Skoči na vsebino

Nakup mazde 6 prve generacije. Na kaj biti pozoren?


fixy

Priporočeno sporočilo

Lep pozdrav. Po raznoraznih avtomobilih, ki jih i??em, mi je v oko padla mazda 6 karavan. I??em avtomobil med 3500-4500? in izmed tistih nekaj, ki jih avto.net ponuja me zanima nekaj stvari. Vidim da so nekateri CD120 nekateri pa CD136, razen mo?i, kak?na je razlika, oz. kateri verzija motorja je bol?a? Ali imajo te avti DPF filter? tisti novej?i vem da ga imajo, za te pa nevem.

Na kaj moram biti pozoren pri ogledu, ?e so kak?ne znane napake, ki bi me kasneje lahko udarile po ?epu. s tem nimam v mislih kakih ?arnic, ali pa ?e imajo kak?ne roke kej kufta in jih treba menjat. Zanimajo me resne napake. Ali imajo te motorji jermen ali ketno? Kak?ni so servisi intervali?

Seveda, ?e kdo katero od teh na avtonetu pozna in ve da je dobra lahko brezsramu pove, ali pa ?e za katero na priporo?ate nakupa.

 

tukaj je nekaj tistih, ki jh za sedaj sem zasledil, ki so mi padle v o?i.

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6910247&show=2

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7129950&show=1

 

za odgovore se zahvaljujem

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 61
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Zdravo!

 

Ta verzija Mazde6 ?e nima DPF filtra, imajo pa ga kasneje ko je dobila lepotne popravke (generacija proti koncu 2005 in dalje), oba motorja teh letnikov imate jermen in ne verige, interval menjave je 120.000km oz. 5 let (kar pride prej na vrsto). :cheers:

 

Ostalega o teh avtih ne vem, razen seveda ?e zelo pogostega rjavenja, ki se navadno poka?e na zadnjih blatnikih, pragovih in tudi spodnjih robovih vseh vrat, vklju?no s tistimi na prtlja?niku. <_<

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok, sem tudi sam dobro obrnil forum kar sem zasledil pa me naj kdo popravi, ?e se motim.

Te?ave z bakrenimi podlo?kami pri CD136

Rjavenje (Blatnik, koloteki, robovi vrat, pragovi)

Te?ave s klimo

Motor?ek za uravnanje snopa lu?i-xenon modeli

?i??enje karterja olja

Poraba olja.

 

to sem nekak izsledil ob izjavah uporabnikov tega foruma. Kaj od tega se da preveriti in kako.

Od unih dveh vozil sem klical spodnjega, mo?akar je rekel, da je avto slovenski, on je drugi lastnik, vse dela, v prvi barvi(sicer mi je malo pokrov motorja ?uden iz slike), vlki servis je bil delan pri 160kkm, da ima servisno knjigo po?templjano pri uradnem servisu. Sem mu rekel, da ?e mi lahko po?lje ?t. ?asije, prometne, pa da preverim, pa je reku da bo, zdej pa ?akam.

sode? po prebiranju foruma, bi morala poraba te mazde biti okoli 6-7litrov

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prakti?no ve? ?e vse o tem avtu, kar rabi? vedeti ob nakupu. :prstgor:

 

?e bo? pa tik pred nakupom, pa lahko takrat ?e do kak?nega Mazda obvlada?a pripelje?, da bo? 100% zihr, da vse ?tima. :cheers:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja a res ni nobenmu tole logi?no... diesle se v ve?ini kupuje za delanje ve?jega ?tevila kilometrov. Tako v povpre?ju imajo isti letnik diesli vsaj za 50% ve? kilometrov kot bencinarji in logi?no tudi temu primerno ve? napak.

 

?tos je namre?, da se tudi vse statistike vodijo na letnik in ne na ?tevilo prevo?enih kilometrov, kar je v bistvu v ve?ini primerov ve?ji dejavnik za morebitne okvare kot letnik vozila... obraba materialov zaradi delovanja je namre? mnogo bolj intenziven proces kot pa je to zaradi staranja.

 

V glavnem hiter pregled pove, da razen pri filtru in sklopki ni bistvenih razlik... ve?ino je pa tako, da je logi?no da je pri dieslih ve? okvar saj gre za kompleksnej?e motorje, ki delajo ve? kilometrov in poleg tega jih je vsaj 80% napram 20% bencinarjev. ?e samo zadnji podatek pove, da za pet napak so po statistiki ?tiri dizelske.

