Skoči na vsebino

Letne gume 2014


LabiGT

Priporočeno sporočilo

Zanimivo, da se rezultati ADAC testa ne skladajo z rezultati spodnjega testa. Predvsem pri Conti Premium 5 in Apollo, pa tudi Dunlop Bluresponse in GY E. Grip Performance.

 

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2014-...r-Tyre-Test.htm

 

http://www.auto-motor-und-sport.de/news/so...te-8219988.html

 

 

Fino se mi zdi, da je Michelin Energy Saver tam kjer mu je mesto, predvsem zaradi rezultatov na mokri podlagi. Vedno odli?ne ocene v testih, odzivi uporabnikov pa ravno nasprotni. Cela pi*darija pri ADAC testu naj bi nastala ravno zaradi posredovanja internih informacij gumarskim koncernom, kje bo ADAC kupil pnevmatike namenjene testiranju, in nekateri proizvajalci so tja poslali modele gum posebno narejene za teste, ki so imele s serijskimi zelo malo veze <_<

 

http://www.sueddeutsche.de/auto/neue-enthu...farce-1.1879929

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

n blue je bla low ?e lani

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Falken ZE914... Morem rect dobra guma!! Naredu 700km zdele od 13.3... Ovinki se drzi super, avtocesta poraba vredu, srednje glasne (kar me pri bose ne moti) in v dezju 1A... Namenoma poskusal spravit avto do zdrsa in mi je uspelo samo.na luzi in se to v ovinku pa je elektronika uredila svoj hokus pokus... Lahko samozavestno gres po mokrem in suhem... :)

Niso pa super silent...! Pac srednje... sem ze glasnejse in tisje cul :)

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

te testi, so o?itno zelo razli?ni, ker po na?ih testih, ki jih opravlja AMZS je slika ?isto druga?na.

http://www.motorevija.si/cms/controls/ware...abeli_gume/2117

 

http://www.motorevija.si/cms/controls/ware...abeli_gume/2118

 

No tudi sam, sem letos nabavil, nove pnevmatike in po teh testih naj bi bila v samem vrhu, Michelin Energy Saver +, guma se zaekrat super obnese, tako na suhi kot na mokri cesti, poleg tega pa je zelo tiha. Je pa res cena temu primerna 80 EUR po gumi z popustom.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

te testi, so o?itno zelo razli?ni, ker po na?ih testih, ki jih opravlja AMZS je slika ?isto druga?na.

http://www.motorevija.si/cms/controls/ware...abeli_gume/2117

 

http://www.motorevija.si/cms/controls/ware...abeli_gume/2118

 

No tudi sam, sem letos nabavil, nove pnevmatike in po teh testih naj bi bila v samem vrhu, Michelin Energy Saver +, guma se zaekrat super obnese, tako na suhi kot na mokri cesti, poleg tega pa je zelo tiha. Je pa res cena temu primerna 80 EUR po gumi z popustom.

 

 

Tole so pomoje lanski testi... pri AMZS ne testirajo sami ampak skupaj z ostalimi drustvi po Evropi... in rezultat so ADAC testi... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Michelin je seveda super prvo sezono, pol je pa vedno tr?a in vedno bol v ku... guma. Moja ma letne 3 leta stare in je groza od groze, ?e posebej v mokrem...ne kupim Michelina never ever...morm re?t, da se mi je vedno zdel Michelin precenjen, ?eprav ga nism vozu. No, zdej sm pa dobil potrdilo z Michelinom na trojkici od moje :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Michelin je seveda super prvo sezono, pol je pa vedno tr?a in vedno bol v ku... guma. Moja ma letne 3 leta stare in je groza od groze, ?e posebej v mokrem...ne kupim Michelina never ever...morm re?t, da se mi je vedno zdel Michelin precenjen, ?eprav ga nism vozu. No, zdej sm pa dobil potrdilo z Michelinom na trojkici od moje :)

 

 

Tole sem jst izkusil na moji biv?i (Astri). :angry: Skor bi ?el v nebesa :D , samo potem sem zamenjal gume in ni bilo iz vsega 0. :blink:

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

katere michelin, ker ni fer do proizvajalca, da napisete sami brand....ker delajo gume od A do Z

isto je pri vseh

 

zadnje michelinke, ki sem jih mel so bile Pilot exalto 2 pa so mi ostale v spominu kot ene najboljsih sploh do zdaj...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

si ziher, da so ble gume...al pa kej na Oplu ni delalo tko, kot bi moglo...kar se mimogrede zelo pogosto dogaja :):P

 

Sava, Goodyear, Continental, Pirelli, vse je "delalo", samo Michelin ne.

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

katere michelin, ker ni fer do proizvajalca, da napisete sami brand....ker delajo gume od A do Z

isto je pri vseh

 

zadnje michelinke, ki sem jih mel so bile Pilot exalto 2 pa so mi ostale v spominu kot ene najboljsih sploh do zdaj...

 

samo ti jih tak hitro obrabi?, da nima? te?av z staranjem gume..

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sava, Goodyear, Continental, Pirelli, vse je "delalo", samo Michelin ne.

 

Pri meni isto. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eno mal off-topic vpra?anje. Prvi? mam na avtu nizkoprofilne gume 225 45 R18 pa me zanima ali je normalno, da ko se ustavlja? recimo pred semaforjem, ko se ?e skoraj ?isto ustavi? ti volan, ?e ga ne dr?i? mo?no lahko v roki obrne, kar za 90 stopinj. Naj povem, da pri normalni hitrosti, ko spustim volan avto nikamor ne vle?e in gre lepo naravnost.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A si poskusil na kakem praznem parkiri??u, kjer ni kolesnic? Namre? ?ir?a kot je guma bolj je ob?utljiva na neravnine na asfaltu.

 

?e ti bo obrnilo volan tudi na parkiri??u bi bilo pa dobro peverit ?e zavore, ?e primejo enakomerno.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tale test v AutoBildu je zanimiv saj na koncu vzamejo le 15 najbolj?ih - ostalo je pa ve? ali manj ?rot. Ampak med prvih 15 se je pa vseeno uvrstila tudi na?a Sava, ki kot ka?e postaja dejansko ena bolj?ih pnevmatik na trgu.

 

 

post-133-1396970086_thumb.jpg

post-133-1396970094_thumb.jpg

post-133-1396970100_thumb.jpg

post-133-1396970107_thumb.jpg

post-133-1396970116_thumb.jpgpost-133-1396970128_thumb.jpg

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

glede na to, da je Pirelli na 1. mestu lestvice se spla?a, ker je tut cenovno ugodna :)

 

ZaMe no go, ever.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tale test v AutoBildu je zanimiv saj na koncu vzamejo le 15 najbolj?ih - ostalo je pa ve? ali manj ?rot. Ampak med prvih 15 se je pa vseeno uvrstila tudi na?a Sava, ki kot ka?e postaja dejansko ena bolj?ih pnevmatik na trgu.

Intensa UHP je po testih ?e nekako, ostale Savine letne Intensa HP in Perfecta pa so pri skoraj vsakem testu na dnu v dru?bi ?unga-lunga kitajskih gum.

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.