Skoči na vsebino

Predelava prezracevanja M5


Priporočeno sporočilo

http://m.sgcarmart.com/new_cars/review.php?CarCode=11113

 

Ce das na read more je vec kot 50% v what I dont like, hlajenje zadnjega dela avta....nekdo je celo napisal da je vgradil dodaten ventilator....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaooo kakemoram poslusat. Prave a ke to storije. No sj vcas vam pa clo rata

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Klop tisina. To si sedaj copata brez besede!

 

Alivka pokazi tole mamico....danes sem zacel mal se igrat in ugotovil da je avtomatska klima v bistvu rocna....

Nekako od avtomatske pricakujes da ce nastavis 20 da bo shladilo na 20.....

 

Ja bravo, lahko se igras z ventilacijo ampak no way ker iz sob piha 15!

 

Sele ko das na min 15 notranje je na sobah 10!

Vzami si 6 minut in poglej....

Skratka stalno je treba imeri na 15 in rocno upravljat ventilacijo....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekako od avtomatske pricakujes da ce nastavis 20 da bo shladilo na 20.....

 

 

Noja... tisto, kar kaze displej ni temperatura, ki piha direktno na sobah... ampak je zeljena temperatura v kabini (spredaj) ... Kako hladno pa piha pa je odvisno od tega, koliko je kabina razgreta... in koliksna je zunanja temperatura...  Jaz sem recimo vceraj, ko je bilo vroce, imel nastavljeno na 22 stopinj in sem nekaj saril po radiu... pa me je cez cas zacelo ze psoteno zebsti v roko... Tam je pomoje ven pihalo manj kot 10 stopinj ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam ampak v avtu je bilo 55C (sonce je bilo za oblaki) Takrat pricakujem da avto sam sopa najhladnejsi zrak mozno, in ko se bliza zeljeni temperaturi zacne dvigat temp pihanega zraka. Pri meni piha tak leden samo ?e sam dam na 15 ne glede na razmere, ker ko pride? v avto v btcju po 8 urnem ?ganju na soncu, klima piha s sapico, ki je ne ?uti?....

Sedaj vozim senzor s seboj :) in sem takoj opazil da nekaj ne stima, doma pa prilimal senzor na sobo in stestiral v miru ( v vrocem avtu spet)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ob prihodu v avto, temp 1 je spredaj (s tem da je ve?, ker je bil na zicu, a razlika je enakomerna) a v senci, spodnja pa zadaj. To je bilo danes, ko sonca ni bilo

post-2637-0-38784500-1407264853_thumb.jpg

 

temp doma, s tem da je bila klima na full cel ?as z not temp na 20. Lepo se vidi tudi ?asovna razlika

post-2637-0-63505100-1407265007_thumb.jpg

 

Tako da pod 30 v obla?nem vremenu ni ?lo, pa vse na ful in usmerjeno proti zadku avta.... :ne vem:

 

Sedaj bom pa isto delal s klimo na 15 ves ?as in upa da soncu zunaj

Tester, ki je name??en tako da je odprtina za senzor v senci in se ne dotika ni?esar, v vi?ini vzglavnika na drugi vrsti (ne tretji,....)

post-2637-0-35936000-1407265148_thumb.jpg

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam ampak v avtu je bilo 55C (sonce je bilo za oblaki) Takrat pricakujem da avto sam sopa najhladnejsi zrak mozno, in ko se bliza zeljeni temperaturi zacne dvigat temp pihanega zraka. Pri meni piha tak leden samo ?e sam dam na 15 ne glede na razmere, ker ko pride? v avto v btcju po 8 urnem ?ganju na soncu, klima piha s sapico, ki je ne ?uti?....

 

Sedaj vozim senzor s seboj :) in sem takoj opazil da nekaj ne stima, doma pa prilimal senzor na sobo in stestiral v miru ( v vrocem avtu spet)

 

 

Kot kaze mogoce kaksen senzor ne deluje OK... oz ne daje pravih podatkov... Meni ponavadi ko je v avtu full vroce... piha na full... in se potem scasoma umiri... Imam pa stalno prizgano klimo na avtomatiko... in nastavljeno na okoli 22 stopinj ... Tako kot ze pri prejsnji sestici... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot kaze mogoce kaksen senzor ne deluje OK... oz ne daje pravih podatkov... Meni ponavadi ko je v avtu full vroce... piha na full... in se potem scasoma umiri... Imam pa stalno prizgano klimo na avtomatiko... in nastavljeno na okoli 22 stopinj ... Tako kot ze pri prejsnji sestici... 

delam na tem.....ampak gretje dela pa v nulo.....potem takem bi tudi tu moral lagati in greti manj

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ob prihodu v avto in prihodu domov....27 minut hladil z vse na max in notranjim krozenjem, ugotovili smo da sobe hladijo z 10C, ampak ta avto se ne da shladiti.