 

Pregled napak, okvar in vpoklicev

Te?ke okvare

 

Pri prvih dizelskih motorjih, leta 2006, s filtrom trdih delcev (DPF) prihaja do okvar. Te se ka?ejo kot prekomerno zmanj?anje zmogljivosti motorja med regeneracijo filtra. Regeneracija se preve?krat ponavlja in pri?iga se indikacijska lu?ka. Problem so re?evali s preprogramiranjem elektronike motorja ali z menjavo filtra.

-problem pri dieslih

Pri modelih 2002-2003 prihaja do te?av s sklopkami. Ponavadi je krivec za te?ave dvomasni vztrajnik, prihaja pa tudi do mehanskih te?av s sklopko.

- sklopke odletavajo tako pri dieslih kot pri bencinarjih in najve?krat pred?asno zaradi grobosti uporabnika. Je pa logi?no, da gre pri dieslu za ve?jo verjetnost saj je poleg ve? kilometrov tudi motorni navor bistveno vi?ji in bolj obremenjuje sklopko in vstrajnik.

 

Druge napake in pomanjkljivosti

 

Pri nekaterih vozilih letnika 2002 je prihajalo do te?av s hlajenjem motorja zaradi napake na hladilniku motorja.

- tako pri dieslu kot pri bencinarju oziroma pri bencinarju ?e bolj saj gre za ve?ja segrevanja kot pri dieslu

Pri modelih, izdelanih do junija 2005, predvsem pa tistih, izdelanih pred novembrom 2003, prihaja do hrupa iz podvozja, ki je intenzivnej?i po 70.000 prevo?enih kilometrih.

-tako diesel kot bencin

Modeli, izdelani do poletja 2003, trpijo za neprijetnim zvokom servo mehanizma volana, predvsem pri dizlih.

- sicer velja za oba je pa spet veliko odvisno od prevo?enih kilometrih

Nekaj ​​prito?b je zaradi okvare pete prestave pri dizlih. Te?ava se pojavlja pri 136KM dizelskih modelih s 5-stopenjskim menjalnikom, predvsem pri tistih, ki se veliko vozijo v tej prestavi ali pa vle?ejo tovor, kar povzro?i kratko ?ivljensko dobo prestave. Pri kasnej?ih 6-stopenjskih menjalnikih teh te?av ni ve?.

Kakor je meni znano diesel sploh nima 5-stopenjskega menjalnika tako, da ne vem od kod ta informacija. 5-stopenjski menjalnik je le pri bencinarjih.

?arnice v prednjih ?arometih velikokrat pregorijo.

-za oba motorja enako

 

Napake na karoseriji

 

Pri 2002-2003 modelih prihaja do vibracij v zunanjih ogledalih.

Pri karavanih in 5-vratnih limuzinah, izdelanih do novembra 2003, prihaja do ?kripanja prtlja?nih vrat med vo?njo in tudi cilindri, ki dr?ijo vrata odprta, so ?ibki.

Rjavenje okoli kolesnih obrob pri ve? kot 4 leta starih vozilih je dokaj pogosto, prav tako pa na robovih vrat in prtlja?nih vrat.

- velja za vse motorje

 

Napake notranjosti

 

Hrup v notranjsti, ki nastaja na stiku razli?nih materialov skupaj. Ta prihaja iz armaturne plo??e pri vetrobranskem steklu, iz prednjih sede?ev, vrat in vrat prtlja?nika pri 5-vratnem modelu.

Pri vozilih, izdelanih do julija 2002, prihaja do problema z odpiranjem predal?ka na vrhu sredinskega dela armaturne plo??e.

Modeli 2002 letnika imajo te?ave s prednjimi vzglavniki.

- velja za vse motorje

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekaj ​​prito?b je zaradi okvare pete prestave pri dizlih. Te?ava se pojavlja pri 136KM dizelskih modelih s 5-stopenjskim menjalnikom, predvsem pri tistih, ki se veliko vozijo v tej prestavi ali pa vle?ejo tovor, kar povzro?i kratko ?ivljensko dobo prestave. Pri kasnej?ih 6-stopenjskih menjalnikih teh te?av ni ve?.

Kakor je meni znano diesel sploh nima 5-stopenjskega menjalnika tako, da ne vem od kod ta informacija. 5-stopenjski menjalnik je le pri bencinarjih.

 

Boss, tole pa ne bo dr?alo, ?ele faceliftana 6-tka diesel (2006 dalje) ima 6 prestav.

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7067388&show=1

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6961934&show=1

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

"Kakor je meni znano diesel sploh nima 5-stopenjskega menjalnika tako, da ne vem od kod ta informacija. 5-stopenjski menjalnik je le pri bencinarjih."

