Skoči na vsebino

Mazda dizli - poraba


Domen

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 209
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Vuk v Avstriji tankam Diesel V-Power (Shell)...res dober dizel, tok da se cut v delovanju motorja (bolj miren se mi zdi)...zadnjic je stal pa 1.1 pa nekaj eur (cca 10 centov vec kot obicajni dizel je)...ti mas bliz Avstrijo blagor tebi...sam vseen se ne splaca it do tja vsakic ko je treba tankat

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko bom drugi? kaj letal po jodlariji, bom za hec tankal gori,pa da vidim razliko.

@Mazda323 - tvoj foter ve?krat tam tanka??

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja sej sosedove hru?ke so tud bolj?e od na?ih.... ;)

 

Druga?e pa sem preveril ve?ino ?rpalk v SLO (razen INE in TU?a) se pravi od Petrolov, OMVjev, Molov, DEUov, Agipov, Shellov, Logov in jaz osebno nisem opazil razlike tako pri vo?nji kot pri porabi. Skoraj ne verjamem, da imajo pa drugod ?ude?no nafto ali pa bencin

 

Mazda323 - 100 oktanskega diesla ni, kve?emu bencin ... diesli imajo pa cetansko ?tevilo

 

 

Glede cene v Avstriji in pri nas. Sicer ne izgleda bistvena razlika v ceni samo mene bi letno pri?lo ve? kot 100 jurjev dra?i, ?e bi tankal v Avstriji (v predpostavki, da bi jo imel pred nosom) tko, da mo?no dvomim da se spla?a :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Nisem hotel odpirat nove teme o porabi, ker vidim da ?e 2 obstajata.

 

Torej mal me ?udi, ko berem, da vam po BC v mazdi 6 ka?e manj?o porabo kot je v resnici. Namre? pri men je po BC kazal povpre?je 8,2 L / 100 km. Po izra?unu "na roke" pa sem pri?el do cifre 8,03 L / 100 km, se pravi dober deci in pol manj kot po BC. :) Naredil sem pa 400 km (od tega jih je bilo cca. 300 na relaciji - AC pri 130-140 km/h, ostalih 100 pa mestna vo?nja). Aja pa tankal sem na Agipu. Bom pa testiral ?e naprej in poro?al, ?e bo pri?lo do kakih odstopanj glede realne vs. "BC" porabe.

 

P.S. Sem pa druga? zelo presene?en nad relativno majhno porabo tega 1.8 (benz) motorja pri M6 (sploh ob dejstvu, da sem se ve?inoma vozil s pri?gano klimo). :bravo: Prej?nji avto (vw polo 1.4 16V 75km) mi je pil vedno okol 7-7.5 L / 100 km. :huh:

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Menda da dizlom ka?e manj?o porabo kot je v resnici bencinarjem pa porabo ka?e prav.No druga?e se pa na ta ra?unalnik ni kaj za zana?at,vsaj kar se preostanka kilometrov do konca goriva ti?e,saj mi je ra?. kazal ?e 164km do kon?ne porabe goriva,?tev?ek je bil pa ?e ?isto ?ez kriti?no to?ko za prazen tank,tako da sem ?el kar tankat.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene pa zanima, v katerem obmo?ju vrtlajev je pri M6 136 najmanj?a poraba.

 

Na?eloma je najbolje, da ko pospe?uje? je najbolje, da to po?ne? v obmo?ju najve?jega navora - od cca 2000 - 3000 o/min

 

Pri konstantni vo?nji pa je najmanj?a poraba v najvi?ji prestavi pri 1000-1100 obratov. Ampak to ni nizka poraba zaradi obratov ampak zaradi nizke hitrosti (cca 50km/h), ker je takrat najmanj zra?nega upora.

 

Menda da dizlom ka?e manj?o porabo kot je v resnici bencinarjem pa porabo ka?e prav.No druga?e se pa na ta ra?unalnik ni kaj za zana?at,vsaj kar se preostanka kilometrov do konca goriva ti?e,saj mi je ra?. kazal ?e 164km do kon?ne porabe goriva,?tev?ek je bil pa ?e ?isto ?ez kriti?no to?ko za prazen tank,tako da sem ?el kar tankat.

 

pametno :bravo: s tem si se re?il povabila v poseben klub imenovan "Mazdin BC me je nasankal - ostal sem brez goriva"

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

boss vesela novica zate: vceri sem mal pogledal srbski auto bild in gledam tehnicne podatke za novo Mazdo 6...

povprecna poraba: 5.6l/100km

103kW pa 330Nm (ce se prav spomnim)--sicer pa ne vem kako to, da ima manj moci kot zdajsnja

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

boss vesela novica zate: vceri sem mal pogledal srbski auto bild in gledam tehnicne podatke za novo Mazdo 6...

povprecna poraba: 5.6l/100km

103kW pa 330Nm (ce se prav spomnim)--sicer pa ne vem kako to, da ima manj moci kot zdajsnja

 

Mo?i je malenkostno manj je pa navora skoraj 10% manj... (zdaj?nja ima 105kW/143KM in 360Nm)

 

?e so ?e manj?ali mo? le zakaj niso raje dali na 100kW, da bi padli v ni?ji zavarovalni razred? :ne vem:

 

 

Glede porabe pa samo upam, da se ne zgledujejo po VW-ju, kjer ti pi?e poraba povpre?na 5,5 realno imam pa 6,4. Pri Mazdi so vsaj napisali, da je povpre?na 6,5 in res jo imam 6,57.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

najbrz ne lazejo, ker se je izboljsala aerodinamika (cx=0.27) pa je tudi lazja, ima pa elektro servo pa se nekaj takih fint za zmanjsanje porabe...

glede naovra pa mozno, da ima tudi nova 360 Nm pa se nisem dobro zapomnil stevilke...konjev je pisalo 140, to se prav spomnim...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e so ?e manj?ali mo? le zakaj niso raje dali na 100kW, da bi padli v ni?ji zavarovalni razred?

 

ker mamo tak blesavo nastavljene razrede samov SLO ;)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vem, da v italiji npr. imajo normalne takse do 2000ccm pol se zacnejo hude cene...

zato je bil posebej za italijo narejen npr. mercedes 200kompressor, al pa razni 2.0turbo

 

sam je res glupo dat toliko vec denarja samo za 3kW vec...ce ze placas, naj ima kakih 119kW :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj ni blo enkrat nekje objavljeno(se ne spomnim kje),da ima 136-konjska,100 kW(merjeno na valjih), v resnici tam nekje okrog 148 konjev?

 

Verjetno so napisali 100 kW zaradi davka?? :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...

http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=4355

 

pri zadnjih 3 tankih je vklju?en webasto s timerjem....

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Huh kar na drugo mesto sem padel in to z 100kw motorjem :P !Ker penzjonist sem :hohoho:http://www.poraba.com/avrage_car.php?searcht=582

 

In kaj Boss ni na prvem mestu al kaj? ?zmeden? Nekaj ne bo v redu z to razpredelnico. :P

 

Jaz bi padel tam nekje na 22.mesto( moje realno povpre?je je 7.5 l/100). :D...?e vozim po?asi... :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.