 

Res da je temp se padala ob prihodu domov. Ampak da rabi 1 uro ali vec za to....

 

V petek sajbe pa spet test, in potem se noggle ce pridem pod 30C bo zmaga

post-2637-0-55063300-1407336391_thumb.jpg

post-2637-0-99166000-1407336522_thumb.jpg

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma to kr ne morem verjet... jaz pridem do obvoznice (cca 1,5km) pa je temperatura manj kot 25?C. Res pa da avto ni nikoli tako segret kot tvoj - bo? videl, da temne ?ajbe pomagajo konkretno.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sva.z mazdico sla na DEFCON 2. Jasen soncen dan, ob prihodu se je poznal odprt sibedah, a vseeno pod 30 utopija....klima skoz na ful in 15 C....

post-2637-0-56854700-1407457527_thumb.jpg

post-2637-0-16928300-1407457639_thumb.jpg

 

Zato sem.....

Izolacija oz imitacija po japonsko

post-2637-0-15007700-1407457733_thumb.jpg

]post-2637-0-73831400-1407457965_thumb.jpg

 

Izolacija po moje

post-2637-0-33496100-1407457793_thumb.jpg

 

Jutri test po stajerki, potem pa DEFCON 3 - sajbe in noggle. Ce pol ne bo pod 25 pa grabn!

 

Ps - zanimivo kako je zroletan in zaliman airbag.....

post-2637-0-51442100-1407457924_thumb.jpg

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zjutraj ob 10h brez zatnjenih sip z lahkoto 201 v avtu enakomerno, klima na 15 s smo prvo stopnjo.

 

Zdajle Lasko -Celje - lj z zatnjenimi sipami in klimo celo pot na FULL na 15 se ni dal v avtu manj kot 25C. To je ze cool ampak predstavljajte ai da vam 2 uri v glavo piha klima na full

 

Samo se noggle mi lahko pomaga, to je neverjetno

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

25 v avtu je ?isto v redu temperatura?

25 je ok, ampak  feeling je la?en ?e klima spredaj buta na ful.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Doma s 36C.....niti za stopinjo ne pomagajo temne sipe.....

Obupal sem, cakam noggle

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hmmm... kaj pa ?e dejansko klima na zmore. A si probal hladit samo z notranjim kro?enjem?

vedno samo z notranjim...ne zmore, ker jo premaga segrevanje, na primer v tunelu avto takoj rata fridge..............

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Ne vem, kako se tu na forumu naslavljate, zato bom za?ela takole:

 

gospod, tovari?, znanec,... Jures, opazila sem Va?e posnetke in te?ave s klimo. Pa sem bila bolj pozorna, kako zadeva deluje pri meni. Ste prepri?ani, da Va?a klima deluje dobro? Ker na na?i petki dela super. Sicer leto?nje poletje ni nek hud izziv za klimo, a se opazi, da klima prilagaja temperaturo na nastavljeno. ?im priklopim na avtomatsko, zapre zunanji zrak, za?ne hladiti na polno, ko pa se ohladi, pa za?ne dvigat temperaturo vpiha. In tudi otroci na tretji klopi nehajo jamrati, da jim je vro?e.

 

Je pa res, da piha pa samo spredaj, kar pa ni ravno posre?eno. Sploh na za?etku, ko piha na vso mo? in zelo mrzlo ravno meni v glavo. Res bi morali imeti ?e nekak?en vpih pri zadnjih klopeh, da se malo porazdeli. Malo pomaga, ?e nastavim, da piha v sprednjo ?ipo in nato pod stropom do zadnjih sede?ev, a se za?ne ?ipa od znotraj rositi in u?inek se zmanj?a.

 

No, veliko sre?e pri re?evanju te?av.

 

In, mimo grede, koliko Vas je stala dodatna izolacija stropa?

Kje so jo opravili?

Koliko ?asa so delali?

Sem poročena že petnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lp na moji mazda 5 TX plus oprema   ?ipe orig.zatemnjene in itd...deluje kiima odli?no na AVTOM. hladi po celotnem avtu ..tudi do prtlja?nega prostora .res da na za?etku malo ve? pol pa postopoma na prvo ?ipo...ko shladi na dolo?eno temperaturo -nastavljeno se preklopi na  ECO -delovanje..smo tudi ?tirje ?lani not. ;) pa smo na obali kjer   je ve? vlage in topleje kot drugje po SLO.  :D .to so moje izku?nje .tako da ne vem za kaj pri tebe  JURE  ne deluje kot mora ...kak?ni senzorji v kabini ..pregled klime in komresorja .vrejetno si to ?e pogledal..lp ale?  :rolleyes:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Klima dela tako kot mora preverjeno. Sicwr pa ne vem zakaj taka debata o avtomatski klimi ce meni ne shladi ko dam ROCNO vse na full...avtomatika tukaj nima veze o tem ko govorite

 

Pac nimate crne barve...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.