Skoči na vsebino

Pomoč pri nakupu Mazde 6


Jezdec

Priporočeno sporočilo

Evo...pa sem tudi jaz lastnik Mazde :)

Hvala Turbo Lumpiju za pomo? pri ogledu in ZMAJu za kontakt. In seveda ostalim, ki ste kakorkoli pripomogli s svojimi mnenji.

Zdaj ga samo ?e dam v zimske ?evlje pa upam da dela vse tako kot treba.

 

Edino kar sem opazil zdaj je, da ko izklopim motor, le-ta potrese. So krivi nosilci motorja? Velik servis je pa bil narejen februarja 2015 pri 235kkm (zdaj je avto na 251kkm).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lumpi je fajn poba in vedno pripravljen pomagat, taprav predsednik MK.  :jupiii:

 

Teb pa sre?no vo?njo in pa ?e razmisli o za??iti Tri krone d.o.o. z olji Krown, da bo ostala lepa.  :zoom-zoom:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lp moje ime je Miha in sem nov na forumu. po prodaji honde civic razmi?ljam o nakupu mazde6  1.8 2002 letnik bencinarja. najbolj mi je sicer padel ta v o?i:

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=10210239&show=1&avto=Mazda%20Mazda6%201.8i%20TE-AVT.KLIMA-SERVO-ABS...

 

zanima me predvsem kake so kaj hibe (za rjo sem na?eloma ?e sli?al sicer pa sem vozil hondo tak da mi to ni tuje :P) na kaj je potrebno bit pozoren?

 

hvala zaenkrat

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lp moje ime je Miha in sem nov na forumu. po prodaji honde civic razmi?ljam o nakupu mazde6  1.8 2002 letnik bencinarja. najbolj mi je sicer padel ta v o?i:

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=10210239&show=1&avto=Mazda%20Mazda6%201.8i%20TE-AVT.KLIMA-SERVO-ABS...

 

zanima me predvsem kake so kaj hibe (za rjo sem na?eloma ?e sli?al sicer pa sem vozil hondo tak da mi to ni tuje :P) na kaj je potrebno bit pozoren?

 

hvala zaenkrat

Tile 1.8 motorji zdr?ijo ?e in ?e. Npr. moja biv?a ima tak?no, istega letnika, isti motor, le grafitno sive barve in 5 vrat ter na LPG se premika. Avto ima cca. 300.000km in laufa zelo tiho ter brez kakr?nihkoli te?av. Preverit se le izpla?a, da ne pije olja, kar smo imeli nekaj primerov na forumu, ostalo pa DELUJE KO ?US. Je pa res, da avto ni kaj prida posko?en (pa? atmosferc in 1.8 prostornine pri 1300kg netto te?e), zlasti nekdo, ki se presede neposredno iz nekega mo?nega turbodizla v tega, bo rekel, da se ta avto sploh no?e premaknit z mesta. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2.0 bi bilo idealno, ampak je na zalost vec ali manj samo 1.8 na razpolago (se mi zdi da se na avtonetu samo ena 2.0 prodaja pa ?e ta za 4.000e) ampak za normalno voznjo je 1.8 ?isto dovolj. Kot je ze zmaj omenil je bistveni problem res samo pri rji, zlasti pri zadnjih obrobah. Po slikah sode? in prevozenih km mi kar lepo ohranjena deluje :prstgor: samo se za ceno se mal zdilej pa gasa :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bencinske 6-ke 1.generacije so kot ka?e precej iskana zadeva, je pa res, da jih je tudi (?e re?em na u?), ene 10x manj kot dizelskih. Zdaj 1 dan sem dal iskalni kriterij na avto.net, naj najde Mazdo6 med 500 in 2000?, pa je iskalnik na?el le dizleke in niti ene benz.  :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ivjo vsem! Dolgo ?e nisem bil tukaj na forumu in se ponovno javljam. Razmi?ljam o nakupu M6 dizel motor (z vle?no kljuko, ?e je mo?nost). Pogoj pri M6 mi je tempomat, ker se vozim na relacije in karavan(dru?ina). Gledam pa do vrednosti 8k in mislim, da je ?isto dovolj. Prvo pa moram prodati moj avto ali ga dam v menjavo, ?e bo pametna? Lastim si pa Ford Focusa letnik 2009 (facelift) 1.6 tdci z 109km motorjem prevo?enega 206k in redno servisiran ( pripeljam iz Italije). Vozim ga od 128k kilometrov dalje in je v moji lasti leto in pol. Dodatno sem zatemnil zadnja stekla, dodal vle?no kljuko in zadnje senzorje. ?e mogo?e kdo ve za dobro M6 se priporo?am. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ivjo vsem! Dolgo ?e nisem bil tukaj na forumu in se ponovno javljam. Razmi?ljam o nakupu M6 dizel motor (z vle?no kljuko, ?e je mo?nost). Pogoj pri M6 mi je tempomat, ker se vozim na relacije in karavan(dru?ina). Gledam pa do vrednosti 8k in mislim, da je ?isto dovolj. Prvo pa moram prodati moj avto ali ga dam v menjavo, ?e bo pametna? Lastim si pa Ford Focusa letnik 2009 (facelift) 1.6 tdci z 109km motorjem prevo?enega 206k in redno servisiran ( pripeljam iz Italije). Vozim ga od 128k kilometrov dalje in je v moji lasti leto in pol. Dodatno sem zatemnil zadnja stekla, dodal vle?no kljuko in zadnje senzorje. ?e mogo?e kdo ve za dobro M6 se priporo?am. 

