dvorjan
Člani-
Sporočil
1.996 -
Z nami že
-
Nazadnje prisoten
-
Dnevne zmage
9
Tip vsebine
Profili
Forumi
Koledar
Garaže
Vse objave uporabnika dvorjan
-
-
-
-
Kliton Bozgo, NK Maribor 😃
-
Suzuki Vitara 1.4 BOOST HiBRID ELEGANCE ALLGRIP
dvorjan je odgovoril na Janez007-ovo teme v forumu Splošna debata
Mar bi šel potem po tole: Zugriff verweigert / Access denied SUCHEN.MOBILE.DE -
Suzuki Vitara 1.4 BOOST HiBRID ELEGANCE ALLGRIP
dvorjan je odgovoril na Janez007-ovo teme v forumu Splošna debata
Milijon srečnih kilometrov želim. -
Brake-in nove Mazde 3 & prvi servis
dvorjan je odgovoril na Nagisa Man-ovo teme v forumu Splošna debata
Mah, edino z zavorami je treba prvih 100, 200 kilometrov po pameti, motorju je pa precej vseeno. Lahko se prvih 1000 km na izi voziš, če misliš, da boš s tem kaj pridobil. Sicer pa je bolj pametno, da vsaj enkrat na "tank" vidi rdeče polje. Ampak to je samo moje skromno mnenje. -
P258B - so it begins
dvorjan je odgovoril na Hixxy-ovo teme v forumu Tehnične težave, vzdrževanje in stroški
Zdaj pa novih 150.000 km brez problemov. #fingerscrossed -
Če boš jemal monoblok, potem močnejšo, split pa lahko šibkejša. Pa monoblok iz sebe pošilja toplo vodo (in ne plin), tako da se direkt na cevni sistem priključi.
-
Saj sem lepo napisal, da sem ujel izjemno redek trenutek - Mazdo na avtovleki. Verjetno prvič v življenju, vsaj spomnim se ne, da bi še kdaj videl kaj podobnega, pa avtovleke skoraj dnevno videvam. Lahko pa odpremo novo temo "Mazde na avtovlekah" pa vidimo, če bo sploh (za)živela.
-
Danes sem videl izjemno redek prizor. Bojda najboljši avto na svetu - na avtovleki. Šlo je za premijsko rdečo "soul red" Mazda 6 karavanko. In ne, ni bila videti karambolirana ... Zelo verjetno je bila dizelsko gnana.
-
-
Ah, kitajskih EV sedanov je pa kot peska in trave. Pa vseh barv so in brez strešnih letev.
- 3.970 odgovorov
-
- 1
-
-
- električno vozilo
- elektrika
-
(in 1 več)
Označeno z:
-
Pa saj bodo zdaj začeli kapljati EV karavanske oblike. Da bo še nekaj za @Boss.
- 3.970 odgovorov
-
- 2
-
-
- električno vozilo
- elektrika
-
(in 1 več)
Označeno z:
-
Ne, ni bil to moj predlog. Moj predlog je bil, da se peljete tja in nazaj brez dramatiziranja. EV lahko voziš do 0 %, zdaj dokler je nov, gre verjetno tudi nekaj deset km še tudi takrat, ko je že napisal 0 km dosega. Pa pssst, nisem ti/vam jaz tega povedal. Moj drugi predlog je pa bil, da - če vas je že tako strah - naredite 5-minutno (lahko tudi 3-minutno) pavzo na polnilnici ob avtocesti. Če vas je že tako strah polnjenja, vam pa ne bo krona z glave padla, če se peljete 120 km/h po avtocesti. V tem primeru zanesljivo pridete tja in nazaj ... Ni tako huda žrtev. Časovno bo tam-tam ... Pa taki dedci ... Jaz sem sredi zime (dobesedno) naredil 833 km s Smartom s severa Nemčije ... Pa da vi ne bi mogli do Gornje Radgone in nazaj priti. Omejitve so samo v glavah.
-
Odvisno od modela. Večina nima, podobno kot vsi ostali (ICE), ki so zaradi teženj po nižji porabi preklopili na kartuše za zasilno krpanje ...
-
Se opravičujem, ampak ... a ste funkcionalni invalidi? Če greste iz LJ s polno baterijo do Gornje Radgone, je to koliko? 325 km? V trenutnih prometnih in vremenskih razmerah z vsemi delovišči na štajerski avtocesti mora zadoščati. In tudi če ne - a je res tak problem se ustaviti 5 minut na hitri polnilnici ob avtocesti? Lukovica, Petrovče, Tepanje ... Rešitev je več kot dovolj. Pa še "bogokletne ideje", da pogledate za kako počasno polnilnico v bližini, kjer boste parkirali, sploh omenil nisem. V bistvu bolj iščete izgovore, zakaj ne iti z EV. A telefone imate še tiste na tipke?
-
Itak da bodo fosilna goriva po 2€/liter. In še veseli bomo morali biti, če se bo tu ustavilo. Samo poglejte na sever - Nemčija, Nizozemska, kakšne so tam že cene ...
-
Samo 3 do 5 cm ga spustiš, pa postane kul avto. 😃
-
Kitajci so najbolj prilagodljivi na trgu. Nekateri že imajo tovarne po EU, spet drugi jih kupujejo ali načrtujejo. Tako da tudi ta ukrep ne bo magična rešitev EU avtomobilske industrije - reši jo le resno zazrtje v lastne težave in konkretni ukrepi v razvoju. Bolj kot bodo odlagali elektrifikacijo in prodajali čedalje slabše avte, prej bodo dočakali bridki konec.
- 3.970 odgovorov
-
- električno vozilo
- elektrika
-
(in 1 več)
Označeno z:
-
Še en "domači" zapis: Spredaj popoln preobrat: med Slovenci priljubljeni SUV je tudi veliko večji SIOL.NET Po desetletju Mazda predstavlja povsem nov CX-5, svoj globalni prodajni steber. Tretja generacija prinaša občutno več prostora, izrazit...
-
Stvari so "namensko" narejene tako, da inverter sončne elektrarne za svoje delovanje potrebuje "stik" z omrežjem. Če pade omrežje, se tudi inverter izklopi in ni proizvodnje fotovoltaike. To je predvsem zato, da ne bi sončna delala elektrike in jo pošiljala v omrežje, če bi bilo to izklopljeno zaradi kakšnega vzdrževanja ipd (bi kakega delavca lahko ubilo). Za take situacije so zato predvidene elektrarne z baterijami, kjer inverterji omogočajo t. i. otočno delovanje. Takrat se preklopi posebno stikalo in sklene lokalni krog - baterija napaja inverter in porabnike - sonce pa polni baterijo in zagotavlja elektriko porabnikom. To je dobesedno samooskrba.
-
Po reeeees dolgeeem času sem Mazdo zapeljal na reeees dolgo turo. Več kot tisoč km sva prevozila v enem dnevu.
-
Ja, ker v trgovini, v katero sem zavil niso imeli kompleta, niti dveh posameznih. 😃 Ampak, važno, da so imeli tavelikega, kateremu se je natrgala gumica.
-
Zamenjal prednji brisalec. 😃