Skoči na vsebino

webasto izklop


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

Zanima me ali kdo ve kako se odklopi webasto, pravijo da se lahko samo izklopi varovalko. zanima me ali ima webasto samo za sebe varovalko in kje se nahaja. imam pa mazdo6 136 sport dizel l.2003.

Hvala za pomoc

 

in ZAKAJ bi izklopil????

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker mi zgleda crkuje in se vcasih kadi .....a ves mogoce kako se izklopi??

 

?zmeden? pa webasto je ena najbolj?ih stvari. Dokler se kadi, ko se ustavi? je v redu. :bravo:

?eprav moram priznati, da se meni ?e nekaj ?asa ne kadi ve? izpod avta.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker mi zgleda crkuje in se vcasih kadi .....a ves mogoce kako se izklopi??

 

To dela! Pusti pri miru. Vsaka pe? z auspuhom kadi. Dela pa samo ko je zunaj manj kot 5C, zato v?asih 'ne dela'

 

?e bo? pa izklopil se ti bo ma?ina segrevala 15 minut.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Enkrat se mora ppresu?it pa nau ve? kadil.

Ima? same kratke fure ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja vozim samo po mestu..ampak vcasih mi nekaj poci...kaj pa je to?

 

auspuh in zrak.

Da se odklopiti a ne z varovalko, na njemu je rde?e beli kabel - dvopolni 12V, ?e bli?je roki pri benz filtru pa siv konektor z vsem kabli ki gredo na webasto, tudi signalnimi. Ampak je diagnoza za webasto vezana direktno na OBD preko teh kablov. Samo to ne bi smelo vplivat, nisem ?e sli?al da bi javljajo napako sicer....ker je ?isti pasiv na OBD konektor za zunanje diagnoze.

 

Ampak ti NE priporo?am tega delat, ?e posebej ?e ima? mestne vo?nje, ker bo? ubil dizla v mrazu, ta re? je notri z zelo dobrim namenom.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

auspuh in zrak.

Da se odklopiti a ne z varovalko, na njemu je rde?e beli kabel - dvopolni 12V, ?e bli?je roki pri benz filtru pa siv konektor z vsem kabli ki gredo na webasto, tudi signalnimi. Ampak je diagnoza za webasto vezana direktno na OBD preko teh kablov. Samo to ne bi smelo vplivat, nisem ?e sli?al da bi jhvalaavljajo napako sicer....ker je ?isti pasiv na OBD konektor za zunanje diagnoze.

 

Ampak ti NE priporo?am tega delat, ?e posebej ?e ima? mestne vo?nje, ker bo? ubil dizla v mrazu, ta re? je notri z zelo dobrim namenom.

 

Hvala za odgovor...bom uposteval tvoj nasvet in pustil tako kot je...
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Meni zasmrdi in zakadi, da pustim za sabo/okoli sebe pravi oblak... In to samo ko je mraz, torej vem, da je Webasto kriv. Kaj pomeni, da je ?el Webasto po gobe?

 

Ne, pomeni, da deluje-se vklaplja pribl.- pod 7°C.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa res ornk zasmrdi po za?gani nafti po celem avtu... Kako se znebim tega, da tok kadi, ker na za?etku sploh nisem vedu, da zadeva zalaufa...

 

spelji avspuh drugam, ampak vseeno bo kadil. drug recept je da se ve?krat vozi? kjer je manj kot 5 stopinj :)

A si primorc?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni mo?no, da bi kak?na grelna ?oba ?la in bi zato kadil? Ker se mi zdi, da tudi ne greje ve? tako kot je v?asih... :angry:

 

Nisem primorc, okolica Ljubljane.

 

?e bi ?la ne bi delal, ?e kadi potem dela. Lahko pa pokli?e? bejo ?e se ga da ro?no spro?iti za vsaj eno uro da se spuca.

 

Ampak pri?akuj odgovor: redni servis je potreben, stane pa......xxx?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj enkrat so mi ?e menjali vodno pumpo, ampak na dolgem mostu. Sicer imam pa neka navodila, ker mam na daljinsko. Pa lahko remote spro?im pa nastavim timer na eno uro. Misli?, da bo vredu?

 

Vodna pumpa nima veze ni del webasta. Ja seveda ti samo vzgi. Jaz sem tudi poleti ga vsaj 3x prizgal ker za stvari ni dobro da stojijo

 

Lahko pa da tudi kje pumpica malo spusa nafto. Ko dela webasto dela tudi pumpica za nafto. Samo ce to niso dirali med nadgradnjo potem ne bi smelo.

