/ dej mi ti povej kok je razlika premira feltn 45 al pa 50 .... pac kok so manse??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Zadevo smo zrihtal bl podoma?e :D

prvo, prodav sava intensa (n? vredne gume) k so ble 50 vi?ina, kupu danlopke 45 vi?ina

?e zmer prjemal ....

pol pa dvigalko pa fleksarco pa za rob k je not zavihnen porezov....

-_-

 

Zadeva zdej laufa :D

 

pa pozanimov sm glede tega, ?e ma? homologiran 45 pa ma? ti 50 gor ti nebo nobem polcaj ne zavarovalnca te?ila... :policaj:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kdo ti je to potrdil, da ne komplicirajo? :ne vem:

 

Sm klicov na zavarovalnc, ?e je kej narobe ob primiru prometne nesre?e, so rekl da je pr homologaciji 10% odstopanja, pol sm pa upra?ov ?e za polcijo, in so iz zavarovalnce klical na policijo kao, ?e kej te?ijo zarad tega, pol so me nazaj klical da ni problema.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js pa vseen ne bi bil najbol prepri?an v to..za teh 10% sploh prvi? sli?im :blink:

 

Druga?e pa ?e lahko, da ti sedaj trdijo tako, ko pa bo kak?na nesre?a se bodo pa sigurno sklicevali na zakon, kjer lepo pi?e

 

Pnevmatike za motorna in priklopna vozila
4. ?len
(1) Pnevmatike na vozilu morajo po velikosti, nosilnosti in hitrostni kategoriji ustrezati pnevmatikam, ki so v izjavi o ustreznosti vozila vpisane v rubriki »dovoljene pnevmatike« ali v drugem ustreznem dokumentu o vozilu. Uporaba druga?nih pnevmatik je mogo?a le po dodatni odobritvi vozila.

Vir:

http://www.mzip.gov.si/fileadmin/mzip.gov....emi_-_NPB_6.pdf

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zadeva je enostavna ko pasulj....

 

Policaj popi?e nesre?o in naredi zaklju?ek - o krivdi, prekr?kih itd. ?e je na kateremkoli vozili kaj nehomologiranega - ?E POSEBEJ gume, bo tistemu vozniku izdal kazen, ki nima veze z nesre?o (tudi ?e gume nimajo dovolj profila itd) - gre se za za kazen ki jo izro?ijo na licu mesta (v nem?iji bi to bilo druga?e, ker takoj i??ejo VZROK nesre?e - med drugim tudi vsem udele?encem priklopijo na OBD ra?unalnik in berejo vso telemetrijo vklju?no s hitrostjo!!)

 

In ker to poro?ilo vedno zahteva zavarovalnica, bo TAKOJ ko vidi, da je voznik imel neprimerno opremo zavrnila zavarovanje - v bistvu zavarovalnica naredi to kar bi morala policija...

 

Pri nas pa je odvisno zgolj od tega koliko ?asa in kake volje je policaj na mestu nesre?e - tako nikakor se ne zana?ajte na KAO...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kolikor imam jaz izku?en z policaji je vsak nehomologeran del na vozilu (uklju?uje notranjost vozila) globa 400 ewr ter odvzem tablic dokler ne uredi? stvari (zamenja? del z originalnim ali homologera?).

 

kar se pa ti?e mer gum je pa tako da se ne meri v cm ampak v : in?ih/%od tekalne plasti R(radialna) cole.

in ?e je guma magar malenkost druga?na od originalne/homologerane je to nehomologeran del na vozilu.... ?eprav za tak?ne malenkosti ne te?ijo ?e je le dober profil in trdnost gume. :)

concept.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.