Skoči na vsebino

Pomoč pri nakupu Mazde 6


Jezdec

Priporočeno sporočilo

Lepo pozdravljeni jezdeci mazd!

 

Na vas se obra?am z eno samcato pro?njo in ?eljo po va?i pomo?i. Na podlagi va?ih odgovorov bo padla odlo?itev ali bom postal novo pe?eni lastnik mazde 6.

 

Skratka ponudila se mi je mazde 6, letnik 2003, 2.0 ma?ina s prevo?enimi 38.000 (realnimi kilometri), cena 6.000 EUR.

Ker ne vem veliko o mazdah in njihovimi cenami vas prosim za pomo? pri odlo?itvi ali je cena za tak?en avto realna ali je sama cena previsoka.

 

Lep pozdrav

Jezdec

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepo pozdravljeni jezdeci mazd!

 

Na vas se obra?am z eno samcato pro?njo in ?eljo po va?i pomo?i. Na podlagi va?ih odgovorov bo padla odlo?itev ali bom postal novo pe?eni lastnik mazde 6.

 

Skratka ponudila se mi je mazde 6, letnik 2003, 2.0 ma?ina s prevo?enimi 38.000 (realnimi kilometri), cena 6.000 EUR.

Ker ne vem veliko o mazdah in njihovimi cenami vas prosim za pomo? pri odlo?itvi ali je cena za tak?en avto realna ali je sama cena previsoka.

 

Lep pozdrav

Jezdec

 

Jaz sem ti ze v prvi temi napisal....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepo pozdravljeni jezdeci mazd!

 

Na vas se obra?am z eno samcato pro?njo in ?eljo po va?i pomo?i. Na podlagi va?ih odgovorov bo padla odlo?itev ali bom postal novo pe?eni lastnik mazde 6.

 

Skratka ponudila se mi je mazde 6, letnik 2003, 2.0 ma?ina s prevo?enimi 38.000 (realnimi kilometri), cena 6.000 EUR.

Ker ne vem veliko o mazdah in njihovimi cenami vas prosim za pomo? pri odlo?itvi ali je cena za tak?en avto realna ali je sama cena previsoka.

 

Lep pozdrav

Jezdec

 

2.0 dizel, bencin? Cena? Ja je previsoka ne glede na malo prevo?enih km!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2.0 dizel, bencin? Cena? Ja je previsoka ne glede na malo prevo?enih km!

 

5000e pa ?e to je veliko... avto manj je vo?en ve?je sranje je sploh za dizla... 11 let star avto s tolko km se na kilometer izognem ker je zaspan, semeringi niso laval in so verjetno kr fino plasti?ni, obvezna menjava jermena in vodne pumpe, mokrojermenov, olja, olja v menjalniku... kar pa nanese ?e dodatno 1500e zraven... kupi raje 04-05 ?estico z 150-180.000km pa slovneska more bit...

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to si pa napisal, kot da pol ne bo stro?kov :ne vem:

 

Stro?ki zaradi obrabe so tudi lahko visoki - recimo po?asi pride ?e kaka sklopka, amortizerji, zavore itd itd... pa tudi tukaj ne bi bilo ni? narobe, da se preveri ali je slu?ajno jermen za zamenjat. Tako, da ra?unat, da se bo dal pridet skozi, ?isto brez stro?kov, je zelo utopi?no.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot sem opazil v drugi temi, je BENCIN tale aktualna 6-ka, tako da ima namesto jermena pa? verigo, ok ima pa mikro jermene, ampak to ni ravno preve? relevantno, vsaj ne v smislu ? izdatkov.

 

V preteklem tednu sem vozil 2 Mazdi6 iz 2. generacije in lahko kar iz prve roke povem, da je OGROMNA razlika med "enko" in "dvojko", tako da ?e je pri tem znesku ?e res mo?no dobiti 2.generacijo, potem jaz pa? ne bi razmi?lal niti za trenutek. :zvizga:

 

@Qwerty, ti si pa dal tak?en "ultimativen" nasvet, kot da ?im najde eno tak?no, lahko kar naka?e znesek na TRR prodajalca, da ogled prakti?no niti ni potreben. :P Rabljen avto kupovat je vedno loterija, v?asih te ?e znanec ali sodelavec na?pona, kaj ?ele nek xy osebek. :whatever:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

5000e pa ?e to je veliko... avto manj je vo?en ve?je sranje je sploh za dizla... 11 let star avto s tolko km se na kilometer izognem ker je zaspan, semeringi niso laval in so verjetno kr fino plasti?ni, obvezna menjava jermena in vodne pumpe, mokrojermenov, olja, olja v menjalniku... kar pa nanese ?e dodatno 1500e zraven... kupi raje 04-05 ?estico z 150-180.000km pa slovneska more bit...

