Skoči na vsebino

Olje M6 1.8 2006


Priporočeno sporočilo

Hey kot zanimivost.

 

Sedaj ko i??em olje za mojo mazdico sem opazil da mi v BTCju zlivajo mogo?e napa?no olje v ma?ino. Po navodilih pi?e A1 ali A3 5W-30 eventuelno 5W-20 zlivajo mi pa not dexelio 10w40 katero je razen na avto-olja.si ali pri mazdi bolj te?ko najti aja pa v navodilih za dizle kar pa moj ni :)

 

Poraja se mi par vpra?anj... Ali je sploh ?e smotrno vozit avto servisirat v BTC ali ga raje vozim Pelkotu. Namre? sedaj ima ?e 130k km. Vsekakor pa imam namen avto vozit dokler bo ?u al pa se ne bom kopu v dnarju in si bom lohk prvo??u kej bolanga :) Do takrat mi je pa ta avtek ?ist super sploh zdej na plin je ekonomi?en :hudicek:

 

Naslednja stvar ki me mu?i je pa to olje. A nej grem pa dam 27e za liter te brozge u BTC al uzamem kak liter 5w30 olja za mogo?e do?tukat zdej k grem na eno cca. 5000km pot? :)

 

Ozna?ite me za debila ampak na tej moji mazdi mam problem preverit nivo olja v ma?ini. Kako na tej pal?ki z ?li?ko preveri? nivo olja? Jo mora? dati horizontalno po tem ko jo zvle?e? ven da se razleze po skali al pa? vertikalno gleda? nivo olja?

 

 

Blah :angry2:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pelko ni slaba izbira.

Niti pod razno mi ni jasno zakaj ti dajejo polsinteti?no olje. Razumel bi va?kega mehanika in da ima avto 250tkm+. Druga?e pa? ne.

Pal?ko gleda? tako da vidi? min in max. Vmes je ponavadi ali narebri?eno ali kako druga?e lo?eno- skratka tako da vidi? razbrati max in min na pal?ki.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja meni tudi ni jasno zakaj pacajo z tem oljem med tem ko mazda za ta model priporoca 5W30 oz. 5W20 seveda dexelio, mogoce jih nebi skodlo it vprasat.

 

Za Pelkota verjamem da je super, bolj me skrbi to da bi odsel iz uradnega servisa, torej nic vec servisne knjige. Je pa res da imam naceloma idejo avto vozit dokler ne razpde oz. gre. Tako da to mogoce niti nebi smel igrat neke vloge.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To se mora? odlo?it sam... Dokler ima avto ?e neko vrednost in ga misli? prodajat potem urejena servisna zgodovina pomaga pri prodaji in uspe? iztr?it vi?jo ceno.

 

?e pa ga ne misli? prodajat al pa ga bo? prodajal takrat, ko bo avto itak tolk mal vreden, da ti nobena servisna ne bo pomagala je pa vseeno kje servisira?, ?e je le serviser vreden zaupanja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja meni tudi ni jasno zakaj pacajo z tem oljem med tem ko mazda za ta model priporoca 5W30 oz. 5W20 seveda dexelio, mogoce jih nebi skodlo it vprasat.

 

Za Pelkota verjamem da je super, bolj me skrbi to da bi odsel iz uradnega servisa, torej nic vec servisne knjige. Je pa res da imam naceloma idejo avto vozit dokler ne razpde oz. gre. Tako da to mogoce niti nebi smel igrat neke vloge.

 

Sej servisno knjigo ti tud Pele po?templja. Pa se mi zdi da ve? ?teje ra?uni kot neka servisna knjiga.

Npr kupi? avto z servisno knjigo, stranka zgolj menjavala olje in filtre. Povejo ji da mora nekaj zamenjat za 2000 ojriov, bom naslednji? in hitro prodat avto.. pravkar narejen servis prodam zgolj zato ker bi rad kupil jeepa.....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz ti tudi priporo?am Pelka, naredi tako kot se zagre, ne rabi? skrbet, on je postal prakti?no "poobla??eni" serviser za forumske mazdojke! :aaaaa::bravo:

 

