Skoči na vsebino

Merilec temperatura izpu?nih plinov


Priporočeno sporočilo

Kolegice in kolegi!

 

 

Med brskanjem po netu sem "na?al" merilec temperature izpu?nih plinov. Kaj menite, bi tole pomagalo spremljati cikel regeneracije DPF-ja?

 

http://www.aliexpress.com/item/hot-sell-7-.../673634883.html

 

Glede na algoritem, ki ga ima Mazda za ?i??enje saj (v izpu?nem taktu vbrizga dodatno gorivo da narastejo temperature v izpu?ni cevi in za?ge trde delce) bi po poje moralo pomagati spremljati stanje cikla!

 

Lep pozdrav, Active

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pomojem bi pomagalo, glede na to da ko se dela regeneracija temperatura naraste na cca 800 stopinj.. je za probat.. ce se najde junak ki ga montira lahko sm js testni zajcek..:)

 

ampak va?no kje meriti.....po moje takoj za filtrom, ali celo na samem filtru

 

http://www.ebay.de/sch/i.html?_sacat=0&amp...p;LH_AvailTo=77

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ampak va?no kje meriti.....po moje takoj za filtrom, ali celo na samem filtru

 

http://www.ebay.de/sch/i.html?_sacat=0&amp...p;LH_AvailTo=77

 

ma pomojem niti ni tok vazno, itak vidis ko zraste temperatura...

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...atchlink:top:de

 

temu sem pisal za po?tnino + kak je v bistvu senzor, samo 'na dotik' na auspuhu kovina na kovino ali kak drill in...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kaj je to dpf in regeneracija?

 

:hohoho:

 

Ponavadi so tile EGT ?tevci za spremljanje temperature plinov pri navitih bencinarjev ker so nek pokazatelj izgorevanja. Za kaj tak?nega pa nimam pojma, ?e bi imelo kak smisel. Verjetno ko bo? na?tudiral pri kaki temperaturi se kaj dogaja zna priti prav.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

MPS ma tipalo za temperaturo izpu?nih plinov serijsko. :hudicek:

 

DPF jarji imate pa clo 3 serijsko, samo pogledat jih je treba znat. :jezicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne nas pu??at v neznanju - kako jih pogledamo?

 

s supa dupa mega uber alles instrumentom, ki ga imajo samo obi?ni ?alabajzarji de luxe

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

s supa dupa mega uber alles instrumentom, ki ga imajo samo obi?ni ?alabajzarji de luxe

 

A mor? vse povedat. :hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vzamem nazaj kar sem rekel haha :)

vceri se mi je, lih ko sem zapustil LJ, prizgala (utripajajoca) DPF lucka...kar pomeni, da je cas za servis

no potem po 900km voznje se je ugasnila, vseeno pa bo cas za servis ko pridem nazaj..prevozenih pa bo ca. 63.000km (kar je 22.000km od zadnjega servisa 14.05.2012)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vzamem nazaj kar sem rekel haha :)

vceri se mi je, lih ko sem zapustil LJ, prizgala (utripajajoca) DPF lucka...kar pomeni, da je cas za servis

no potem po 900km voznje se je ugasnila, vseeno pa bo cas za servis ko pridem nazaj..prevozenih pa bo ca. 63.000km (kar je 22.000km od zadnjega servisa 14.05.2012)

 

Glede na tvoj na?in uporabe avtomobila, je malo ?udno(ali pa rudi ne), da ti se je na?gala lu?ka. Obstaja mo?nost, da se ti bo v bodo?e pogosteje na?igala. DPF pa tudi FAP motijo negorljive vsebine v gorivu, ki se ob regeneraciji ne morejo o?istiti. V nekvalitetnem gorivu jih je seveda ve?. Za to se postopoma v DPF nabira vse ve? teh vsedlin, ki jih je potrebno mehano?no o?isti. Na internetu se omenja izpiranje v neki teko?ini, ki pa naj bi stalo 400?. Moje izku?nje s FAP so, da se da pri za?etnih te?avah filter enostavno sprati. Sedaj pa ko se mi je ?tevec obrnil preko 230.000 km bo pa treba ?e kako ?istilno sredstvo uporabiti. Posku?al bom z acetonom in mogo?e ?e z kako razbla?eno kislino. O?itno samo izpiranje ni dovolj, ker gre za prcej dolge kanale majhnega premera pa vapo ne more o?istiti vseh kanalov.

