Skoči na vsebino

Zvok pri pospe?evanju


Priporočeno sporočilo

Zdravo :)

 

Sem iskal po forumu pa odgovora na svoje vpra?anje nisem na?el ... se pa opravi?ujem, ?e slu?ajno ponavljam temo :)

 

Torej vpra?anje: Ko intenzivno pospe?im, recimo pri prehitevanju, ko se avto spredaj dvigne in dose?e ve? kot 2200 obratov se pojavi zvok, ki ga do zdej ni blo sli?at ... takle je, ?e so okna odprta in radio na tiho se ga komot sli?i, sicer se ga ob ugasnjenem radiu sli?i tudi v kabino pri zaprtih oknih ... Torej avto nekako za?vi?ga, kot da bi zrak prihajal nekam kjer ni prostora ... ne znam druga?e povedat :)

 

Ne ?vi?ga turbo, da ne bo pomote, avto pa to dela samo pri agresivnem pospe?evanju po ravnem, ?e pospe?ujem v hrib tega zvoka ni, prav tako ga ni na mestu ob pritisku na gas in ni ga ?e recimo v kerikoli prestavi mirno pelem v visoke obrate, torej samo pri agresivnem pospe?evanju :)

 

?e eno vpra?anje: ko dle ?asa stoji, recimo ?ez no?, se ob v?igu za sekundo vklopijo 3 rumene lu?ke, tista za zdrs koles in ?e dve, vendar ugasnejo takoj po v?igu ... Kdo ve kaj bi lahko bilo?

 

Hvala ?e v naprej za pomo? :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo :)

 

Sem iskal po forumu pa odgovora na svoje vpra?anje nisem na?el ... se pa opravi?ujem, ?e slu?ajno ponavljam temo :)

 

Torej vpra?anje: Ko intenzivno pospe?im, recimo pri prehitevanju, ko se avto spredaj dvigne in dose?e ve? kot 2200 obratov se pojavi zvok, ki ga do zdej ni blo sli?at ... takle je, ?e so okna odprta in radio na tiho se ga komot sli?i, sicer se ga ob ugasnjenem radiu sli?i tudi v kabino pri zaprtih oknih ... Torej avto nekako za?vi?ga, kot da bi zrak prihajal nekam kjer ni prostora ... ne znam druga?e povedat :)

 

Ne ?vi?ga turbo, da ne bo pomote, avto pa to dela samo pri agresivnem pospe?evanju po ravnem, ?e pospe?ujem v hrib tega zvoka ni, prav tako ga ni na mestu ob pritisku na gas in ni ga ?e recimo v kerikoli prestavi mirno pelem v visoke obrate, torej samo pri agresivnem pospe?evanju :)

 

?e eno vpra?anje: ko dle ?asa stoji, recimo ?ez no?, se ob v?igu za sekundo vklopijo 3 rumene lu?ke, tista za zdrs koles in ?e dve, vendar ugasnejo takoj po v?igu ... Kdo ve kaj bi lahko bilo?

 

Hvala ?e v naprej za pomo? :)

 

Kaj tebe matra sploh?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Ok, kon?no sem imel ?as pelat avto k mehaniku .... ker je zvok, ki sem ga zgoraj opisal ?el iz ?viganja v ro?ljanje ... ?e vedno samo pod dolo?enimi pogoji vo?nje.

 

Torej razdrli so okrog turbine in intercoolerja, mehanik pravi da je v slabem stanju ena od cevi okrog turibne - jo je prej?nji lastnik baje ?e sam nekak popravljal in mu verjetno ni uspelo najbolj?e.

 

V ponedeljek naro?imo novo cev in vidli bomo ali bo zvok prenehal - upam da bo, ker mehanik pravi da bi sicer lahko bila v okvari turbina.

 

Zanimajo me va?e izku?nje. ?E je v kvaru turbo a ne bi potem skos spu??al zvoke in ne samo pod dolo?enimi pogoji? Vpra?am, ker sem pred mardo vozil VW 2.0 TDI in ko se je tam poslovil turbo je piskal konstantno dokler ni rekel adijo.

 

Torej zvoki, so ?e vedno prisotni samo pri intenzivnem pospe?evanju in ?e to ko se avto nekaj ?asa vozi, ko je hladen pa ne.

 

Je imel kdo ?e podoben problem?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.