Skoči na vsebino

POTOVALNI RA?UNALNIK (FUNKCIJA REMNG km)


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni!

 

Imam M6 letnik 2006 diesel (89 kw).

Po 8 mesecih sta se mi na armaturki ponovno pojavili oran?ni lu?ki TSC/DSC in pa CHECK ENGINE.

Odkar sta mi prenehali goret (pred 8 meseci) sem do sedaj prevozil 22.000 km in mi avto deluje brezhibno in ni mi pri?lo na misel ni? drugega kot da gre za kak stik oz. kontakt, zato sem odklopil akumulator in vzlel ven varovalke, jih posprejal s kontakt sprejem ter jih vstavil nazaj noter.

 

Zatem sem ponovno priklopil akumulator in pojavi se problem, saj mi potovalni ra?unalnik ne prikazuje ve? RMNG km - koliko ?e lahko prevozim dotakrat ko moram tankat oz. z dejansko koli?ino goriva, ki je v tanku.

 

Kaj nardit?

 

A dr?i, da sem z odklopom akumulatorja izgubil dolo?ene pomembne podatke (nekateri celo pracvijo, da je mo?na sedaj vi?ja poraba in da se mi je lahko tudi zmanj?al navorin bo potrebno avto ponovno dat na ra?unalnik ter vnest program?V glavnem ni? mi ni ve? jasno, saj mi vsak pove druga?e tak da sn ?e ?ist zmeden.

 

 

Hvala vsem za odgovore, nasvete.....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni!

 

Imam M6 letnik 2006 diesel (89 kw).

Po 8 mesecih sta se mi na armaturki ponovno pojavili oran?ni lu?ki TSC/DSC in pa CHECK ENGINE.

Odkar sta mi prenehali goret (pred 8 meseci) sem do sedaj prevozil 22.000 km in mi avto deluje brezhibno in ni mi pri?lo na misel ni? drugega kot da gre za kak stik oz. kontakt, zato sem odklopil akumulator in vzlel ven varovalke, jih posprejal s kontakt sprejem ter jih vstavil nazaj noter.

 

Zatem sem ponovno priklopil akumulator in pojavi se problem, saj mi potovalni ra?unalnik ne prikazuje ve? RMNG km - koliko ?e lahko prevozim dotakrat ko moram tankat oz. z dejansko koli?ino goriva, ki je v tanku.

 

Kaj nardit?

 

A dr?i, da sem z odklopom akumulatorja izgubil dolo?ene pomembne podatke (nekateri celo pracvijo, da je mo?na sedaj vi?ja poraba in da se mi je lahko tudi zmanj?al navorin bo potrebno avto ponovno dat na ra?unalnik ter vnest program?V glavnem ni? mi ni ve? jasno, saj mi vsak pove druga?e tak da sn ?e ?ist zmeden.

Hvala vsem za odgovore, nasvete.....

 

Malo se zapelji in pol porocaj. :hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni!

Zanima me, kje se da dobit original varovalke za mojo M6?

 

Resda so vsepovsod zraven kompleta ?arnic zraven tudi varovalke, vendar so prevelike?

Hvala za pomo? ?e vnaprej.

 

Na vsaki pumpi jih imajo, ali pa kak?na avtotrgovina.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

Zatem sem ponovno priklopil akumulator in pojavi se problem, saj mi potovalni ra?unalnik ne prikazuje ve? RMNG km - koliko ?e lahko prevozim dotakrat ko moram tankat oz. z dejansko koli?ino goriva, ki je v tanku.

 

Kaj nardit?

 

A dr?i, da sem z odklopom akumulatorja izgubil dolo?ene pomembne podatke (nekateri celo pracvijo, da je mo?na sedaj vi?ja poraba in da se mi je lahko tudi zmanj?al navorin bo potrebno avto ponovno dat na ra?unalnik ter vnest program?V glavnem ni? mi ni ve? jasno, saj mi vsak pove druga?e tak da sn ?e ?ist zmeden.

Hvala vsem za odgovore, nasvete.....

 

Pa si po tem, ko si odklopil akumulator, ze naredil kakasen kilometer? Ker ko si odklopil akumulator je v bistvu enako, kot da bi resetiral te stevce za povprecno porabo, povprecno hitrost,... in ti podatki se zacnejo racunat takrat, ko se vozis... in se zacnejo prikazovati, ko je dovolj podatkov za prikaz ... Ko recimo resetiras prikaz povprecne hitrosti ali povprecne porabe, traja recimo nekaj kilometrov voznje, da zadeva spet zacne prikazovati podatke ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa si po tem, ko si odklopil akumulator, ze naredil kakasen kilometer? Ker ko si odklopil akumulator je v bistvu enako, kot da bi resetiral te stevce za povprecno porabo, povprecno hitrost,... in ti podatki se zacnejo racunat takrat, ko se vozis... in se zacnejo prikazovati, ko je dovolj podatkov za prikaz ... Ko recimo resetiras prikaz povprecne hitrosti ali povprecne porabe, traja recimo nekaj kilometrov voznje, da zadeva spet zacne prikazovati podatke ...

 

 

"Poro?anje!" Evo nardil sem 50 km. Potovalni ra?unalnik prikazuje trenutno porabo, povpre?no porabo, povpre?no hitrost in ?as. KOLIKO km pa je do bencinske, pa mi ?al ne prikazuje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.