Glede merjena temperatur FAP pa bi le ta dala zgolj podatek kdaj poteka regeneracija, kar se da opazovati tudi po merjenju porabe goriva. ?e bi imeli ?e temperaturo FAP bi to bil zgolj ?e en podatek o poteku regeneracije, ki bi samo delno vplival na te?ave z DPF, saj bi nam sugeriral, da ne ugasnemo motorja med regeneracijo.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na tvoj na?in uporabe avtomobila, je malo ?udno(ali pa rudi ne), da ti se je na?gala lu?ka. Obstaja mo?nost, da se ti bo v bodo?e pogosteje na?igala. DPF pa tudi FAP motijo negorljive vsebine v gorivu, ki se ob regeneraciji ne morejo o?istiti. V nekvalitetnem gorivu jih je seveda ve?. Za to se postopoma v DPF nabira vse ve? teh vsedlin, ki jih je potrebno mehano?no o?isti. Na internetu se omenja izpiranje v neki teko?ini, ki pa naj bi stalo 400?. Moje izku?nje s FAP so, da se da pri za?etnih te?avah filter enostavno sprati. Sedaj pa ko se mi je ?tevec obrnil preko 230.000 km bo pa treba ?e kako ?istilno sredstvo uporabiti. Posku?al bom z acetonom in mogo?e ?e z kako razbla?eno kislino. O?itno samo izpiranje ni dovolj, ker gre za prcej dolge kanale majhnega premera pa vapo ne more o?istiti vseh kanalov.

Glede merjena temperatur FAP pa bi le ta dala zgolj podatek kdaj poteka regeneracija, kar se da opazovati tudi po merjenju porabe goriva. ?e bi imeli ?e temperaturo FAP bi to bil zgolj ?e en podatek o poteku regeneracije, ki bi samo delno vplival na te?ave z DPF, saj bi nam sugeriral, da ne ugasnemo motorja med regeneracijo.

 

?e enkrat preberi, njegova lu?ka nima nobene veze z DPFjem.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no danes na poti v skopje spet utripa...

sirius: ce ti utripa pomeni, da je cas za servis (redni 20.000km)

 

ni receno..lahko da se ti je filter tok zabasal da ne more sam naredit regeneracije in mores na servis peljat..

 

 

seveda utripa tudi ce je cas za servis..

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ni receno..lahko da se ti je filter tok zabasal da ne more sam naredit regeneracije in mores na servis peljat..

seveda utripa tudi ce je cas za servis..

 

zase sem govoril :)

povprecna hitrost teh zadnjih 20000km je po BC 73km/h, poraba pa pise 6.0

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ni receno..lahko da se ti je filter tok zabasal da ne more sam naredit regeneracije in mores na servis peljat..

seveda utripa tudi ce je cas za servis..

 

utripa = servis

gori = DPF panika

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povej bolj natan?no kaj misli? s tema dvema stavkoma.

 

To je tako,kot so pred leti dajali noter ampermetre, voltmetre in ostale ?tevce.

Ne pa?ejo k vsakemu avtu.

Te podatki so bolj pomembni za ?portno vo?njo ; pri ostalih ne pridejo v po?tev

 

Ta merilnik je odli?na zadeva, kar mi je nekdo mi je lepo povedal :

Temperaturo izpu?nih plinov ho?em vedet, ker nikol nisem ziher da avto dobiva dost bencina.

Kljub nastavitvam ECU-ja bi rad prej vedel da nekaj ni uredu z zmesjo zraka in bencina, kot pa da mi stopi bat(e)...Je ceneje tako, kot pa da neve? napake in na koncu da? za servis ?

 

Na?el sem ?e zanimive povezave o tem :

-vgradnja dispaya

http://www.scirocco.org/tech/misc/afgauge/af.html

 

-univerzal APEX

http://www.apexperformance.co.uk/catalo ... 0a8f8dc844

 

Mopar

http://hhscott.com/93tmv/index.htm

 

Avstrija:

http://www.der-tuner.com/

>Motortuning>Manometer>...

 

Nem?ija:

http://www.ak-motorsport.de/ak_onlineshop/index.html

>Subaru>Anzeige>...

 

Primer

Objavljena slika

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.