Skoči na vsebino

Mazda dizli - poraba


Domen

Priporočeno sporočilo

?ivjo,

Tudi sam imam te?ave z potovalnim ra?unalnikom katerega sem tudi sam nastavil tako kot ste ?e nekateri omenili, vendar pa imam problem da mi nastavitve ne ostanejo shranjene. Ali ima kdo kak?no idejo kako se da shraniti nastavitve?

Ko vzame? klju? ven in ko pogleda? nastavitve ?e enkrat ostanejo shranjene, po nekaj dnevih ko ?elim stanje preveriti ?e enkrat pa so nastavitve nastavljene na 0.

Ali je morda ?e kdo odkril kaj ve??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 209
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Nekaj me zanima kaj ne gre ve? zaupat tovarni?kim podatkom in potovalnim ra?unalnikom? :huh:

 

Jaz sem bil do sedaj navajen da je potovalni ra?unalnik kazal prav oz celo malo ve? kot je bila na roke izra?unana poraba... B)

 

ali je sploh mogo?e pri 120CD met porabo po tovarni?kih izra?unih oz. po ECE. Na nem?ki strani sem celo zasledil da ima 120CD navadna in sport za en deci manj?o porabo kot sport combi torej 6,5l/100km.... :blink:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda6 120 TE karavan... povprecno okoli 6,5 do 6,8 l/100 km...

Klima je stalno na auto... noga pa je vcasih tudi mal pretezka... :rolleyes:

Pismo, to je pa nekam malo; toliko naj bi porabil diesel.

Tudi sam sem v dilemi, razmi?ljam o nakupu rabljene Mazde 6, pa ne vem ali bi se odlo?il za diesel ali bemcinsko varianto, obakrat 120 KM.

Va?e izku?nje in predlogi?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda6 120 TE karavan... povprecno okoli 6,5 do 6,8 l/100 km...

Klima je stalno na auto... noga pa je vcasih tudi mal pretezka...  :rolleyes:

Pismo, to je pa nekam malo; toliko naj bi porabil diesel.

Tudi sam sem v dilemi, razmi?ljam o nakupu rabljene Mazde 6, pa ne vem ali bi se odlo?il za diesel ali bemcinsko varianto, obakrat 120 KM.

Va?e izku?nje in predlogi?

Bomo ziher vzel dzila ker prevozimo 40.000 in ve? na leto pa ?e servisi so ma 20.000 bencinar pa 15.000 kar pomeni da je v dveh letih ?e za skoraj 3 servise manj... S tem da poraba je tak okoli 2 litra razlike kar se tudi ob enaki ceni dizla in bencina spla?a pa ?e doseg z enim tankom je dalj?i. ?e smo s 1,6 becinom pri?li in domovine na Pag pa do Zagreba brez rezerve pol pridemo z dizlom domov.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bomo ziher vzel dzila ker prevozimo 40.000 in ve? na leto pa ?e servisi so ma 20.000 bencinar pa 15.000 kar pomeni da je v dveh letih ?e za skoraj 3 servise manj...

Pazi!

Da ne bo napa?nih informacij:

 

Bencin in Dizel imata iste sevisne intervale pri Mazdi 6!!! B) 20.000km ali 1 leto!

 

Lep pozdrav!

All I ask: the sky above and the road below me.
BlueSky

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bomo ziher vzel dzila ker prevozimo 40.000 in ve? na leto pa ?e servisi so ma 20.000 bencinar pa 15.000 kar pomeni da je v dveh letih ?e za skoraj 3 servise manj...

Pazi!

Da ne bo napa?nih informacij:

 

Bencin in Dizel imata iste sevisne intervale pri Mazdi 6!!! B) 20.000km ali 1 leto!

 

Lep pozdrav!

Ups... :P My bad. Kakorkoli poraba je ?e vedno v korist.... :P
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

samo ve?ji cestni sklad pla?a? pa ?e tiste norme za dizle.

