Skoči na vsebino

Po rednem servisu...


Priporočeno sporočilo

?ivijo!

...pri poobla??enem serviserju se mi zdi na avtu nekaj druga?e. Svojo mazdo6 cd120 2008 letnik (prej?nji model) sem peljal k poobla??enemu serviserju (zaradi MES) in prinesel zraven svoje olje (servis je bil po 180.000 km)

Do zdaj sem vedno bil zelo zadovoljen s servisom, ko pa sem zdaj avto prevzel, pa se mi zdi, da ima ma?ina druga?en zvok.

Namre? bolj grob zvok se mi zdi, skoraj tak ko ?e bi mel naluknan izpuh, ampak v prostem teku ni ni? sli?at. Zdi se mi da tudi manj potegne, da je poraba malce vi?ja in pa da se na volanu ?utijo vibracije motorja.

Ne vem, po eni strani se mi zdi kot da bi se malo igrali z vbrizgi goriva pa odpiranji ventilov, ker res malo bolj trese kot prej.

Sigurno bom peljal avto nazaj pa? da bi pogledali, kaj bi lahko blo, rad bi pa ?e tu povpra?al, da vidim kaj bi lahko blo.

 

Hvala za nasvete pa lep dan!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Nima noben kake ideje kaj bi lahko blo? Al se mi pa samo zdi... :dudek:

Nazaj ga nisem utegnil peljat, poraba se je spet malo zni?ala, vendar je pa zdaj druga skrajnost: pri vsaki ?e ?isto mali obremenitvi se poraba fuuul dvigne, recimo kak je malo klanca pa tudi ?e je ?isto rahel, sko?i s 6 skoraj takoj na 10 in ve?. Ob?utek mam tudi da se motor matra, neprijetno vibrira pa ?e vedno cel avto... :ninja:

 

Aja, ?e to. Je mo?no da se to dogaja ker ni bil karter ?isto spraznjen in so notri ?e kaki ostanki od bakrenih podlo?k injektorjev? Na koliko ?asa treba te bakrene podlo?ke sploh zamenjati in s?istiti tisto cedilko v karterju?

 

Se opravi?ujem ?e preve? te?im... :blush:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Me je zgrablo in sem za?el vrtat po mazdinem Workshop Manualu (poklicna deformacija) :danzoman: ...

Koliko se v praksi ujemajo ?tevilke koli?ine olja z manualom?

V mazdinem manualu za RF Turbo ma?ino pi?e, da je totalna kapaciteta suhega motorja 5,5 L, ?e se samo olje zamenja, gre not 4,8 L, ?e pa zamenja? kao olje in filter, pa rabi 5,0 L. Se te ?tevilke poka?ejo tudi v praksi ali je kje kaj odstopanja? :hudicek:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ponavadi kar dr?i

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Tak...po ?tudiranju literature in posvetu z nekaj znanci sem se pa le malce bolj natan?no zazrl v ma?ino (sej vem, bolj?e bi blo to ?e prej nardit :ninja: )

Prva stvar ko sem jo opazil je bla, da je manjkala ena izmed zaponk, ki dr?ita dol pokrov nad zra?nim filtrom. Pa sem za foro ?e malo bolj privzdignil pokrov in se je vse skup le ?e bolj stopnjevalo, ?e bolj je vibriralo in ?e bolj bobnelo. Na sre?o sem zaponko na?el spodaj pod filtrom, tako da sem ?e enkrat pregledal pokrov filtra in da sta obe zaponki na svojem mestu. Po nekaj 100 kilometrih se je vibriranje umirilo in tudi motor je za?el spet mirno presti...nebi si mislil da samo kje kaka mala sprememba v teh senzorjih lahko povzro?i tako razliko...

Drga? pa servis je bil samo filtrov pa olja (180k), tak da zgleda pa? niso tiste sponke dali gor oz. je dol padla.

Edino ni mi ?e ?isto jasno, ?e je suha kapaciteta oljnega tanka 5,5L oziroma ?e se zamenja 5L olja pri menjavi olja in filtra, zakaj so mi potem zamenjali samo slabe 4L...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tak...po ?tudiranju literature in posvetu z nekaj znanci sem se pa le malce bolj natan?no zazrl v ma?ino (sej vem, bolj?e bi blo to ?e prej nardit :ninja: )

Prva stvar ko sem jo opazil je bla, da je manjkala ena izmed zaponk, ki dr?ita dol pokrov nad zra?nim filtrom. Pa sem za foro ?e malo bolj privzdignil pokrov in se je vse skup le ?e bolj stopnjevalo, ?e bolj je vibriralo in ?e bolj bobnelo. Na sre?o sem zaponko na?el spodaj pod filtrom, tako da sem ?e enkrat pregledal pokrov filtra in da sta obe zaponki na svojem mestu. Po nekaj 100 kilometrih se je vibriranje umirilo in tudi motor je za?el spet mirno presti...nebi si mislil da samo kje kaka mala sprememba v teh senzorjih lahko povzro?i tako razliko...

Drga? pa servis je bil samo filtrov pa olja (180k), tak da zgleda pa? niso tiste sponke dali gor oz. je dol padla.

Edino ni mi ?e ?isto jasno, ?e je suha kapaciteta oljnega tanka 5,5L oziroma ?e se zamenja 5L olja pri menjavi olja in filtra, zakaj so mi potem zamenjali samo slabe 4L...

Ker so mislili da imajo golfa 4 tdija v rokah, :aaaaa:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@matobeli: nope, prinesel celo kantico Dexelie DPF 5L original zapakirano, noter ostalo malce ?ez liter.

 

@Slivka: Avto ?erbinek... sem videl na forumu kar precej napisano tako za kot proti, vendar sem vozil avto tja pa? ker je bil avto vzorno (vsaj po digitalni servisni knjigi) redno tam servisiran in sem hotel pa? "ohranit kar ?pila", pa tudi MES me je navdu?ila.

 

Je pa res, da me je pri tem zadnjem servisu stregla ena ?enska, vendar sem pa? mislil, da je pje na dopustu. Potem sem pa ?ez teden ali dva dobil dopis od Mazde Slovenija, da me z veseljem obve??ajo, da je v Mariboru odprl vrata nov poobla??eni serviser za Mazde in sicer Avtohi?a Ferk, vodja Mazdinega servisa pri Ferku je pa - glej ga zlomka - g. Goran Lipi? (tisti, ki sem ga pogre?al pri ?erbineku :))...
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem zakaj taka komplikacija....ce je olje na F je ok, ce je manj dolij....

 

Edina mozna razlaga je da ti niso menjali filter olja. Tako je notri ostalo vec. A si tega tudi prinesel?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne sej ni problema, problem je bil, ker sem mislil, da je ?udno vibriranje pa vi?ja poraba blo zaradi (ne)menjave olja oziorma ?e so mogo?e samo s?rpali olje ven ali pa kaj ali pa da se je tisto sito zabasalo. Zdaj vem da je glavni razlog bil da zra?ni filter ni bil vredu gor dan in je zarad tega se ?udno obna?al.

Drga? pa prnesel sem samo olje, ostali rezervni deli so bli njihovi (?e prinesem svoje olje nekak najve? pri?param, cca. 60e).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.