Skoči na vsebino

Homologacija


matejko

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

kupil sem mazdo 6 2003 pa me zanimam kako bi pri?el do novega homologaciskega lista ker sem ga izgubil?

 

 

Obrni se na uvoznika >>

 

MAZDA MOTOR SLOVENIJA, d.o.o.

 

Kratek naziv: MMS, d.o.o.

Dolenjska cesta 242c, 1000 LJUBLJANA

Telefon:(01) 420 40 80

Telefax:(01) 420 40 88

Epo?tni naslov:info@mazda.si

Spletna stran:www.mazda.si

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem klical najprej na LPP, pa so mi rekli da stane duplikat 36? ?zmeden? Men se zdi nekam veliko.

 

Klical sem tudi na mms vendar so mi rekli da naj se obrnem na lpp ker avto ni bil uvo?en pri njih...

 

A mogo?e kdo ve, je kje ceneje dobit karton?ek (morda kaka druga regija) ali so bolj enotne cene?

panoramska.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem klical najprej na LPP, pa so mi rekli da stane duplikat 36? ?zmeden? Men se zdi nekam veliko.

 

Klical sem tudi na mms vendar so mi rekli da naj se obrnem na lpp ker avto ni bil uvo?en pri njih...

 

A mogo?e kdo ve, je kje ceneje dobit karton?ek (morda kaka druga regija) ali so bolj enotne cene?

 

 

?e dolgo ni ve? karton?ka. Zdaj je A4 format, popolnoma popisan na obeh straneh, kateri nikakor normalno ne pa?e v noben predal v avtomobilu. :vskalo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e si izgubil original, mora? po duplikat na mms, ?e pa je ?e bila narejena kaka predelava pa gre? tja, kjer je bila ta predelava homologirana in ti izdajo drugega.

Cene pa so seveda slovensko primerne...

*turbolumpi: mms je skoraj morala uvoziti tudi tvojo, po vsej vrjetnosti so malo leni in se jim neda, razen ?e je mogo?e kaka italijanka

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e dolgo ni ve? karton?ka. Zdaj je A4 format, popolnoma popisan na obeh straneh, kateri nikakor normalno ne pa?e v noben predal v avtomobilu. :vskalo:

 

Pase v tisto mapco, kjer so navodila,... ;)

post-10-1370378184_thumb.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e si izgubil original, mora? po duplikat na mms, ?e pa je ?e bila narejena kaka predelava pa gre? tja, kjer je bila ta predelava homologirana in ti izdajo drugega.

Cene pa so seveda slovensko primerne...

*turbolumpi: mms je skoraj morala uvoziti tudi tvojo, po vsej vrjetnosti so malo leni in se jim neda, razen ?e je mogo?e kaka italijanka

 

huh ja, js bi tut kr znal met probleme s tem, ker je italijanskega izvora :closedeyes: si pa za vsako nanovo homologirano zadevo nardim ?e kopijo karton?ka za vsak slu?aj :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

spet se lahko temni prednja stekla :ouje: (13.-15. ?len)

 

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?url...p;stevilka=1689

 

sam ni mi jasno zakaj bi to delal za cestne avte...pono?i je jeba

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sam ni mi jasno zakaj bi to delal za cestne avte...pono?i je jeba

 

mogo?e zato, ker ?udn zgleda, ?e so samo zadnje zatemnjene :zvizga:

 

druga? se pa tut pono? vidi ven, sam not ne :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Grem se js temnit sprednje sipe..k grdo izgleda ce so sam zadnje... :notworth:

 

Totalno, ?imprej zrihtaj! :prstgor:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hm ... zakaj sam jest ne vidm da je v tem UR ker druga?e kokr je blo v prej?nem? :) Tud v prej?nem si lahko mel folijo gor ?e je bla propustnost ve? kot 70% .. tovarni?ko so vsa stekla cca 75% folije z 5% pa ni. Jest mam recimo 55% prednje ?ipe kar pomen da ravn tko kot prej zadeve ne morm homologirat ..

mogo?e sem pa kej spregledal .. ?

When in doubt, duck it!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hm ... zakaj sam jest ne vidm da je v tem UR ker druga?e kokr je blo v prej?nem? :) Tud v prej?nem si lahko mel folijo gor ?e je bla propustnost ve? kot 70% .. tovarni?ko so vsa stekla cca 75% folije z 5% pa ni. Jest mam recimo 55% prednje ?ipe kar pomen da ravn tko kot prej zadeve ne morm homologirat ..

mogo?e sem pa kej spregledal .. ?

 

o tem jaz govorim, propustnost pomeni ravno kontra zatemnjenosti, 30% temnej?e je to kar je ?e na avtu, ampak folije so pa ?ista tema.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Ker je 100 tem o homologaciji, bom uporabil kar to najmlaj?o (najmanj zastarano).

 

Torej, imam vpra?anje, ?e morda kdo ve kaj ve? o zadnjih spremembah pri homologacijah? Sam ?e nisem na?el ni? kar bi bilo ?rno na belem, sem pa sli?al, da po novem za dodatne dele na vozilu, ki imajo oznako in dokumente o primernosti za dolo?eno vozilo, da homologacija ni ve? potrebna. Obvezno je samo, da so papirji v vozilu, v primeru, da te ustavi policija.

 

Je kaj na tem?

mazda-323f-18-glx-98.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To misli? t?v certifikat in potrdilo o strokovni vgradnji? ?e je to res, potem super in je en stro?ek manj, s temi homologacijami so itak samo kasiral. Kje pa si to zasledil?

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pato, upam da dr?i in se bo VSAJ ENO zadevo v tej dr?avci DEBIL-okratiziralo oz. da bo manj birokratskih opravil in stro?kov. :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

robertos, hvala za uporaben post... 

 

Za to utopi?no spremembo mi je povedal tast. Je voznik tovornjaka in ti ves ?as preverjajo zakone (zakone ki se ti?ejo ?oferstva), ?e se da kje kaj pri?parat :) Bom ga danes ko se vrne domov vpra?al kje je to zasledil. Bolj kot to da vrjamem, si ?elim, da bi bilo res, ker moram homologirat vzmeti.

mazda-323f-18-glx-98.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.