P.S. - olje v ma?ini naj bi se pa merilo ko je avto popolnoma ohlajen (npr. zjutraj) in na ravni podlagi, potem pa jaz izvle?em merilko in jo obri?em, potem pa ?e enkrat vrnem v prostor ki je namenjem merjenju in takrat od?itam vrednost oz. koli?ino olja (na?eloma bo nekje vmes med min in max.). :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OK sm su kr u BTC po ta j*eni litr olja :) dio dio 14eur. Pa se zamoril sem jim da mi razlozijo kako mert olje z to zlicko na palcki. Prej sm pac mel sam palcke in je blo to nekak samoumevno :) tle pa vsakic drugac kazal :blink:

 

To mi je vse jasno ravna podlaga ohlajen motor in tko sam na tej palcki mi ni blo jasno kako gledat. So mi tud to razlozil.

 

Aja pa se vprasu sm zakwa dajejo 10W40 not ... Ker je ekonomicnejse... in tako je ze odkar je bil avto prodan :huh:

 

@Boss: se strinjam s tvojim misljenjem. Avto imas sedaj 140k km in nekako nimam namena ga prodajat se vsaj naslednih 80-100 ali vec tisoc v kolikor bo z avtom vse vredu...

@mokster: se strinjam tudi s tem raje imam super servisiran avto brez knjige kot potrjeno knjigo, ceprav pri mazdi imajo bojda to sedaj vse elektronsko in je knjiga bolj kot ne brezveze

 

Mnja verjetno bom naslednji servis naredu u BTCju, bremze zamenjal pa pri Pelkotu, potem pa verjetno samo se Pelko, verjetno se bo poznalo pri naslednjem velikem servisu ki je pa menda na180k? :)

 

TY all and have a NICE day :cheers:

 

Aja k smo ze pr tem ... ocitno sem uspel nalit kak deci prevec olja not ... Naj se ne sekiram prevec al ga nekak dam vn kak deci? :blush:

 

Na servisu so sicer rekl da ni panike...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pazi samo tolko, da ti ne bodo na "velikem" servisu pri 180kkm menjali pogonskega jermena, ker bencinske mazde6 imajo VERIGO. :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imajo ziher verige? :) Bojda so mu jermen menjali predno sem ga kupu :P No sej zato pa razmisljam da bi su do Pelkota :P Verjetno pri 250k v kolikor bo avto zdrzal toliko ne igral vloge ker tako ali tako ne bo vec nic vreden :jezicek:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Imajo ziher verige? :) Bojda so mu jermen menjali predno sem ga kupu :P No sej zato pa razmisljam da bi su do Pelkota :P Verjetno pri 250k v kolikor bo avto zdrzal toliko ne igral vloge ker tako ali tako ne bo vec nic vreden :jezicek:

 

Ni? ve? ne razmi?ljaj, te bo ?e pobralo. Pejdi h Pelkotu in konec. Pa potem 2 dni na dopust v hotel s ke?em, ki si ga pri?paral, ker nisi ?el na uradni servis. :cheers:

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • S tisto lopato bi prvo avto moral pretolčt🤣
    • Ti pa si rojen pod nesrečno zvezdo ✨ še dobro,da imaš lopato......
    • Da kupujem sedaj 6tko ga takoj kupim četudi je dinozaver.....😁 Ne delam veliko km in se ne bi sekiral za tistih 30%večjo porabo
    • Pri prvi vgradnji se mučka. Ker je kriva firma avta in ne proizvajalec gum.   Na i20n imajo tovarniško vgrajene Pirellike samo 6mm profila, je pač cenejša guma. Eni delajo posebne mešance za boljše suhe razmere, ker se tam delajo testi, za dež je vseeno. Tudi delajo take da so tišje in podobne mučke.   S tem da mora bit posebna oznaka. Fordove mišelinke so slabše v dežju. Oznaka je pa S1. Hyundai ima HN. Mazda ima tisti A pri modelu gum. Če ni posebne oznake, so tovarniške.   In na veliko se odsvetuje nakup takih gum. Včasih kaki BMW verniki prisegajo na njih. Kaj pa je imel na dostavnem listu? Če si podpisal paket in ne 2x guma, upam da si naredil vsaj s dostavnikom zapisnik o manjkajočem/poškodovanem paketu. Če ne zna bit zabava.
    • Ta je ziher iz palmovih listov,še srečo bo imel.....😊😉
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.