 

Pa na kratke relacije stalno ?e vozi?, ti trpi turbina ker pogosto pri?iga? pa uga?a?,pa saje se ti bolj nabirajo. :rolleyes:

Kar se ti?e relacij je povpre?na relacija tak od oka ki bi jo delali nad 30km v eno smer...

 

Sicer pa je nakup padu u vodo. So nam stari avto pri selmarju ocenili mizerno slabo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

potem pa ga proda? posebej.

 

Slabosti bencincev: dosti manj?i navor,v hrib ga mora? bolj priganjati,...

Prednosti: veliko ve?ji razpon obratov, lep?e pri?gejo v nizkih temperaturah,...

 

:D:D:rolleyes::rolleyes:

 

?e kdo ve kaj ve? naj napi?e.

Powered by MAZDA MR racing & VICS-Variable Intake Charging System

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

potem pa ga proda? posebej.

 

Slabosti bencincev: dosti manj?i navor,v hrib ga mora? bolj priganjati,...

Prednosti: veliko ve?ji razpon obratov, lep?e pri?gejo v nizkih temperaturah,...

 

:D:D:rolleyes::rolleyes:

 

?e kdo ve kaj ve? naj napi?e.

Moram ?e enkrat na cenitev ker sem ugotovu da so kekci narobe model izdelave vpisali-prej?nji namre? :huh:

 

 

Bencinarji imajo ?e slabosti:

 

-Vi?ja poraba

-zaradi vi?jih normnih obratov kraj?a ?ivljenska doba

-slab?a mazljivost-kraj?a ?ivljenska doba

-zaradi manj?ega novora ve?ja razlika v mo?i ob vklopu klimatske naprave

-zobati jermen- ima kraj?o ?ivljensko dobo (okoli 90.000km) in je bolj podvr?en po?kodbam ki rezultirajo v po?kodbah motorja naproti pogonski verigi ki jo uparablja ve?ina dizlov povrh pa se le ta menja na 250.000km

 

Slabosti dizlov:

-ve?ja koli?ina olja v motorju in hladilne teko?ine-stro?ki

-ve?ja te?a(to sicer izravnajo s ve?jimi zavorami)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa se moja mazdica

 

323F 1,516V 90KM pov. poraba med 6,7 in 7,5 l/100km

 

kdor pravi da je to prevec naj mal pogleda na VW (golf, Vento, Bora, Pasat) pa bo kmal vidu da pod 8,5 sploh ni variante z 90KM. PREVERJENO !!!!

Podobno sem slisal tudi za forda tko da... nimam komentarja nad porabo :)

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

?ivjo,

Tudi sam imam te?ave z potovalnim ra?unalnikom katerega sem tudi sam nastavil tako kot ste ?e nekateri omenili, vendar pa imam problem da mi nastavitve ne ostanejo shranjene. Ali ima kdo kak?no idejo kako se da shraniti nastavitve?

Ko vzame? klju? ven in ko pogleda? nastavitve ?e enkrat ostanejo shranjene, po nekaj dnevih ko ?elim stanje preveriti ?e enkrat pa so nastavitve nastavljene na 0.

Ali je morda ?e kdo odkril kaj ve??

Oj,

 

Kolikor sem sam nastavljal zadevo, sem imel ob?utek, da se potem, ko spremeni? nastavitev v +/- , vedno kalibrira meritev na novo in se potem poka?e spet ni?la - pa? nova referen?na vrednost. ?e popravi? npr. za +5%, ni?la po novem predstavlja nastavitev za 1.05-kratnik prej?nje vrednosti.

 

Je pa res, da nastavitve ne dr?ijo za vedno, vsekakor pa po mojih izku?njah dr?ijo vsaj za nekaj ?asa.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 10 mesecev kasneje...