 

wtf? :blink:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

V preteklem tednu sem vozil 2 Mazdi6 iz 2. generacije in lahko kar iz prve roke povem, da je OGROMNA razlika med "enko" in "dvojko", tako da ?e je pri tem znesku ?e res mo?no dobiti 2.generacijo, potem jaz pa? ne bi razmi?lal niti za trenutek. :zvizga:

 

 

 

Za 6K ? bo pomoje drugo generacijo tezko dobiti... Zacnejo se sele pri tam nekje 8K ? ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Rabljen avto kupovat je vedno loterija, v?asih te ?e znanec ali sodelavec na?pona, kaj ?ele nek xy osebek. :whatever:

 

Res je, eni pa ho?mo, da gre avto od nas tipi top, pa ?eprav za xy osebe :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No pac jz 10 let starga dizla z 40.000km ne kupim pa da je za kepico sladoleda...

Vem kak je.ko kupis malo vozen avto... zacel vozit dinamicno sla vodna pumpa pa semering glavne gredi...

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e gre za bencinko jo lepo nazaj vpeljati in gasa.... Ampak ne za 6000e. Glede ma?ine pa mislim da ne sme biti toliko stvari narobe ker sem kake 2l nazaj prodal tetinega Hyndai Ponija 1.4i ki je v momentu prodaje imel 53tkm je pa bil 16 let star pa pred tem sem ga fural cca mesec dni.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e gre za bencinko jo lepo nazaj vpeljati in gasa.... Ampak ne za 6000e. Glede ma?ine pa mislim da ne sme biti toliko stvari narobe ker sem kake 2l nazaj prodal tetinega Hyndai Ponija 1.4i ki je v momentu prodaje imel 53tkm je pa bil 16 let star pa pred tem sem ga fural cca mesec dni.

 

Pony ne bo, ker jih po letu 1994 zamenja Accent in tud 1.4 ma?ina ne bo, ker je ta bila vpeljana ?ele pri 3 generaciji Accenta leta 2005. :P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta avto je lastnik za 4 jurje prodajal...zjutraj je bil oglas, dopoldan sem klical, pa je lastnica rekla, da ima popoldan ogled, zve?er je bil oglas umaknjen...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta avto je lastnik za 4 jurje prodajal...zjutraj je bil oglas, dopoldan sem klical, pa je lastnica rekla, da ima popoldan ogled, zve?er je bil oglas umaknjen...

 

Avto Va?, hahaha, pa ta je najve?ji napi....n v MB! ?e ta avto ima take kilometre sem jaz z lune.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avto Va?, hahaha, pa ta je najve?ji napi....n v MB! ?e ta avto ima take kilometre sem jaz z lune.

 

Samo, da jih nima v resnici toliko kot moja, pa so jih potem dobrih 300.000 "nazaj obrnili" :hohoho:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avto Va?, hahaha, pa ta je najve?ji napi....n v MB! ?e ta avto ima take kilometre sem jaz z lune.

 

Ej, z dejanskim lastnikom - lastnico avta sem govoril, preden ga je ta posrednik kupil. Avto je iz 01 obmo?ja bil... Pokli?i in naj ti da podatke od lastnika avta...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej, z dejanskim lastnikom - lastnico avta sem govoril, preden ga je ta posrednik kupil. Avto je iz 01 obmo?ja bil... Pokli?i in naj ti da podatke od lastnika avta...

 

No, to je potem druga zgodba. Je pa ta Va? uh, muuuuutna voda!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Shrek, je za tukaj gor, verjemi da je. Napi?i, nas res zanima, ker ve? kot se takih nategunov najde in objavi, bolje je za kupce v prihodnosti! Na BMW forumu je stalna praksa glede dilerjev, se ?e skoraj to?no ve, kam iti in kam ne. Zato prosim deli tvoje izku?nje z nami!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.