Skoči na vsebino

Obnova počitniške prikolice


jures

Priporočeno sporočilo

Jaz mam stensko split na zunanjem delu prikolice znotraj baldahina pa lepo hladi / greje oboje. Saj je namrec pvc baldahin tisti ki je problem poleti

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ve? kot berem, manj vem...

 

:(

 

Glede na to, da prikolico redno preva?amo naokoli vsaki? drugam (torej ni nekje parkirana na pav?alu) mi je pomembno, da je vse pospravljeno znotraj gabaritov prikolice - da ne ?trli zunanja enota na boku prikolice ven...

 

In tudi te?a mi je pomembna. Prenosne klime so za polovico la?je od split klim (prenosne so okoli 20 kg, split klima pa okoli 40). Zaradi razporeditve te?e in vertikalne obremenitve vle?ne kljuke mi je to precej pomembno.

 

Cev za odvod vro?ega zraka se s pomo?jo vbodne ?age hitro spravi nekam na prosto pod prikolico.

 

Glede na to, da je prikolica sestavljena iz lesa in glede na to, da notri spi pet otrok (trenutno starosti od ?e ne enega leta do 10 let), ne bi rad noter postavljal ?are?ih elementov. Drugo je kuhinja, ko smo vsi budni in ?e slu?ajno plamen prime prikolico, smo hitro zunaj. Ko pa gremo spat, da bi pustil nekaj ?are?ega brez nadzora v leseni prikolici... Taki elementi naj bi se postavili vsaj meter od zidu - vsaj tako pi?e v navodilih. V po?itni?ki prikolici je ?e za 7 le?i?? te?ko najti prostor (notranja mera je samo 5 metrov x 2 metra in vi?ina samo 2 metra), kaj ?ele "en meter od zidu"... Zato me kakr?ni koli karoliferji in pe?ice ne mikajo prav preve?. Saj lahko, da ne bi ni? ratalo. Ampak ?e obstaja mo?nost... Ne bi rad bil v ?rni kroniki, to je vse...

 

Da mi pa brunda celo no? pa tudi ni lepo. Pa da se ne zadeva vsem po vrsti. Najti bi ji moral dobro mesto in jo vgradit... Ampak potem je pa ena omara manj... Ali pa bi jo ob prihodu v kamp postavil ven, pa samo cev noter napeljal...

 

Ve? kot berem, manj vem... :unsure:

 

Najbr? bom res pogledal tole z zgornjega linka...

 

Ali pa priznal ?eni, da ima prav, nabavil en MANov avtobus in bo dovolj prostora za vse... :aaaaa:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Brez zunanje ni nic...pa drage so. Za prikolico je bolha

Evo tako swm jaz naredil. Pa se Gorica je

 

http://m.bolha.com/gradnja/ogrevanje-in-klimatizacija/klimatske-naprave/deljene/klimatska-naprava-corona-1319458114.html?aclct=1510401919&kw=Klimatska+corona

 

Samo da dela, ti jo das tako kot bi jo imel (na primer zunanjo enoto fix na kljuko potem pa klimas naredi nove cevi in nafila plin. Ziher koga poznas, strom sem pa sam potegnil

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa ir nizkotemperaturni paneli. Tu je izra?un po katerem za 22,5 m3 prostornine rabi? 562 watni panel: http://www.elektricnoogrevanje.si/elektricni-sevalni-paneli.html

 

Na bolhi se da dobit rabljene.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spet je tu vpra?anje po?arne varnosti, ko paneli segrevajo leseno notranjost prikolice, v kateri spi sedem ?lanska dru?ina. Pa ?e sila neprijetno mora biti, ?e ti v glavo pe?e takale re?. Mislim, prikolica ima notranjo vi?ino 2 metra. Jaz sem pa 1,8 metra visok. Torej, ?e grem skozi prikolico, grem 20 cm pod tem panelom...