Pred mesecem sem kupil novo Mazdo 6 CE 120 (TE). Danes se mi je zgodilo, da mi je odpovedal motor kar na kriziscu. Povprecna poraba po prevozenih 1800 km znasa 6,1/100 km (po potovalnem racunalniku). Vedel sem da ni vecja napaka, oziroma da je nastala napaka zaradi moje nepazljivosti. Prevozil sem namrec skoraj 900 km (po stevcu) od prejsnjega polnjenja rezervarja. V rezervarju je ostalo se cca. 5 l dizla. Rezervar premore po podatkih 64 litrov. Dejanska poraba znasa torej 6,6 litrov. Kako nastaviti potovalni racunalnik, da bo kazal porabo bolj tocno. Prosim ce mi odgovorite tudi na

 

e-posto: viktor.tancer@volja.net:rolleyes:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moram ?e enkrat na cenitev ker sem ugotovu da so kekci narobe model izdelave vpisali-prej?nji namre? :huh:

Bencinarji imajo ?e slabosti:

 

-Vi?ja poraba

-zaradi vi?jih normnih obratov kraj?a ?ivljenska doba

-slab?a mazljivost-kraj?a ?ivljenska doba

-zaradi manj?ega novora ve?ja razlika v mo?i ob vklopu klimatske naprave

-zobati jermen- ima kraj?o ?ivljensko dobo (okoli 90.000km) in je bolj podvr?en po?kodbam ki rezultirajo v po?kodbah motorja naproti pogonski verigi ki jo uparablja ve?ina dizlov povrh pa se le ta menja na 250.000km

 

Slabosti dizlov:

-ve?ja koli?ina olja v motorju in hladilne teko?ine-stro?ki

-ve?ja te?a(to sicer izravnajo s ve?jimi zavorami)

 

 

?e ena slabost dizlov zani? nafta v sloveniji po izjavah drugih uporabnikov dizlov (ne vozim dizla)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred mesecem sem kupil novo Mazdo 6 CE 120 (TE). Danes se mi je zgodilo, da mi je odpovedal motor kar na kriziscu. Povprecna poraba po prevozenih 1800 km znasa 6,1/100 km (po potovalnem racunalniku). Vedel sem da ni vecja napaka, oziroma da je nastala napaka zaradi moje nepazljivosti. Prevozil sem namrec skoraj 900 km (po stevcu) od prejsnjega polnjenja rezervarja. V rezervarju je ostalo se cca. 5 l dizla. Rezervar premore po podatkih 64 litrov. Dejanska poraba znasa torej 6,6 litrov. Kako nastaviti potovalni racunalnik, da bo kazal porabo bolj tocno. Prosim ce mi odgovorite tudi na

 

e-posto: viktor.tancer@volja.net:rolleyes:

 

Zivjo Viktor

Dobrodosel na forumu

Ce bi pogledal prvo stran tega posta bi najdu navodila kako nastimat potovalni racunalnik da ti kaze prav.

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred mesecem sem kupil novo Mazdo 6 CE 120 (TE). Danes se mi je zgodilo, da mi je odpovedal motor kar na kriziscu. Povprecna poraba po prevozenih 1800 km znasa 6,1/100 km (po potovalnem racunalniku). Vedel sem da ni vecja napaka, oziroma da je nastala napaka zaradi moje nepazljivosti. Prevozil sem namrec skoraj 900 km (po stevcu) od prejsnjega polnjenja rezervarja. V rezervarju je ostalo se cca. 5 l dizla. Rezervar premore po podatkih 64 litrov. Dejanska poraba znasa torej 6,6 litrov. Kako nastaviti potovalni racunalnik, da bo kazal porabo bolj tocno. Prosim ce mi odgovorite tudi na

 

e-posto: viktor.tancer@volja.net:rolleyes:

 

Tisto nastavljanje ra?unalnika se zelo hitro resetira na prej?njo nastavitev tako, da se po moje s tem nima smisla ukvarjat :ne vem:

 

Druga? pa dobrodo?el v klub "novih lastnikov 6, ki jim crknejo zaradi premalo goriva" . Mislim, da se je to ?e vsakemu zgodilo saj ra?unalnik ka?e ?e ve? kot 100 km dometa, avtu pa zmanjka goriva. potem gre? pa na pumpo pa notri stla?i? manj kot 60l goriva in se spra?uje? kam so zginili ?e tisti ?tirje ki jih navaja tovarna kot velikost tanka (64litrov). V glavnem tudi japonci znajo bit ?lampasti...

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.