Skoči na vsebino

Nove dajatve ob registraaciji vozila


jures

Priporočeno sporočilo

?im prej naj zaprosijo za mednarodno pomo? pa, da nekdo drug prevzame vajeti, slab?e ?e ne more biti. Prijatelj mi je danes govoril, da ?ehi so razprodali popolnoma vse in se tresli, da bodo tujci v lastni dr?avi. Zdaj po parih letih pa ne vidi? nobene Favoritke, na morje se vozijo vsi vsaj z Octaviami ?e ne ?im bolj premijskim... Pa nasploh, ti da mislit una slikca zemljevid jugoslavije z znamkami, ki so nekaj pomenile (Tam, Peko, Alpina, Elan...), vse to je ?lo po doma?e v k***c. Ve?ina ve?jih firm, ki dobro stojijo se lahko zahvalijo tujim lastnikom.

Pri nas pa udarjajo po ljudeh zaradi 19 milijonov tu, 19 milijonov tam, da bojo "nadomestili" milijarde, ki so jih v zadnjih 20ih letih pokradli. :ouje:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa si ziher, da niso samo tole krizo napihnili le in samo zato, da bi se ljudem zmanj?alo pravice, ker kaj je najbolj idealno kot to, da lahko za vsak drasti?en ukrep ka?e? s prstom na krizo.

 

Kje pa so ukrepi, ki bi krepili gospodarsko rast - ni ni... tudi knjigica 10+100 je romala v zgodovino. Sam nekaj je jasno ... al so lagali takrat, ko so predstavljali volilne obljube ali pa la?ejo zdaj. Zdej si pa naj vsak izbere razlago, ki mu pa?e.

 

Sej niti ni kaj naredit za gospodarstvo.So ?e naredili kar so imeli v zadnjih 20.letih.Ni?.

Vsa napihnjena gospodarska rast je ?la na ra?un gradbeni?tva, ko se je delal avtocestni kri?.

Ko se je le-ta kon?al so pri?li na plan vsi okostnjaki in realna slika se je pokazala, kje smo mi z gospodarstvom.Kakor sem ?e enkrat omenil razen ducat dobrih firm, ki tr?ijo svoje ime in izdelke vsi ostali izdelujejo ve?inoma samo polizdelke in ?e tej so tretji ali ?e slab?i na lestvicah dobaviteljev.Pa ne mislim po kvaliteti.Po kvaliteti se verjetno lahko kosamo tudi z nemci (po mojih izku?njah z delom v avtomobilski industriji).In ko pride kriz(ic)a najprej odletijo tisti dobavitelji na repu.In to se je tudi zgodilo pri nas.

Po mojem bi morali za?eti tr?iti tisto, v ?emer smo bili neko? dobri in obvladamo, pa tudi imamo tega v izobilju-kvaliteten les.Se pravi,izdelovati bi morali spet prvoklasno pohi?tvo iz pravega lesa (ne iz iverke) ki bi bilo

"premium" kvalitete.Vedno se najde dovolj kupcev, ki prisegajo na kvaliteto tudi ?e je vi?ja cena.

Nadalje bi lahko izva?ali OBDELAN les in ne hlodov, pa da potem kupujemo ta isti les (v obliki desk in polizdelkov)od tujcev po desetkratni ceni.

Nadalje-kmetijstvo.Ne mi re?t, da se ne da proizvajati kvalitetnih pridelkov po zmernih cenah (vse do ?ita).

Sami sebe bi lahko zalagali z hrano pa ?e izva?ali bi jo.Samo prej bi morali investirati v namakalne sisteme

in protito?ne mre?e in ne vse prepustiti ljubemu bogu in potem tarnati, kako ni ni? uspelo in naj dr?ava da.

To je treba investirati takrat, ko ti dobro gre in ne samo kupovati makin in graditi dvorcev.

V tujini se te?e na dolge proge in se gradi po?asi in po?teno iz generacije v generacijo.

Pri nas pa bi vsi ?printali oz. ?e bolje, najraje bi prevozili ta ?print v kak?nem AMG-ju.Je hitreje...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ve? kupovanja na tr?nicah in direktno od pridelovalcev hrane, da se pove?a doma?a potro?nja :aaaaa:

 

Res je, samo bi se hitro ustavila baraka, ker bi zmanjkalo hrane za vse.In spet bi se na?li pacienti, ki bi kupovali ?ez v italiji na tr?nici in prodajali na na?i tr?nici kot pristno doma?e...po mo?nosti ?e bio zdraven. :zvizga:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej niti ni kaj naredit za gospodarstvo.So ?e naredili kar so imeli v zadnjih 20.letih.Ni?.

Vsa napihnjena gospodarska rast je ?la na ra?un gradbeni?tva, ko se je delal avtocestni kri?.

Ko se je le-ta kon?al so pri?li na plan vsi okostnjaki in realna slika se je pokazala, kje smo mi z gospodarstvom.Kakor sem ?e enkrat omenil razen ducat dobrih firm, ki tr?ijo svoje ime in izdelke vsi ostali izdelujejo ve?inoma samo polizdelke in ?e tej so tretji ali ?e slab?i na lestvicah dobaviteljev.Pa ne mislim po kvaliteti.Po kvaliteti se verjetno lahko kosamo tudi z nemci (po mojih izku?njah z delom v avtomobilski industriji).

 

Ti si v Cimosu ali Hidri? Ima? pa prav ampak dokler bodo barabe na oblasti, ki jim je mar samo za svojo rit nebo ni? iz tega

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ve? kupovanja na tr?nicah in direktno od pridelovalcev hrane, da se pove?a doma?a potro?nja :aaaaa:

 

3/4 prodajalcev na tr?nici pa kupuje na grosisti?nih tr?nicah in prodaja pod doma?e...?al je tako...ampak tudi na?i vrli kmetje pretiravajo...ko mi je zadnji? pribila da je kila solate 3 eur...WTF...bolano....ko je*e domaće za 500% + navito ceno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Se je ?e za?elo (beri opombe) in tem makinam, ki so bile nove zelo zelo drage, bo cena ?e vse bolj in bolj padala, ?eprav za ta denar pomoje ne bo ?el....glede na opis, zna bit da je top avto.

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6570855&show=1

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.