Skoči na vsebino

Problem z bremzama, mazda 6, 2006


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni! Imam problem ker mi je zablokirala bremza na zadnjem levom kolesu. To se zgodilo po pranju avta in je potem avto stal v gara?i tri dni ker sem pelao drugi avto od star?ih. Potrebno je promenjati gumice, ampak mi je najve?i problem kako pripelata avto do mojtera. Rabim ka?no preporuku kdo je najbli?i Logatecu, nekih 7km od Vrhnike ka Postojni. Posku?ao sem nardit 3-4km po Logatecu kako bi se otblokiral, ampak ne pomaga. Tolk je zabremzan da je za?eo smrdet.

LP!

Igor

:policaj: error driver 6 604015435943476473710351.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni! Imam problem ker mi je zablokirala bremza na zadnjem levom kolesu. To se zgodilo po pranju avta in je potem avto stal v gara?i tri dni ker sem pelao drugi avto od star?ih. Potrebno je promenjati gumice, ampak mi je najve?i problem kako pripelata avto do mojtera. Rabim ka?no preporuku kdo je najbli?i Logatecu, nekih 7km od Vrhnike ka Postojni. Posku?ao sem nardit 3-4km po Logatecu kako bi se otblokiral, ampak ne pomaga. Tolk je zabremzan da je za?eo smrdet.

LP!

Igor

Igor lp to je malo problem ker jaz bi ti priporo?al na?ega mojstra Dr.Pelko v Medvodah.je malo dlje .PS.probaj ga poklicati na GSM za inf.041 667 335.Simon.p.LP Ale??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom ga poklicao jutar zjutri ker je danes nedelja, pa da ga ne motim v po?itnicah. To se da tudi razradit za prvi ?as, ampak se morajo ?eljusti dat dol. Najve?ji problem mi je dopelat se do mojstra, upam da od Logateca do Medvodah imam okrog 70km. Kolo se preve? zagreje in za 3km vo?nje.

:policaj: error driver 6 604015435943476473710351.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom ga poklicao jutar zjutri ker je danes nedelja, pa da ga ne motim v po?itnicah. To se da tudi razradit za prvi ?as, ampak se morajo ?eljusti dat dol. Najve?ji problem mi je dopelat se do mojstra, upam da od Logateca do Medvodah imam okrog 70km. Kolo se preve? zagreje in za 3km vo?nje.

Igor..lahko ga pokli?e? ...dela ni problem da ti svetuje, pride on do tebe predlog...LP Ale??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pelko je res mojster prve lige in ?e ve? kot to. ?e je zadeva tako resna, bi jaz na tvojem mestu ?e kar v Logatcu (vsaj za?asno) re?il te?avo, pa magari potem odpelje? do Medvod. Zavore niso taka stra?na zadeva, da ne bi ?e kak lokalni mojster znal tega po?timat.

 

@Boss, ima? kak?nega lokalnega mojstra za svetovat?

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala! Zmenu sem se z Pelkom za jutar ob 15h. Zjutri bom posku?al nardit krog okrog Logateca da vidim ?e lahko pelem do Medvod, ker ?e bo tako kot danes, da lahko na vreme otpovem termin. Poprskal sem z WD-40 ?eljusti ker ?e je voda ?la notr, pol verjamem da bo tudi ma??oba. :)

:policaj: error driver 6 604015435943476473710351.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne delajte traparij!

 

Umazanija se nabere na batku in ga zablokira. Zato se ne vrne nazaj v izhodi??ni polo?aj, ampak dr?i zavorne obloge pritisnjene zraven. Zato se po dalj?i vo?nji segrejejo. WD-40 tega ne more sprostiti. Se pa nabere na sestavnih delih, ki bodo med vo?njo dokaj toplotno obremenjeni. WD-40 pa je vnetljiv. ?e se ?e greste takole igrat, vzemite s seboj ?e gasilni aparat. Druga?e pa ima Mazda svojo asistenco. In v Ljubljani v BTCju servis z Majesom. Sicer se lahko razvije borba, kdo je bolj?i, Pelko ali Majes (tako po ceni kot tudi po kvaliteti), a pustimo to ob strani. Mislim, da bi ugotovili kve?jemu to, da so razlike minimalne in ?e to bolj odvisno od simpatizerstva z enim ali drugim. Vsekakor je BTC bli?je kot Medvode in zavore niso igra?a.

 

In ne delajte traparij, vsi po vrsti!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slivka, OBA na?teta mojstra sta vrhunska, tako da ni potrebna nikakr?na diskusija. ?e bi jaz imel Mazdo in v garanciji, bi ?la vsekakor h g. Majesu v BTC.  :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Boss, ima? kak?nega lokalnega mojstra za svetovat?

V Logatcu je Avtoservis Gruden, ki po?tima tudi zavorni sistem - ne vem sicer kolk so dobri, ker sem pri njih samo vulkanizerske usluge koristil. Ampak vseeno se jaz ne bi vozil predale? naokoli z za?tekano bremzo, ker bo? skuril tako plo??ice kot disk pa ?e kak?no zavorno olje zna zavret.

