Skoči na vsebino

Nedelovanje klime pri Mazdi6 1.gen.


Priporočeno sporočilo

Zdravo lastniki tastarih 6-k in ostali!

 

Prakti?no edina zadeva, ki na sistemu klima naprave moje 6-ke doslej ?e ni bila zamenjana, je sedaj seveda "rak rana" pri nedelovanju klime v teh stra?no vro?ih dneh.  :unsure:

 

Pelko mi je sporo?il, da te?ava ti?i v "cevi za nizek tlak", obenem pa mi je kot zanimivost povedal, da ima ta trenutek pri sebi ?e ?TIRI druge tovrstne Mazde6, ki jim klima ne deluje prav tako zaradi te cevi.

 

Skratka, ?e vam klima ne deluje, o?itno najprej lahko kar tole cev preverite in date preventivno v sistem tudi barvilo, pa se bo hitro videlo kako in kaj.  :bravo:

 

Zadeva na sre?o ni draga, le nekaj preko 100?, v primerjavi s kompresorjem, ki je bil nov cca. 800?.  :cheers:

 

Upam, da sem vam kaj olaj?al morebitne te?ave pri nedelovanju klime v 6-kah 2002-2007.

 

LP!

 

Borut

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mah, ne vem kaj je na moji, vem da ima plin, sem preveril, ampak ne hladi kot bi morala, v primerjavi z ostalimi avti, sploh ne shladi mrzlo v kabini. Pojma nimam, vem da mi je rekel polnilec klime da je nekam velika razlika med nizkim in visokim tlakom. booo  :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Stari probaj z termomet.izmerit koliko piha iz re? ven na armaturki..prib.11 do 13 stopinj.klima max.delovanje,tako je na moji mazda 5.lp ale?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi pri meni ne hladi, kot bi morala, pa imam od lani nov kompresor. Bom dal danes nafilat, potem bomo pa videli.

Nujno ?e barvilo noter, ker ?e ti kje spu??a, druga?e ne bo? vedel mesta vzroka tvoje te?ave.  :closedeyes:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo lastniki tastarih 6-k in ostali!

 

Prakti?no edina zadeva, ki na sistemu klima naprave moje 6-ke doslej ?e ni bila zamenjana, je sedaj seveda "rak rana" pri nedelovanju klime v teh stra?no vro?ih dneh.  :unsure:

 

Pelko mi je sporo?il, da te?ava ti?i v "cevi za nizek tlak", obenem pa mi je kot zanimivost povedal, da ima ta trenutek pri sebi ?e ?TIRI druge tovrstne Mazde6, ki jim klima ne deluje prav tako zaradi te cevi.

 

Skratka, ?e vam klima ne deluje, o?itno najprej lahko kar tole cev preverite in date preventivno v sistem tudi barvilo, pa se bo hitro videlo kako in kaj.  :bravo:

 

Zadeva na sre?o ni draga, le nekaj preko 100?, v primerjavi s kompresorjem, ki je bil nov cca. 800?.  :cheers:

 

Upam, da sem vam kaj olaj?al morebitne te?ave pri nedelovanju klime v 6-kah 2002-2007.

 

LP!

 

Borut

 

A tebi sploh ni delala, ali slabo?

 

Ker meni recimo, da dobro hladi na sovoznikovi desni re?i in potem proti voznikovi re?i vsako manj. Pa tudi kompresor se ni? ne izklaplja kot ponavadi in skozi deluje ob vklopljeni klimi. In kondenza je nekam malo poed avtom kot ponavadi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Stari probaj z termomet.izmerit koliko piha iz re? ven na armaturki..prib.11 do 13 stopinj.klima max.delovanje,tako je na moji mazda 5.lp ale?.

Mislim, da bi moralo pihati tam okoli 5 stopinj, ?e vse deluje optimalno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Stari probaj z termomet.izmerit koliko piha iz re? ven na armaturki..prib.11 do 13 stopinj.klima max.delovanje,tako je na moji mazda 5.lp ale?.

na armaturki mislim da mora pihati okrog 5 stopinj kar vem, no zdaj vidim da so potrdili spodaj :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

na armaturki mislim da mora pihati okrog 5 stopinj kar vem, no zdaj vidim da so potrdili spodaj :)

stari res je zdaj sem preveril z digitalnim termom.in ka?e 6.3 stopinje pri max delovanjem kime... :) izgleda da je bil pokvarjen stari otro?ki termometer  :blink: od lanskega  poletja :D .posebno danes ko je bilo pri nas na obali vro?e za popiz.... :punk: lp ale?  B)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko bi bil kriv su?ilec za klimo, ?e je previsok tlak v klimi

5433.png

 

http://www.autoteile-teufel.de/HELLA/Trockner-Klimaanlage/8FT351197741/?vehicleHsnTsn=

 

Ni ?e zanesljivo, bomo preizkusili, pa javim

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tako za info sem povpra?al kolega k je pa? mehanik, sem mu omenil neke razlike v tlakih, pa mi je s prve rekel da je ?el ekspanzijski ventil. Sej malo googlam in vidm da poleg su?ilca in ekspanzijskega ventila ni ve? dosti re?i ki bi lahko ?le :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A tebi sploh ni delala, ali slabo?

 

Ker meni recimo, da dobro hladi na sovoznikovi desni re?i in potem proti voznikovi re?i vsako manj. Pa tudi kompresor se ni? ne izklaplja kot ponavadi in skozi deluje ob vklopljeni klimi. In kondenza je nekam malo poed avtom kot ponavadi.

Moja klima je bila tako; jo nafilam do polnega, pa traja teden ali 10 dni in spet pri?ne pihati mla?no in kasneje ?e toplo. Klinc pa take sorte klima, ?e ?e je, naj dela kot se spodobi.  B)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.