 

Pa ?e glede namestitve zna biti kar te?ava. Dimenzije nisem na?el, je pa zapisano: "Pri namestitvi sevalnega panela upo?tevajte, da s prednje strani ter ob vseh robovih sevalnega panela na razdalji vsaj 50 cm ne sme biti postavljenih nobenih ovir." Torej, ?e je panel samo to?ka, potrebujem vsaj kvadratni meter prostora. V po?itni?ki prikolici ga je zelo te?ko dobiti. ?e pa ga ?e dobi?, je pa obdan z lesom - po?arna varnost pa to...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

IR panel ne sme imeti ovire blizu zato da nebi ne delale sence - to je sevalnik se pravi lu?. Temperatura je max 80?C od tega se les ne vname. Ima? prav, nizek strop pomeni da bi bilo v glave prevro?e. Kar se varnosti ti?e se bi jaz precej bolj bal plinskih pe?i ki jih uporabljajo v prikolicah, kot pa katerekoli elektri?ne. Itak v prikolici brez detektorja dima/plinov ne vem ?e je varno.

 

Avtodomi za zimske razmere - za -10?C ali celo ve? imajo talno gretje. ?e bi se jaz spravil komplicirat, potem bi ?el zagotovo v folijsko talno gretje - 48 voltno zaradi varnosti ?e kdo kaj po tleh polije. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mi ne gremo pozimi s to prikolico, tako da temperature pod ledi??em nimamo. Vseeno pa zna biti za prvomajske ali krompirjeve po?itnice zunaj okoli +10?C, kar pa je kljub vsemu kar hladno in bi pasalo kaj pogreti. Vseeno pa ne toliko, da bi urejal talno gretje...

 

Zdaj je priletelo nekaj drugega, tako, da bo prikolica malo po?akala.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ve? kot berem, manj vem...

 

:(

 

Glede na to, da prikolico redno preva?amo naokoli vsaki? drugam (torej ni nekje parkirana na pav?alu) mi je pomembno, da je vse pospravljeno znotraj gabaritov prikolice - da ne ?trli zunanja enota na boku prikolice ven...

 

In tudi te?a mi je pomembna. Prenosne klime so za polovico la?je od split klim (prenosne so okoli 20 kg, split klima pa okoli 40). Zaradi razporeditve te?e in vertikalne obremenitve vle?ne kljuke mi je to precej pomembno.

 

Cev za odvod vro?ega zraka se s pomo?jo vbodne ?age hitro spravi nekam na prosto pod prikolico.

 

Glede na to, da je prikolica sestavljena iz lesa in glede na to, da notri spi pet otrok (trenutno starosti od ?e ne enega leta do 10 let), ne bi rad noter postavljal ?are?ih elementov. Drugo je kuhinja, ko smo vsi budni in ?e slu?ajno plamen prime prikolico, smo hitro zunaj. Ko pa gremo spat, da bi pustil nekaj ?are?ega brez nadzora v leseni prikolici... Taki elementi naj bi se postavili vsaj meter od zidu - vsaj tako pi?e v navodilih. V po?itni?ki prikolici je ?e za 7 le?i?? te?ko najti prostor (notranja mera je samo 5 metrov x 2 metra in vi?ina samo 2 metra), kaj ?ele "en meter od zidu"... Zato me kakr?ni koli karoliferji in pe?ice ne mikajo prav preve?. Saj lahko, da ne bi ni? ratalo. Ampak ?e obstaja mo?nost... Ne bi rad bil v ?rni kroniki, to je vse...

 

Da mi pa brunda celo no? pa tudi ni lepo. Pa da se ne zadeva vsem po vrsti. Najti bi ji moral dobro mesto in jo vgradit... Ampak potem je pa ena omara manj... Ali pa bi jo ob prihodu v kamp postavil ven, pa samo cev noter napeljal...

 

Ve? kot berem, manj vem... :unsure:

 

Najbr? bom res pogledal tole z zgornjega linka...

 

Ali pa priznal ?eni, da ima prav, nabavil en MANov avtobus in bo dovolj prostora za vse... :aaaaa:

Glede na to kar si napisal bi bila verjetno najbolj primerna klima prav za prikolice, tale ki pride kot stre?no okno. Bo? imel ziher dale? najmanj te?av in vsega sranja. Je pa tudi najdra?ja.... :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jures, vsaka cast za taksen podvig :) si mi malo razsiril obzorja glede prikolic, ker se sam tudi spravlajm pocasi v iskanje kamp parcele ter prikolice..ampak kot sem rekel, ne gori, zato imam cas tudi drugo leto!  

 

Res, kapo dol za ta podvig!

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...