 

 

Sicer ni karavan, je pa vredna ogleda >> http://www.mazda-si.net/topic/13229-prodam/

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lp moje ime je Miha in sem nov na forumu. po prodaji honde civic razmi?ljam o nakupu mazde6  1.8 2002 letnik bencinarja. najbolj mi je sicer padel ta v o?i:

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=10210239&show=1&avto=Mazda%20Mazda6%201.8i%20TE-AVT.KLIMA-SERVO-ABS...

 

zanima me predvsem kake so kaj hibe (za rjo sem na?eloma ?e sli?al sicer pa sem vozil hondo tak da mi to ni tuje :P) na kaj je potrebno bit pozoren?

 

hvala zaenkrat

Zdele sta se na netu pojavile ?e dve po mojem mnenju odli?ne alternative:

 

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=10310403&show=1&avto=Mazda%20Mazda6%201.8i%20TE

 

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=10323080&show=1&avto=Mazda%20Mazda6%20Sport%20Combi%201.8i%20TE

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aha no hvala na?eloma sem klical prodajalca pa pravi da je avto v res dobrem stanju. sami imajo li?arsko delavnico in bi naj odpravili  te?avo na zadnjem desnem boku in da  naj bi bil avto rust-free. bom se po vsej verjetnosti vsedel v avto in ?el pogledat.


 u pa res tale karavan mi je skoraj bolj v?e? kot sam sedan. bom poklical hvala za informacijo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A si tut prikoli?ar, da nujno rabi? kljuko, al sam kolesari? :D

He he. Kolo najraje vozim v avtomobilu, ?e se le da. Po?itni?ko prikolico (lahki priklopnik) vozim pa ene petkrat na let. Ene sedemkrat na let pa tovorno prikolico v Italijo. Imamo Mazdo 2, 2004 letnik z 1.4D 68KM motorjem, pa mislim da ne bo dobra za to vrstno delo :D.

Sicer ni karavan, je pa vredna ogleda >> http://www.mazda-si.net/topic/13229-prodam/

Hvala! Ja lep primerek avta. Moji dru?ini in poslu mora slu?iti avto, limuzina bi bila le za osebno uporabo (slu?ba in domov).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred leti sem imel prilo?nost imeti v solastni?tvu M6, 2004 letnik z 120KM motorjem dizel. ?isti luksuz je bil avto in lepo se je peljal. Poraba je bila konstantno na 6l in niti deci ve?! Servisi so bili cenovno sprejemljivi ( veze na pa to). ?e je bila ?e takrat M6 super avto zame bo novej?a ?e bolj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz prodam mojo in kupim belo od uklopkota:)

Ej...to bi blo super ,ker ta mazdurina od Uro?a je full dobra in redno vzdr?evana ...skratka lep avto.lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta njegova bela je res lepa ja :prstgor:

Ta je samo v Belem sprickitu in tapravataprave barve se nima na sebi :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

?ivjo.