 

Samo predlagam da lavfas tud avto (akomulator)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 mesecev kasneje...

webasto se vklopi ko je zunj manj kot 5stopinj, ni ro?nega vklopa, ali ima? dovolj hladilne teko?ine -antifriza, ker ?e ga je slu?ajno premalo se po vklopu  izklopi, nikjer ti pa ne javi napake, ?e pa ve?krat ne zalauvfa pa je morda ?la sve?ka, zapacana mre?ica,...sam pol je pa itak treba se lotit ?ravfanja, servis....posledica nedelovanja webasta pa mrzu avto kar nekaj ?asa

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa preglej se cevke za benz ce vlece zrak rado poka. Sicer pa ko se prvic po dolgem cajtu zadeva vklapla je not velik vlage itd lahko da rab vec startov, se pa rad zaklene ce je nekaj neuspeanih startov.

 

Antifriz nima veze s startom, imelo bi veze ce bi webasto zalavfal ampak bi se po ene 5 minutah izklopil ker se bi pregrel (premalo antifriza)

Start je vezan zgolj na

Dost nafte in to brez zraka

Svecka

Dost napetosti v aku

 

Glede na to da ti poka pomeni da se svecka vziga a se ne zapali. Probaj se pa ne imeti premalo benza v keslu. Ni narobe ce se kak aditiv za sobe dolijes

 

Ce bo pa cist utihnil pa pomeni da se zaklene

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa preglej se cevke za benz ce vlece zrak rado poka. Sicer pa ko se prvic po dolgem cajtu zadeva vklapla je not velik vlage itd lahko da rab vec startov, se pa rad zaklene ce je nekaj neuspeanih startov.

 

Antifriz nima veze s startom, imelo bi veze ce bi webasto zalavfal ampak bi se po ene 5 minutah izklopil ker se bi pregrel (premalo antifriza)

Start je vezan zgolj na

Dost nafte in to brez zraka

Svecka

Dost napetosti v aku

 

Glede na to da ti poka pomeni da se svecka vziga a se ne zapali. Probaj se pa ne imeti premalo benza v keslu. Ni narobe ce se kak aditiv za sobe dolijes

 

Ce bo pa cist utihnil pa pomeni da se zaklene

hvala ?e gleda? webasto od zgoraj ga nevidi? ni? razen 2 cevi za vodo lajtungas za nafto pa filter sm toj dost nedostopna zadeva .. a ?e jest zamenjam filter in sve?o bi potlej moral delovati .. kaj  pa naredi? potlej ?e se zaklene webasto res da sem imel antifriza malo pod minimumom samo ko je bilo taprvi? pod 5 stopinj je zalaufov sm je samo pokalo in se je ugasnu hvala za odgovore

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pokanje je zrak, lahko da je cev prazna. Ja webasto je pod brisalci v bistvu.

Cela jeba ga je ven dobiti, najprej pocakaj se malo, ce se zaklene pa se z instrumentom odklene 123. Instrument tudi lahko naredi diagnozo.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • No, pa saj bo trg pokazal ceno. Če nisi nek izkušen prodajalec, je bolje malo naviti in se počasi dol premikati. Jaz sem s 14 let starim Meganom podobno naredil. Ceno sem navil na 2,5 kratnik kar se je vrtelo na avto.net. Potem sem jo po tednih počasi nižal in začeli so grabiti pri 2 kratniku tistega kar je bilo povprečno na avto.net in je bil za tam okrog tudi prodan v roku cca. enega meseca. Cilj je pa bil, da kupi avto nekdo, ki ga bo naprej uporabjal in da niso kakšni nebodigatreba dilerji okrog mene hodili. Že tako jih je preveč... Mudilo se mi ni, avto je bil lepo vzdrževan in ohranjen za svoja leta in to je to. V takšnih primerih se lahko malo poigraš s trgom in naženeš vsakega, ki ima preveč se veselje pogajati. Pri tako postavljeni ceni pridejo mimo samo resni in še preveč klicev se znebiš. Meni se drugače in kako se to ponavadi dela, na žalost ne ljubi...
    • Torej očitno ni narejen za te obremenitve in primeren za vožnjo po AC do Črne gore, ker bi ga skurilo in porabilo bistveno več od prikazane energije. Sedaj me pa res  zanima kako si se cijazil in koliko časa si porabil za takšno razdaljo s to raketo.
    • Glede na forum, samo enega to moti, ampak tolk fejst da se mu je cist odpelal 😂  
    • Mene fascinira izbira, ker je totalno na kontra polih. Kupi naj, kam ga srce vleče, bo najbolj zadovoljen.   @DINAMIK Glede plastik si priberi tukaj: Tema o plastikah   99% jih ta zadeva ne moti.
    • Takole bo bolj prav z novo temo, ne vem zakaj bi mešali Forda in še vse druga v temo CX-30..... 🤔  Kar se pa tiče izbire se pa tako ve cx-30 🤗😉 Lahko pa mu še Fordaši kaj svetujejo.... 
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.