 

http://avtoservis-gruden.vulco.si/branch

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

WD 40 nisem poprskal na vro?e, ampak po eni uri od poslednjeg pelanja. Danes sem naredu en krog in je ?e vedno zablokiran, pol sem poklical Pelka in otpovedal termin ker mi je problem odpelat se so do Medvodov. Pustu sem avto v Avtoservisu Gruden in po tem otpru to temu in vidim da je Boss tudi to tvrdtko napisal. Hvala! :) Oni nimaju gumice, ampak verjamem da bo za dost da se ?eljust o?isti in podma?e. Mojstor me bo poklicao kasneje. Cena je 25e za eno uro in je povedao da ve? kot eno uro ne morjo naplatit. Hvala na hitrim odgovorima!

:policaj: error driver 6 604015435943476473710351.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

WD 40 nisem poprskal na vro?e, ampak po eni uri od poslednjeg pelanja. Danes sem naredu en krog in je ?e vedno zablokiran, pol sem poklical Pelka in otpovedal termin ker mi je problem odpelat se so do Medvodov. Pustu sem avto v Avtoservisu Gruden in po tem otpru to temu in vidim da je Boss tudi to tvrdtko napisal. Hvala! :) Oni nimaju gumice, ampak verjamem da bo za dost da se ?eljust o?isti in podma?e. Mojstor me bo poklicao kasneje. Cena je 25e za eno uro in je povedao da ve? kot eno uro ne morjo naplatit. Hvala na hitrim odgovorima!

Lahko ti pa zdaj vsaj za?asno po?timajo in se kasneje odpelje? do Pelka, da ne bo? ?el potem s strahom nazaj na dolgo pot do Srbije.  :blush:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poro?aj kako se je iz?lo in za koliko denarja. V naslednjih dneh bodi ?e vseeno pozoren, da se ti spet ne za?ne kaj pregrevati, ?e posebej na dalj?i vo?nji. 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To mi je jasno, da si po?prical po hladnem. A WD-40 se je gotovo kje nabral. ?e drugega ne, ga je vpil prah. In pri naslednji vo?nji, ko se vse skupaj spet segreje...

 

No, bolje, da to pogleda kak mehanik, da ne bo kak?nih nepotrebnih neumnosti. In kar je ?e pomembneje, da ne bo dodatnih zapisov v ?rni kroniki...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Super so opravili! :) Po probnoj vo?nji je bil ve? zagrejan zadnji desni koles, na katerem sem menjao gumice kot levi. To pomen da se bolj? odvajajo klje?ta na levom. Rekli so da imajo specijalno ma??obo za te stvari in se po ?eljustima vidi da so nekaj namazali. Zdaj bom tudi oprezan v naslednem ?asu in zmeri pipam kolese po vo?nji.

img1391.jpg img1392.jpg img1393.jpg

Prijetno so me presenili ker so naplatili samo pol ure (12,70e) za delo, a rekli so da bo verjetno ena ura! :rispekt:

:policaj: error driver 6 604015435943476473710351.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Super so opravili! :) Po probnoj vo?nji je bil ve? zagrejan zadnji desni koles, na katerem sem menjao gumice kot levi. To pomen da se bolj? odvajajo klje?ta na levom. Rekli so da imajo specijalno ma??obo za te stvari in se po ?eljustima vidi da so nekaj namazali. Zdaj bom tudi oprezan v naslednem ?asu in zmeri pipam kolese po vo?nji.

img1391.jpg img1392.jpg img1393.jpg

Prijetno so me presenili ker so naplatili samo pol ure (12,70e) za delo, a rekli so da bo verjetno ena ura! :rispekt:

ej Igor super  :prstgor: ...samo da si porihtal in da je ok...varna   vo?nja  to je glavno  :rolleyes:  lp ale? :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je pa res ugodna cena. Priporo?ljiva bi bila ?e (preventivna) sanacija druge strani zadaj, ker bo mogo?e kmalu na vrsti, da zablokira ?e tista druga. 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Druga strn je zrihtana pred pot in so zamenjane gumice. Ne vem zakaj se ve? zagreje zdaj ta druga strn od leve? Morda je normalno da se pomaloma greje. Planiram da zamenjam gumice na tri kolesa. V Beogradu je to 4x cenej?e kot v Sloveniji, ampak bom kontrolirao tukaj ?e je vse u redu.

:policaj: error driver 6 604015435943476473710351.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moj ob?utek po vo?nji do Vrhnike in nazaj je da je koles ker so opravili pred dvemi dni ve? topu kot ostali. Morda umi?ljam, ampak sem radi preventive dogovoru z Matejom da zamenja cilindar v ?etrtek. :) Tako bom mirne glave ?ou na pot do Beograda.

:policaj: error driver 6 604015435943476473710351.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moj ob?utek po vo?nji do Vrhnike in nazaj je da je koles ker so opravili pred dvemi dni ve? topu kot ostali. Morda umi?ljam, ampak sem radi preventive dogovoru z Matejom da zamenja cilindar v ?etrtek. :) Tako bom mirne glave ?ou na pot do Beograda.

jap simptomi blokiranja cilindra

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moj ob?utek po vo?nji do Vrhnike in nazaj je da je koles ker so opravili pred dvemi dni ve? topu kot ostali. Morda umi?ljam, ampak sem radi preventive dogovoru z Matejom da zamenja cilindar v ?etrtek. :) Tako bom mirne glave ?ou na pot do Beograda.

Ja, ?e ti delno blokira zavorni cilindr?ek, se ti bo tisto kolo precej bolj grelo kot na drugi strani (plati??e bo tako vro?e, da se bo? opekel, ?e ga prime?).  :aaaaa:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.