4 sezona, prikolica b.p. Le baldahin smo lani zamenjali, je bil se originalen

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Ce mi morda koga zanimala prikolica naj sporoci, je se v odlicnem stanju. Vozna, registrirana itd

 

Za 2019 malo razmisljam o vecji, v petih letih smo kar zrasli.....:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Danes sem imel na dvori??u ve? Mazd, kot jih je bilo na MPL-2018...

 

Sem se lotil ?e ene dodelave. Z akumulatorja avta bomo potegnili dve dodatni ?ici vse do hladilnika v kamp prikolici, da bo med vo?njo hladilnik delal in bo vsebina pri?la lepo ohlajena do cilja. Pa mi je pri?el en Mazda?ki ?tromar pomagat, da bo narejeno vsaj malo po predpisih...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem imel na dvori??u ve? Mazd, kot jih je bilo na MPL-2018...

 

Sem se lotil ?e ene dodelave. Z akumulatorja avta bomo potegnili dve dodatni ?ici vse do hladilnika v kamp prikolici, da bo med vo?njo hladilnik delal in bo vsebina pri?la lepo ohlajena do cilja. Pa mi je pri?el en Mazda?ki ?tromar pomagat, da bo narejeno vsaj malo po predpisih...

jaz imam malo druga?e, in sicer imam en aku v prikolici, nanj prikljucene porabnike. Od akuja pa do kljuke pa priklop za avto, med obema instalacijama pa stikalo. Namen je da ko se vozi? preklopi? na avto in se fila, ko uporablja? preklopi? na aku in uporablja?.

Ker lahko druga?e hitro scuza? aku avta ko stoji?.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jah, saj jaz ne bom imel bistveno druga?e - pri meni ni akumulatorja v prikolici. Torej, z akumulatorja v avtu gredo ?ice na varovalko, pa na stikalo, pa na konektor in nato na hladilnik. Zaenkrat ?e ne potujemo tako dale?, da bi spali na parkiri??u, v kampu se pa itak na 220V priklopimo... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eno laicno vprasanje. Kako je pa potem z alternatorjem glede na to da fila dva akumulatorja. Mi je jasno da to ne dela non stop, ampak a ga dodatna baterija nic ne "zjebe"?

ne bi smela, verjetno se samo oba polnita dlje

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 mesecev kasneje...

Dobro je renovirana, 29 let in ponovno registrirana :)

Bo pa treba konec leta razmislit o menjavi ce bomo se nadaljevali, 3,95m je ratalo malo. Se avto je daljsi :)

Leta 2014 sta bla mulca manj kot 100cm velika :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj res, jaz pa nisem potem ni? napisal o na?em ogrevanju. Torej, po doooolgem iskanju sem dobil prenosno klimo, ki je dvosmerna, se pravi, da lahko ogreva ali pa hladi. In smo jo pozimi ?e tudi testirali. Parkirali smo pod smu?i??em na Sori?ki planini in priklopili na elektriko. Kljub temu, da se je pono?i temperatura spustila pod ledi??e, je klima brez te?av ogrevala. Zdaj bomo videli, kako bo zadeva delala poleti. Je pa fino, ker prenosna klima ima... ... ... ... Kako naj napi?em? Split klima ima zunanjo enoto in notranjo enoto. In med enotama je samo cev. In zunanji zrak kro?i zunaj, notranji pa notri. In ni izgub. Pri prenosni pa je vse skupaj v eni "?katli". Zato del notranjega zraka kro?i skozi "notranji" register, del notranjega zraka pa skozi "zunanji" register in nato ven iz prikolice. Kar pomeni, da v prikolici ustvarja podtlak, zato skozi zra?nike vle?e zunanji zrak noter. Pri sedmih osebah v tako majhnem prostoru je bilo ravno prav izmenjave zraka, klima pa je dobro grela. Sicer je pri tem nekaj izgub, ampak dokler se elektriko pla?uje pav?alno in ne po ?tevcu, se glede tega niti ne obremenjujem preve?...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

"Pozida?" v vi?ino... :P Pa ?e podkleti? jo lahko...

 

Sicer pa, na?a ima sedem le?i??, jedilnico, kuhinjo in kopalnico s strani??em, pa je komaj meter dalj?a od tvoje, ki ima ?tiri le?i??a. Kaj bi pa ?e rad? :ne vem:

meter dalj?a = pograd z tremi le?i??i po ?irini. Evo ti, plus meter x 2 m ve? v baldahinu. S tem bi jaz lahko imel nem?ko dogo ne bokserja :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.