 

Sem nov na forumu in se zanimam za nakup mazde 6 letnik do 2006 ali 07, pa bom kar tukaj vpra?al, predvsem me zanima vzdr?evanje avtomobila najraje bi kupil bencinarja ter limuzino samo jih je trenutno malo na avto.netu pa me zanima ,kako so kaj vzdr?ljivi dizelski motorji kak?ne so hibe, ?e so sploh kak?ne najdu sem eno 2006 letnik 2.0, 121KM, 6 prestav z 212000km prevo?enimi, prilagam link http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=10378505&show=1&avto=Mazda%20Mazda6%20CD120%20Evolution%20III..SLO..S...

Avta nisem ?el ?e gledati, tako da nevem kak?no je trenutno stanje, po slikah zgleda kar vredu, ?e bolje je, ?e mogo?e kdo avto pozna.

 

Hvala za odgovore.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sudo, preveri v kak?nem stanju sta sklopka in vztrajnik ter turbina, ker tole so kilometri ravno primerni za kak?no ve?jo menjavo (Pelko pravi, da menjava vztrajnika navadno nastopi med 180 in 250.000 prevo?enih, razen seveda v primeru ultra-relacij, ko zdr?i lahko krepko ve?).

 

Sicer pa najbolje kak?ne ma?ka za Mazde dizle vzet s seboj, da se ne naserje? z nakupom.  :prstgor:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za odgovor, res je najbolje ampak nepoznam nobenga, da se razume tudi jaz se ne veliko so mi pa zelo u?e?.

Tega se tudi bojim, da ga ne kupim pa da mi crkne turbina sklopka ali vztrajnik.

A bi mi dovolili do podatkov o mazdi ?e bi prinesu ?tevilko ?asije.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za odgovor, res je najbolje ampak nepoznam nobenga, da se razume tudi jaz se ne veliko so mi pa zelo u?e?.

Tega se tudi bojim, da ga ne kupim pa da mi crkne turbina sklopka ali vztrajnik.

A bi mi dovolili do podatkov o mazdi ?e bi prinesu ?tevilko ?asije.

BI, na uradnem servisu se da vpogledati v DSK - digitalno servisno knjigo

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Tudi mene zanima, zakaj Janša, če so vsi enaki?
    • Ja...dobiček gre Orbanu... 
    • Ustavi danes policaj našo nono (blizu 90 let) v coni 30 in ji reče: - "Ja, babica, kam pa drvite s tako hitrostjo?" Mu ona malo nervozno odgovori: - "Ma, dejte, pustte me mim, dokler še vem, kam grem..."
    • Nisi mi še odgovoril na prejšnje vprašanje...
    • To se lahko zgodi samo ženskam...   Prišla sem iz nakupovalnega centra in iskala ključe od avtomobila v torbici. Tam so dokumenti, mobilni telefon in ličila. Ni ključev. Pogledam v vse nakupovalne vrečke,...Ključev ni! Vrnem se v nakupovalni center in še enkrat obiščem vse trgovine, kjer sem bila,... A ključev ni bilo! Potem se spomnim! Pozabila sem jih v avtu. Omg! Pohitela sem na parkirišče in upala, da ni kdo izkoristil mojo pozabljivost in avta ukradel. In točno to se je zgodilo! Nikjer na parkirišču ni bilo mojega avta! Pokličem policijo in prijavim tatvino. Kaj naj drugega. Razložila sem jim, kje sem, in priznala, da sem pozabila ključ v avtu in so ga nepridipravi odpeljali. Ko sem to storila, sem poklicala še moža. To je bil že malo težji klic kot prejšnji. Nisem vedela, kako naj mu povem, saj ima ta avto zelo rad....zato sem lepo priliznjeno, kot znam le jaz rekla: - "Dragi, ljubim te! Veš, hitela sem z nakupi, da se čimprej vrnem k tebi in v vsej ihti sem pozabila ključ v avtu in so ga ukradli." Nastala je mučna tišina.... Potem sem slišala njegov glas, kričal je name! "Jaz sem te odpeljal v nakupovalni center in te tam odložil" Zdaj sem bila jaz tiho od šoka, a sem si hitro opomogla.... Potem sem ga veselo vprašala, če lahko pride pome? Spet je zavpil: - "Ne, jebemti ne morem, na policiji sem. Ko jih bom prepričal, da nisem ukradel avta, bom videl, če te lahko poberem!"
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.