 

Vsi dizli do letnika 2005 so imeli pet prestav, razen moje ki sem ji menjal menjalnik :bravo:

www.gistel.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lep pozdrav. Po raznoraznih avtomobilih, ki jih i??em, mi je v oko padla mazda 6 karavan. I??em avtomobil med 3500-4500? in izmed tistih nekaj, ki jih avto.net ponuja me zanima nekaj stvari. Vidim da so nekateri CD120 nekateri pa CD136, razen mo?i, kak?na je razlika, oz. kateri verzija motorja je bol?a? Ali imajo te avti DPF filter? tisti novej?i vem da ga imajo, za te pa nevem.

Na kaj moram biti pozoren pri ogledu, ?e so kak?ne znane napake, ki bi me kasneje lahko udarile po ?epu. s tem nimam v mislih kakih ?arnic, ali pa ?e imajo kak?ne roke kej kufta in jih treba menjat. Zanimajo me resne napake. Ali imajo te motorji jermen ali ketno? Kak?ni so servisi intervali?

Seveda, ?e kdo katero od teh na avtonetu pozna in ve da je dobra lahko brezsramu pove, ali pa ?e za katero na priporo?ate nakupa.

 

tukaj je nekaj tistih, ki jh za sedaj sem zasledil, ki so mi padle v o?i.

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6910247&show=2

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7129950&show=1

 

za odgovore se zahvaljujem

 

Pri avtu te kilometrine je vlka mo?nost, da bo trebalo menjat sklopko in vztrajnik. Druga?e pa glej ?e kake bolj?e opremljene, ker razlike v ceni skoraj ni.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

"Kakor je meni znano diesel sploh nima 5-stopenjskega menjalnika tako, da ne vem od kod ta informacija. 5-stopenjski menjalnik je le pri bencinarjih."

 

Vsi dizli do letnika 2005 so imeli pet prestav, razen moje ki sem ji menjal menjalnik :bravo:

 

Mata z theBillom prav - ne vem zakaj sem bil kar prepri?an, da je 6 stopenjski menjalnik pa ?e imel sem jo :hudicek: to ziher vreme vpliva al je pa stvar res tako nepomembna.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede peugeoja 407, pa lahko tudi sam napisem kar nekaj zgodbic. Leta 07 se je oce odlocil, da bo kupil 407-ko namesto mazde 6, ceprav je od leta 88 vozil mazde, vendar so mu nudili precej boljse placilne pogoje. No nabavil je leto star 2.0hdi motor, od sefa servisa, takrat je imel 20k km.

Na kratko okvare in tezave do sedaj.

- crknil racunalnik, ob 11 zvecer 150km od doma (avto se tudi zaklenil vec ni) popravilo 500?

- neprestano cukanje motorja, kot da bi bil zamasen filter, avto ima vse redne servise vedno jih opozarjamo na to napako pa se nikoli nic ne naredi

- napaka na zadnjih elektricnih konektorjih, zadeva je tako obcutljiva da ob vsakem pritisku na bremzo sporoca napako abs-a pa izklopi esp pa posilja neke napake da zadnja luc ne dela, ceprav lepo sveti. Zadevo resis tako, da se ustavis odpres prtljaznik, odkloois konektor za luc malo spihas pa si za 500km miren . :vskalo:

- pa se finale ... Mene je avto pustil po 17 urnem sihtu sredi gozda ob 5h zjutraj, zadevo je med vozjo enostavno crknila, brez opozorila, sem samo zapeljal ob cesto in nato ni vec hotel zagmati motorja, to je bilo lansko leto od takrat se nisem vec vsedel za volan tega avtomobila.

Po prvi in po zadnji tocki je prisla na pomoc moja zvesta zelenka, mazda, kaj pa drugega, stara gospa letnik 97, ki je ne bi zamenjal za 10 novih peugeotov ...

When in doubt, duck it!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta avto ni z Business opremo

-xsenon ?e je, sigurno ni tovarni?ki - nima ?ob za vodo na braniku

-usnje-ga ni videt, tak da je gretje sede?ev tudi vpra?ljivo. Usnje je bilo vedno enobarvno.

 

Druga?e je pa lahko dober avto in ?e kilometrina ?tima, je tudi cena vredu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
    • Focus za družinsko kočije se mi zdi ravno prav z 182 konji. ST je pač brutaln. Pa se je prodajal samo 1.5 leta. V Sloveniji so najbolj redka mašina.
    • Plastike na CX30 me ne motijo ,če je siva barva avtomobila..,če pa je bela me pa motijo preveč in bele ravno zaradi teh plastik nebi imel..,Ko bi lahko dal motor od fokusa v CX30 😃
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.